Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki ekogroszek


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie znam się aż tak , żeby konkretną firmę polecać.

Ja mam ACV bo taki mi polecono. Jest fajny, bo jest z nierdzewki i zbudowany dodatkowo jak harmonijka.

Słychać w srodku jak cały czas wraz ze zmianą temperatury pracuje. Nie dopuszcza to podobno do osadzania się kamienia na ściankach. To też oczywiście ma wpływ na jego sprawność na przestzreni lat. Powinien więc na chwilę wytrzymać.

Przynajmniej kamień i rdza go nie zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Kospel już piąty rok służy, odpukać, ale jak go trafi to zakupie coś na wzór tego

WP_fala_przekroj.jpg

 

Te ACV ładnie wyglądają, ale i swoje kosztują ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cennik Kospela

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik powinien być maksymalnie mały z jak największą wydajnością. Po co chcesz ogrzewać non stop dwa razy większą ilosć wody?

zastosowałem zupełnie odwrotne rozumowanie: zasobnik jak największy, taryfa g12, zegar sterujący grzaniem, natrysk. Podgrzewacz starczał na trzy kobiety i mnie. Większy pojemnik to niższa temperatura w podgrzewaczu- niższe straty przy przechowywaniu i regulacji temp wody.Te straty przechowania wody to też rodzaj ogrzewania.

Teraz mam podgrzewanie wody pompą ciepła (czego nie polecam), dogrzewanie w bojlerze pojemnościowym do temperatury zabezpieczającej przed legionellą.

Wannę kupiłem dopiero po wyprowadzce córek, układem powyższym swobodnie napełniam jakuzzi dwa razy(sprawdzone podczas obecności gości)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Mnie się jednak wydaje, że lepiej gdy zasobnik jest stosunkowo mały ale ma bardzo dużą wydajność.

My tu mówimy o ekogroszku. Czyli o kotle który i tak jest czynny całą dobę. Nie ma więc problemu z żadnymi taryfami.

Nie rozumiem też sformuowania, że straty przechowywania wody to rodzaj ogrzewania. Idąc tym tropem to warto w każdym pokoju zamontować bojler bez izolacji zamiast kaloryferów. Nie bez powodu nowoczesne instalacja CO mają małą pojemność wody w układzie w odróżnieniu od starych z grumy rurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymieniacie w zasobnikach anody magnezowe? bo ja przez przypadek przeczytałem na zasobniku że co dwa lata powinno się wymieniać, jak powiedziałem w sklepie przy zakupie anody popatrzyli na mnie jak na idiotę i powiedzieli że nikt tego nie wymienia - ale ja i tak wymienię jak ten sezon się skończy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

a wymieniacie w zasobnikach anody magnezowe? bo ja przez przypadek przeczytałem na zasobniku że co dwa lata powinno się wymieniać, jak powiedziałem w sklepie przy zakupie anody popatrzyli na mnie jak na idiotę i powiedzieli że nikt tego nie wymienia - ale ja i tak wymienię jak ten sezon się skończy.

Co dwa lata chyba trzeba kontrolować jej stan.

Ale ja nawet nie wiem gdzie niby ją mam. Podpowiecie gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACV chiba nie stosuje anody magnezowej w swoich wymiennikach , wykonany jest z takich materiałów, że anoda jest w nim zbędna.

5_prodschema.JPG

 

Legenda:

1.Wewnętrzny zasobnik ze stali nierdzewnej

2.Stalowy zewnętrzny zbiornik

3.Izolacja z miękkiej pianki poliuretanowej

4.Wlot czynnika grzewczego (c.o.)

5.Wylot czynnika grzewczego (c.o.)

6.Wlot zimnej wody

7.Wylot ciepłej wody

8.Czujnik termoregulatora

9.Pochwa termoregulatora

10.Odpowietrzenie

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ANODY MAGNEZOWE

 

do emaliowanych wymienników i ogrzewaczy wody tzw. "bojlerów"

 

Zbiorniki podgrzewaczy wody zbudowane są z blachy stalowej. Bez działań zapobiegawczych stały dopływ świeżej wody wypełnionej tlenem prowadzi do szkód wywołanych procesem korozji. Dla zapewnienia bezpiecznego wieloletniego użytkowania producenci pokrywają wewnętrzną stronę zbiornika szklaną warstwą emalii ceramicznej. W procesie emaliowania przemysłowego -stopień pokrycia emalią przekracza 99,9% (wg wymagań normy DIN 4753 cz. 3.) nieuniknione są jednak niewielkie pory, które narażając zbiornik na korozję. Dlatego też nieodłącznym wyposażeniem każdego zbiornika emaliowanego musi być ANODA.

