Skocz do zawartości
IGNORED

Podatek audiowizualny - rolowania obywateli ciąg dalszy


jar1

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tylko w Polsce abonament (niezależnie od jego formy i sposobu ściągania) jest "rolowaniem" lub oszukiwaniem społeczeństwa?

 

Uważasz, że Polacy też muszą być idiotami?

Może zacznijmy się wyróżniać czymś pozytywnym od innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy ze przyodziewasz czasem spódnice, bo w Szkocji mieszkasz. Juz zapomniales o swoim dawnym avatarze?

 

może wróćmy jednak do twojej opinii:

 

A potem ida zadzwonic gdzies z czerwonej budki.

 

to gdzie to wyczytałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowalem pierwszy tv w uk musialem podac nazwisko i adres do gwarancji. Po dwoch tygodniach z niczego przyszedl list do zaplacenia tv licence ;-) lekko zdziwiony bylem.

 

Znam przypadek znajomych ze wpadl do nich facet z tv licence. Zapukal przedstawil sie wszedl do srodka. Znajoma nie skumala o co chodzi. Myslala ze cos sprawdzic w tv przyjechali;-) Facet udiadl i pokazal kwit ze ten adres nie ma tv licence i jest kara £1000( zadnego miernika do sprawdzania sygnalu itp nie mail) . Wywalic goscia sie juz nie da poniewaz dzwoni odrazu po policje:-)

 

Koniec koncem zgodzil sie na to ze bedzie wplata z gory za caly rok za licencje ale bez kary:-)

 

Takze lepiej zaplacic niz glupa palic jak ktos dzwoni do drzwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam przypadek znajomych ze wpadl do nich facet z tv licence. Zapukal przedstawil sie wszedl do srodka. Znajoma nie skumala o co chodzi. Myslala ze cos sprawdzic w tv przyjechali;-) Facet udiadl i pokazal kwit ze ten adres nie ma tv licence i jest kara £1000( zadnego miernika do sprawdzania sygnalu itp nie mail) . Wywalic goscia sie juz nie da poniewaz dzwoni odrazu po policje:-)

Policja w UK do TV Licence nic nie ma, chyba, że chciałby go ktoś przetargać po schodach. A to, że facet pojawił się, to najprawdopodobniej ktoś wcześniej płacił tam tę opłatę, wyprowadził się i przestał. Jak spece z naszej Poczty Polskiej.

 

Ja kupowałem w UK dwa telewizory i nikt w sklepie ode mnie nic nie chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za kazdym razem musialem podac adres hmm tak mi zle z geby patrzy? :-)

Raz kupowalem w currys i raz w richer sounds... w sumie nie mam nic przeciwko.

A jak wystawili gwarancje Tobie bez zadnego imienia czy adresu?

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w UK dwa telewizory i nikt w sklepie ode mnie nic nie chciał.

 

Aż dwa? BURŻUJ!!! ;)

 

W Irlandii TV licence kosztuje 160€ rocznie.

I to jest bardzo fajna rzecz - kupa Polaków płaci, nawet jak nie ma TV ;), ponieważ można użyć kuponu opłaty (co prawda tylko przez 3 mce) jako tzw. proof of residence, czyli dowodu zamieszkania pod określonym adresem.

Proof of residence potrzebujesz aby np. otworzyć konto w banku, czy wziąć telefon na abonament itp. Takim dowodem zamieszkiwania pod danym adresem są np. rachunki za światło, gaz, internet na Twoje nazwisko.

I teraz postawcie się w sytuacji Polaka, który wynajmuje po prostu pokój w jakimś domu. Dom jest wynajęty na kogoś innego. Ta osoba płaci czynsz i wszystkie media a inni współdzielą koszty ale NIE MAJĄ RACHUNKÓW!

Jak w takim układzie założyć np. konto w banku? Ratunkiem pozostaje alternatywny proof of residence czyli TV licence.

Drogo to wychodzi ale czasem nie ma innego wyjścia.

Urzędnicze absurdy są w kazdym kraju i trzeba nauczyć się je omijać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dwa? BURŻUJ!!! ;)

A co? Się powodziło, to i się miało :-) Każdy chciał mieć swój, a że były natrętne promocje i zbliżało się rozgrywki w nogę, to trzeba było się ratować. Z tą opłata masz rację, w UK też robi się co może aby otworzyć konto. Polak potrafi. Ale cenę macie lepszą, tu było prawie tyle samo, ale w funtach. No chyba, że ktoś zgłosił, że ma czarno biały to wtedy tylko gdzieć 50 funtów :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim układzie założyć np. konto w banku?

 

normalnie. idziesz do pierwszej z brzegu agencji, bierzesz pierwszą z brzegu pracę, po trzech dniach prosisz w agencji o list do banku i masz nie tylko potwierdzenie adresu ale i zatrudnienia. i jeszcze zarabiasz na tym ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nic nie wstawiali, zostawili puste miejsce, miałem sam sobie wypisać. Kupowałem w Comet.

 

W richer sounds takie cos nie przejdzie. Wykupowalem rozszerzona gwarancje na tv i musiala byc imienna.

