Skocz do zawartości
IGNORED

Black Sabbath- God Is Dead?


paul_67

Rekomendowane odpowiedzi

Mam SBS , Vol 4 i Heaven and Hell w SHM-SACD , i musze przyznac ze brzmia calkiem dobrze i CICHO porownujac do aktualnych produkcji ....

 

Jak masz możliwość to kup "Master of Reality", to jest IMO najlepiej brzmiące wydanie z całej serii w porównaniu do poprzednio dostępnych wydań cyfrowych, jakbym winyla słuchał! ;)

 

Jak na razie doczekalismy sie na 13 albumow YES na SACD :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Troszkę drogawo, dla mnie bez sensu za taka cenę cały box, są 2 SACD Audio Fidelity (Close... i Going...), a na HDtracks jest b.dobra wersja "Yes Album", właściwie tylko by mnie interesowało jeszcze dobre wydanie "Fragile" i "Relayer", może Audio Fidelity kiedyś zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę drogawo, dla mnie bez sensu za taka cenę cały box, są 2 SACD Audio Fidelity (Close... i Going...), a na HDtracks jest b.dobra wersja "Yes Album", właściwie tylko by mnie interesowało jeszcze dobre wydanie "Fragile" i "Relayer", może Audio Fidelity kiedyś zrobi

Faktycznie nie tanio , japonska cena ....!! :-( Mam rowniez nadzieje ze Audio Fidelity bedzie kontynuowalo wydania plyt Yes i Rush w SACD ... Mimo wszystko wole brzemienie z SACD niz z HDTracks w 24/96 ... Widac ze chlopcy maja ssanie na kase , bo bardzo dlugo ( i drogo !!!! ) wzbraniano sie przed wydaniami w tym formacie .....Moze kiedys doczekamy sie plyt Led Zeppelin w SACD ?? PS. Master of Reality , wyraznie mi nie lezy .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie doczekalismy sie na 13 albumow YES na SACD :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie to samo. CD SHM mają specyficzny remaster, albo raczej są specyficznie podgłośnione - bez przesteru, ale dźwięk jest banalnie spłaszczony, jakby wedle jadnego algorytmu. To samo tyczy się Yes, przynajmniej tego co ja słyszałem - wolę stare wydania. Natomiast Black Sabbath remaster 2009, to zupełnie inna bajka. Solidna, przemyślana robota, nagrania prawie nie podgłośnione w stosunku do oryginałów, przemyślana koncepcja dźwięku (gitara delikatnie bardziej wypchnięta na pierwszy plan). Paranoid tylko głośniejsze nie wiedzieć czemu.

 

Założyłem że BS SHM to ten sam mastering co 2009, ale tego SHM nie słyszałem - tak gwoli ścisłości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to samo. CD SHM mają specyficzny remaster, albo raczej są specyficznie podgłośnione - bez przesteru, ale dźwięk jest banalnie spłaszczony, jakby wedle jadnego algorytmu. To samo tyczy się Yes, przynajmniej tego co ja słyszałem - wolę stare wydania. Natomiast Black Sabbath remaster 2009, to zupełnie inna bajka. Solidna, przemyślana robota, nagrania prawie nie podgłośnione w stosunku do oryginałów, przemyślana koncepcja dźwięku (gitara delikatnie bardziej wypchnięta na pierwszy plan). Paranoid tylko głośniejsze nie wiedzieć czemu.

 

Założyłem że BS SHM to ten sam mastering co 2009, ale tego SHM nie słyszałem - tak gwoli ścisłości.

