Skocz do zawartości
IGNORED

OLED TV - ERA nadeszła !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OLED PANASa 65" UHD już w ofercie EURO !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena 46 999 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED PANASa 65" UHD już w ofercie EURO !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cena 46 999 zł.

 

Cena jest okropna. Wracamy do poziomu, który telewizory LG OLED miały na początku swojego rynkowego bytu. Nie sądzę, żeby siła marki była na tyle duża, żeby ludzie się rzucili na te telewizory. Stawiam, że dla LG nie będzie to realna konkurencja. Nie za taki pieniądz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED nie zawojują rynku dopóty, dopóki ich cena nie będzie porównywalna z LCD. Gotowi zapłacić każdą cenę maniacy nowinek technicznych oraz snobi kupujący dla szpanu razem wzięci to jednak zbyt mało, aby można było mówić o znaczącym segmencie rynku. W chwili obecnej jest to margines. Nie powiem: efektowny. Ale jednak nisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NY jest przedsiąteczna wyprzedaż z cenami:

EF9500 Series: Flat OLED 4K Ultra HD TVs with HDR (Streaming & External)·

55EF9500 (New net price – $2,999) - Price move from $5,499 to $3,999, and a $1,000 instant rebate.

65EF9500 (New net price – $4,999) - Price move from $6,999 to $5,999, and a $1,000 instant rebate.

 

55EG9600 (New net price – $2,999) - Price move from $5,499 to $3,999 and a $1000 instant rebate.

65EG9600 (New net price – $4,999) - Price move from $6,999 to $5,999 and a $1000 instant rebate.

 

55EG9100 (Net price – $1,999) - Priced at $2,499, with an instant rebate of $500, starting week of Oct. 18.

Tu cały komunikat:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przy ich zarobkach naprawdę trudno mówić o wysokich cenach OLED TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED nie zawojują rynku dopóty, dopóki ich cena nie będzie porównywalna z LCD. Gotowi zapłacić każdą cenę maniacy nowinek technicznych oraz snobi kupujący dla szpanu razem wzięci to jednak zbyt mało, aby można było mówić o znaczącym segmencie rynku. W chwili obecnej jest to margines. Nie powiem: efektowny. Ale jednak nisza.

 

Zgadzam się. Na razie walka trwa raczej o samo uznanie tej technologii jako coś lepszego niż LCD. I to się powoli dzieje. W najwyższym segmencie cenowym OLEDy zmasakrowały już LCD. Zresztą choćby po tym wątku na forum widać jaką popularnością cieszy się temat OLEDów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo ja tego zmasakrowania nie widzę. Wręcz przeciwnie, gdybym dziś miał kupować topowy TV to wolałbym Samsunga JS9500 niź Oleda. Zobaczymy co będzie po CES w Las Vegas. Może pojawią się bardziej dopracowane Oledy, a może jeszcze lepsze LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy obszerny test 910 tandemu Gmeru/Kopeć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ocena końcowa: REFERENCJA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie odwrotnie - to LCD wyświetla jednolite plamy szarości, bo nie potrafi pokazać czerni, więc to co jest szare jest szare, a to co czarne - też szare :D Nie oceniajcie TV po demówkach, bo to nie przystoi ludziom z eksperckiego forum. Popatrzcie na parametry i przede wszystkim obejrzyjcie jakikolwiek film w standardzie przynajmniej fullHD na tej matrycy. Po takiej analizie wniosek powinien być właściwie jeden: OLED technologicznie daje najlepsze możliwości wyświetlania obrazu. Jakakolwiek polemika w tej kwestii to sprowadzanie całego tematu hdtv do absurdu.

plazmowcom nie przetłumaczysz....

 

Gmeru/Kopeć..... buhahahaha

To się Maciej zdziwi że ma prawie konkurenta...

Móglbyś to troche rozwinąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

plazmowcom nie przetłumaczysz....

 

Móglbyś to troche rozwinąć?

 

To ja Ci wytłumaczę pewnie Janunio zrobił literówkę,,a kolega wziął to za żart a Ty Zwyczajnie nie zrozumiałeś przesłania.. Podobno ludzie którzy nie żartuja są mało inteligentni.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci wytłumaczę pewnie Janunio zrobił literówkę,,a kolega wziął to za żart a Ty Zwyczajnie nie zrozumiałeś przesłania.. Podobno ludzie którzy nie żartuja są mało inteligentni.. :)

