Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Research dsi200


2socks

Rekomendowane odpowiedzi

W moje ręce trafił do odsłuchu Audio Research dsi200. Po jednym dniu ciężko o obiektywną opinię o wrażeniach "jak to gra" ale po dłuższym odsłuchu nie omieszkam się podzielić jakimś dłuższym wywodem (chociaż nie za długim, nie jestem w tym dobry);

generalnie zacząłem szukać nowego wzmacniacza po prawie 1,5 rocznej przygodzie z Accuphase E-550. wzmacniacz bardzo dobry do wszelakiej muzyki ale... z moimi głośnikami czyli thiel 2.4se muzyka typu rock, pop, jazz, r n'b brzmi świetnie ale już przy hard rocku a nie daj boże muzyce jeszcze mocniejszej jak metal oraz większych poziomach głośności accu gubił się jak małe dziecko we mgle.. zacząłem szukać czegoś nowego co napędzi thiele...

może jakieś pomysły od szanownego grona co można jeszcze posłuchać ze wzmacniaczy a co będzie dobre do różnych gatunków muzyki - jak wymienione powyżej i napędzi thiele?

na wstępie dwa małe warunki - nie lampa i nie chińczyk. i proszę sobie darować argumentacje jakie to ayony, lebeny i shanlingi są super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moje ręce trafił do odsłuchu Audio Research dsi200. Po jednym dniu ciężko o obiektywną opinię o wrażeniach "jak to gra" ale po dłuższym odsłuchu nie omieszkam się podzielić jakimś dłuższym wywodem (chociaż nie za długim, nie jestem w tym dobry);

generalnie zacząłem szukać nowego wzmacniacza po prawie 1,5 rocznej przygodzie z Accuphase E-550. wzmacniacz bardzo dobry do wszelakiej muzyki ale... z moimi głośnikami czyli thiel 2.4se muzyka typu rock, pop, jazz, r n'b brzmi świetnie ale już przy hard rocku a nie daj boże muzyce jeszcze mocniejszej jak metal oraz większych poziomach głośności accu gubił się jak małe dziecko we mgle.. zacząłem szukać czegoś nowego co napędzi thiele...

może jakieś pomysły od szanownego grona co można jeszcze posłuchać ze wzmacniaczy a co będzie dobre do różnych gatunków muzyki - jak wymienione powyżej i napędzi thiele?

na wstępie dwa małe warunki - nie lampa i nie chińczyk. i proszę sobie darować argumentacje jakie to ayony, lebeny i shanlingi są super.

 

Do Thieli? A w jakim budzecie? Mark Levinson sie nadaje i Vitus tez. Sprawdzilbym tez, mimo wszystko, E460.Sporo potencjalnych konfiguracji mozna znaleźć na forum audiogona i ...youtube.

A Ayon i Leben to nie sa chinczyki, kolega sie zorientuje w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiele są dość czysto, a czasami ostro grającymi głośnikami. Podobną charakterystykę ma część wzmacniaczy ARC. Może poszukaj Krella. Im wyższy model, tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0is0n:

>A Ayon i Leben to nie sa chinczyki, kolega sie zorientuje w temacie<

 

...ale to są lampy o ile jestem zorientowany w temacie...

...ale nie chińskie, jeżeli chcemy być zorientowani rzetelnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nim rozmowa zejdzie na złe tory, napisze jeszcze raz, bo może to było w moim temacie nieczytelne:

(1) nie chce lampy - chinskiej, japonskiej, amerykanskiej, marsjanskiej. żadnej

(2) nie chce nic co jest made in china, niezależnie czy lampa czy tranzystor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nim rozmowa zejdzie na złe tory, napisze jeszcze raz, bo może to było w moim temacie nieczytelne:

(1) nie chce lampy - chinskiej, japonskiej, amerykanskiej, marsjanskiej. żadnej

(2) nie chce nic co jest made in china, niezależnie czy lampa czy tranzystor

ok, to się trochę uściśliłeś. W takim razie z dobrych proponuje jeszcze Accuphase, Burmester, DartZeel, Soulution itd Im wyzej tym lepiej.

Sam widzisz, ze jednak wyspecyfikowanie budzetu jest konieczne. Nie wiem jak odsłuchy ARC'a, ale strzelam, że szału nie będzie.

