Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem więcej. ..wiele osób myśli że led to nie lcd tylko jakaś inna technologia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nawet jeśli tak jest - wątpię czy ktoś się do tego przyzna. Nie każdego stać na publiczne deklaracje typu "okazałem się być ciężkim frajerem".

Może nie aż w tak ciężkich słowach, ale jednak sporo osób o tym pisze.

Poczytaj temat o 930 na HDTVPolska. Tam jest sporo wypowiedzi osób nie do końca zadowolonych.

 

..ale obawiam się że tak pomyślą jak dostrzegą wypalenia na matrycy... to wtedy dopiero będzie ból... a lg umyje ręce bo są stosowne zapisy w instrukcji....

Zapisy w instrukcji to faktycznie chwyty poniżej pasa. Ale jak na razie sporo osób pisze o wyskakujących bad pikselach. I one też nie podlegają gwarancji wedle instrukcji.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już nie te czasy. Wtedy płaskie tv były absolutną nowością. Wiele osób nie rozróżnia Led od plazmy czy oleda.

 

Co nie zmienia faktu, że istotną ilość kupujących znalazły dopiero w czasie, gdy ich cena zbliżyła się do LCD, aby w końcu stać się jeszcze niższą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio również widziałem pierwszy raz u siebie Oleda 4k(65cali 6800E,55 3990E ale tylko na materiale sklepowym.. I sprzedawca sam mi pokazał pixela na modelu z zeszłego roku hehh.. Nastepnym razem wezmę dysk to obadam jak to wyglada, lecz kompletnie nie znam teraźniejszego menu lg i raczej nie będę oceniał jakoś skrupulatnie, tylko poglądowo...Ale na demo wyglądało bardzo dobrze..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

ale ten jest najbardziej spektakularny...ale obawiam się że tak pomyślą jak dostrzegą wypalenia na matrycy... to wtedy dopiero będzie ból.

 

Im lepsza czerń. Tym wypalenia bardziej widoczne.

 

Zapisy w instrukcji to faktycznie chwyty poniżej pasa. Ale jak na razie sporo osób pisze o wyskakujących bad pikselach. I one też nie podlegają gwarancji wedle instrukcji.

 

A w tabletach tak.

Edytowane przez A&T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli należy się spodziewać, że TV OLED mają z tym dużo większy problem niż tablety.

 

Hmm trochę dziwna dedukcja. Co ma piernik do wiatraka? Czy LG robi panele OLED w tabletach?! Rozumiem, że piszecie tutaj o modelach Samsunga i Sony, czyli akurat tych co to próbowali zrobić telewizory OLED, ale akurat im nie wyszło? :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dlaczego dziwna?

LG robi tablety LCD i tam bad piksele są wadą i LG robi TV oled gdzie martwe piksele nie są podstawą do naprawy, wymiany TV.No to chyba łatwo wysnuć wniosek, że w przypadku TV firma nie potrafi sobie na razie poradzić z występowaniem tej wady i jednocześnie jest świadoma, że prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest bardzo duże. No i najnormalniej w świecie nie chce brać na swoje barki ryzyka z nią związanego. Dlatego jasno i wyraźnie ostrzega przed tym klientów.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie aż w tak ciężkich słowach, ale jednak sporo osób o tym pisze.

Poczytaj temat o 930 na HDTVPolska. Tam jest sporo wypowiedzi osób nie do końca zadowolonych.

 

Tak się składa, że jestem posiadaczem EC930 i mocno się udzielam też na hdtvpolska i jakoś nie zauważyłem tam zbyt wielu negatywów. Coś tam komuś nie działa, ktoś nie jest zadowolony... Standard, jak przy każdym innym TV. Negatywy to te same argumenty co tutaj, wydaje mi się, że nawet powtarzane przez te same osoby co tutaj - osoby zapatrzone w swoje lcd za 1500 zł... :P

 

prawdopodobieństwo jej wystąpienia jest bardzo duże. No i najnormalniej w świecie nie chce brać na swoje barki ryzyka z nią związanego. Dlatego jasno i wyraźnie ostrzega przed tym klientów.

 

Hmm czytając Twoje wypowiedzi można odnieść wrażenie, że prawdopodobieństwo wystąpienia tej wady to jakieś 105% :D Wydawało mi się, że temat wyczerpaliśmy już kilka miesięcy temu. Ktoś Ci płaci za powtarzanie w kółko tego samego?!