 

 

Dopiero łączne działanie tych dwóch czynników daje 100% bezpieczeństwo trwałości. Wynika to z faktu, że podczas powierzchniowej korozji własnej metali powstają strefy anodowe i katodowe, pomiędzy którymi płyną prądy elektryczne. Metal w strefach anodowych ulega rozpuszczaniu, a w strefach katodowych jest chroniony. Zjawisko to zostało wykorzystane przy "antykorozyjnej ochronie katodowej" i jest powszechnie stosowane przez producentów zbiorników emaliowanych, w których montowane są anody w dwóch głównych kategoriach:

 

•anody magnezowe wytwarzające własny prąd ochronny;

 

• anody tytanowe tzw. obcoprądowe, zasilane z sieci elektrycznej.

 

Dzięki elektrycznie przewodzącemu połączeniu anody ze stalą zbiornika, miejsca ewentualnych ubytków emalii stają się katodą i zamiast stali zbiornika rozpuszczeniu ulega anoda magnezowa, a korozja zbiornika ulega zatrzymaniu. Anoda magnezowa z powodu generowania prądu ochronnego i korozji własnej ulega przy tym stopniowemu rozpuszczeniu i wymaga okresowej wymiany. Zgodnie z normą DIN 4753 pierwsza konserwacja powinna być przeprowadzona najpóźniej po 2 latach . Następnie zalecana jest kontrola coroczna. O ile z pierwotnej średnicy anody pozostało mniej niż 1/3 zaleca się wymianę anody magnezowej na nową. Podstawowa reguła dla nowej anody – 200 g magnezu na m² emaliowanej powierzchni zbiornika. Bardzo ważnym jest , aby wliczyć też powierzchnie wymiennika ciepła (tzw. wężownicy).

 

a wymieniacie w zasobnikach anody magnezowe?

Jak pisałem powyżej nie wymieniałem,

ale trochę poczytałem na temat anody i jednak ją również wymienię, Kospel zaleca wymianę anody co dwa lata, koszt niewielki, na allegro od wyboru do koloru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat anody

Do czego służy ta anoda magnezowa, i dlaczego (co jaki czasz) trzeba ją wymieniać?

 

 

Zbiorniki podgrzewaczy wody zbudowane są z blachy stalowej. Bez działań zapobiegawczych stały dopływ świeżej wody wypełnionej tlenem prowadzi do szkód wywołanych procesem korozji. Dla zapewnienia bezpiecznego wieloletniego użytkowania producenci pokrywają wewnętrzną stronę zbiornika szklaną warstwą emalii ceramicznej. W procesie emaliowania przemysłowego -stopień pokrycia emalią przekracza 99,9% (wg wymagań normy DIN 4753 cz. 3.) nieuniknione są jednak niewielkie pory, które narażając zbiornik na korozję. Dlatego też nieodłącznym wyposażeniem każdego zbiornika emaliowanego musi być ANODA.

Już wiem, trzeba czytać w całości, a nie po łepkach.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jaki automatyczny piec na ekogroszek byście polecili?

Co myślicie o wymienniku Kospel SW-120 + grzałka.

 

Powierzchnia 150m2, dwie kondygnacje, wysokość pomieszczeń 2,90m. Dom dość dobrze ocieplony.

 

Myślałem i piecu Ogniwo Eko Plus 16kW, to cena około 7500zł

Albo Defro Komfort Eko Duo 15kW - około 7200zł

Albo Defro Duo 15kW, cena około 9000zł (wyższy piec z górną komorą na drewno, ale chyba trudniejszy w czyszczeniu)

Może ktoś jest obeznany w temacie???

 

Jest jeszcze SAS SLIM 17kW, całkiem fajnie to wygląda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może ktoś jest obeznany w temacie???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Spróbuj zadać to pytanie tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i ja od siebie polecam kocioł z którego jestem bardzo zadowolony, jak to, że za przyzwoite pieniądze jest rzetelnie wykonany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki automatyczny piec na ekogroszek byście polecili?

Powierzchnia 150m2, dwie kondygnacje, wysokość pomieszczeń 2,90m. Dom dość dobrze ocieplony.

 

Myślałem i piecu Ogniwo Eko Plus 16kW, to cena około 7500zł

Albo Defro Komfort Eko Duo 15kW - około 7200zł

Albo Defro Duo 15kW, cena około 9000zł (wyższy piec z górną komorą na drewno, ale chyba trudniejszy w czyszczeniu)

Może ktoś jest obeznany w temacie???