Btw, te niesprzedawalne wiekowe Thiele 2.4 w 'dyskusyjnie ładnej' okleinie z allegro to Twoje ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no nie moje, ja mam wersje 'se' więc mam okleine jedyną słuszną ;)

budzet ~25k złotych; jakby coś mnie olśniło może i wydam więcej...

Accu masz na myśli e-460? burmester 082?

 

Milimetr

pierwsze wrażenia odsłuchowe potwierdzają to co piszesz... połączenie bardzo zagrało górą.. jest dominująca.. może nie nazwałbym tego "ostro" ale gra to w specyficzny sposób..

krell 400?

 

a jeszcze zapytam, ktoś słuchał tego - Vitus Audio RI-100?

jest na gieldzie hifi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka lat grałem na Thielu CS 2.3 z Audio Researchem, więc wiem, co temu głośnikowi trzeba. Tylę, że to był wzmacniacz lampowy VT100MKII (jeden z najlepszych ARC IMHO), a ty lampy nie chcesz.

 

Do tego Thiela rekomendowałbym Krella FPB400 CX (jest na AM za 4590 Euro) i masz problem wzmacniacza raz na zawsze z głowy.

 

Na pewno nie warto zestawiać Thiela z McIntoshem (co notorycznie robi HiFi Club), bo to wyjątkowo nieudane zestawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz lampy do Thiele (Twoja strata) to kup sobie polskiego Jazza - co prawda lampy w pre są, ale końcówka to już tranzystory - będzie wzmak na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

2socks - jedno pytanie. To musi być integra, czy dopuszczasz też konstrukcje dzielone? Niedawno gdzieś słyszałem info o końcówce BAT VK-500 za ok. 10 kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuszczam dzielone. zwłaszcza że ostatnio rozpatruje też opcje dac-końcówka mocy.

Ten BAT to opcja do rozważenia jak również gdzieś ostatnio pojawiała się do sprzedania końcówka Pass x150. Zastanawiałem się nad nią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

DAC zintegrowany z pre to bardzo dobry pomysł. Po dłuższym użytkowaniu Vitusa RD-100, Eximusa DP-1 i exaSound e-28 sam co raz poważniej myślę o takiej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te właśnie.

Natomiast bardzo sensowną wydaje mi się propozycja pal55 - czyli SoundArt Jazz....jakoś o tym nie pomyślałem! kurcze, to może z powerem ale kulturalnie zagrać każdą muzykę, a te lampki w pre złagodzą ewentualną ostrość Thieli / gorszych nagrań. I zostanie sporo kasy na upgrade źródła. O, i jeszcze sprawdziłbym ATC SIA2-150. Cenowo podobnie do Jazza, też niegłupi wzmacniacz ( i z pewnością ma większy WAF niż JAzz), a niedoceniany.

W budżecie 25k zbyt wielu dobrych uniwersalnych konstrukcji dzielonych nie uświadczysz, niestety. Zazwyczaj pre będzie tu słabym ogniwem, chyba że jakiś Krell KRC-3. Tylko traf takiego w dobrym stanie i niegrzebanego.

Poza tym - dodaj koszt kabli...

 

Jeśli ten ARC z Thielem ma dominującą górę, to wymieniony przez Ciebie Pass, będzie po prostu nią sypał na lewo i prawo. Sprawdzić niby można, ale imho bez złagodzenia tego gdzieś po drodze jakąś lampką (której nie chcesz) się nie obędize.

 

 

:) no nie moje, ja mam wersje 'se' więc mam okleine jedyną słuszną ;)

budzet ~25k złotych; jakby coś mnie olśniło może i wydam więcej...

Accu masz na myśli e-460? burmester 082?

 

Milimetr

pierwsze wrażenia odsłuchowe potwierdzają to co piszesz... połączenie bardzo zagrało górą.. jest dominująca.. może nie nazwałbym tego "ostro" ale gra to w specyficzny sposób..

krell 400?

 

a jeszcze zapytam, ktoś słuchał tego - Vitus Audio RI-100?

jest na gieldzie hifi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darTZeela i Soulution do Thieli to bym raczej nie podłączał. Zbyt szczupło grające piece IMO.

