Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do 500 zł


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Może i temat jakich wiele ale mam niestety swoje wytyczne którmi się kieruję

Interesują mnie słuchawki zamknięte (ewentualie półzamknięte) w granicach 200 złotych.

Ogromną wagę przykładam do niskich tonów jako świeży fan muzyki elektronicznej.

Ważne jest, że byłyby to słuchawki do przysłowiowego autobusu, więc zależałoby mi na niskiej impedancji. W domu mam swoje nagłośnienie, a na outdoorze potrzebuje czegoś co wygeneruje mi satysfakcjonujący basik z telefonu komórkowego (Galaxy S) - wiem, że nikłe wzmocnienie i nie ma co oczekiwać złotych gór, ale ostatnio prezentowane w Media Markt słuchawki Sony ZX600 wypadały całkiem znośnie i to one są moim faworytem (lecz dużo nie miałem okazji testować)

 

Ze szczegółów to oczywiście także dosyć schludne wykonanie i nie jakieś ogromne gabaryty.

Pomożecie?

 

dla leniuchów :) :

-niedrogie

-ładny bas

-nie do domu (wzmocnienie z telefonu komórkowego)

 

Pierwszy post na forum :D Do tej pory tylko byłem obserwatorem... ze swoich doświadczeń powiem tak.. sennheisery hd 205 wystarczają do telefonu, mają spoko efektywność, bardzo dobrze izolują i cena poniżej 200zł spełnia wszystkie Twoje wymagania...

 

Ja osobiście na miasto lubię otwarte AIAIAI Tracks. Wyglądają jak słuchawki od walkmana sprzed 25 lat, wykonane baaaaaaaaaaardzo solidnie, wygląd minimalistyczny ale brzmienie naprawdę imponujące i w połączeniu z dźwiękami z otoczenia dają dobry klimat miasta. Tylko cena 270zł w sklepie trochę może odstraszyć, ale jest optymalna moim zdaniem. Zawsze możesz poszukać na allegro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Bez zakladania nowego tematu; poszukuje sluchawek nausznych.

Najwazniejszy wymog to dzwiek, bardzo bym chcial aby byl jak najbardziej zblizony do zestawu jaki mam w mieszkaniu (kevlarowe przetworniki SS) w zwiazku z tym zalezy mi na dzwieku mocno analitycznym bez zbednych dodatkow. Dzwiek musi byc mocny (ale w miare szybki) w calym zakresie, nie chce aby tylko jedno pasmo bylo faworyzowane. (nawet preferuje postawienie na lepsze wysokie tony). Do tej pory uwazalem ze takie cechy najbardziej mi odpowiadaja do sluchania muzyki klasycznej i elektronicznej.

 

Dodatkowym mankamentem jest fakt, ze chcialbym w tych sluchawkach biegac (tak naprawde tylko do tego sa mi potrzebne, gdyz w domu i w samochodzie mam juz odpowiednie systemy), aczkolwiek w podstawowym wymogiem jest dzwiek, a mozliwosc ruchu wymogiem pobocznym.

 

Owszem moge chodzic po sklepach i testowac wszystkie sluchawki, ale jest ich za duzo, w zwiazku z tym prosze o jakies porady w tej kwestii odnosnie konkretnych modeli.

 

Cena jaka jestem w stanie zaplacic za takie sluchawki to zakres 500-1000zł (moga byc uzywane, pod warunkiem ze sa w pelni sprawne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole wcisnac swoje 3 grosze, sprzedam nowe Denon 1100, najnizsza cena w internecie to 450zl, sprzedam za 400. Zapraszam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pozwole wcisnac swoje 3 grosze, sprzedam nowe Denon 1100, najnizsza cena w internecie to 450zl, sprzedam za 400. Zapraszam na PW.

 

Pech chciał, że kilka postów niżej podałem link do oferty za 266zł - nowe. I to nie jest ściema, te słuchawki potrafią chodzić nawet taniej za granicą, to u nas ceny są szalone (średnio 700zł). Natomiast 60EUR to bez łaski w DE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale moim skromnym zdaniem, po latach słuchania, uważam, że chyba w żadnym asortymencie, przemysł audio nie kpi z nas tak bardzo jak w przypadku słuchawek. Materiału na nie zużywa się w śladowych ilościach, myśl techniczna skupiona raczej na wymyślaniu kolorów i symboli w nazwach a... brzmienie tragiczne. Słuchawki grające przyzwoicie to wydatek ponad 1000 zł. Kto twierdzi inaczej, ma coś ze słuchem, niestety.

