Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Research dsi200


2socks

Rekomendowane odpowiedzi

nie no, off-top bardzo sympatyczny, proszę się rozgościć ;)

 

na Electrocompanieta umówiłem się na sobotę w hifi clubie (no prawie umówiłem, czekam na potwierdzenie czy towar dojdzie).

Na tapetę pójdzie jeszcze najprawdopodobniej Pass IN150 (no jakoś chodzi za mną ten Pass ;) i Jeff Rowland Cont. 250. Może poszperam jeszcze gdzieś za Krellem. W planie jest też kontakt z SoundArt.

 

Zastanawiam się też jeszcze nad końcówką mocy Accu - tak jak wspominał o tym slvn - wczoraj przepiąłem E-550 z AR i z powrotem, porównywałem i porównywałem i wnioski są takie że mimo że AR jest bardziej precyzyjne, dokładne, z dokładniejszą i lepiej zdefiniowaną sceną, to plastyczność dźwięku i muzykalność jednak dla Accu. Może jeszcze spróbuje czy taki P1000 tego mojego zestawu nie uciagnie...

 

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi, podzielę się wrażeniami za czas jakiś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Thiela grają bardzo fajnie ze wzmacniaczami Audio Research i Electrocompaniet. Te drugie (AW 180M) dawno temu miałem i szczerze polecam. Dżwięk z Audio Research (VT 100 Mk "coś tam") był bardziej szczegółowy, szczególnie tony wysokie. EC grały trochę cieplej, bardziej "okrągło".

Ale pamiętam też świetne granie Thiela ze wzmacniaczem zintegrowanym ...Struss (tak, tak !).

 

 

PS. Fajny off-topic. Może jakiś wątek wspomnieniowy ?

Anuśka to ciekawe co napisałeś bo zazwyczaj wzmacniaczom lampowym przypisujemy mniej szczegółowe granie

od tranzystora .To co 1 : 0 dla Electrocompanieta - jestem zaskoczony, chociaż bardzo lubię te dwie marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wspominam Electrocompaniety AW-180 z bardzo dobrego basu i dużej muzykalności.

 

Pamiętam też jak kiedyś zabrałem na wystawę hmm... nie do końca zorinetowaną w sprawach audio przedstawicielkę płci pięknej, która na widok Electrocompanieta stwierdziła, że kojarzy jej się z flakonikiem dobrych perfum, a Audio Research z szufladą na narzędzia medyczne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, off-top bardzo sympatyczny, proszę się rozgościć ;)

 

na Electrocompanieta umówiłem się na sobotę w hifi clubie (no prawie umówiłem, czekam na potwierdzenie czy towar dojdzie).

Na tapetę pójdzie jeszcze najprawdopodobniej Pass IN150 (no jakoś chodzi za mną ten Pass ;) i Jeff Rowland Cont. 250. Może poszperam jeszcze gdzieś za Krellem. W planie jest też kontakt z SoundArt.

 

Zastanawiam się też jeszcze nad końcówką mocy Accu - tak jak wspominał o tym slvn - wczoraj przepiąłem E-550 z AR i z powrotem, porównywałem i porównywałem i wnioski są takie że mimo że AR jest bardziej precyzyjne, dokładne, z dokładniejszą i lepiej zdefiniowaną sceną, to plastyczność dźwięku i muzykalność jednak dla Accu. Może jeszcze spróbuje czy taki P1000 tego mojego zestawu nie uciagnie...

 

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi, podzielę się wrażeniami za czas jakiś :)

nie no, po E550, jak podlaczysz P-1000 to Cie wywali w kosmos (pozytywnie). Uciagnać to na pewno uciągnie, pozostaje w mocy tylko kwestia gustu (i źródła :)).

W obecnej cenie, zaryzykowałbym stwierdzniee, że nie znajdziesz lepszej końcówki od P1000, natomiast wadą jest że przyoszczędzenie na preampie spowoduje, że nirvany nie będzie. A dobry preamp=drogi preamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wspominam Electrocompaniety AW-180 z bardzo dobrego basu i dużej muzykalności.

Bo tak rzeczywiście jest.Wyobraż sobie teraz AW 400 lub AW 600 zamiast doskonałych AW 180 .....ale wiesz trochę się

Tobie dziwię że ' zdradziłeś ' Electrocompanieta na rzecz monobloków Jadis'a JA 80 które mają tylko 60W.Barwa Jadis

jest naprawdę OK i bez zarzutu, natomiast moc pozostawia dużo do życzenia i nie napędzisz większości dobrych i

mało skutecznych kolumn. Gdybyś porównał z AR Ref.150 na KT 120 to kto wie czy nie zostałbyś z

Audio Researchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan,

Nie bardzo wiem, co odpisać...

