Skocz do zawartości
IGNORED

Rozmowy na luzie o audio.


piano

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ludzie nie rozumieją prostej rzeczy.Kupując płytę CD czyli legalny plik sądzą że jest to ich własność!

 

Nie ma prawa do sprzedaży, kopiowania komuś i żadnych innych form redystrybucji

 

A czyja to jest własność...??? Wiadomo, że moja, no chyba, że w Korei Północnej mieszkamy, bo tam to nie wiem jak jest. Mogę sobie ją sprzedać, zamienić, skopiować... a nawet zniszczyć i wyrzucić. Prawa autorskie, a płyta jako towar i obrót w handlu to dwa różne tematy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czyja to jest własność...??? Wiadomo, że moja, no chyba, że w Korei Północnej mieszkamy, bo tam to nie wiem jak jest. Mogę sobie ją sprzedać, zamienić, skopiować... a nawet zniszczyć i wyrzucić. Prawa autorskie, a płyta jako towar i obrót w handlu to dwa różne tematy.

Tak, ale nie możesz tego rozpowszechniać w żaden sposób.

 

Oczywiście chodzi mi o publiczne rozpowszechnianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, 20% to przyrost w stosunku do roku poprzedniego, czy tam jakiegoś okresu.

A że w poprzednim roku/okresie sprzedaż była gówniana, to zwiększona o 20% wciąż taka pozostała :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak prowadzisz sklep i sprzedajesz płyty, to nie wolno grać muzyki z płyt, tak...??? Nie wolno sprzedać powtórnie używanej albo nowej płyty, tak...??? Na dyskotece nie wolno rozpowszechniać muzyki z płyt, tak...??? No jak tak, to tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno sprzedać oryginalną płytę używaną ponownie.

Na dyskotece płaci się prawa autorskie za granie muzy.

Wolno ci też grać muzę w sklepie i jeśli wiąże się to z twoim przychodem

a w sklepie muzycznym wiąże się ewidentnie to też musisz płacić nie tylko

do ZAIKS ale też do ZPAV i jeszcze jednej organizacji.

To w sumie jest ok 600zł miesięcznie za mały sklep ale jednak jest.

 

Nie wolno ci natomiast rozdawać czy sprzedawać kopii bo to jest nielegalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN,

Co innego sklep, a co innego oficjalna masowa impreza.

Dokładnie sam napisałeś "sprzedać" możesz, proszę bardzo. Możesz dać w prezencie, możesz pożyczyć koledze czy szwagierce. Ale nie możesz rozpowszechniać. Nie rozumiesz tej różnicy? To może prościej - puszczając w sklepie czy pożyczając koledze jesteś hostessą która jeździ na rolkach po supermarkecie z kawałkami sera na wykałaczkach. Ale gdybyś zaczął rozdawać ser w kilogramach za darmo, to Hochland by się trochę wkurzył na Ciebie, że rozdałeś ser on nic nie zarobił :)

Paniał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem raczej poniżej średniej wieku na forum i mimo to nie wyobrażam sobie jak można słuchać muzyki z plików. Dla mnie to żadna przyjemność a i wygoda wątpliwa. Jeśli jedyną przesłanką do słuchania z plików jest to, że się komuś nie chce podnieść tyłka, żeby zmienić płytę, to niech może skończy z tym sportem :)

A dla mnie glownym argumentem ZA, jest jakosc grania z plikow, programy komputerowe poprzez swoja moc potrafia robic cuda z sygnalem cyfrowym, potrafia tak obrobic sygnal cyfrowy ze jest on jakby na wyjsciu obrobiony dodatkowym przetwornikiem C/A. Dodatkowo zaklocenia w urzadzeniach mozna ustawiac prpgramowo w przeciwfazach wyzerowujac je. Moc obliczeniowa wspolczesnych maszyn pozwala na takie numery. A zadne DSP czy tez male komputerki w CD nie maja przy tym szans. Dodatkowo mozna tworzyc wielokrotne petle FIFO i z jitterem robic cuda nie mowiaz juz o zmniejszaniu tla zaklocen ;)

 

pozdr StasioP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są programy które tak obrabiają sygnał w locie z CD?

 

Z drugiej strony czym więcej tej obróbki tym może być gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z Jplaya tez moze byc taka obrobka z CD ale lepiej graz z pliku bo kazda mechanika wnosi zaklocenia, tego nie da sie ominac. Ta obrobka odbywa sie na sygnale bitperfect, to nie ingeruje w sygnal co do zawartosci bitowej, to obrabia jakby w domenie analogowej ten sygnal. Zabawa polega na zmniejszaniu zaklocen. Bo zaklocenia wchodza w intermodulacje z sygnalem nalogowym i to jest wlasnie to co w uszach tak boli.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Co do plyty M.Jaksona Thriller nie zgodze sie, wydanie na 192khz bardzo dobre, jest dynamika i wszystko co potrzeba.

