Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki podstawkowe do 5k


AlterEgo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem elektroniki firmy YBA serii Heritage, wzmacniacz i CD. Do tej właśnie elektroniki poszukuje głośniki podstawkowe. Na tą chwilę posiadam Monitor Audio RX2 z których zdecydowanie wyrosłem, kupując te głośniki miałem totalnie inna świadomość o dźwięku niż w tym momencie. teraz wiem że to nie ta barwa jakiej oczekuje.

 

Jeśli chodzi o gatunek muzyczny to jazz, klasyka, rock. Czasem pojawi się muzyka radiowa :). Pomieszczenie jakie posiadam to ok. max 20m2 jednak od sprzętu siedzę dość bliska. System stoi na dłuższej ścianie pokoju.

 

Oczywiście kupując elektronikę miałem możliwość posłuchania różnych głośników jednak wolał bym nie mówić jaka marka przypadła mi najbardziej do gustu aby tworzyć autosugestii. Liczę mocno na propozycje głośnikowe oraz ewentualnie gdzie mógłbym je posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM11 lub STUDIO 16 HZ CANTO ONE, Tego można posłuchać u nas na przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

także polecę zestaw ATC SCM11, poważny zestaw kolumn dla wymagającego audiofila. Posłuchałbym także kolumn Kef R300 oraz Martin Logan Motion 15.

 

Serdecznie zapraszamy do naszego salonu, dajemy także możliwości wypożyczenia kolumn i przetestowania we własnym systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaviana bym nie polecał.... ATC tak może Dynaudio - do klasyki super jeśli wzmacniacz da radę. ewentualnie Sonus i Proac, najlepiej starsze modele..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wylacznie trzeba zapytac jaki dzwiek lubi , i jak nowe to tutaj zbytnio roznicy az diametralnej nie bedzie ,

Lubisz naturalnosc wez ATC

Lubisz wysoki bas z ostra gora wez Monitor Audio

Lubisz dobra gore suchy dzwiek wez Proac

Lubisz dobry bas duzy i milutki sopran wes dynaudio np focus 160 (brin boze x16 tak nierowo grajacej j kolmny dawno nie sluchalem )

Lubisz czysty bajerancki dzwiek wez b&w

Lubisz plumkajace kolumny az za neutralne wes harbeth

Lubisz dobrze nisko schodzacy mieki bas ale nie za duzo z aksamintana gora wes elac model 244

Lubisz wszytko po srodku wes Kef ls 50

 

Ale to tylko moje spostrzezenia i tak je zapamietalem , wiadomo ze wazne jest z jaka elektronika jest laczona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher x719, zmartwienie dla konkurencji,fantastyczna konstrukcja,potężna obudowa/w gr.20kg/.

Zestawy akceptujące każdy rodzaj brzmienia.

Nie wymagające kosmicznie ciężkich i drogich podstawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie kolegi szwagier83 temat spokojnie można zamknąć.

To było klasyczne kompendium wiedzy, które każdy potencjalny poszukiwacz powinien sobie gdzieś zapisać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz plumkajace kolumny az za neutralne wes harbeth

Od kiedy to neutralność = "plumkanie"? (domyślam się że brak wykopu i precyzji oznacza słowo "plumkanie" ) ... fajne wyobrażenie mają co poniektórzy o neutralnym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to neutralność = "plumkanie"? (domyślam się że brak wykopu i precyzji oznacza słowo "plumkanie" ) ... fajne wyobrażenie mają co poniektórzy o neutralnym sprzęcie.

Dokładnie o to mi chodziło, grają bez rozmachu i troszkę przymulone ja to określam jak plumkanie ale niektórzy nie muszę sie zgodzić zemna .ja wyżej napisałem to tylko moje spostrzeżenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło, grają bez rozmachu i troszkę przymulone ja to określam jak plumkanie ale niektórzy nie muszę sie zgodzić zemna .ja wyżej napisałem to tylko moje spostrzeżenia .