Może po kolei - nie miałem nigdy AW-180, natomiast słyszałem je i porównywałem z ARC VT100MKII. Mogąc nabyć oba wzmacniacze, nabyłem ten drugi i żyłem z nim przez 8 lat.

 

AW400 i AW600 nigdy nie słyszałem, bo w późniejszym okresie nie wracałem już do Electrocompanieta, głównie z tego powodu, że mój zaprzyjaźniony dystrybutor (Artis Audio) nie miał już tych modeli na prezentacji. Po przejęciu dystrybucji przez HiFi Club nie bywałem za często na odsłuchach.

 

Jeżeli chodzi o mój obecny wzmacniacz, to jakby to powiedzieć... nie szukałem wzmacniacza do "napędzenia większości dobrych i małoskutecznych kolumn", tylko do napędzenia konkretnej pary kolumn, którą mam w domu - a mam jedną parę i ma ona nominalną skuteczność 90dB. Więc kryterium dopasowania mocowego nie miało tu znaczenia.

 

Monobloki Jadisa "wyciągają" 60W z 4 lamp mocy, i jest to bardzo konserwatywnie podana wartość mocy. Z takiego samego kwartetu lamp na kanał (z inaczej ustwionym punktem pracy) ARC "wyciąga" nominalnie 100 W. Zmierzam do tego, że na ucho moje 60W z Jadisa jest bardziej "powerfull" niż 100 W z ARC, którego miałem i to bez cienia jakiejkolwiek wątpliwości.

 

Ponadto 60W lampa Jadisa potrafi robić z głośnikami co chce, wystarczy gałkę przedwzmacniacza ustawić powyżej 25% zakresu regulacji.

 

Na ten moment Jadis jest dla mnie końcem drogi jeśli chodzi o poszukiwanie jakiejkolwiek amplifikacji. Jest to wzmacniacz, ktory całkowicie spełnia moje oczekiwania i pasuje pod mój gust muzyczny, z zastrzeżeniem, że niegdy nie będę twierdził, że to "najlpeszy wzmacniacz na świecie". Od takich twierdzeń mamy tu innych userów na forum.

Jedyną alternatywą dla mnie byłby wzmacniacz Jadisa na lampie GM70, gdyby kiedykolwiek zechcieli taki zrobić :-)

 

Miłego dnia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

natomiast moc pozostawia dużo do życzenia i nie napędzisz większości dobrych i

mało skutecznych kolumn.

 

Jurgen , 60W w klasie A nie napędzi większości kolumn?

A o jakie kolumny tobie chodziło ?

Doryckie,jońskie czy może miałeś na myśli piątą kolumnę Franco? :)

 

W związku z ostatnim wysypem ciekawych opinii na forum pozwolisz,że zacytuję mojego ulubionego klasyka:

 

"Głupota jest nieuleczalna i prawdopodobnie zakaźna, bo przybiera rozmiary epidemiczne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

 

 

 

Jeżeli chodzi o mój obecny wzmacniacz, to jakby to powiedzieć... nie szukałem wzmacniacza do "napędzenia większości dobrych i małoskutecznych kolumn", tylko do napędzenia konkretnej pary kolumn, którą mam w domu - a mam jedną parę i ma ona nominalną skuteczność 90dB. Więc kryterium dopasowania mocowego nie miało tu znaczenia.

 

 

 

 

 

Milimetr jeśli to nie tajemnica, co napędzają Twoje Żadę:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen , 60W w klasie A nie napędzi większości kolumn?

A o jakie kolumny tobie chodziło ?

Doryckie,jońskie czy może miałeś na myśli piątą kolumnę Franco? :)

 

W związku z ostatnim wysypem ciekawych opinii na forum pozwolisz,że zacytuję mojego ulubionego klasyka:

 

"Głupota jest nieuleczalna i prawdopodobnie zakaźna, bo przybiera rozmiary epidemiczne."