Drogi Stasiu , a czy aby na pewno mówimy o tej samej płycie CD?

Bo może chodzi tobie o coś innego?

Jak ta płyta SACD jest dla ciebie o.k. to musisz być mało wymagajacy co do sprzętu i płyt.

Ale ty słuchasz z plików więc to w sumie wyjaśnia sprawę ;)

 

Ale pliki to fajna rzecz i np. moja narzeczona ma podłączony w samochodzie twardy dysk przez USB i ma zripowane kilkadziesiąt płyt oraz ściągniętych FLAC -ów i jest happy.

Ona jest happy, ja jestem happy i ty zapewne też jesteś happy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja slucham to jest plik 24/192khz a nie wydanie SACD, tu moze byc ta roznica. Sluchalem tej plyty wiele razy z dobrego analoga tez i ten gesty plik gra bardzo dobrze nawet w porownaniu z vinylem. A jesli chodzi o jakosc nagran to jestem bardzo na to wyczulony, ale kazdy inaczej slyszy i kazdy ma prawo napisac ze nie jest to dobre wydanie. Dla mnie to wydanie tej plyty 192khz/24bity gra lepiej niz analog, bo jest wieksza dynamika nie trzeszczy a barwowo tez niczym nie ustepuje analogowi a nawet go przerasta.

 

A jeszcze tak na marginesie Michael Jackson mial tez malego a moze duzego fisia na punkcie jakosci nagran mikrofonow itp kupowal wszystko to co najlepsze na owe czasy, a ze pieniazki mial mogl sobie nie na jedno pozwolic ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

To co ja slucham to jest plik 24/192khz a nie wydanie SACD, tu moze byc ta roznica. Sluchalem tej plyty wiele razy z dobrego analoga tez i ten gesty plik gra bardzo dobrze nawet w porownaniu z vinylem. A jesli chodzi o jakosc nagran to jestem bardzo na to wyczulony, ale kazdy inaczej slyszy i kazdy ma prawo napisac ze nie jest to dobre wydanie. Dla mnie to wydanie tej plyty 192khz/24bity gra lepiej niz analog, bo jest wieksza dynamika nie trzeszczy a barwowo tez niczym nie ustepuje analogowi a nawet go przerasta.

 

A jeszcze tak na marginesie Michael Jackson mial tez malego a moze duzego fisia na punkcie jakosci nagran mikrofonow itp kupowal wszystko to co najlepsze na owe czasy, a ze pieniazki mial mogl sobie nie na jedno pozwolic ;)

 

Tak się składa ,że mam kilka płyt (nie plików) tego wykonawcy i w/g opinii mojej i innych , którzy słyszeli płyty M.J. to najlepiej nagraną płytą jest album "History".

Kup porównaj z innymi płytami , również z SACD Thriller to zrozumiesz o czym piszę.

 

Dobrze nagrana płyta SACD to np. Schiller albo FgtH .

 

Ale obecnie zaciera się już różnica pomiędzy SACD a CD.Płyty CD ostatnio nagrywane są znakomitej jakości w porównaniu do płyt nawet sprzed 10 -15 lat nie mówiąc o pierwszych płytach CD z lat 80 -tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moga byc dwa rozne wydania o ktorych mowimy bo zwyczajowy sampling z SACD do PCM to 24/88k a tu jest sampling 24/192 bity. Nie jestem jakims specjalny fanem M.Jacksona chociaz fajnie czasami sobie zapuscic i przypomniec swoje blogie szczeniackie czasy, gdzie wszystko bylo jasne i proste a jedynym zmartwieniem bylo to ze moge jutro dostac pałę z jakiegos tam przedmiotu. :D

 

I jeszcze jedno musisz wziac pod uwage ze te wydania robione sa z analogowych tasm matek ktore leza latami no i jednak te nagrania wraz z czasem traca swoje wlasciwosci magnetyczne, bo Thriller byl z tego co mi wiadomo z analogu, pozniejsze plyty to juz byla cyfra. Ale pomimo tego dla mnie to wydanie dobrze gra ;)

 

ostatnio nagrywane są znakomitej jakości w porównaniu do płyt nawet sprzed 10 -15 lat nie mówiąc o pierwszych płytach CD z lat 80 -tych.