Poniżej sennkow 59x, Bd 770, AKG 6xx itd to wszystko brzmi jakby muzykę wkładano do plastikowo-tekturowego pudełka. Możecie powtarzać za marketingowcami te bzdurne frazesy o brzmieniu, wymyślać bajki o swoich nausznikach kupionych za ciężkie pieniądze - prawda jest taka, że cały ten kolorowy chłam należy wyrzucić do szamba, a te wyżej wymienione winny kosztować 100-150 zł i to wraz z wykwintnym opakowaniem. Słuchawki do 500 zł to, niestety jak czekolada poniżej 2 zł - wyrób słuchawkopodobny. Podejrzewam że własnie zła sława niszczących słuch sluchawek w zdecydowanej mierze oparta jest na tych produktach. Nieraz wkladam na próbę taki badziew i mam ochote dać w mordę wytwórcy i dystrybutorowi.

Ostatnio, skuszony rekomendacjami kupiłem do colorfly'a, beyerdynamici T50 - porównuje je z 880 - brzmią jak chińska tandeta, a cieniuteńki kabelek zaprasza do przypadkowego uszkodzenia. A o niższym modelu BD Custom One Pro, nawet panowie Kisiel i papież polskiej krytyki słuchawkowej P.Ryka,pisali z zachwytem. Dwie sekundy wytrzymałem z tym na łbie. Kiedyś w mp3store chciałem kupić kobiecie Audiotechniki za 6 stówek - ślicznie polerowany metal - i niestety tylko to, brzmienie tragiczne! Słuchałem w sklepach słuchawki za kilka tyś, brzmienie coraz lepsze ale ciągle ta sztuczność przekazu zaś ceny absurdalne. Pewnie sie okaże że te normalnie brzmiące są za kilkanaście kPLN! Od lat katuje BD DT880 i chcę jakieś lepsze ale jakość dżwieku nie usprawiedliwia wydania 3-4 tyś.

Mobilne, douszne Westony 3, Shury 3xx, wczesniej Sony, wszystko to sprzęcik którego klasa dźwięku powinna plasować na poziomie stówy. Cieszyły mnie chwilę.na zasadzie postępu względem używanych poprzednio. O jakości wykonania (może z wyj.W3) żal mówić. Nie pozostaje mi nic innego jak szukać np 770/880 o niskiej impedancji i paradować z tą koroną na mieście czy wycieczce......

Dajemy się ogłupiać i dyskutujemy na forum audiofilskim (sic!) o gównie, drogim, ale o GÓWNIE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie daję Ci prawo być zadowolonym z cen sprzętu brzmiącego kiepsko. Masz też prawo uważać że brzmi wyśmienicie. Wydawało mi się, że piszę, także w Twoim, jak najlepiej pojętym, interesie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie daję Ci prawo być zadowolonym z cen sprzętu brzmiącego kiepsko. Masz też prawo uważać że brzmi wyśmienicie. Wydawało mi się, że piszę, także w Twoim, jak najlepiej pojętym, interesie...

 

 

Nie chcę się wdawać w ironiczne dyskusje. Zastanawia mnie jednak dlaczego przywłaszczasz sobie prawo do pouczającego tonu oraz arbitralnego wyrażania się na ten temat. To wszystko. Czy jeśli ktoś inny uzna, że np. jego słuchawki za marne 500zł brzmią świetnie to co to oznacza? Bo Ty zdajesz się próbować wmówić wszystkim, że to Ty masz rację, a jeśli ktoś uważa inaczej to ma problem ze słuchem, albo z głową. Popraw mnie jeśli wyciągnąłem błędne wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz mi ironię, kompletnie nie zauważając w czym tkwi meritum mojej wypowiedzi, choć sam, kilka postów wyżej, użyłeś sformułowania "to u nas ceny są szalone". Próbujesz mnie zdyskredytować sugerując że dla mnie 500 zł to "marne pieniądze". Nie, kolego, pojechałeś ostro, ale ja nie mam zamiaru zachowywać się równie agresywnie podejrzewając Cię o związek z branżą.