 

Cytuję z mojej instrukcji: "Należy unikać wyświetlania na ekranie telewizora nieruchomych obrazów przez dłuższy czas (powy-żej 1 godziny). Również długotrwałe oglądanie telewizji w formacie 4:3 może spowodować utrwalenie pozostałości

obrazu przy krawędziach ekranu.". Tylko tyle i aż tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Jeszcze zacytuj zdania o pikselach.

Też są niezłe.

Nikt niestety mi nie płaci. Też mnie to martwi.

Ale jak z tym płaceniem tak wyjeżdżasz, to może płacą tym wychwalającym OLED pod niebiosa?

 

Ja znalazłem takie wpisy o bad pikselach.

 

,,Na panelu mogą być widoczne czarne i/lub jasne kolorowe punkty o wielkości 1 ppm. Nie oznaczają one uszkodzenia ani nie wpływa ją na jakość i niezawodność produktu.

To zjawisko występuję również w produktach innych firm i nie może być podstawą do wymiany produktu lub zwrotu pieniędzy.''

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

Rozumiem, że piszecie tutaj o modelach Samsunga i Sony, czyli akurat tych co to próbowali zrobić telewizory OLED, ale akurat im nie wyszło? :D

 

A może rozsądnie się wstrzymali? : )

 

długotrwałe oglądanie telewizji w formacie 4:3 może spowodować utrwalenie pozostałości

 

Jak pogodzić tę wspaniała technologie OLED 4K jeżeli częsta nadawane są jeszcze materiały 4:3 nie spełniające zwykłych norm HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG wycofał się uznając wyższość technologii WRGB nad RGB.

SONY podobnie ale wiele lat temu.

Patenty na WRGB od 2009 ma wyłącznie LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bad pixeli, to przypominam, że jednostka "ppm" oznacza "parts per milion". W praktyce więc instrukcja obsługi dopuszcza istnienie ośmiu bad pixeli na całej matrycy 4K telewizora. W przypadku telewizora fullHD o przekątnej 1920x1080 tych pikseli jest cztery razy mniej. W związku z tym mogą się pojawić aż dwa bad piksele. Pojawienie się trzeciego oznacza, że urządzenie jest zepsute i matryca jest wymieniana na podstawie gwarancji.

 

O tym, że bad pixele nie muszą być koniecznie trwałymi uszkodzeniami i o tym, że w sporej części przypadków można je usunąć samodzielnie wspominać chyba nie muszę. Tak samo jak o tym, że bad pixele w 99% przypadków pojawiają się raczej szybciej niż później... :)

 

I jak tam te twoje pixele grozy? Przekonałem Cię trochę, czy ani trochę? :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

SAMSUNG wycofał się uznając wyższość technologii WRGB nad RGB.

SONY podobnie ale wiele lat temu.

Patenty na WRGB od 2009 ma wyłącznie LG.

 

 

 

??????????????????????????

 

Ko Ci to wymyśla?:)

 

Najlepsze są technologie profesjonalne.

 

https://pro.sony.com/bbsc/ssr/cat-monitors/cat-oledmonitors/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Do poczytania:<br />

Z tekstu wynika, że to nowa jakość.

Czekać tylko spadku cen i konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

I jak tam te twoje pixele grozy? Przekonałem Cię trochę, czy ani trochę? :P

Ani trochę.

Z instrukcji wynika całkiem coś innego niż Ty tutaj piszesz. Mowa tam jest o wielkości a nie ilości.

Wygląda na to, że mają tam błąd, bo jak słusznie zauważyłeś jednostka ppm nie jest miarą wielkości ale ilości.

No to w takim razie zadzwoniłem do LG.

801545454

I dowiedziałem się jeszcze czegoś zupełnie innego. Według nich na panelu OLED 8 martwych, czarnych pikseli to jeszcze jest norma. Dopiero 9 będzie uznane za wadę. Natomiast już nawet 1 świecący na biało badpiksel będzie podstawą wymiany. Nie wynika to z żadnego dokumentu, ale można do nich wysłać zapytanie na maila i wyślą takie potwierdzenie.

A i nie ma rozróżnienia w tej materii co do panelu FHD i 4K. Mają te same normy.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno teraz OLED'u to wydawanie pieniedzy w bloto. Juz lepiej zainwestowac w uzywana plazme Panasonica GT/VT i za 2/3 lata, jesli oczekuje sie podobnej jakosci obrazu. Podobnie z ekranami 4K, choc tu najwazniejsza jest odleglosc od TV, jesli ktos nie ma warunkow, niech lepiej pozostanie przy Full HD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno teraz OLED'u to wydawanie pieniedzy w bloto. Juz lepiej zainwestowac w uzywana plazme Panasonica GT/VT i za 2/3 lata, jesli oczekuje sie podobnej jakosci obrazu. Podobnie z ekranami 4K, choc tu najwazniejsza jest odleglosc od TV, jesli ktos nie ma warunkow, niech lepiej pozostanie przy Full HD.