Jarek, naprawdę Cię lubię ale wyskakujesz jak Filipek z konopii [ ziół ] i twierdzisz że 60W w klasie A ? [ czyżby tylko A ?]

to mistrzostwo świata ? Powagi , proszę Cię. A wiesz dlaczego ? bo Ja 80 nie były w stanie dobrze nagłosnić Sonus

Faber Extremy i znajomy fan Jadis'a i SF musiał skapitulować pomimo ze walczył ponad dwa miesiące aby Extremy

zagrały naprawdę dobrze. Extrema to trudna kolumna do nagłośnienia ale jesli już znajdziesz odpowiedni wzmacniacz

to zagra jak 1.000.000 dolarów o czym możesz zawsze się przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jarek, naprawdę Cię lubię ale wyskakujesz jak Filipek z konopii [ ziół ] i twierdzisz że 60W w klasie A ? [ czyżby tylko A ?]

to mistrzostwo świata ? Powagi , proszę Cię. A wiesz dlaczego ? bo Ja 80 nie były w stanie dobrze nagłosnić Sonus

Faber Extremy i znajomy fan Jadis'a i SF musiał skapitulować pomimo ze walczył ponad dwa miesiące aby Extremy

zagrały naprawdę dobrze. Extrema to trudna kolumna do nagłośnienia ale jesli już znajdziesz odpowiedni wzmacniacz

to zagra jak 1.000.000 dolarów o czym możesz zawsze się przekonać.

 

Jurgen cieszę się ,że mnie lubisz.

Wzajemnie.

Jeżeli uważasz ,że 60W w klasie A (lampa!) nie napędzi większości kolumn na naszym globie , to co ja mogę tobie jeszcze napisać?

Napiszę tobie więc ,że ja mam w również wzmacniacz 60W w klasie A , który napędzał kilka kolumn w tym B&W800D bez najmniejszego problemu więc Extremy to wciągnął by nosem.

Więc nieśmiało sugeruję tobie zweryfikowanie twojego poglądu na ten temat bo forujesz tutaj brawurowe twierdzenia a'la Staszek ;)

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pisać o swoim systemie, więc poprzestańmy na tym, że moje kolumny również wyszły spod ręki Mistrza Serblina.

 

Magnepan - z jakim ostatecznie piecem Extremy zagrały jak milion dolców?

 

Czy JA80 to były nowe wzmacniacze, czy jakiś import indywidualny i sterane po licznych przeróbkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię pisać o swoim systemie, więc poprzestańmy na tym, że moje kolumny również wyszły spod ręki Mistrza Serblina.

 

Magnepan - z jakim ostatecznie piecem Extremy zagrały jak milion dolców?

 

Czy JA80 to były nowe wzmacniacze, czy jakiś import indywidualny i sterane po licznych przeróbkach?

Extremy zagrały rewelacyjnie z :

 

1.Audio Research VT 150 monos

2.Audio Research VT 130 SE na 4 ohmach

3.Electrocompaniet AW 400 monos

 

JA 80 to były używki od kolesia z Danii razem z pre JP 60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen , 60W w klasie A nie napędzi większości kolumn?

A o jakie kolumny tobie chodziło ?

Doryckie,jońskie czy może miałeś na myśli piątą kolumnę Franco? :)

 

W związku z ostatnim wysypem ciekawych opinii na forum pozwolisz,że zacytuję mojego ulubionego klasyka:

 

"Głupota jest nieuleczalna i prawdopodobnie zakaźna, bo przybiera rozmiary epidemiczne."

you made my day :) tekst wieczoru normalnie, +1 się należy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwuję Ci test JA 80 i zwróć uwagę na konkluzję recenzji w odniesieniu do Audio Research M 300.Laboratoryjny test

potwierdza zniekształcenia idące daleko poniżej dopuszczalnych norm - absolutny dramat.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A miało być tak cudownie - przecież to klasa AAAAAA.......???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan - swego czasu osobiście zeskanowałem załączony przez Ciebie test i wysłałem jako ciekawostkę dystrybutorowi. To, że test pomiarowy wypadł słabo, to fakt. Pytanie na ile ma znaczenie w teście odsłuchowym oraz jakie zmiany od tego czasu poczyniono w JA80 (egzemplarz testowy to bardzo wczesny model).

Nie wie, czy należysz do frakcji "pomiarowców", bo jest tutaj taka na forum. W każdym razie są produkty, kóre na pomiarach wypadają fatalnie, a na ucho dobrze - przykładem mogą być pierwsze Amati Homage, strojone przez Serblina na ucho i ze słabymi charakterystykami, czy właśnie testowany wariant JA80.