Podobno ludzie którzy zarzucają innym brak inteligencji są chamami.. :). Dlaczego zakładasz że wszyscy znają jakiegoś człowieka który trudni się usługami AV i nazywa się Maciej jakiś tam? Ja już teraz wiem o co chodzi (po głębszym "wgryzieniu" się w temat) ale nie każdy się podnieca na wpis Maciej... :). Ale dla ciebie widzę to jakiś guru bo od razu załapałeś. Dobrze że jesteś inteligentny ..:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jgx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno ludzie którzy zarzucają innym brak inteligencji są chamami.. :). Dlaczego zakładasz że wszyscy znają jakiegoś człowieka który trudni się usługami AV i nazywa się Maciej jakiś tam? Ja już teraz wiem o co chodzi (po głębszym "wgryzieniu" się w temat) ale nie każdy się podnieca na wpis Maciej... :). Ale dla ciebie widzę to jakiś guru bo od razu załapałeś. Dobrze że jesteś inteligentny ..:)

 

Już kiedyś napisałeś że jestem,, kolesiem z sufitu,, więc kto tu jest hamem.. A i dodam że jadę a właściwie w tej chwili płyne do Glasgow odebrać (jak wszystko będzie ok) 65vt65 i bardzo dobrze mi z tym..więc 55vt60 pójdzie na sprzedaż do jakiegoś,, kolesia z sufitu,,..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jgx ...janunio tyle razy powołuje się na testy M.K. więc zakładałem że większość osób śledzących ten temat go zna choćby z nazwiska.... :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś napisałeś że jestem,, kolesiem z sufitu

Delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą - nie wiem co miałeś na myśli z tym kolesiem z sufitu ale ja nigdy tak o Tobie nie napisałem. Napisałem że cena podana przez Ciebie za tv jest z sufitu a ti chyba różnica! Chyba że tylko tacy mało inteligentni ludzie jak ja widzą różnice a tacy wysoko inteligentni jak Ty nie! A tak w ogóle to powiedz wprost że jesteś wściekły na to że ośmieliłem się skrytykować próbę zareklamowania sprzedaży twojej plazmy za mega cenę i stąd ten atak z Twojej strony. Ja już skończyłem z tobą konwersować więc nie odpisuj bo nie czytam!

 

Jgx ...janunio tyle razy powołuje się na testy M.K. więc zakładałem że większość osób śledzących ten temat go zna choćby z nazwiska.... :))))

Yodas - ja dziś rano zakładałem że wgram na loterii i wieczorem będę miał już nowego proja 4k i nowy ekran - a jednak kolejny raz się przekonałem że założenia przeważnie o kant...... :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą - nie wiem co miałeś na myśli z tym kolesiem z sufitu ale ja nigdy tak o Tobie nie napisałem. Napisałem że cena podana przez Ciebie za tv jest z sufitu a ti chyba różnica! Chyba że tylko tacy mało inteligentni ludzie jak ja widzą różnice a tacy wysoko inteligentni jak Ty nie! A tak w ogóle to powiedz wprost że jesteś wściekły na to że ośmieliłem się skrytykować próbę zareklamowania sprzedaży twojej plazmy za mega cenę i stąd ten atak z Twojej strony. Ja już skończyłem z tobą konwersować więc nie odpisuj bo nie czytam!

 

 

Yodas - ja dziś rano zakładałem że wgram na loterii i wieczorem będę miał już nowego proja 4k i nowy ekran - a jednak kolejny raz się przekonałem że założenia przeważnie o kant...... :):):)

 

Zauważyłeś że pisałem żartem a ty wcześniej nie.. Nie zamierzam z nikim się kłócić. Poza tym plazma nie jest już na sprzedaż gdyż transakcja z 65 niedoszła do skutku.. ten człowiek okazał się kretynem, gdyż nagle przypomniał sobie ze gwarancji nie ma i że wyśle mailem, .. Straciłem kupę czasu i nerwów i powiem szczerze że pierwszy raz spotkałem się z taką nieodpowiedzialna osoba.. Za ładnie to wszystko wyglądało tak więc temat zmian odrzucam i koniec. Jestem dość mocno sfrustrowany a temat już wysłany do moderatora avs forum na temat tego oszusta.. Piszę to ku przestrodze pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo ja tego zmasakrowania nie widzę. Wręcz przeciwnie, gdybym dziś miał kupować topowy TV to wolałbym Samsunga JS9500 niź Oleda. Zobaczymy co będzie po CES w Las Vegas. Może pojawią się bardziej dopracowane Oledy, a może jeszcze lepsze LCD.