Mam tylko Drame z plyt Yes w SHM-CD , faktycznie brzmi glosno ...Z tego co podali japonczycy to dla SHM-SACD bedzie remaster z 2013 ( czyli inny od tego dla SHM-CD ...?.) : 13 albums (15 discs) and a bonus disc featuring SACD Hybrid and remastering in 2013......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co to ma do trzynastki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie dotarła wersja 13 SHM 2 płytowa,naprawdę super okładka 3D wypas(nie tyle okładka co jest to pojedyńcza kartka dodana dodatkowo) brzmienie nie ma się czego czepić kawał dobrej roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Nie polecam wydania z okładką 3D de lux. Pierwszej, podstawowej płyty jeszcze da się słuchać ale płyta z bonusami jest po prostu skaszaniona brzmieniowo kompletnie. Niektóre Mp3 brzmią lepiej. Czekam jeszcze na vinyl, mam nadzieję, że będzie ok, chociaż tam nie ma dodatkowych utworów, które są bardzo dobre. Sensowna alternatywą jest faktycznie wydanie japońskie, 9 utworów + bonus disc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam wydania z okładką 3D de lux. Pierwszej, podstawowej płyty jeszcze da się słuchać ale płyta z bonusami jest po prostu skaszaniona brzmieniowo kompletnie. Niektóre Mp3 brzmią lepiej. Czekam jeszcze na vinyl, mam nadzieję, że będzie ok, chociaż tam nie ma dodatkowych utworów, które są bardzo dobre. Sensowna alternatywą jest faktycznie wydanie japońskie, 9 utworów + bonus disc.

 

Nie bardzo kumam właśnie pisałem o wydaniu japońskim ale to ono ma wkładkę 3D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Jest wydanie europejskie, rownież z okladką 3D. Digipack, 2 cd. Brzmieniowo fatalnie, moim zdaniem. Co nie znaczy, że japończyk jest taki sam... Mam nadzieje, że nie bo sie na niego kuszę ;)

 

tylko w wersji shm-cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odniesienia do wersji europejskiej ale SHM japan jest wszystko ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z wersji bonusowych wersji płyty (niezły cyrk) jest jeszcze jeden bardzo fajny bonusowy kawałek "Naivete In Black" :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to że japońska seryjna płyta ma jeden dodatkowy utwór a nie jest na bonusowej płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, szanowni, akurat nie miałem wrażenia że brzmienie na europejskim wydaniu "13" jest aż tak fatalne. Może nie jest to cud-miód ale brzmi poprawnie, jak Black Sabbath. Jest głośno, brudno, w duchu starych płyt. Absolutnie jest tak źle żeby nie czerpać sporej przyjemności z odsłuchu. Może zależy kto czego oczekiwał. Ciekawy jestem winyla...

 

A tak przy okazji, gdzie w Polsce można dostać tego Japończyka? I czy faktycznie jest duża różnica w brzmieniu Japończyk vs. zwykłe wydanie? Bo jakoś nie wydaje mi się żeby była.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, szanowni, akurat nie miałem wrażenia że brzmienie na europejskim wydaniu "13" jest aż tak fatalne.

 

Też nie uważam, aby było tragicznie, jak pisano wcześniej, a na kiepskie brzmienie typu loudness war jestem

bardzo wyczulony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, gdzie w Polsce można dostać tego Japończyka? I czy faktycznie jest duża różnica w brzmieniu Japończyk vs. zwykłe wydanie? Bo jakoś nie wydaje mi się żeby była.

 

Winyla jeszcze nawet nie rozpakowałem dobrze, więc nie miałem okazji porównać z wydaniem japoński. A czy to ostatnie lepiej brzmi od polskiego? Hm, nie wiem, pewnie nie, ale na pewno jest o wiele lepsza jakość samego wydania japońskiego i to mi wystarczy. Nie lubię kupować śmieci typu "PL cena". Kupić pewnie możesz w takt24, ale z nimi to róźnie bywa. Najprościej allegro, ale tam już pewnie sprawdzałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nikt nawet nie wspomina o wydaniach "PL cena", cały czas mówimy o wydaniu europejskim 2CD, w digi z "3d" okładką. Prawdą jest że jakość poligrafii tego wydania pozostawia sporo do życzenia - po ofoliowaniu całość wygląda jak by była już używana.... Japończyk pewnie ma lepszą poligrafie zdecydowanie.

 

Tak czy siak, pewnie kupie winyl dodatkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakość poligrafii tego wydania pozostawia sporo do życzenia - po ofoliowaniu całość wygląda jak by była już używana...

