Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  31 członków

Lavardin Klub
IGNORED

Klub Lavardin


dezerter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam obecnie podłączony do Magnepanów 1.7 i muszę przyznać, że ładnie czaruję barwą i jest w miarę delikatny jak lampa. To taki wzmacniacz który balans tonalny ma niżej położony niż prawie wszystkie wzmacniacze w cenie nawet większej od niego. Przez to słuchanie na nim muzyki to przyjemność. Jeszcze się na Lavardina nie zdecydowałem się ale kto wie. Do klasyki nic lepszego na tranzystorze nie słyszałem do 14tys zł.

Trochę dziwi brak pilota i niewielka moc we wszystkich modelach.

U mnie gra z DAC-20 i vdh secod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kibicował Waszemu klubowi, bo to niezwykłe wzmacniacze.

Nie wiem dlaczego, ale o ile "zwykły" IT mnie po prostu zachwycił, to IT-15 paradoksalnie jakoś nie spowodował opadu szczęki.

Obydwa odsłuchiwane na Nautilusach 805 Diamond, kabelki Nordosta, źródełko: Meridian Reference Signature.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się.

Ale to działa, cokolwiek tam zaimplementowali.

Przynajmniej na niskich mocach.

IT-15 już tak nie czaruje. Raczej stawia na power, taki bykol... Dobrze by napędził moje Concertino, ale to byłby kwiatek do kożucha - za drogi i za dobry do takich tanich monitorów.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, dzisiaj w sali sklepowej ustawiłem odpowiednio Lecontoury i nie mogłem oderwać się od słuchania... Co prawda tylko z IS Ref (bo IT mi zabrałeś :(), ale przestrzennie i muzycznie bomba - bas słuszny, chociaż może brakować kopnięcia w Twoim stylu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam użytkowników Lavardina

Czy sprzęt jest zacny że brak go w odsprzedaży? czy to egzotyka i zbyt mało posiadaczy?

Interesuje mnie Lavardin IS Reference z Leconture Mobile 160.... Ciekawe jak to brzmi (podejrzewam, że bajka)

Jakie żródło do tego polecacie?

Mój pokój 22m2 - muzyka różna (jazz, filmowa, rock)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to niewątpliwie egzotyka.

Winne są ceny - adekwatne do jakości dźwięku.

I jedna uwaga: jeśli sprzętu danej firmy z drugiej ręki jest mało, to świadczy o tym, że właściciele niechętnie się go pozbywają.

Tym bardziej warto polować...

Lavardin to nie jest sezonówka, to nie jest wydmuszka.

To jest rzetelny sprzęt, przynajmniej z tego co słyszałem.

Nie znam IS ale IT oraz IT-15 zapadły mi swoim brzmieniem w pamięć.

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zauroczył choć nie gra ciepło ale za to gładko, delikatnie i czysto i ma w dźwięku wiele harmonicznych. Jak się okazuje ciepło grający wzmacniacz nie musi oznaczać coś lepszego a wcześniej tak właśnie myślałem. Najbardziej w dźwięku Lavardina podoba mi się cofnięta wyższa średnica, która w wielu innych konstrukcjach jest wręcz nachalna często opisywana jako świeżość itp. To niemal idealny wzmacniacz do słuchania muzyki XVIII wieku, którą obecnie gra się na starych instrumentach. Po opisach w prasie i dobrym markietingu myślałem o Hegelu ale to brutal przy Lavardinie.

Szkoda, że ma małą moc ale widać coś za coś.

slaaawek - Lavardin IS Reference jest dostępny od ręki, gorze z IT czy IT-15.

Magnepan - widzę, że kusi Cię dźwięk Lavardina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaaawek: u nas w Gdańsku jest dostępny IS Ref i 160, ale wolnostojące, czyli Stabile. Dużo zależy od Twoich preferencji, ale jak lubisz trochę więcej na dole to do 22mkw dobrze będą pasować Stabile :)

 

Dziękuję za informację... Stabile byłyby na pewno extra ale niestety dużo droższe, jeśli juz przesłucham to Mobile - ze względu na ograniczony budzet. Ale moze dadzą radę z Lavardinem IS Ref na tej powierzchni 22m2 ?

