Skocz do zawartości
IGNORED

Usługi audio-budowlane – Jaki jest popyt na takie firmy?


whiter1

Rekomendowane odpowiedzi

DIY

 

Dokladnie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja uwazam w takim razie ze ten kto zalozy firmę byc moze,zrobi biznes. Sadze ze,jest mnóstwo osób które,chętnie wydadzą 5 10 tysięcy na adaptacje akustyczna. Przy zalozeniu konkretnych pomiarów i planu. System audio buduje sie latami nie kazdy mówi ze trzeba zrobić to w jeden dzien. Uwazam ze podobnie jest z akustyka. Są pewne prace które trzeba wykonać na początek. Ale nie sadze,ze,trzeba wszystko na raz. I nie wierze ze jak ktoś ma do wydania no niech będzie 3 tysiące euro to jest zdany na sklejanie desek samemu.

 

a ja na to,na przyklad nie mam ani czasu ani zdolności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz inne spojrzenie. Piszesz że jest sporo osób chcących zamówić adaptację akustyczną za 5-10 tys. Zapewne tyle że nie ma firm które za te pieniądze chciałyby się tego podjąć. Akustyka to kosztowna zabawa i czasochłonna.Owszem można kupić za to gotowe dyfuzory 1D albo 2D, może jakieś 2-4 bass trapy i będzie lepiej niż nic ale ty mam wrażenie oczekujesz więcej a więcej kosztuje….więcej. Powiem tobie że akustykę robi się w minimum 2 podejściach a lepiej 3. Wpierw pomiary, projekt i pierwsza część ustrojów, potem znowu pomiary jak się zachowuje pokój po pierwszym etapie zmian i robi się resztę ustrojów i znów pomiary. To też kosztuje. Za 5-10 tys to poważna firma nawet nie podejmie rozmowy o adaptacji w skali o jakiej mówisz.

Ale we Wrocławiu są 2 firmy akustyczne. Jedna mało poważna druga nieco lepiej. Skoro są na miejscu to powinno być taniej. Mają też ofertę ustrojów akustycznych. Coś tam można dobrać i myślę że za 10000zł można by ten pokój poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale czym bys sie kierowal wybierajac firme?

 

 

 

sly nauczyc sie mozna, potrzeba matka wynalazku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to tylko pol srodek. Idealna opcja jest zrobic jak niektorzy robia w stanach, buduja dom dookola pokoju odsluchowego;)

Ale mowimy tutaj o specyficnych przypadkach.

Za 10k nikt nie zaadoptuje profesjonalnie pokoju, a juz napewno nie wyspecjalizowana firma, jezeli to ma jeszcze ciekawie wygladac...to same ustroje drozej wyjda. Tak wiec pozostaje zdobyc jako taka wiedz, a reszta DIY i moze i tak byc sporo lepiej niz w standardowym pokoju...no i trzeba sie jeszcze zaopatrzyc w wyrozumiala malzonke, albo w nagrode za cierpliwosc kupowac obecnej ustroje w odziezowym;) Ale to juz moze lepiej zbudowac dom wokol pokoju odsluchowego;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toż od razu mówiłem, że pomysł jest bez sensu.

10.000zł to jest myślę maksymalny pułap kosztów do przełknięcia dla klienta (i to jednego w roku),

a za 10.000zł to sobie można zrobić remont łazienki co najwyżej, a nie za akustykę się zabierać.

Więcej nikt nie zapłaci, bo woli sam sobie zrobić, a efekt końcowy będzie dokładnie taki sam

czyli albo coś się poprawi albo się nie poprawi. Jak komuś się wydaje, że położy dychę na stół

i Pan Akustyk na swoim komputerku w mig mu wyrychtuje pokoik, to ma rację - tylko mu się tak wydaje.

Dziesięć klocków raz dwa się rozejdzie i wszystko psu w dupę, bo efektów jak nie było tak nie będzie,

tylko pacjent spłukany i Pan Akustyk szczęśliwy, że trafił jelenia, na którym w tydzień dychacza przytulił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się podać że za np. za 10kzł akustyka poprawi się o 50%, bo jednemu to będzie 10, a drugiemu 110%.

 

+10% i 110%, to jest dokładnie tyle samo. Nie rób niczego sam, zaufaj branży :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że niektórzy skupili się tylko na adaptacji akustycznej pomieszczeń dla audiofili, a nie tylko o to mi chodzi.

Aby jaśniej zobrazować zakres mojej działalności, poniżej treść z wizytówki:

 

Pomiary, Projekt, Budowa i Montaż sprzętu, czyli od A do Z:

- pokoje i sale kinowe (mam tu na myśli raczej domy niż centra handlowe)

- pomieszczenia odsłuchowe audio

- adaptacje akustyczne pomieszczeń

- izolacje akustyczne ścian i stropów

- instalacje multimedialne audio - video

- doradztwo i pomoc w zakupie sprzętu po atrakcyjnych cenach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny plan. Jak rozumiem masz dogłębną wiedzę akustyczną i profi sprzęt do pomiarów oraz soft do projektowania wpływu poszczególnych elementów akustycznych na pomieszczenie? Ciekawi mnie też ta opcja pomocy w zakupie sprzętu po atrakcyjnych cenach. Ciekawe jak to chcesz zrobić? Chęci masz spore i dobrze bo od czegoś trzeba zacząć ale obawiam się że z dalszymi krokami będzie juź trudniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30,

Na razie jeszcze człowiekiem orkiestrą nie jestem. Ale pracuję nad tym ;)

 

Odpowiednią wiedzę akustyczną i sprzęt do pomiarów oraz soft do projektowania wpływu poszczególnych elementów akustycznych na pomieszczenie ma akustyk, z którym współpracuję.

 

Szczegóły opcji pomocy w zakupie sprzętu po atrakcyjnych cenach są tajemnicą firmy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oferty skup się na:

 

- pokoje i sale kinowe

- instalacje multimedialne audio - video - muliroom

- sprzet sprzedawaj sam, dodatkowo zarobisz

 

na resztę rynak jest bardzo słaby ale warto mieć dodatkowo w ofercie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.