 

 

??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, absolutnie nie - płytę mam nówkę sztukę. Ja po prostu zwracam uwagę na to, jak są wykonane gięcia w digi, jak pocięty jest papier czy karton, jakie są grzbiety. No i w tym przypadku całość jest dosyć niechlujna, dlatego sprawia wrażenie używki, przynajmniej dla mnie. Jak mój brat był u mnie i wziął do ręki ta płytę to zapytał: "kto ci tak płytę sfatygował?". Rzecz w tym że nikt nie fatygował, taka po prostu była. Ostatnio co raz częściej tak jest: wydawnictwa masowe, tłoczone w dużych nakładach są mniej lub bardziej nierzetelne i niechlujne. A tyczy się to właśnie takich detali, jak. np. krzywe klejenie czy krzywe cięcie, poocierane krawędzie. Popatrzcie uważnie na swoje kopie.

 

p.s. przy tym wszystkim to jest druga kopia tej płyty po wymianie bo pierwszą dostałem z popękanym mocowaniem na płytę.... ręce z dupy u kogoś rosną.

 

p.p.s. jakoś druku, kolorów i papieru też w tym przypadku (BS "13") jest do niczego - tanio i byle jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też wybrałem w sklepie po obmacaniu dopiero 9 sztukę. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, szanowni, akurat nie miałem wrażenia że brzmienie na europejskim wydaniu "13" jest aż tak fatalne. Może nie jest to cud-miód ale brzmi poprawnie, jak Black Sabbath. Jest głośno, brudno, w duchu starych płyt. Absolutnie jest tak źle żeby nie czerpać sporej przyjemności z odsłuchu. Może zależy kto czego oczekiwał. Ciekawy jestem winyla...

 

A tak przy okazji, gdzie w Polsce można dostać tego Japończyka? I czy faktycznie jest duża różnica w brzmieniu Japończyk vs. zwykłe wydanie? Bo jakoś nie wydaje mi się żeby była.

 

Japończyka najłatwiej kupić w sklepie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się,że trochę zwlekam z zakupem "13" , ale z tego co czytam dochodzę do wniosku,iż nie mam innej alternatywy jak brać japońca...Trochę drogo, ale jeśli róznica w brzmieniu jest tak duża to chyba warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "13" w wydaniu polska cena. Kupiłem tylko z ciekawości, żeby zapoznać się z materiałem. Płyta nie wyjeżdża z CD od kilku dni, dlatego też zastanawiam się nad kupnem lepszego wydania. Wczoraj śledziłem stronę cdjapan i wybrałem kilka pozycji Black Sabbath, które chciałbym nabyć: "vol4", "Paranoid", "Black Sabbath". Warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po kilka wydań pierwszych płyt BS, w tym CD japońskie SHM-SACD i zwykłe SHM, remaster europejski i jakieś starsze wydanie US etc. PL ceny niestety nie mam, więc trudno mi się odnieść akurat do tego wydawnictwa. Z tego co jednak pamiętam, to w tej chwili poza wydaniem SACD-SHM (w tym wydaniu większość wydanych płyt BS brzmi świetnie) nie ma ciekawych pozycji BS w japońskich wydaniach. Np. mini LPs są niestety wyprzedane. Osobiście lubię wydania te głównie z uwagi na jakoś samego wydawnictwa i pieczołowitość z jaką to Japończycy robią. Jeśli chodzi o różnice w dźwięku, to opadu szczęki się nie spodziewaj do przyrostu gotówki, jaką musisz wydać na niektóre japońskie specjały. Brzmienie? Jedne CD brzmią lepiej, inne tak samo, jednak rzadko gorzej. Inną sprawą jest też to, iż aby usłyszeć rzeczywistą różnicę, trzeba mieć zwykle dobry tor.

 

Reasumując, za opcją kupowania wydań japońskich (nie tylko BS) plusów jest zatem dużo, ale są też i minusy lub inaczej, pewne ograniczenia, w tym organoleptyczne : ) Na pewno jednak warto kupić wydanie deluxe 13, m.in. dla bonusa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.