 

Z drugiej strony najlepiej grające 3.7 jakie słyszałem, były napędzane Makiem MC452 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to brzmienie z AR zaczyna sie mi podobac... albo moje ucho przyzwyczajac ;) pewnie na korzysc zestawu wplywa cd Metronome cd8t. lampy na wyjsciu robia wzmacniacz bardziej gladkim. ale co do wykopu w hard rocku to na razie sie nie wypowiem. z 2 malych dzieci ciezko rozkrecic go do pelnych mozliwosci. za to wzmacniacz ujal mnie czyms innym - przy minimalnym poziomie glosnosci "1" gra cicho ale jednoczesnie tak dobrze ze doskonale slychac wszystkie dzwieki, wybrzmienia i scena jest perfekcyjnie przedstawiona. generalnie precyzja i dokladnosc z jaka prezentowany jest nam spektakl muzyczny w dsi200 - 10/10

 

przy okazji - metronome to cd i dac w jednym. swietnie odtwarza pliki. prawie nie ma roznicy w dzwieku pomiedzy cd a tymi samymi utworami zgranymi na komputer.

 

dziekuje za dotychczasowe wskazowki. jeszcze jedno pytanie - co myslicie o electrocompaniet do tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrocompaniet jak najbardziej, ale od modelu AW180 włącznie wzwyż :)

Sam miałem te monobloki z moimi Thielami 2.4 przez jakiś czas i grało to bardzo ładnie i trochę "lampowo" (jak to electrocompaniet) więc do cięższej muzyki mogą być ciut zbyt miękkie, ale to ogólnie baardzo dobre połączenie .

 

Teraz gram na Accu P1000 i jest lepiej od AW180, choć nie ma już takiej slodyczy - Accu P1000 to klasa AB, electro twierdzi ze ich AW180 to klasa A, chociaż wielkość zasilacza nie wskazuje na pełną klasę A. W każdym razie Accu lepiej wywija Thielami, myślę ze nawet zmieściłbyś się w budżecie 25K - tylko pozostaje kwestia preampu, ew. korzystać z wyjścia regulowanego, jesli takie jest na wyposażeniu CD.

 

Kiedyś miałem jeszcze Brystona 4BST - też mocny piec i dawał rade bez problemu z Thielami, ale nie miał takiego wyrafinowania jak obydwa wyżej wymienione wzmaki. Ponoć te nowsze brystony SST sa lepsze...

 

pozdr

slvn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylę, że to był wzmacniacz lampowy VT100MKII (jeden z najlepszych ARC IMHO)

Zdecydowanie lepsze wzmacniacze od Audio Research VT 100 mk.2 to:

1.AR Ref.250

2.AR Ref.150

3.AR VTM 200

4.AR VT 200

5.AR VT 150

6.AR VT 130 SE

Nazbierało się trochę......i przepraszam 2 socks za of topa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7. AR Ref 75

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ref 250, Ref 150 i Ref 75 są konstrukcjami nowszymi, poza tym należą do wyższej i droższej linii, więc ich z VT100MKII nie ma co porównywać.

 

VTM200 - To jeden z bardziej kontrowersyjnych wzmacniaczy ARC. Dla jednych świetna kontrola basu, dla innych totalna klinika brzmieniowa i odejście od "lampowego" brzmienia.

 

VT200 - w odsłonie MKI - czyli na lampach 6922, bez odłączanego przewodu zasilającego i bez upgradu kondensatorów Infinicap - mocowo lepszy i potężniejszy od VT100MKII, ale brzmieniowo już niekoniecznie. VT200MKII rzadki wzmacniacz, upgradowany pod koniec cyklu życia linii VT - przeskoczył jeden status upgradu i jest porównywalny ze statusem wzmacniacza VT100MKIII, czyli już z lampą 6H30 i to jest inne granie niż VT100MKII i VT200MKI.

 

VT150 i VT130 nooo od biedy... w swoim czasie pełniły rolę topowych wzmacniaczy ARC, zanim powstała linia referencyjna z modelem Reference 600 - killerem wśród wzmacniaczy lampowych. Niestety obie konstrukcje problematyczne - częste awarie. W bezpośrednim porownaniu VT200 zagrał lepiej od VT150 - dlatego też na pierwszym Audio Show w 1997 roku na ostatnim piętrze hotelu Sobieski to właśnie VT200 napędzał sławne Thiele CS7, a VT150 stały na półce i cieszyły oko wychyłowymi miernikami... :-)

 

Ahhh to były czasy - ludziom od tego dźwięku szczęki zostawały na podłodze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milimetr, masz rację że nowsze konstrukcje Audio Research są droższe od VT 100 mk.2, ale pisząc że to najlepszy wzmacniacz [ na szczęscie Twoim zdaniem ] uwzględniamy przede wszystkim walory dżwiękowe a póżniej

cenę. I tak cała seria 7 lamp AR powyżej z dopisanym Ref.75 wymiata VT 100 mk.2 - chociaż to dobry i muzykalny piec.