Są też urządzenia doskonałe pomiarowo, tylko muzyki jakby mało - przykładem mogą być urządzenie ze stajni Madrigala - Proceed CDP czy odtwarzacze Levinsona 390. Do pewnego stopnia też DACki DCSa (np. Scarlatti).

Każdemu, co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wiele lamp w klasie A ma mierne pomiary, grożące w praktyce przesterem i kompresją, a tymczasem brzmią znakomicie. Dobór kolumn jest zasadniczy, a pomiary można sobie w buty wsadzić, albo jako sztandar nosić na wiece. Nic z tego nie wynika, chyba że się nie słucha. Wtedy "słucha" się pomiarów z kartki papieru - czy tak jak ty, Jurgen?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr, absolutnie szanuję Twoje podejście do dżwięku i faktycznie dość często zdarza się że urządzenia które pomiarowo nie powinny grać, brzmią muzykalnie co mamy w przypadku Jadis JA 80, ale...ale....moje propozycje że Audio Research zagra lepiej [ lub podobnie muzykalnie ] z wzorowymi pomiarami Lab.potwierdza dalsza część konkluzji opisanego testu gdzie Martin Colomms wręcz podpowiada że za zbliżoną cenę mamy super brzmiący AR M 300 którego notabene nigdy nie słyszałem.Znam dobrze jak grają AR opisane powyżej plus VTM 200 monobloki które z Sonusami zagrają wyśmienicie muzykalnie i wzorowo.

Najnowsza seria Ref.150 i Ref.250 to najlepsze jak dotąd lampy od czasów VT 150 monos i w połączeniu z pre Ref.3

[chociazby] to absolutny koniec poszukiwań najbardziej muzykalnego dżwięku.

 

Szub, jesli dobrze kojarzę to posiadasz wzmacniacz lampowy firmy Leben który mocowo oraz brzmieniem mocno odstaje od Audio Research i Jadis więc z czym do gości ale podyskutować oczywiście zawsze możesz bo to nic nie kosztuje he,he, przynajmniej czegoś się nauczysz [ ; ]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen, takie teksty są dobre w szkole podstawowej, natomiast w gimnazjum rozmawiamy inaczej: Leben (przepraszam cię, że go mam) nie jest punktem wyjścia do rozmowy o mocnej klasie A, tak jak Magnepany nie są punktem wyjścia do rozmowy o dobrze grających kolumnach. Ty zaś sugerujesz, że 60watowa lampa w klasie A nie napędzi większości kolumn (do tego się odniosłem), czyli objawiasz się w tej dyskusji jako narrator wieczorynki. Ukłony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to absolutny koniec poszukiwań najbardziej muzykalnego dżwięku.

Dobre, dobre! :) Nie ma miesiąca, żebym gdzieś u audioholików nie przeczytał o absolutnym końcu poszukiwań :D A jednak interes się kręci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4m, widzę że muza przestała interesować, przegapiłeś Creme de la Creme.

 

Szub, teoretyzujesz bez praktyki i upodabniasz się do 747 czyli papka kaszka all day long.

Czyżbyś oszczędzał na dobrą lampę ? Jeśli tak to OK wybaczamy, na naukę nigdy nie jest zapóżno a o wiedzy już nie

wspomnę.Wszystko przed tobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

Leben który mocowo oraz brzmieniem

 

 

co ty tam wiesz....., udowadniasz po raz kolejny swe lamerstwo

 

w pewnych zestawieniach (wzmak<>kolumny) nie ma absolutnie powodu do wstydu na tle znacznie droższych i mocniejszych rywali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza seria Ref.150 i Ref.250 to najlepsze jak dotąd lampy od czasów VT 150 monos i w połączeniu z pre Ref.3

[chociazby] to absolutny koniec poszukiwań najbardziej muzykalnego dżwięku.

 

 

No ja u siebie sluchalem koncowki Ref 150 i szalu nie było. Zona jak weszla , kiedy podlaczylismy ARC zamiast Ayona Crossfire II, była rozczarowana brakiem magii w muzyce. Gralo dobrze, czysto, ale bez tego czegos , co daje SET.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan,

Też lubię brać udział w dyskusji dopóki prowadzi ona w konstruktywnym kierunku.