Tzn. dla mnie granie bez rozmachu i przymulone to jak najbardziej jest plumkanie. Jednak plumkanie to nie neutralność - i o to mi chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. plumkania nie należy bezpośrednio odnosić do neutralności ponieważ zależeć będzie głównie od rodzaju, jakości nagrania a przede wszystkim użytych w nim instrumentów ( np. gitara basowa czy instrumenty perkusyjne).

 

Neutralna kolumna powinna ukazać nam nagranie bez wprowadzania własnych zmian, a nie plumkać go czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za tak szybką i liczną odpowiedź

 

Przyznam szczerze że na większość z wymienionych głośników nie zwracałem uwagi lub nie chciałem np. ze względu na wygląd a jeśli chodzi o tą kwestie to estetyka głośników ma dla mnie znaczenie. Z tego powodu między innymi zdecydowałem się na zakup elektroniki YBA no i oczywiście to brzmienie które chyba zna każdy.

 

Z wymienionych głośników słuchałem Dynaudio Excite X16 i nie jestem w stanie zgodzić się z opinią że grają nie równo, nie wiem skąd to stwierdzenie. Na tą chwilę są one moim faworytem.

Również miałem okazje posłuchać Chario Delphinus i tu przyznam szczerze że głośniki na prawdę mnie zaskoczyły, skąd ten bass? i do tego świetna barwa. Jednak obawiam się że w moim pomieszczeniu bass by dominował i z tego powodu je odrzuciłem.

 

Jednoznacznie większość poleca głośniki firmy ATC a to właśnie je odrzuciłem za wygląd. Jednak to chyba na nich skończę odsłuchy i zdecyduje się na jakiś zakup.

Przyznam że z zakupem elektroniki było o wiele łatwiej. W tym przedziale cenowym nie widziałem konkurenta.

Z głośnikami jest bardziej złożony temat, wątek ten miał mi ułatwić wybór a chyba jest odwrotnie. Myślałem, że zacne forum z góry wskazBardzo dziękuje za tak szybką i liczną odpowiedź

 

Przyznam szczerze że na większość z wymienionych głośników nie zwracałem uwagi lub nie chciałem np. ze względu na wygląd a jeśli chodzi o tą kwestie to estetyka głośników ma dla mnie znaczenie. Z tego powodu między innymi zdecydowałem się na zakup elektroniki YBA no i oczywiście to brzmienie które chyba zna każdy.

 

Z wymienionych głośników słuchałem Dynaudio Excite X16 i nie jestem w stanie zgodzić się z opinią że grają nie równo, nie wiem skąd to stwierdzenie. Na tą chwilę są one moim faworytem.

Również miałem okazje posłuchać Chario Delphinus i tu przyznam szczerze że głośniki na prawdę mnie zaskoczyły, skąd ten bass? i do tego świetna barwa. Jednak obawiam się że w moim pomieszczeniu bass by dominował i z tego powodu je odrzuciłem.

 

Jednoznacznie większość poleca głośniki firmy ATC a to właśnie je odrzuciłem za wygląd. Jednak to chyba na nich skończę odsłuchy i zdecyduje się na jakiś zakup.

Przyznam że z zakupem elektroniki było o wiele łatwiej. W tym przedziale cenowym nie widziałem konkurenta.

Z głośniki jest bardziej złożony temat, wątek ten miał mi ułatwić wybór a chyba jest odwrotnie. Nic, muszę chyba cierpliwie przesłuchać parę modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za tak szybką i liczną odpowiedź

 

Przyznam szczerze że na większość z wymienionych głośników nie zwracałem uwagi lub nie chciałem np. ze względu na wygląd a jeśli chodzi o tą kwestie to estetyka głośników ma dla mnie znaczenie. Z tego powodu między innymi zdecydowałem się na zakup elektroniki YBA no i oczywiście to brzmienie które chyba zna każdy.

 

Z wymienionych głośników słuchałem Dynaudio Excite X16 i nie jestem w stanie zgodzić się z opinią że grają nie równo, nie wiem skąd to stwierdzenie. Na tą chwilę są one moim faworytem.