Pełna zgoda... ale zapomniałeś o ST... :) , różnica między GT a ST to tylko procek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda... ale zapomniałeś o ST... :) , różnica między GT a ST to tylko procek...

 

Tylko? Aż. Hexa oryginalny Made in Japan (GT) vs Mediatek Made in Taiwan (ST). Są jakieś pytania?

 

Ponadto GT ma tryb obrazu THX, którego namiastką w ST ma podobno być Prawdziwe Kino.

 

Nieodmiennie śmieszy nie ta nazwa. Jeśli bowiem jakiś tryb nazywa się Prawdziwe Kino to czymże jest obecny również w menu ustawień obrazu tryb Kinowy? Nieprawdziwym kinem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko? Aż. Hexa oryginalny Made in Japan (GT) vs Mediatek Made in Taiwan (ST). Są jakieś pytania?

 

Ponadto GT ma tryb obrazu THX, którego namiastką w ST ma podobno być Prawdziwe Kino.

 

Nieodmiennie śmieszy nie ta nazwa. Jeśli bowiem jakiś tryb nazywa się Prawdziwe Kino to czymże jest obecny również w menu ustawień obrazu tryb Kinowy? Nieprawdziwym kinem?

Bobcat a czy ten japan procek wpływa na jakość obrazu? w tym przypadku dobrze wiesz ,że nie.Procek wpływa na szybciej działajace menu i niższy input lag... poza tym wiesz dobrze ,że tryb THX jest niedoskonały i tak samo jak "prawdziwe kino".... Tylko profesjonalna kalibracja rozwiązuje sprawę.... Inna sprawa ,że GT to tylko 42" i 50"... Pozdrawiam

P.S. Skad wiesz ze made in japan nie jest robiony w Chinach ;) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiesz ze made in japan nie jest robiony w Chinach ;) ?

 

Było o tym tu na Forum w innych wątkach. Poza tym czytałem w kilku miejscach, m.in. na hdtvtest.co.uk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tryb THX jest niedoskonały i tak samo jak "prawdziwe kino".... Tylko profesjonalna kalibracja rozwiązuje sprawę....

 

Mam zrobioną kalibrację. Jednak po jakimś czasie prób zmuszenia się do oglądania w trybie THX dałem sobie spokój i z lubością, tudzież ulgą przeprosiłem się z trybem Normalnym. I to jest dopiero uczta dla oczu.

 

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Prawdziwe Kino w ST60 nie ma ustawień koloru z poziomu menu użytkownika? Nie można sobie owego zielonego zafarbu zdjąć samemu?

 

Ja też miałem w trybie THX na G30 mocne żółto-zielone podbarwienie. Zostało ono zlikwidowane w trakcie kalibracji. Problem był w tym, że w THX ustawień koloru w menu użytkownika nie ma. Trzeba to robić z poziomu menu serwisowego.

 

Ale nawet po załatwieniu tej sprawy obraz jest taki (jak słusznie zauważyłeś) bez życia. Dlatego wróciłem do Normalnego.

 

I sam się sobie dziwię, że mogłem jakiś czas akceptować i tolerować THX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na OLED TV !

Najlepiej PANAS.

 

50 rat "0" procent z zapisem na spłatę przez dzieci i wnuki.

UWAGA:

500 zeta na drugie dziecko tylko trzeba wykazać ubóstwo.

Mamy szansę na pracę bo badanie ubóstwa to kilkadziesiąt miejsc pracy dla absolwentów SGPiS-ów.

 

proponuję: 1000 zł na każdego wnuka !!!

Po akceptacji w/w strategii weźmiemy sprawy we własne ręce.

 

Koncepcja "brzoza na teleskopach" wygra.

 

Gość VIP ( prezydent 1000-lecia) wsadził całe naczalstwo sił zbrojnych RP na jeden pokład a młody pilot (bez wiedzy i uprawnień) postanowił w oparach koniaku i z obawy przed utratą pracy powielić wyczyn kolegów, którym się wylądowanie 30 minut wcześniej cudem udało.

 

O czym tu dalej gaworzyć w świetle znikających dziś komunikatów z raportu komisji Milera ...

 

Co do OLED TV:

Wieje nudą!

Żądam 9600 UHD w każdym markecie.

A tu nic ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.