Jest jakaś tendencja na forum, że ktoś wybiera sobie coś do systemu, napisze o tym i jak muchy do… miodu zlatują się userzy, którzy zamieniają mu życie w piekło. Tak się stało z DACkiem Metronoma, który wybrał Jarek&Ania. Wątek został praktycznie zgnojony. Tam też pojawiły się jakieś pomiary nie wiadomo skąd, które dotyczyły innego produktu, niż zakupiony, plus wysyp userów z jakąś obsesją maniakalną i „pomiarowców”, którzy za te pomiary dali by sobie ojca matkę zamordować, a jakie mają praktycznie osłuchanie – nie wiadomo.

 

Naprawdę nie dziwmy się potem, dlaczego userzy nie chcą pisać, co mają w systemie. Cokolwiek byś nie miał – pięknego klasyka, czy najnowszą nowość, zawsze znajdzie się jakiś idiota, który najpierw w dyskusji sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem i udowodni, że jeżeli czerpiesz satysfakcję ze słuchania muzyki na wybranym przez siebie sprzęcie, to jesteś w błędzie, popełniasz grzech ciężki i ogólnie przegrałeś życie.

 

Ta powyższa uwaga nie dotyczy Ciebie, jest tylko ogólnym stwierdzeniem, że tego typu dyskusje jak obecna (o wyższości Jadisa nad ARC lub odwrotnie) w pewnym momencie tracą sens. Jeżeli uważasz wymienione modele ARC za lepsze od JA80 Jadisa, to ja Twoje zdanie szanuję. Twoje uszy, Twój gust i Twój portfel jeśli zechcesz je nabyć.

 

 

Co do samego meritum załączonej recenzji, to nie potrafię wytłumaczyć dlaczego JA80 wypadł na pomiarach słabo. Oczywiście wolałbym, aby wzmacniacz, który wybrałem był na pomiarach na tyle poprawny, by nie dawał pola do dyskusji, czy JA80 to dobry wzmacniacz, czy nie.

Nie mam na tyle wiedzy technicznej, aby zinterpretować jakie ewentualne błędy konstrukcyjne mogły skutkować zaprezentowanymi wynikami pomiarów. Z tego, co zrozumiałem im wyżej charakterystyki częstotliwościowej, tym wzmacniacz oddaje mniejszą moc. Czy to jest porównywalne ze zjawiskiem, że wzmacniacz po prostu nie przenosi góry pasma? Jeżeli tak to czy dobór lamp (tam były jakieś NOSy KT88) może mieć na to wpływ, czy jest to wyłącznie wina konstrukcji samego wzmacniacza? Dalej, czy jest to błąd konstrukcyjny, czy może w doborze elementów, a może po prostu egzemplarz jest uszkodzony? Nie wiem tego i o tyle nie ma to dla mnie znaczenia, że mówimy o egzemplarzu sprzed 25 lat i od tego czasu fabryka miała prawo i obowiązek to poprawić.

 

ARC M300 nie znam zupełnie, to chyba jakaś hybryda była. Co do Refów 150 i 250 to słyszałem je bardzo przelotnie i nie mam o nich wyrobionego zdania. Wszystkie urządzenia, które miały w torze lampę 6H30 grały dla mnie za mało „lampowo”, co nie wyklucza, że innej osobie mogą się podobać i bardzo się z tego cieszę, naprawdę!

 

P.S. Ja w kwestii formalnej – dlaczego nazywacie Magnepana – Jurgenem? Tak ma na imię, czy może jest Niemcem?

 

P.S. 2 proszę nie dewastować kolejnego miłego wątku. Niech każdy lubi, co che!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jest jakaś tendencja na forum, że ktoś wybiera sobie coś do systemu, napisze o tym i jak muchy do… miodu zlatują się userzy, którzy zamieniają mu życie w piekło. Tak się stało z DACkiem Metronoma, który wybrał Jarek&Ania. Wątek został praktycznie zgnojony. Tam też pojawiły się jakieś pomiary nie wiadomo skąd, które dotyczyły innego produktu, niż zakupiony, plus wysyp userów z jakąś obsesją maniakalną i „pomiarowców”, którzy za te pomiary dali by sobie ojca matkę zamordować, a jakie mają praktycznie osłuchanie – nie wiadomo.

 

 

Przemek, niestety masz rację.

 

To co się dzieje na tym forum to niestety obraz Polski i zawistnych Polaków.

Nie od dzisiaj wiadomo ,że największy wróg to sąsiad, który ma lepiej .....

Normalny człowiek pisze na forum aby wymienić się doświadczeniami (każdy ma jakieś ciekawe swoje spostrzeżenia ) , podyskutować o produktach i firmach audio.