 

 

Jednoznacznie większość poleca głośniki firmy ATC a to właśnie je odrzuciłem za wygląd. Jednak to chyba na nich skończę odsłuchy i zdecyduje się na jakiś zakup.

 

Przyznam szczerze że na większość z wymienionych głośników nie zwracałem uwagi lub nie chciałem np. ze względu na wygląd a jeśli chodzi o tą kwestie to estetyka głośników ma dla mnie znaczenie. Z tego powodu między innymi zdecydowałem się na zakup elektroniki YBA no i oczywiście to brzmienie które chyba zna każdy.

 

Idz do sklepu i polsychaj najpier atc ale nie 5 czy 10 minut tylko okolo 40 minut rongo rodzaju muzyki pozniej przelacz sie na ATC i wtedy zrozumiesz , duzo basu i gory zero sroda .focusy 160 to juz inne granie bardzej dojzale .Posluchaj atc ale pamietaj jedno : kiedy je zaczniesz sluchac to nie mysl ze cie zaczaruja czy kopara ci opadnie wrecz przeciwnie .stwierdzisz ze te kolumny sa takie ok obojetne ale przy dluzszych odsluchach zaczan ci sie podobac

Pamietaj wiekszosc ( ale nie wszytkie kolumny ) jesli na samym poczatku cie bardzo zaczaruja i dziwek wyda ci sie swietny topo jakim czasie ci sie znudza bo swierdzisz ze kolumny te sa bajeranckie i graja albo za ostro albo zabardzo przybarwiaja/

Kolumny jak kolumny ale najwieksza sztuka to zestawinie je do reszty toru.Kazdy element toru bedzie troszke zmienila efekt koncowy a co z tym idzie dzwiek kolumn (oczywiscie najwiecej wzmianie dzwieku daja ci wlasnie kolumny )

Nie skreslaj atc posluchaj to ci nic nie kosztuje,

 

aha piszesz o estetyce glosnikow i wygladzie a u ciebie stoja YBA serii Heritage,ktory jak dla mnie nie jest niczyl ladnym , no ale uroda to pojecie wzgledne i kazdemu sie podoba cos innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważnie przeczytaj powyższe wpis Szwagra83.

Ja kiedyś szukałem tak samo jak Ty.

Po odsłuchach zostały X16 i SCM11.

Wybrałem X16 i... po 5 miesiącach plułem sobie w brodę i pukałem się w czoło.

Szybko sprzedalem Dynki i zakupiłem ATC i to byl początek mojej miłości do marki ATC.

Przy odłuchach zwróć uwagę jak brzmi stopa perkusji - wszystie kolumny mocno ją powiększają, ATC nie dają takiego wolumenu, ale impuls i wygaszenie w ich wykonaniu są wyborne.

Posłuchaj jak szeczegółowe są ATC na średnicy. Porównaj barwę instrumentów i głosów odtwarzaną przez ATC z rzeczywistą barwą (a potem zwróć uwagę na ten aspekt w Dynaudio).

Tyle w temacie.

 

p.s. X16 wymagają modyfikacji, aby dobrze grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że wiele osób wskazuje, że dla pokazania potencjału kolumn ATC potrzeba wzmacniacza, który dostarczy dużą moc. Poparz też po używkach. Za 5k PLN można trafić SCM19 w idealnym stanie - słuchałem takich przez chwilę i na pierwsze wrażenie grają świetnie. SCM11 nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu ciekawych rzeczy sie mozna dowiedziec czytajac ten watek, ze chyba sobie go do obserwowanych dodam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem okazje posłuchać Chario Delphinus i tu przyznam szczerze że głośniki na prawdę mnie zaskoczyły, skąd ten bass? i do tego świetna barwa. Jednak obawiam się że w moim pomieszczeniu bass by dominował i z tego powodu je odrzuciłem.

 

 

wtiam , na twoim miejscu rozważyłbym jeszcze raz Chario , jesli sie tobie spodobaly, na 20m wszystko jest ok :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

A mnie ATC męczą. I co mi zrobicie?