 

btw "comety" padly:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość dziadekwłodek

(Konto usunięte)

W Polsce nie ma od 1989 roku telewizji publicznej niosącej jakakolwiek misję. Jest ideologiczna telewizja partyjno-rządowa.Telewizje płatne pobierają opłaty za swoje nadawanie, do tego nabijają sobie kasę dzięki emisji programów TVP. Dlatego uważam, że dzisiejsza TVP powinna być oficjalnie telewizją rządową i utrzymywana z budżetu. Abonament powinien dotyczyć jedynie płatnych platform telewizyjnych i pojedynczych telewizji. Nie powinny też one nadawać kanałów TV innych platform, a w żadnym przypadku TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zauważyłem :-) ale plazma Panasa jeszcze nie padła, a ma już ponad 5 lat.

 

W Polsce nie ma od 1989 roku telewizji publicznej niosącej jakakolwiek misję.

W UK też są opłaty a nie ma żadnej misji, przynajmniej tam tak debilnie tego nie nazwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK też są opłaty a nie ma żadnej misji, przynajmniej tam tak debilnie tego nie nazwali.

 

dokładnie. w każdym bądź razie, w BBC (a jest to kilka kanałów) nie ma komercyjnych reklam - i jakoś dają radę się utrzymać z abonamentu :)

 

800px-BLW_TV_Detector_Van.jpg

 

a tak wygląda(ł) słynny wykrywacz odbiorników ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra fota :-)

Dobrze widać, że tam w ściąganie abonamentu umoczona jest również Royal Mail, tak jak u nas nasza dzielna i nowoczesna Poczta Polska :-)

 

Detector vans, jak niegdyś nasze Czarne Wołgi :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie. idziesz do pierwszej z brzegu agencji, bierzesz pierwszą z brzegu pracę, po trzech dniach prosisz w agencji o list do banku i masz nie tylko potwierdzenie adresu ale i zatrudnienia. i jeszcze zarabiasz na tym ;)

 

Niestety, Wujku, w IRL za cholerę bank nie chce zaakceptować nic innego - tylko rachunek z adresem.

Dlatego TV licence jest tak wygodna, bo adres wypełnia się samemu - na poczcie. I nikt tego nie sprawdza. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to generalnie pod Post Office podchodzi.

 

tv-detector-van.jpg

 

o, jeszcze takie znalazłem, bardziej współczesne.

 

 

generalnie rzecz biorąc, ściema na całego - i działa ;-D

bo z drugiej strony, to po co ludziom uzmysławiać, że Wielki Brat czuwa? ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - a tak to działa w praktyce, w wersji dostępnej dla zwykłych ludzi - wystarczy wpisać post code aby otrzymać wykaz wszystkich adresów pod tym kodem pocztowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym opierają swoją moc. U nas również chcą wprowadzić taki system, że w bazę zaangażuje się BEL oraz PESEL. Ja to rozumiem, wszyscy w Europie płacą, więc i my tez będziemy. To jest nieuniknione, tylko niech nie pieprzą o jakiś misjach i reklamy puszczają u siebie w studiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Wujku, w IRL za cholerę bank nie chce zaakceptować nic innego - tylko rachunek z adresem.

Dlatego TV licence jest tak wygodna, bo adres wypełnia się samemu - na poczcie. I nikt tego nie sprawdza. :)

 

spoko, wszak nie mówię, że u was nie jest inaczej.

 

natomiast na co chciałem zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o UK, to fakt że kiedyś nie wystarczało samo potwierdzenie adresu - trzeba było mieć jeszcze potwierdzenie zatrudnienia i mimo, że aktualnie nikt potwierdzenia zatrudnienia nie wymaga, to nadal jest to najszybszy i najtańszy sposób na założenie konta w banku.

 

BTW. aczkolwiek w XXI wieku - paper less - też są nieraz jaja przy przeprowadzkach... ale generalnie Driving Licence + nowa Umowa styka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te detektory odbiorników to mogły działać w czasach starych odbiorników kineskopowych.

Generatory linii i ramki nieźle siały zakłóceniami.

Obecnie to pewnie taki "marketing zastraszenia" egzekwujący właściwe normy społeczne... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, wszyscy w Europie płacą, więc i my tez będziemy.

 

Dlaczego mamy się zgadzać na wprowadzanie kolejnego podatku? Tylko dlatego że funkcjonuje on w całej europie? To jest argument za jego wprowadzaniem?

Będę lawirował,robił wszystko co w mojej mocy żeby tego debilnego podatku nie płacić. Mogę płacić za wszystko tylko nie podatek za dostęp do mediów publicznych, które w swojej istocie mają na celu "zniewolenie umysłu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i reklamy puszczają u siebie w studiach.

To jest clou.

 

Ale; nawet jak abonament pokryje 110% wydatków TV publicznej, idę o zakład, że reklamy będą...

... bo zawsze popodpisują umowy ze szczególnie wartościowymi gwiazdami typu Kreśko...

 

Jak można doić to się doi... w Polsce...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu naszych aktorów łatwiej trafić w debilnej reklamie niż w jakimś sensownym filmie. Widać tą droga kroczy telewizja i taki mają cel.

 

Gdy widzę reklamę to przełączam, ale nie jest to takie proste, muszę przelecieć się co najmniej przez kilka, kilkanaście programów bo wszędzie program zasrany jest tym shitem. A najbardziej mnie wk***ia gdy program ma się zacząć o danej porze a jeszcze pasmo reklamowe trwa ( nie dotyczy kanałów płatnych). Kilka razy już pisałem skargi w tej sprawie do KRRiT ale mają mnie w dupie. Jedynym rozwiązaniem jest jak na razie nagrywanie co ciekawszych pozycji i oglądanie ich później. Przewijka jest bezcenna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.