 

Jest jeszcze SAS SLIM 17kW, całkiem fajnie to wygląda

12-15kW wystarczy w zupełności na dobrze ocieplony dom 150m2. Musisz się zdecydować czy chcesz piec na ekogroszek czy na 'wszystko'. U mnie ruszt awaryjny stoi od nowości obok pieca, nigdy nie używany. Mocno polecam piec z poziomymi półkami, bo taka konstrukcja bardzo ułatwia i przyśpiesza czyszczenie, które co tydzień (dwa max) warto robić. Polecam też retortę obrotową, której zakres mocy dobrany jest do mocy nominalnej pieca, a która to retorta ułatwia spalanie trudniejszych węgli, gdyż jakość wydobywanego węgla z każdym rokiem spada. Polecam też wybrać piec, którego producenta lub serwisanta masz w pobliżu (25-30km max). To są 3 podstawowe punkty, które moim zdaniem piec musi spełniać. W następnej kolejności można wybierać piec ze względu na sterownik, cenę, wygląd, kolor, itd. :)

 

Internetowe fora tematyczne opanowane są przez przedstawicieli handlowych, więc na 99% usłyszysz od nich i z multikont piszących jako użytkownicy nazwy: RBR, Ogniwo lub Skam. Nie mówię, że to złe piece, ale musisz mieć świadomość, że pytasz przedstawicieli handlowych.

 

Tomasz np. poleca piec firmy, w której pracuje i który od niej dostał z 70% upustem ceny. Nie twierdzę również, że to zły piec - na pewno ma fajny sterownik, tylko moim zdaniem ten piec jest trochę za drogi i ma 25kW, czyli o jakieś 100% dla Ciebie za duży, ale mniejszych nie produkują ;) Nie wiem też jak wygląda sprawa z serwisem, bo piec jest czeskiego producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już się zdecydowałem i zamówiłem. Jest to SAS SLIM 17kW. Wersja z czopuchem do góry. Wygrały ogólnie małe gabaryty i dobre wpasowanie w małą kotłownię. Także dość duża, dobra marka i rzeczowość w sprawach technicznych i w kontakcie z producentem. Ogólnie mówiąc: brak takiej dziwnej ściemy :) Wymiennik na CWU wybrałem Biawar 140l z wężownicą podwójne U. Czyli tani. Pompę kolega poleca Grundfos Alpha 2. Podobno bardzo mało prądu pobiera i bezawaryjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem też jak wygląda sprawa z serwisem

Bez problemowo, serwis również działa na terenie Polski, nasz firma na terenie Polski w zeszłym roku sprzedała ich ponad 150szt. wynik jest zadowalający biorąc pod uwagę, że piec DAKON FBII AUTOMAT to nowość i jego masowa produkcja weszła z początkiem 2013r.

i ma 25kW, czyli o jakieś 100% dla Ciebie za duży, ale mniejszych nie produkują ;)

Firma Bosch produkuje tylko dwie opcje tych kotłów 25kW i 30kW dlatego, że nie ma potrzeby produkowania mniejszych kotłów, a to dlatego, że jak wspomniałeś mają dobry sterownik w którym możesz sobie dobrać moc kotła w zakresie, jak w moim przypadku 6-25kW.

 

Pompę kolega poleca Grundfos Alpha 2.

Również z nich korzystam, i w porównaniu do producenta WILO mają mniejsze zużycie prądu.

 

Piotr_1

A jaką masz wykonaną instalację, układ zamknięty czy otwarty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator powiedział mi że takie są wymogi przepisów dot. instalacji CO z piecami na paliwa stałe i nic się w tej materii nie zmieniło, poza tym że niektórzy robią obiegi zamknięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ten temat przerabiałem, tak mówią kierownicy starszej daty, wystarczy, że posiadasz dderke do kotła, czyli instrukcje montażu dla instalatora w której producent mówi, że owy kocioł może pracować w układzie zamkniętym.

Poczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już się zdecydowałem i zamówiłem. Jest to SAS SLIM 17kW. Wersja z czopuchem do góry. Wygrały ogólnie małe gabaryty i dobre wpasowanie w małą kotłownię. Także dość duża, dobra marka i rzeczowość w sprawach technicznych i w kontakcie z producentem. Ogólnie mówiąc: brak takiej dziwnej ściemy :)

Czy dobra marka, rzeczowość w sprawach technicznych i w kontakcie z producentem to dopiero się przekonasz na własnej skórze ;) Daj znać jak się będzie piecyk sprawować w nadchodzącym sezonie.