Monobloki VTM 200 są bardzo dobre muzycznie i ta seria zastąpiła doskonałe monobloki VT 150 które do dzisiaj uznawane są za jedne z lepszych wzmacniaczy lampowych AR. REf.300 i 600 to oczywiście inna liga więc celowo nie zostały ujęte na tej liście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, ja napisałem, że VT100MKII to JEDEN Z najlepszych wzmacniaczy ARC, a nie że najlepszy. To spora różnica.

Może nie doczytałeś mojego wpisu, bo gdybyś przeczytał to zastrzeżenie (jeden z...), to nie byłoby podstawy do polemiki. No, może nie napisałem "na tamte czasy", ale to właśnie miałem na mysli.

Potem powstały lepsze wzmacniacze ARC, to nie ulega wątpliwości.

 

Na pewno są lepsze piece, ale wtedy na tamte lata i za tamte pieniądze VT100MKII BYŁ JEDNYM Z najlepszych wzmacniaczy lampowych (dużej mocy, dodam). Wielu firm, o których rozmawiamy dzisiaj, wtedy nie było jeszcze na rynku.

Na tamte czasy konkurencją stanowiły Conrad-Johnson (Audio klan), Sonic Frontiers (The HiEnd M. Nagdrodkiewicz) lub VTL (wtedy nieobecny w PL). Był jeszcze Copland, ale to nie była ta liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie oceniać to Audio Research to pierwsza liga wzmacniaczy [lampowych i tranzystorowych] w świecie Audio.

W tamtych czasach był jeszcze BAT i JADIS oraz wyśmienity EAR Paravicciniego. Copland się nie liczył..

 

PS. VT 130 SE rozprawił się z VT 100 [wieksza moc, wyższy prąd rozruchu i lepszy dżwięk]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. ARC to była magia, zwłaszcza w tamtych latach. Kiedyś przez kilka lat prowadziłem polską edycję strony Audio Researcha. Kto to pamięta... :-)

 

Sprawdziłem na stronie, że VT150 były 3x droższe od VT100. To zresztą był protoplasta późniejszej serii Reference.

W 1998 roku (wtedy kupiłem ARC) BAT był stosunkowo nową firmą, wchodzącą dopiero na rynek (podobnie jak LAMM). Pojawiały się pierwsze recenzje produktów BATa w HiFi i Muzyka. Pamiętam, że odsłuchiwałem wzmacniacz BAT VK500 u redaktora Jacka Kłosa - miałem wtedy pomysł na hybrydową amplifikację - lampowy preamp i tranzystorowy wzmacniacz, ale zostałem przy ARC.

 

Co do Jadisa, to pojawił się on w Polsce w 1998 roku i do dzisiaj jest w tej samej firmie Grobel Audio. Wtedy w pierszym strzale dystrybutor zamowił monobloki JA80, preamp JP30 i referencyjne źródło JD1 i DAC JS1. Wtedy był to kosmos cenowy (dla mnie). Dziś historia zatoczyła kółeczko i gram właśnie na Jadisach :-)

 

Pozdrawiam melomanów z zacięciem historycznym i przepraszam za off-top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się oprzec tym wspominkom, sorry za offa .Ja wtedy miałem PS 5.1 , Sugdena i Cairn Meije i kable lacznie za 1500 pln, co było dla mnie kosmosem :) Byl rok 1996 :) . Sieciowki - jakie sieciowki?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kolumny Thiela grają bardzo fajnie ze wzmacniaczami Audio Research i Electrocompaniet. Te drugie (AW 180M) dawno temu miałem i szczerze polecam. Dżwięk z Audio Research (VT 100 Mk "coś tam") był bardziej szczegółowy, szczególnie tony wysokie. EC grały trochę cieplej, bardziej "okrągło".

Ale pamiętam też świetne granie Thiela ze wzmacniaczem zintegrowanym ...Struss (tak, tak !).

 

 

PS. Fajny off-topic. Może jakiś wątek wspomnieniowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.