Powtarzam jeszcze raz - właśnie dlatego że 500 zł to duże pieniądze, wyrób winien być przyzwoitej jakości!!!

Nieraz na tym albo sąsiednich forach dokonywano analizy prostoty technologicznej słuchawek, materiałowej i montażowej (transport, magazynowanie, pow.sklepowa!). Jeśli nie z własnego doświadczenia, to z tego forum lub od znajomych mogłeś słyszeć o pękających pałąkach, o uszkodzonych kabelkach, zniszczonych padach itd .Spora część na dzień dobry "rekablinguje"

Na forum pudelkowym moglibyśmy wychwalać np słuchawki typu svarovsky, ale my jesteśmy na audiofilskim i wymieniamy swoje uwagi, często krytyczne. Mam prawo wkurzać się na badziewie, także w Twoim imieniu, w imieniu Twojego portfela . A w przypadku słuchawek ten stan rzeczy jest spektakularny.

Piszesz w info " o sobie", że jesteś recenzentem w branży informatycznej, jak działasz skoro recenzja jest pochwałą ale jest i krytyką. Czy może, jak w naszych pismach branżowych, jedynie omawiasz chwaląc. Kolego, po to są jeszcze takie fora, byśmy się bronili przed chłamem, naciąganiem, kryptoreklamą. Udaje się to coraz gorzej, bo przyzwalamy a marketingowcy nie śpią.

Zrobiłeś ze mnie zarozumialca i arbitra, niech tak będzie. Ale ja nie mam ochoty być zadowolony np. z tego ze krótka rozmowa przez komórkę kosztuje tyle samo co godzina grzania piecyka elektrycznego, a w parówce jakaś soja kosztuje kilka razy drożej. (na marginesie, wkurzony jakością dźwięku w komórkach - telefon teraz pełni tysiące funkcji, ale ta główna, czyli jakość dźwięku w rozmowie jest kiepska - wpisałem hasło w wyszukiwarkę i odpowiedzi było tysiące ale wszystkie dot.jakości muzy, a tylko jeden, w jakims ang. pismie dot. mowy!)

Jedziesz ad personam ("próbujesz wmówić", "przywłaszczasz sobie prawo"), mimo że napisałem "moim zdaniem" i mówię w naszym, choć jak się okazało nie w Twoim interesie.

Rozumiem także psychologiczny aspekt sprawy, ktoś uzbierał kasę, wyszukał, ma i się cieszy. Jeśli jednak biegnie z tym zachwytem na forum, gdzie goście gryzą temat, (bo po to ono jest), to niech nie dziwi się że może się rozczarować.

Posłuchaj przez dobra chwilę np senków 600, beyerow 990, a potem załóż któreś z niskich serii i wtedy podyskutujemy. Przychodzę często do sklepu mp3 store, czasem jestem w sklepach z drogim sprzętem, słucham na słuchawkach od wielu lat i moje konstatacje smutne.

 

Rzuciłem trochę argumentów, podałem nazwy, natomiast Ty mechanicznie zaprzeczyłeś. To nie jest rozmowa, podaj przykłady, obiecuje odszukać sugerowany model w dobrej cenie, z przyjemnością się przekonam że nie mam racji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob budowniczy

Ochłoń trochę i nie bierz mojej wypowiedzi tak personalnie. Atak na Ciebie nie był moim zamiarem, nie zamierzałem również prowadzić żadnych wycieczek personalnych.

 

I już spieszę z wyjaśnieniem.

Otóż posądziłem Cię o wmawianie oraz arbitralne podejście do tematu, ponieważ użyłeś takich słów jak 'badziew', 'tragiczne brzmienie', a na 'gówno' kończąc. Być może nadinterpretowałem Twoją wypowiedź, ale tak ją właśnie odebrałem. Cóż, to specyfika tekstu pisanego, pewnie podczas rozmowy byłoby inaczej.

 

Wracając jednak do meritum...