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników Lavardina

Czy sprzęt jest zacny że brak go w odsprzedaży? czy to egzotyka i zbyt mało posiadaczy?

Interesuje mnie Lavardin IS Reference z Leconture Mobile 160.... Ciekawe jak to brzmi (podejrzewam, że bajka)

Jakie żródło do tego polecacie?

Mój pokój 22m2 - muzyka różna (jazz, filmowa, rock)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady

 

Do 22 m sugerowałbym Stabile 160. Są sporo lepsze od Mobile 160 . Warto dopłacić. Znam dwie osoby ,które mają podobnej wielkości pokoje z systemami Lavardin ,Lecontoure i świetnie się to u nich sprawdza. Nie myślą o zmianie sprzętu. Po prostu słuchają muzyki. Warto wspomnieć ,że w tych systemach najlepiej sprawdzają się firmowe kable Lavardin i nie trzeba kombinować z okablowaniem.

http://www.mojeaudio.pl/z_ostatnich_dni/360-bel_canto_cd-2_lavardin_it_lecontoure_stabile_160_test_hi-fi_c_2.html

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

ale te kable są przesolone z ceną i można znaleźć coś lżejszego.

Miałeś okazję posłuchać systemu Lavardina w pełni okablowanego własnymi przewodami zgodnie z zaleceniami producenta, czy tylko tak gdybasz? Na początku myślałem podobnie jak Ty, jednak kilka tygodni z dedykowanym okablowaniem spowodowało dość bolesną weryfikację wcześniejszych poglądów. Nawet z o wiele droższymi przewodami szanse na osiągnięcie lepszych rezultatów będą znikome. Lavardin stosuje politykę bardzo zbliżoną do Reimyo - najlepiej gra w komplecie, a przy tym jest o wiele taniej niż u mistrza Kazuo. Z kolumnami Leconture Lavardin tworzy idealnie synergiczny system i nie ma co gdybać i wróżyć z fusów trzeba albo ruszyć 4 litery i umówić się na odsłuch w salonie, albo zadzwonić do najbliższego dealera i ustalić warunki odsłuchu we własnym pomieszczeniu.

Brak Lavardinów na rynku wtórnym wynika z prozaicznego powodu - większość osób, które miało przyjemność na spokojnie posłuchać ich produktów kończy poszukiwania i żonglerkę sprzętem a zaczyna słuchać muzyki. Jeśli natomiast ktoś planuje upgrade systemu i przesiadkę na model o oczko, bądź dwa wyższy to swój egzemplarz odsprzedaje komuś ze znajomych, lub innemu miłośnikowi marki licząc, że trafi w dobre ręce.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Powiem wiecej w wielu aspektach jak rytm, drive nawet lepszy...

 

"okazuję się, że i na schemacie Lavardina pościerane są nazwy elementów, no i nie jest on na mosfetach jak się domyślał Stary Audiofil a na darlingtonach TIP147+142. Układ ciekawy szczególnie wejście: "

 

NVA...

 

budowa

 

....a tu wzmacniacz lepszy pod kazdym wzgledem od NVA i Lavardina...

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Karan-Acoustics-KA-S-180-MkII-Power-Amplifier-Immaculate-Condition-/271262664237?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item3f2883c62d

 

...przepraszam ze nie na temat....ale te podrzedne klubiki mnie irytuja .....wszystkie bez wyjatku.

post-15075-0-27973700-1377693596.jpg

post-15075-0-36757600-1377693646_thumb.jpg

post-15075-0-59981200-1377693662_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he, mówisz ze Karan Acoustic to dobra firma. Oczywiście że tak.Kilka miesięcy temu wbijałem Elbowi do głowy

tę firmę tu na forum AS w którymś wątku, ale spłyneło to po nim jak po kaczce.Ale to wysoka Liga w porównaniu

z Lavardin i Sugdenem.

 

PS.NVA to brzydactwo jakich mało więc nie ma sensu się naprężać.zn21 jest estetą.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak nie ma w dystrybucji to nie posłucham więc w przedbiegach odpada.

Już miałem kupę lepszych od Lavardina u siebie wzmacniaczy w jego cenie i jakoś lepsze były w opowieściach. Rozumie Arek 45, że Karan Acoustic też nie ma dystrybutora w Polsce? Więc jak to w domciu w spokoju posłuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.