 

Twój wybór. Wydaje mi się, że w technologii LCD już się niewiele da poprawić. W OLED skoki jakości mają miejsce przy okazji każdego kolejnego modelu. Polecam test EG910 na hdtvpolska. Czas na coś nowego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Polecam test EG910 na hdtvpolska. Czas na coś nowego :)

Średnia wartość APL była na poziomie 20 do 25. Dlaczego o tym mówię? Otóż jest to kluczowe dla zrozumienia jaką jasność jest faktycznie uzyskać ekran. Zobaczmy poniższy wykres:

 

 

apl.jpg

 

 

Jak widzimy na wykresie, LG EG910 utrzymuje dosyć wysoką jasność, bliską 300cd/m2 aż do APL równego 30. Oznacza to, że w znakomitej większości scen telewizor ten będzie miał zbliżoną jasność do większości wyświetlaczy LCD. Na wykres naniosłem także charakterystykę modelu ubiegłorocznego (LG EC930) i tegorocznego Ultra HD (EG960). Widać tutaj, że nowy model jest nieznacznie gorszy od swojego poprzednika, jednak jest to wartość na poziomie 10%, zatem prawdopodobnym jest, że jest to różnica w granicach tolerancji pomiędzy egzemplarzami. Tak czy inaczej EG910V ciemny nie jest. Ileż to telewizorów LCD nie osiąga takiej jasności! Niemniej w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach zapewne będzie się dało odczuć, podczas oglądania w dzień, że ekran mógłby być jaśniejszy.

 

Niestety nie jest aż tak różowo jak piszesz.

Warto też przeczytać cały temat i poczytać o problemach z użytkowaniem OLED-ów do LG. Forumowicze jasno i wyraźnie o tym piszą. Np. o wypalanych pikselach i pasach widocznych na ekranie. Jest tam sporo wpisów zwłaszcza w temacie z modelem 930 w których forumowicze krytykują testujących za brak ostrzeżeń przed problemami z którymi oni się po zakupię spotykają.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolejnego posta o tym samym. Powinieneś tu dostać jakąś nagrodę za krzewienie w narodzie świadomości wad matryc OLED :D

 

Mistrzu, oprócz APL proponuję jeszcze popatrzeć na poziom kontrastu, jaki generuje ten telewizor (w tym samym teście jest). Wartości te są absolutnie nie do osiągnięcia w telewizorach LCD. Moim zdaniem to jest dużo ważniejszy parametr niż jasność szczytowa matrycy. Pamiętaj, że ten TV nie jest projektowany do obsługi standardu HDR, więc podkręcanie mu jasności do granic absurdu nie jest nikomu potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli tak jest - wątpię czy ktoś się do tego przyzna. Nie każdego stać na publiczne deklaracje typu "okazałem się być ciężkim frajerem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że te osoby na pewno tak do tego nie podchodzą bo jakby nie patrzyć czerń jest mega i kontrast mega a to jest głównym wykladnikiem jakości obrazu oczywiście jest jeszcze wiele innych ale ten jest najbardziej spektakularny...ale obawiam się że tak pomyślą jak dostrzegą wypalenia na matrycy... to wtedy dopiero będzie ból... a lg umyje ręce bo są stosowne zapisy w instrukcji.... i to jest główny problem tej technologii... szczerze kibicuję oledowi ale powyższa wada jest dla mnie nieakceptowalna.... powinni się wziąść za usunięcie tej przypadłości a nie trzepać coraz to nowsze modele z tym rakiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że przereklamowany. OLED już teraz zapewnia najlepszy obraz. Na pewno jest zdecydowanie za drogi jak na technologię która ma zastąpić LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego albo (znacząco) zjedzie z ceną, albo nie zastąpi LCD i pozostanie niszą dla zdeklarowanych fanatyków nowinek technicznych oraz snobów i szpanerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Grubo ponad 1000 postów realnych użytkowników modelu EC9300 z całego świata. Jest kilka negatywów, ale nie sądzę, żeby było tego więcej niż przy jakimkolwiek innym modelu. O wypaleniach może kilka wpisów. Procentowo stawiam, że przynajmniej 90% to pozytywy i jaranie się jakością obrazu.

 

Ale wiem, że oczywiście zaraz powiecie coś w stylu "poczekajmy jeszcze pół roku, aż się matryce powypalają tym frajerom"... Bo Wy przecież to wiecie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę że przereklamowany. OLED już teraz zapewnia najlepszy obraz. Na pewno jest zdecydowanie za drogi jak na technologię która ma zastąpić LCD.

 

Jak wchodziły Plazmy do Polski to ludzie też mówili, że są za drogie (a na dzień dobry kosztowały po 30-40 tys. zł). I jakoś znajdowali się "szaleńcy" (czy tam frajerzy - nazywajcie ich jak chcecie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już nie te czasy. Wtedy płaskie tv były absolutną nowością. Wiele osób nie rozróżnia Led od plazmy czy oleda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.