 

Rozumiem jednak i podzielam Twoje podejście do ogólnie rozumianej tandety zalewającej rynek. Również się przed tym bronię, choć nie przeszkadza mi zauważać dobre produkty w tym zgiełku. I w żadnym wypadku nie odmawiam nikomu wyrażania krytyki - to, jak sam zauważyłeś jest bardzo pożądane i cenne z punktu widzenia użytkownika. O ile nie jest to puste krytykanctwo, a za taką Twoja wypowiedź może zostać wzięta (nawet jeśli błędnie).

HD600 słuchałem, tak samo jak HD650, aktualnie mam m.in. AKG K702, które lada dzień sprzedam i albo zapoluję na HD650 lub Shure SHR1440 (z ukłonem w stronę Shure) albo póki co pozostanę przy tym co mam. Uważam, się za obytego, ostrożnego i w miarę rozsądnego użytkownika sprzętu. Moimi głównymi słuchawkami są od lat nieprzerwanie mocno zmodyfikowane Sennheiser HD555 i to głównie z ich powodów pozbywam się K702, ponieważ dla mnie różnica w cenie nie uzasadnia różnicy w dźwięku. A otwarte HD555 wpasowują się świetnie w moje oczekiwania. Zauważyłem również, że optymalna cena za sensownie grające słuchawki (sensownie grające, choć nie zawsze sensownie wykonane) to pułap w okolicy 500zł. Tam znajduje się przecież bardzo fajny model zamknięty K550 od AKG, tam również są Sennheiser HD558 (nie jestem do końca przekonany, że HD598 są warte dopłaty 150zł). Również Grado SR80 nie można odebrać uroku oraz klasy. Bardzo fajnie sprawdzają się Creative (sic!) Aurvana Live! kosztujące mniej niż 200zł, a ich następca (CAL!2) choć kosztujący 2,5x więcej wcale nie ustępuje produktom lubianych marek w podobnej cenie.

Ty natomiast twierdzisz, że "Słuchawki do 500 zł to, niestety jak czekolada poniżej 2 zł - wyrób słuchawkopodobny." To było też zdanie, przez które potraktowałem resztę Twojej wypowiedzi jak krytykanckie bajdurzenie, choć w niektórych punktach kiwałem potakująco głową.

 

Jak już wspomniałem zgadzam się w kwestii zalewu tandety, nie lubię jednak uogólnień. Przypuszczam, że sporo producentów miało też różne wpadki w wykonaniu projektu. Sennheiser HD555 lubiły pękać na pałąku (moje akurat są całe, ale problem był powszechny), wiele niższych modeli Sennheiser woła natomiast o pomstę do nieba (np. 515/8, 419) - plastik-fantastic z kiepskim (patrząc przez pryzmat ceny) dźwiękiem, i aż wstyd, że Sennheiser lansując się na producenta high-end dopuszcza takie produkty do głosu. No ale tu wkroczył marketing jadący na marce - mydli oczy masom...

Grado na ten przykład trzyma poziom ... z jedną wpadką - iGrado.

Nieźle wypada również Philips (ponownie sic!) z ich wyższymi modelami: L1 oraz Fidelio X1.

Wspomniany już AKG też starannie projektuje swoje produkty, nie inaczej do tematu podchodzi przecież Audio-Technica.

A Marshall? Mają przecież w ofercie Major kosztujące mniej niż 500zł, a które mam nadzieję otrzymać do testów niebawem ... model 'Monitor' również wygląda ciekawie.

Bowers&Wilkins też postanowił dorzucić słuchawki i wyszedł z modelem P7, no ale ten model potwierdza Twoją tezę dot. jakości i ceny ...

 

Co do szalonych cen u nas odniosłem się do produktów Denona, a w szczególności do przereklamowanych Denon AH-D1100, które u nas z jakiegoś powodu wyskalowano na średnio 700zł kiedy to normalna cena na świecie to 200zł w przeliczeniu.

 

Zachęcam do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez NimnuL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ufff... i o to chodziło, o meritum i już ja mogę być Twoim kolegą :), nawet mogę się od Ciebie czegoś dowiedzieć, bo widzę, że serwujesz konkrety i eksperymentujesz.