No i tutaj dochodzimy do sedna, jeszcze pol roku temu tez myslalem ze pierwsze wydania DDD byly do kitu. To jest niestety wszystko kwestia odtwarzania. I nawet plyty z lat 80 te w pelni DDD graja dzisiaj jak doskonale kopie 24/96khz jesli nie wierzysz zapraszam do siebie. Zreszta moze koledzy potwierdza ze tak to jest. Ale warunek jest jeden trzeba grac z pliku wtedy fatalnie tloczyli plyty CD, programy to omijaja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

I jeszcze jedno musisz wziac pod uwage ze te wydania robione sa z analogowych tasm matek ktore leza latami no i jednak te nagrania wraz z czasem traca swoje wlasciwosci magnetyczne, bo Thriller byl z tego co mi wiadomo z analogu, pozniejsze plyty to juz byla cyfra.

Dokładnie to napisałem powyżej.

Dlatego Thriller i temu podobne płyty nie mają startu do płyt z bierzących wydań pod względem dynamiki. W sumie pod każdym względem.

Czy to plik czy nie masz ten sam problem.

 

Inny problem to wybór wykonawcy , który się komuś podoba i na dodatek ma jeszcze dobrze nagraną płytę.

Jak wiadomo wytwórnia , wytwórni nie jest równa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie jeszcze jedno wydanie Thriller na gestym formacie w technologi Spec i to faktycznie gra tragicznie to ostatnie wydanie Thrillera moim zdaniem jest bardzo dobre porownujac do wersji na vinylu

 

Zobacz rok wydania i wszystko bedzie jasne, Twojej wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach pewien filmik wzbudził kontrowersje, ale chyba nie wszyscy przeczytali o co chodzi i zrozumieli jego cel.

Chodziło o fenomen samej konstrukcji kolumn Magico Q7, ich sztywność, brak rezonansów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fiu fiu :)))

A te glosniki maja memrany z czego? Bo wydaje mi sie ze z czegos co przewodzi prad, jesli tak to wraz z obudowa tworza tez doskonala klatke faradaya

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są polskie głośniki robione jako fucha przez Śląskich górników!!...Wągiel jest Panie we wsi, psed wojną tys był...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam winyle, plyty cd/sacd i kupuje pliki , plyt duzo mniej . Nie wiem jak sly sobie radzi ale ja przy duzo mniejszych zbiorach cd nie moge nieraz znalezc plyty, ktorej akurat potrzebuje. Dla mnie to koszmar i nie wyobrazam sobie kilku tysiecy na fizycznych nosnikach.

 

też mam sporo płyt (cd)

wystarczy sobie dobrze podzielić, i logicznie ułożyć...

jakoś sobie radzę....

o k...a miałem pisać z dużych, bo wpadnie Stary i mnie znowu (słusznie, ale lenistwo górą) sprowadzi na ziemię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idź Pan w ch z takimi niusami :)

A tak serio - nie ma opcji, żeby coś było dopuszczone do sprzedaży, co może choć w ułamku procenta być szkodliwe dla organizmu. Jestem pewien, że półtora paczki fajek, które palę codziennie, szkodzi mi dużo bardziej...

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten facet to w ogóle dobry ... czub :)

To ten sam co zamówił w ciemno Tesseracty.

 

Tesseracty, czy Tasseraki (firma Tesserac Audio) bo jak to ta firma to się nie dziwię....

Mam Pre (to tanie); dwu-, trzykrotnie droższe nie mogą mu podskoczyć!

Niszowa firma, ale robi drogie i bardzo dobre urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jestem pewien, że półtora paczki fajek, które palę codziennie, szkodzi mi dużo bardziej...

Alkohol metylowy też szkodzi a ludzie i tak chleją ;)

A poza tym to takie nanorurki to szkodzić mogą mięczakom z USA .

Polacy i Rosjanie nie takie rzeczy wdychali i ........

 

Tak więc Lukasiq seta metylu i możesz słuchać do woli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość że jest dopuszczone coś czego złego działania na dany czas nie potwierdzono!

W ten sposób na rynek trafiło wiele chemikalii, leków itd i w czasie gdy były oferowane uważano,

że są ok a po 20 latach okazywało się, że nie są ok i były wycofywane.

Nawet były potem wypłacane odszkodowania i to spore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

wolę bez "m" na początku :)

 

Rozmawiałem dziś z panem Januszem z AudioSystemu i nic nie wspominał, żeby sprzedawali szkodliwy produkt :) To pewnie propaganda Wilsona i Focala :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.