 

Pompę kolega poleca Grundfos Alpha 2. Podobno bardzo mało prądu pobiera i bezawaryjna.

Znajomy instalator bardzo sobie chwalił te wszystkie pompy sprzedawane jako bezawaryjne. Mówił, że roboty mało, bo dwie śrubki wystarczy odkręcić, włożyć nową jeszcze bardziej bezawaryjną pompkę, śrubki zakręcić, kabelek podłączyć i 200-300 zł, w zależności od zasobności portfela klienta, zmienia właściciela :)

 

Jaki masz sterownik w SASie, dalej dają Tech-450?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z pompą :) O co chodzi z układem zamkniętym, nie znam się na tym zupełnie. Co miałbym tracić stosując układ otwarty?

 

Jest to sterownik TECH ST-450 z PID

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TECH ST-450 z PID

 

To uboga wersja 707

 

Układ otwarty, to taki które jest wyposażony w naczynie wyrównawcze znajdujące się w punkcie wyższym niż najwyżej usytuowany grzejnik

Jeśli chodzi o układ otwarty to ma wiele minusów, zapowietrzanie się instalacji CO, odparowanie wody, częste dopuszczanie wody, kamień i korodowanie całej instalacji.

Jedyny plus jak to twierdzą starszej daty kierownicy instalatorzy, że instalacja jest bezpieczna w razie zagotowania się wody.

Ale z tego co ja się spotkałem, kierownicy starszej daty nie mają pojęcia jak działają kotły automatyczne na ekogroszek, oraz słabo się orientują jakie są w nich zabezpieczenia, jak i boją się tych instalacji.

Polska jest duży krok do tył jeśli chodzi o instalację zamkniętą CO do kotłów na paliwa stałe w porównaniu chociażby do naszych sąsiadów Niemcy, Czechy

 

Układ zamknięty to instalacja wyposażona w

 

* zawór bezpieczeństwa;

* przewód dopływowy oraz przewód odpływowy;

* naczynie wzbiorcze przeponowe;

* rura wzbiorcza;

* zabezpieczenie kotła przed przekroczeniem dopuszczalnej temperatury wody

grzewczej;

* zabezpieczenie kotła przed zbyt niskim poziomem wody;

 

 

Instalacja w układzie zamkniętym ma dużo plusów, nie trzeba dobijać wody bo nie odparowuje, na nanometrze widać od razu czy niema wycieku itd. odnośnie bezpieczeństwa w układzie zamkniętym jeśli instalacja jest dobrze zrobiona to nie powinno przy zagotowaniu wody nic się stać, zawsze możesz odłączyć zasilanie kotłowni z sieci i zobaczyć czy piec sam wygaśnie czy muszą zadziałać zabezpieczenia

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TECH ST-450 z PID

Myślałem że znasz się na Rotelach, a tu popatrz, jaka miła niespodzianka :-D)

Robi się ciepło, czas wygaszać piece.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o układ otwarty to ma wiele minusów [...]

Instalacja w układzie zamkniętym ma dużo plusów[...]

 

:)

 

Dziwne, bo znam dobrze dwóch instalatorów, byłem u nich w kotłowniach i obydwaj mają układ otwarty (wiele minusów), a mogli zrobić przecież sobie zamknięty (wiele plusów). Oczywiście układy zamknięte robią bez problemów (klient żąda, klient płaci), ale nie chcą ich jakoś mieć u siebie. Tak więc podejrzewam Tomek, że nie do końca wygląda to tak jednostronnie jak przedstawiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wielu instalatorów w Polsce ciężko się przekonuje do takiej instalacji, więc sprawa wygląda jak wygląda

Ale zobacz jak temat ma się u naszych sąsiadów, kto tam jeszcze wykonuje układ otwartą dla kotłów na paliwa stałe?

 

Dziwne, bo znam dobrze dwóch instalatorów, byłem u nich w kotłowniach i obydwaj mają układ otwarty (wiele minusów), a mogli zrobić przecież sobie zamknięty (wiele plusów)

A iloletnie są te instalację ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiek instalacji niemożliwy do ustalenia, bo goście są pasjonatami i ciągle coś dłubią, zmieniają, nowe pomysły, nowy osprzęt, piec dwa lata max, sterowniki dwa, trzy na sezon, pompki, zawory, wieczni testerzy, hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może widzieli więcej pieców które wybuchły :) Mój ostatnio opowiadał jak na osiedlu piec wypieprzył to przeleciał jeszcze przez 2 pomieszczenia!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.