Niewykluczone, że słuchając na słuchawkach muzyki akustycznej (klasyki,jazzu,folka) mam odniesienie do dźwięku na żywo i poprzeczka jaką stawiam - brzmienie zbliżone do oryginału - jest wysoka.

Kopernikowskie prawo o pieniądzu gorszym wypierającym lepszy, tyczy teraz wszelkich towarów i jakoś bronić się musimy. Piotrek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim punktem odniesienia (niedoścignionym oczywiście) dla jakości i wrażeń z odsłuchu muzyki są również koncerty na żywo słuchane w Filharmonii Pomorskiej, w której to odnalazłem dla siebie idealny obszar (okolice środka 12. rzędu) - to próbują z akceptowalnym skutkiem reprodukować moje powycinane Sennheisery, szczególnie muzykę poważną: fortepian, skrzypce, wiolonczela i z nieco gorszym (ze względu na braki w mocy niskich rejestrów) muzykę symfoniczną ...

Jak na domowe warunki i poniesiony wkład własny nie kręcę nosem, ale chętnie poszukuję nowych doznań i rozwiązań w optymalnym zakresie cenowym. To ostatnie jest najtrudniejsze, ale odnajduję się w tym świecie.

Audiofilskie tematy mnie natomiast nie przekonują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wybrać?

Słucham głównie muzyki jazz'owej oraz klubowej.

 

Powinny mieć:

-nisko schodzący kontrolowany i wyrazisty bas ale nie sztucznie podbity,

-soczystą średnicę,

-nie wyostrzone treble,

-całość spójna i klarowna.

 

Jak na razie będę tego słuchał głównie na wieży SONY za około 2000zł.

Pomóżcie!!!

 

Jeśli chcesz się cieszyć wyrazistym brzmieniem muzyki klubowej i jazzowej, zdecydowanie polecam słuchawki firmy BRAINWAVZ, a w szczególności model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Z pewnością przypadnie Ci do gustu bas, który jest transparentny, szybki i szczegółowy - jego natężenie jest mniejsze niż w M1! Warto dodać, że ten model słuchawek uzyskał prestiżową rekomendację magazynu PCLab.pl deklasując najnowsze dwuprzetwornikowe słuchawki popularnej marki (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Szczerze polecam!

 

Mam nadzieję, że odpowiedź okazała się pomocna.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodka naiwności!!!

 

o nie Kolego NimnuL, ja tu z Panem topór zakopuje, bo Pan mi tu pierdupierdu o rozkoszach słuchania w Filharmonii Bydgoskiej posuwa a tu Pan Nimnul jest jednak branżowcem i na forum reklamę swojego periodyku z poezją marketingowa poleca.

Ja się nad szajsem i wydawaniem kasy przez forumowiczów, zwłaszcza młodych i niezamożnych, pochylam, a Pan, to towarzystwo do tego chłamu zacheca. Fe Michalku!

Tak podejrzewałem, bo cisza refleksyjna zapadła, po moim wpisie :), a Ty mnie usypiałeś, "ochłoń trochę, nie bierz mojej wypowiedzi tak personalnie". Wiec ja wręcz odwrotnie, sugeruje wziąc moje pisanie personalnie.

Mało kto, jak własnie Ty, robiąc testy, świadomy jesteś jakości tego, jak gówno to wszystko warte. I miast podjąć tezę, bawiłeś się w spychanie mnie na margines subiektywizmu. Nie kolego, powtarzam otwartym tekstem: Słuchawki, nawet na tle innych produktów audio, maja skandalicznie zawyżone ceny, często przy kiepskiej jakości wykonania i FATALNYM dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bob budowniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser HD555 lubiły pękać na pałąku

 

To mnie zaskoczyło - mam te słuchaweczki 6 lat i nawet ryski nie ma - wiele przeprowadzek, wycieczek krajowych i zagranicznych ( rzucanie bagażami na lotniskach to norma ). Może była jakaś wadliwa seria , albo podróbki albo ktoś je nosił na dworze i przy niskiej temperaturze zaczęły się problemy. Nie wdaję się w tą dyskusję. Mnie te słuchawki zadowoliły ale na pewno są lepsze. Ja je kupiłem tak po prostu - PC posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

