Skocz do zawartości
IGNORED

jaki DAC do ~1500zl


raadeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Obserwuje forum juz od blisko dwoch lat i w koncu nadszedl czas na zalozenie wlasnego watku.

 

Tak jak w temacie, poszukuje DACa w kwocie ok. 1500-1700zl...

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

 

Koledze zdecydowanie polecam posłuchanie przed zakupem. Też stoję przed wyborem dac'a, ale w okolicach tysiaka. Z opisów i testów wybór pomiędzy matrixem i heglem hd2 był oczywistą oczywistością - na szczęście obu mogłem posłuchać w domu - oba kompletnie mi nie przypasowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

 

Udalo mi sie kupic DACa audio gd 15.1 na podwojnych kosciach Wolfson WN8741. DAC do mnie jedzie natomiast mam pytanie czy ktos porownywal fabryczne kable usb ktore sa dolaczane do zestawów Audio GD z kablami usb np Supry czy Wireworlda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Udalo mi sie kupic DACa audio gd 15.1 na podwojnych kosciach Wolfson WN8741. DAC do mnie jedzie natomiast mam pytanie czy ktos porownywal fabryczne kable usb ktore sa dolaczane do zestawów Audio GD z kablami usb np Supry czy Wireworlda?

Jeśli należysz do słyszących kable, to różnica będzie dramatyczna. Jeden z recenzentów pisał o Wireworldzie, że nawet żona z kuchni usłyszała różnicę. A on sam to aż poczuł perfumy wokalistki, której płyty słuchał. Mowa rzecz jasna nie o byle jakim kablu, ale takim za ponad 3 tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.a kwestia optyka i podlaczenia nim apple tv z Dakiem?mam normalny prolinka i zastanawiam sie czy kupienie bardziej "highendowego" ma jakis sens.Coaxial z Daka do NAda to Klotz.kable glosnikowe z Nada do Tanoi to poczciwy Procab 25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on sam to aż poczuł perfumy wokalistki, której płyty słuchał

Technologia tak ma ;). Już niebawem kable materializujace artystów w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli należysz do słyszących kable, to różnica będzie dramatyczna. Jeden z recenzentów pisał o Wireworldzie, że nawet żona z kuchni usłyszała różnicę. A on sam to aż poczuł perfumy wokalistki, której płyty słuchał. Mowa rzecz jasna nie o byle jakim kablu, ale takim za ponad 3 tysiące.

 

Ale mowa o kablu USB? No cóż... albo bujna wyobraźnia i skłonność do autosugestii albo "pecunia non olet".

W Dublinie porównywaliśmy kable USB od najtańszego śmieciowego kabelka dołączanego do drukarki do drogich USB "audiofilskich" o specjalnej budowie.

System (jako nowy) był wart ok 6,500 funtów. Być może trzeba droższego systemu np. za 65 tys funtów ;) żeby poczuć różnicę, bo na sprzęcie, jakim dysponowaliśmy kable "grały" oczywiście identycznie.

Ten sam sprzęt cudownie pokazywał różnice pomiędzy interkonektami czy głośnikowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale graliście z wav czy z flac? To ważne bo w przypadku flac dźwięk jest bardzo płaski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac (chyba, bo to nie z mojego kompa, głowy nie dam), ale raczej wav to nie był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle, bo to oznacza, że wasze obserwacje nie mają wartości poznawczej. IMHO, jitter wam kable usb przykrył i tyle. Zresztą to by oznaczało, że taki kabel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za ponad 5 tys. zł. to nie jest świetny zakup. A to jest przecież świetny zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

dzieki.a kwestia optyka i podlaczenia nim apple tv z Dakiem?mam normalny prolinka i zastanawiam sie czy kupienie bardziej "highendowego" ma jakis sens.Coaxial z Daka do NAda to Klotz.kable glosnikowe z Nada do Tanoi to poczciwy Procab 25

Kabel optyczny jest też kablem cyfrowym.

Zdaje się, ze w dalszym swym audiofilskim rozwoju będziesz musiał podjąć ważna decyzję. Iść w kierunku mistrza Pacuły, który słyszy nawet kable LAN, czy drogą rozsądku. :)

Jak pójdziesz tą drugą, to będziesz miał niełatwy żywot na forum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodzac pragmatycznie do tematu to wychodzi na to ze bardziej roznice widac na coaxialach i glosnikowych niz na optyku i usb..Czy tak mam rozumiec Wasz wywod?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

podchodzac pragmatycznie do tematu to wychodzi na to ze bardziej roznice widac na coaxialach i glosnikowych niz na optyku i usb..Czy tak mam rozumiec Wasz wywod?

Pragmatycznie to nie ma żadnego logicznego, ani tym bardziej naukowego powodu twierdzić, że cokolwiek może się zmieniać w jakimkolwiek kablu cyfrowym. Kabel cyfrowy w pewnym uproszczeniu może mieć dwa stany - działa albo nie działa. Oczywiście zastosowanie kiepskiego kabla koaksjalnego ze słabego materiału i byle jak wykonanego na odcinku np. 10 metrów może skutkować problemami. To samo może dotyczyć kiepskiego kabla USB. Ale kupno drogiego kabla za kilka tysięcy nie dokona cudów i nie zmieni dźwięku, nie doda basów, wysokich, nie poszerzy sceny stereofonicznej. Bo to dalej są zera i jedynki, dalej jest sygnał cyfrowy. Urządzenia odbierające ten sygnał przetwarzają te zera i jedynki na sygnał analogowy i tak to jest technicznie skonstruowane, że dopuszczalne są drobne odchylenia w napięciu, impedancji kabla itp. itd.

Pewne zmiany wprowadzają kable analogowe. W tym głośnikowe. Zmiany te nawet da się zmierzyć. Np. różnice pomiędzy kablem zasilającym drogim i zwykłym w teście pewnej firmy wykazały różnicę około 1V (na 230), gdzie w ciągłej pracy sieci mamy do czynienia z wahaniami w ciągu jednej minuty od 227 do 233V. Czy ten 1V można usłyszeć? Jeszcze mniejsze różnice parametrów występują w interkonektach i kablach głośnikowych. Np. w zakresie przesyłania pasma około 100kHz. Albo rezystancji różniącej się o 0,003Ohm, lub pojemności rzędu 0,02nF.

Czy to można usłyszeć? Moim zdaniem nie. Ale ty musisz wybrać sam. Być może dołączysz do słyszących. A wtedy przez lata masz zapewnioną żonglerkę kabelkami, która w końcu daje audiofilom jakąś przyjemność. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W auto niektórzy przeżyli magnetyzery :-). Audio też dożyje momentu, w którym nastąpi skupienie na rzeczywistym tuningu, nie na ćwierćśrodkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi bardzo przypomina straż nocną i straż dzienną. Ponieważ to moje spostrzeżenie to ogłaszam, że ja oraz moi znajomi jesteśmy w straży nocnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która jest która? ;)

 

Przepraszam, kolega źle zadał pytanie ;)

 

Po mojemu powinno być, którzy to ci dobrzy a którzy to ci źli :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam za źle zadane pytanie, choć intencje miałem czyste i szczere. Po prostu chcę wiedzieć, gdzie jest jasna a gdzie ciemna strona mocy. Bo gdzie stało ZOMO to wiemy- o, tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż nocna patrolowała (patrzyła na ręce) siłom zła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.