Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Na razie mamy zwykłe telewizory, pod pewnymi względami lepsze, pod innymi gorsze niż dotychczasowe ale to żaden przełom.

 

Rozwijane ekrany OLED na całą ścianę mają potencjał do zastąpienia projektorów, które pobiją jasnością i wielkich telewizorów w dotychczasowych technologiach, które przecież też nie są tanie. Przy takich ekranach także 4K i 8K nabierze sensu, którego przy obecnych rozwiązaniach nie widzę.

 

Myślę, że to jest przyszłość, na którą warto czekać i która prędzej czy pózniej nastąpi. OLED ma zbyt duże możliwości, żeby zamykać je w formie nudnego 55 czy 65" telewizora!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audio Video 10/2015 jest reportaż z tegorocznego IFA. Wśród wielu innych informacji jest i taka:

 

"Fani ultrawysokiej rozdzielczości mawiają, że 4K to dopiero pierwszy krok we właściwym kierunku. Że prawdziwy przełom jest dopiero przy "rozdziałce" 8K. I wiecie co? Mają rację! Szczegółowość obrazu na 110-calowym ekranie Samsunga S9 ponownie robiła kolosalne wrażenie. O ile przy 4K nieraz można mieć wrażenie, że jest tylko trochę lepiej niż z Full HD, o tyle przy prawdziwym obrazie 8K następuje przysłowiowy opad żuchwy. Pisaliśmy o tym, bodaj dwa lata temu, że dzięki 8K (2D) wrażenie "wchodzenia w akcję" jest o wiele lepsze niż w 3D (Full HD)."

 

Jako ktoś, kto miał przyjemność oglądać 8K "w akcji" mogę się pod tym oburącz podpisać.

 

4K to typowa przejściówka, takie Ultra HD Ready.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Takie wnioski po wystawie?? Wiadomo w jakich warunkach "ogląda" się na targach IFA. Jak się pacza z 20cm to nawet 16K ma sens :)

 

A tymczasem w kinach nadal rządzi Full HD i taśma 35mm i to na wielkich ekranach. Czy pierwsze rzędy oglądają piksele? Chyba nie...

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wnioski po wystawie?? Wiadomo w jakich warunkach "ogląda" się na targach IFA. Jak się pacza z 20cm to nawet 16K ma sens

Kiedyś ktoś wklejał tu zdjęcie chyba z IFA osoby która z kilku centymetrów przez lupę przyglądała się ekranowi TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarajcie się na jakiejś wystawie obejrzeć 8K, przestaniecie umieszczać te niby-śmieszne komentarze.

Jakość bez wątpienia jest bardzo wysoka, ale czy to jest nam potrzebne do szczęścia w naszych warunkach domowych to inna kwestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Z mojej codziennej praktyki wynika, że Ziemia jest płaska. Dlatego nie lekceważyłbym teorii a sensowność 4K, 8K i każdej innej rozdzielczości bardzo łatwo obliczyć. I żadne wizyty na wystawach tego nie zmienią. Z jednej właśnie wróciłem i co to zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sobie obliczaj teoretyku-gawędziarzu.

 

Ty sobie obliczasz. Ja to widziałem. Taka między nami różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Byłem wczoraj w Sobieskim a tam tylko projektor Sony 4K - obraz bardzo dobry, tylko czerń szara. Reszta to audio. Dzisiaj będę na Stadionie, a jeden z głównych punktów wizyty to właśnie wspomniane OLED-y.

To wpadnij jeszcze do Sobieskiego i oceń kontrast na Magicscreen-nie.... :))))

Może na nim czerń nie będzie taka szara.. ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

No i widziałem 65" OLED-a Panasonica obok innych atrakcji jak choćby laserowy Epson. Na Panasie na pewno czerń jest czarna, tylko ja ciągle na OLED mam wrażenie braku szczegółów w szarościach blisko czerni. Nie wiem czy to złudzenie czy może kwestia tego, że te demówki są specjalnie tak zrobione dla większego efektu ale ciągle mam wrażenie, że ta OLED-owa czerń jest tak smolista, że pochłania szczegóły i barwy blisko niej, które wpadają w nią jak w studnię. Musiałbym na OLED obejrzeć normalny film a nie demo, żeby się przekonać jaka jest prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Poza tym prezentacje HDTVPolska wymiatały. Zaliczyłem dwie - OLED i odwzorowanie ruchu. Kalibrację sobie darowałem bo tą mam w domu ;) Tamtejsza załoga robi masę dobrej roboty a co robi na mnie najlepsze wrażenie to solidna wiedza i podwaliny techniczne w przeciwieństwie do nawijania makaronu na uszy w otoczce voodoo typowego dla audio. W video na szczęście trudno jest tak ściemniać w żywe oczy bo wszystko widać niejako jak na dłoni ;)

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki efekt jest szczególnie widoczny na ulubionym we wszelkich demach motywie wieżowców ze światłami w oknach na tle nocnego nieba.

 

Też byłem i widziałem. Mam identyczne spostrzeżenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Panowie ! Jak możecie !

Tak wbijać nóż w plecy januniowi ?