>bob budowniczy

Potwierdzam ...ciężko kupić słuchawki dobrze grające do 500zł ...zwłaszcza popularnych marek ...miałem właśnie okazję posłuchać słuchawek od 100-do 900zł (dwie całe półki w saturnie-złote tarasy)w celu sprawdzenia na jakiej pozycji stoją moje 10cio letnie Philipsy sbc HP890-które kiedyś kupiłem na allegro za 180zł....i jestem w szoku nic do 300zł nie grało "normalnie", dopiero przy cenie 350zł JVC ha-rx900 z przetwornikiem 50mm zagrał bardzo przyzwoicie ,jakiś model Denona alaDJ ...oraz według mnie rewelacja Bose model chyba OE2 650zł(na allego 450zł)małe lekkie niepozorne ...kuźwa grają rewelka!

Co to się porobiło 10lat temu za 250zł można było kupić słuchawki z przetwornikiem 50mm a teraz trudno coś znaleźć do 500zł

..to nie moje ogłoszenie ale jk ktoś chce zaoszczędzić sporo zł to polecam;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W saturnie sprzedają Grado?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Spirit One- używam od 6m-cy.

 

Bardzo przejżysty klarowny dźwięk, swoboda w całym paśmie. Co do basu? Słyszałem lepsze, ale reszta rekompensuje brak bardzo niskich zejść. Może nie są w 100% neutralne ale jak dla mnie bardzo ''audiofilskie'' przy dość niskiej cenie.

 

Porównuje je z HK CL które posiadałem i zauważam pewne podobieństwa mimo tak różnych konstrukcji. Przez kilka dni odsłuchiwałem również AT serii 700 i Crossfade 70. Jeśli chodzi o dynamikę i tzw Drive to Audiotechnica pibiły wszystkie powyższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iambr

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W saturnie sprzedają Grado?

 

No właśnie. Od lat mam SR-80 (jeszcze bez "i", cokolwiek to oznacza) i nie kosztowały więcej jak 500zł a uważam że to dobrze grające słuchawki. Mają swoje wady, nie są zbyt wygodne - to słuchawki nauszne i według mnie nie nadają się na wielogodzinne odsłuchy bo później bolą uszy, ale na pewno nie uważam ich za produkt zły, w przeciwieństwie do masy badziewia sprzedawanego za większe pieniądze ze znaczkami Denon, Philips itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie mogę używać słuchawek wokółusznych bo mi w nich gorąco i grado mi pasują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Co to się porobiło 10lat temu za 250zł można było kupić słuchawki z przetwornikiem 50mm a teraz trudno coś znaleźć do 500zł

 

Zerknij na Takstar-y, model TS671. Można je dostać już za 199pln:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

typ: dynamiczne / otwartewymiary przetwornika: Ø53mm

impedancja: 120Ω

pasmo przenoszenia: 20Hz-25kHz

efektywność: 105dB

maksymalna moc wzmacniacza: 500mW

kable:

-spiralny Ø4mm x 1.2m (pełna długość ok. 4m)

-prosty przedłużający Ø4mm x 5m

połączenie: stereo Ø3.5mm + Ø6.3mm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aktualnie posiadam CAL1 w zasadzie tylko do odsłuchu z laptopa. Czy zmiana na CAL2 wniesie coś na korzyść. W 2 jest podobno jakiś problem z podłączeniem do laptopa w odniesieniu do fabrycznie zalączonego kabelka.

Przychodzą mi też na myśl AKG K-540, kiedyś bardzo mi sie podobały, brzmienie z tego co pamiętam bardzo "fizjologiczne" i bardzo dynamiczne. Zastosowanie tylko i wyłącznie do laptopa. Co koledzy podpowiedzą w tej kwestii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, znalazłem Sennheisery One Momentum na allegro w dobrej cenie, myślicie że warto się skusić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawi mnie czy ktoś miał styczność z tymi słuchawkami, za bardzo nie znam się na różnych wartościach czy parametrach, ale interesuje mnie czy warte zainteresowania i czy jakoś dźwięku będzie dużo lepsza niż obecne TDK za 50zł :-) Sorrki za ten żart :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.