Każdy ma swoje zdanie ,moze cię i męczyć :) nikt ci nic nie zrobi bo po co ale , takimi wpisami ni nie wnosisz w temat .ale to juz urok tego forum czasem ludzie nie maja nic konstruktywnego do powiedzenia ale muszą napisać coś zazwyczaj na przekór

Pozdrawiam trole

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

@ szwagier83

a czy ty uważasz, że twój wpis, w którym sklasyfikowałeś wszystkie kolumny poszczególnych producentów jednakowo coś wnosi do tematu ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

Każdy ma swoje zdanie ,moze cię i męczyć :) nikt ci nic nie zrobi bo po co ale , takimi wpisami ni nie wnosisz w temat .ale to juz urok tego forum czasem ludzie nie maja nic konstruktywnego do powiedzenia ale muszą napisać coś zazwyczaj na przekór

Pozdrawiam trole

 

Jeżeli ja jestem trollem to ty jesteś wzmacniaczem ATC.

Pierwsze też słyszę by ProAc były suche, a nie zająknąleś się o rewelacyjnej przestrzeni jaką one kreują.

Ostre i suche to są podstawowe Elac.

 

ATC sa, ofensywne, wręcz napastliwe. Oczywiście można je wpasować, ale takie cudownie neutralne to z pewnością nie są. I tyle.

Przynajmniej nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

@ szwagier83

a czy ty uważasz, że twój wpis, w którym sklasyfikowałeś wszystkie kolumny poszczególnych producentów jednakowo coś wnosi do tematu ??

Moze zacznij czytać ze zrozumieniem .chyba wiecej wniósł niż kolegi wpis ze go męczą .

Pozatym jestem zaduzy na takie tanie zaczepki i dalsza cześć kontynuowania tego nie ma dla mnie sensu -jak masz pisal glupio to Ty moze sie wypowiesz na ten temat co ? Kazdy mądry ale nie na temat

 

 

 

Jeżeli ja jestem trollem to ty jesteś wzmacniaczem ATC.

Pierwsze też słyszę by ProAc były suche, a nie zająknąleś się o rewelacyjnej przestrzeni jaką one kreują.

Ostre i suche to są podstawowe Elac.

 

ATC sa, ofensywne, wręcz napastliwe. Oczywiście można je wpasować, ale takie cudownie neutralne to z pewnością nie są. I tyle.

Przynajmniej nie dla mnie.

Wow napisałem ze to moje spostrzeżenia i jeszcze raz napisze ze zależne od reszty toru .

Co do atc to chyba tylko ty masz takie zdanie ,ale to szanuje bo masz mieć prawo mieć inne zdanie .Co do elacow to mam od 4 miesięcy i grają z calyxem i żadnego ostrego i suchego dźwięku nie słyszałem .ale oczywiście zobaczyłes ze mam te dwie pary kolumn i zaczoles krytykować ? Zazdrosny dupa cię ściska ze cie nie stać czy coś ? Jesli czytał byś ze zrozumieniem to wiedział byś ze to moje spostrzeżenia i nic wiecej ?

Ps z czym słuchałes atc i elaci o ile je słuchałes ?

 

Aha opis tych kolumn zrobiłem krótki bo można by wiecej określeń przy każdej pisać .aco do proac to kreowanie przestrzeni w dużej mieze zależy od akustyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)
Opublikowano · Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka
Ukryte przez misiomor, 15 Kwietnia 2013 - pyskówka

Za wąski siurek jestes by wzbudzać moją zazdrość. Jak widzisz łatwo mi przybrać Twoja retorykę.

Nie zaglądałem co masz, ale zachwyt nad Elac zbił mnie naprawdę z pantałyku. To dobre kolumny dla 15-latków, co ciekawe zupełnie inna szkoła grania w porównaniu z ATC. No wypisz wymaluj jakiś przekaz podprogowy dystrybutora-wzmacniacza :)

 

Napisz Branża pod avatarem i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.