 

Jutro sam się przekonam ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam naganiacz da radę a jak nie to będzie naganial na frytkownice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widziałem 65" OLED-a Panasonica obok innych atrakcji jak choćby laserowy Epson. Na Panasie na pewno czerń jest czarna, tylko ja ciągle na OLED mam wrażenie braku szczegółów w szarościach blisko czerni. Nie wiem czy to złudzenie czy może kwestia tego, że te demówki są specjalnie tak zrobione dla większego efektu ale ciągle mam wrażenie, że ta OLED-owa czerń jest tak smolista, że pochłania szczegóły i barwy blisko niej, które wpadają w nią jak w studnię. Musiałbym na OLED obejrzeć normalny film a nie demo, żeby się przekonać jaka jest prawda.

 

Może jakby się wrzucilo zdjęcie z paskami ze skala szarości.. I ostatnie dwa by się zlały??? oczywiście nie na audio, video show hehh. Wczoraj dotarł do mojego brata słynny js9500, przy butelce spędziliśmy wieczór, to jest bardzo dobry jak na lcd , popieram słowa sly,Piopio.. Przy odpowiednim ustawieniu czerń jest oledowa nawet z napisami(z utratą szczegółow drobnych)największe Wrażenie jednak zrobiła na mnie wielkość i w rezultacie będę chyba szukał plazmy vt60, gdyż jednak lcd zawsze zostanie lcd i tego się nie da obejść,są sytuacje kiedy naprawdę jest super ale czasem te cukierkowe kolory widac lecz z ręką na sercu mogę polecić każdemu ten tv(poza plazmowcami moze), podświetlenia praktycznie ciężko zobaczyć i w rezultacie jest bardzo dobrze,ale wystarczy wstać lub iść lekko poza tv nachodzi mgła niestety

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość A&T

(Konto usunięte)

No i widziałem 65" OLED-a Panasonica obok innych atrakcji jak choćby laserowy Epson. Na Panasie na pewno czerń jest czarna, tylko ja ciągle na OLED mam wrażenie braku szczegółów w szarościach blisko czerni.

 

Dokładnie. Fachowo mówi się , że następuje cięcie poziomów czerni przez wyłączanie OLEDA. Z tego to powodu OLED jest świetny laptopów , tabletów i smartfonów ze względu na mniejszy pobór prądu. W TV OLED jest lansowany na siłę jak choćby kolega janunio.

 

Prawdziwy test to test porównawczy obrazów "na żywo" z dobrej kamery.

Edytowane przez A&T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że LG 9600 65" jest w show roomie HDTVpolska.

Z pewnością po kalibracji Maćka i mają dużo materiałów do pokazania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

Mają mnóstwo materiałów ale tam się nie ogląda filmów tylko słucha, patrzy i uczy. Polecam wszystkim wizytę w tym pokoju lecz na pewno nie celem całościowej oceny jakości obrazu tego czy innego TV, a raczej zdobycia wiedzy na temat jego poszczególnych aspektów :) Dziś zresztą też wpadnę na chwilę na Stadion i do pokoju HDTVPolska zaliczyć ostatnią brakującą prezentację.

 

Przypominam też, że na OLED LG występuje identyczny efekt, o jakim pisałem w odniesieniu do Panasonica. Mój post nie był krytyką tego konkretnego TV tylko opisem cechy technologii OLED, przynajmniej w jej obecnym wydaniu.

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągle mam wrażenie, że ta OLED-owa czerń jest tak smolista, że pochłania szczegóły i barwy blisko niej, które wpadają w nią jak w studnię

 

Kwestia przyzwyczajenia. Takie samo wrażenie jest w gierkach odpalanych na OLED, ale to szybko mija. Tak samo jak przyzwyczajenie do zakrzywionego ekranu. Po 5 minutach w ogóle już tego nie widać. Po prostu nasze oczy są skrzywione szarościami z led lcd, dlatego prawdziwa czerń jest lekko bolesna dla oczu :) Ale tak jak mówię - idzie się do tego szybko przyzwyczaić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

 

 

Kwestia przyzwyczajenia. Takie samo wrażenie jest w gierkach odpalanych na OLED, ale to szybko mija. Tak samo jak przyzwyczajenie do zakrzywionego ekranu. Po 5 minutach w ogóle już tego nie widać. Po prostu nasze oczy są skrzywione szarościami z led lcd, dlatego prawdziwa czerń jest lekko bolesna dla oczu :) Ale tak jak mówię - idzie się do tego szybko przyzwyczaić.

 

Hmm, LCD nie mam i nie używam (poza monitorem do komputera), więc to nie o to chodzi. Myślę, że z tą jak piszesz "prawdziwą czernią" mamy w rzeczywistości do czynienia bardzo rzadko, np. zakopując się pod ziemią lub schodząc do jaskini bez źródła światła. W rzeczywistości czarne przedmioty, na które pada światło już czarne nie są, tylko mniej lub bardziej szare. Dlatego trudno nam przyjąć tą "prawdziwą czerń" w OLED jako coś mającego związek z rzeczywistością, zwłaszcza że efekt ten jak już kilka osób zauważyło jest zdecydowanie nadmiernie eksponowany w materiałach demo. Dla mnie na razie ta "prawdziwa czerń" jest właśnie mocno nieprawdziwa. Ale jak już pisałem, trzeba obejrzeć na OLED normalny film i wtedy wyciągać wnioski.

 

Niestety, obawiam się że również twórcy filmowi będą nadużywać tego efektu w filmach pokazując nam "prawdziwą czerń" w miejscach, gdzie ona normalnie w rzeczywistości nie występuje. Już teraz wiele filmów jest nienaturalnie ciemnych, a rynkowa obecność OLED-ów pewnie dodatkowo pogłębi ten trend.

Edytowane przez BlueMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.