Ale są tutaj też tacy , których nie interesują opinie innych bo sami posiedli wszystkie mądrości i starają jawić się jako eksperci o "...wieloletnim doświadczeniu ..." , oczywiście "zaprzeczając" w tym samym zdaniu temu wszystkiemu aby zachować pozory przyzwoitości.

Co byś nie napisał zawsze zostanie wyśmiane a autor wykpiony jako głupek.

Ale to jeszcze nic bo i są też tacy na tym forum ,którzy potrafią również dzwonić do innych i odgrywać rolę przyjaciela czy kolegi "po fachu"....

Jak się potem okazuje telefonowanie i odgrywanie roli kolegi ma jedynie na celu wywąchanie czy uda się coś opchnąć lub dowiedzieć coś ciekawego o nim samym lub o innym użytkowniku tego forum aby potem pisać prześmiewczo na forum.

I nie ważne ,że nigdy takiej osoby na oczy nie widzieli , nic o niej nie wiedzą (poza tym co im się tylko wydaje ).

Jak nazwać takich typków? Czym te osoby się kierują?

 

O kim piszę ? Ci , o których tak piszę wiedzą b. dobrze o kogo chodzi.

Co tutaj jeszcze można dodać? Jak ktoś prowadzi nędzne i nudne życie to najbardziej interesuje go życie innych.

 

Dlatego uważam ,że to forum umiera i zniknie jako forum tematyczne a pozostaną na na nim tylko frustraci, oszołomy i innej maści pieniacze , którzy w takiej forumowej retoryce czują się najlepiej bo przypomina im to własne życie.

 

Ja na szczęście mam kilka innych hobby (fotografia czy film) a audio nie jest dla mnie celem samym w sobie tylko środkiem do celu.

Dlatego nie uważam ,że audio (czy jak kto woli highend) to coś wyjątkowego co bezwzględnie nobilituje wśród społeczeństwa ale jak widać jestem w mniejszości z tym poglądem.

Są tacy co potrafią zrobić z tego religię i z fanatycznym zacięciem pienić się na forum z byle powodu (najlepszy powód to taki , w którym ktoś coś kupił i było drogie).

 

Reasumując można powiedzieć ,że to forum to obraz Polski i Polaków jakimi widzą nas inni i mają niestety 100% racji.

 

pozdrawiam

 

 

P.S.

 

"Każdy Polak uważa, że to, co myśli ze szwagrem, to opinia całego narodu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta powyższa uwaga nie dotyczy Ciebie, jest tylko ogólnym stwierdzeniem, że tego typu dyskusje jak obecna (o wyższości Jadisa nad ARC lub odwrotnie) w pewnym momencie tracą sens. Jeżeli uważasz wymienione modele ARC za lepsze od JA80 Jadisa, to ja Twoje zdanie szanuję. Twoje uszy, Twój gust i Twój portfel jeśli zechcesz je nabyć.

 

Ja też szanuję Twój wybór , bo mnie również podobają się brzmieniowo Jadis Ja 80 tym bardziej że możesz mieć

wersję specjalną - edition.Mój wpis w wątku Audio Research jedynie zaznaczył obecność dobrych lampowców tej

firmy i nic po za tym. Również co jest bardzo istotne to to że kolumny jakie posiadasz o czułości 90 db bardzo dobrze pasują barwowo do JA 80 i całościowo system jest skonfigurowany na wysokim poziomie. Szczerze gratuluję.

 

Jurgen to taki wymysł pod 3 miasto wzięty z 'Blaszanego bębenka '

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisał Milimetr i Jarek.

Jurgen,

Obłudny jesteś i tyle.Próbujesz na forum ratować swoją poranioną skórę wypisując np.Milimetrowi, że szanujesz jego wybór itp.Obłuda Panie Jurgen, obłuda!

Gdy tylko coś wspomniałem o Gryphonie w moim systemie, to zaraz wyskakiwałeś ze swoimi teoriami w rodzaju, ze powinienem zmądrzeć i sprzedać Duńczyka.Albo moje kolumny, gówno warte i tylko sprzedaż Cardeasów i zakup Magnepanów uratują mój forumowy honor.

W ogóle.., NIE SŁYSZAŁEŚ MOJEGO SYSTEMU, a wiesz jak gra i co powinienem w nim zmienić!!!

KURIOZUM!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.