Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  67 członków

Gigawatt Klub
IGNORED

Klub Gigawatta


StereoLife
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaliśmy na forum klubu użytkowników produktów Gigawatta, ale go nie znaleźliśmy, więc zakładamy;-)

 

Dostaliśmy właśnie info o wprowadzeniu sześciu nowych kabli, w tym totalnego flagowca LS-2 i kabla instalacyjnego LC-Y MK2:

 

 

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów bawił się w montowanie poprzedniej wersji tego kabla instalacyjnego? Może głupio się przyznać, ale to on najbardziej zwrócił naszą uwagę.

Edytowane przez cir
spam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaliśmy na forum klubu użytkowników produktów Gigawatta, ale go nie znaleźliśmy, więc zakładamy;-)

 

Dostaliśmy właśnie info o wprowadzeniu sześciu nowych kabli, w tym totalnego flagowca LS-2 i kabla instalacyjnego LC-Y MK2:

 

http://www.stereolife.pl/archiwum/newsy-sprzetowe-lista/774-nowe-kable-gigawatta

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów bawił się w montowanie poprzedniej wersji tego kabla instalacyjnego? Może głupio się przyznać, ale to on najbardziej zwrócił naszą uwagę.

 

Z tego co czytałem w HiFi Choice to Pan Marek Dyba używa redakcyjnie instalacyjnego Gigawatta. Pewnie jako nie jedyny... sam też używam tego kabla.

Edytowane przez marekmaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów !

 

Skoro zebrali się tu fachowcy od Gigawata to może uzyskam odpowiedź na dręczące mnie pytanie ...

 

Czy jest sens kupować kondycjoner klasy PC-3 do prądżernego Musical Fidelity kW-500 ? Teoretycznie w szczycie to ciągnie 2 kW prądu ...

 

Czy ktoś robił testy z takimi energożernymi potworami ?

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów !

 

Skoro zebrali się tu fachowcy od Gigawata to może uzyskam odpowiedź na dręczące mnie pytanie ...

 

Czy jest sens kupować kondycjoner klasy PC-3 do prądżernego Musical Fidelity kW-500 ? Teoretycznie w szczycie to ciągnie 2 kW prądu ...

 

Czy ktoś robił testy z takimi energożernymi potworami ?

Witaj Piopio,raczej kup sobie listwę PF-2 i porządną sieciówkę(np.Harmonixa 350)taniej cię wyjdzie a możliwe że wcale nie gorzej. Edytowane przez jerry30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel instalacyjny zainteresował nas właśnie dlatego, że porównywaliśmy brzmienie systemu zasilanego z osobnej linii (tu akurat w wykonaniu Ansae) do gniazdka pociągniętego zwykłym kablem i podłączonego do tego samego bezpiecznika, co wszystkie inne gniazdka i światło w salonie. Wniosek jeden - różnica jest. Porównanie jednego kabla z drugim może być trudne, ale nie niemożliwe. A zdaje się, że kabel do takich zastosowań ma w swojej ofercie też Audiomica. Tylko złotych bezpieczników jeszcze nie testowaliśmy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel instalacyjny zainteresował nas właśnie dlatego, że porównywaliśmy brzmienie systemu zasilanego z osobnej linii (tu akurat w wykonaniu Ansae) do gniazdka pociągniętego zwykłym kablem i podłączonego do tego samego bezpiecznika, co wszystkie inne gniazdka i światło w salonie. Wniosek jeden - różnica jest. Porównanie jednego kabla z drugim może być trudne, ale nie niemożliwe. A zdaje się, że kabel do takich zastosowań ma w swojej ofercie też Audiomica. Tylko złotych bezpieczników jeszcze nie testowaliśmy;-)

Jeśli osobna linia to muszą być również dodatkowe bezpieczniki przydzielone/odpowiedzialne za tę linię.

Jeśli kabel instalacyjny do odzielnej linii był o tym samym przekroju co kable w ścianach [ 3 x 2,5 mm] to nie wróżę poprawy dżwięku na plus.Kabel do oddzielnego zasilania/linii powinien mieć co najmniej 3 x 4 mm a najlepiej 3 x 6mm i najlepiej ekranowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie z "drugiej ręki" 2 sieciówki LC1-Mk2, wpiąłem zamiast komputerowych i... nic, tzn. bez zmian, nie słyszę różnicy. Ale zostawię je sobie, może moja podświadomość zacznie pracować, a i znajomi będą cmokać, że audiofilskie kable mam;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym moim poważniejszym kablem był LC-1 MK3 i po wpięciu od ściany do kondycjonera [bada LB-5600] różnica była tak duża że zakupiłem po kilku dniach 2szt.LC-2 MK2.Słucham audio na słuchawkach Denon AH-D7100 oraz Cayin HA-1A.Jako Dac korzystałem z Burson HA-160D podpięty do Cayin.Burson jako wzmak słuchawkowy nie specjalnie mnie przekonywał[miałem go zamiar sprzedać]ale teraz po podpęciu LC-2MK2 ściana-kondycjoner,LC-1 MK3 kondycjoner-Burson i LC-2 MK2 kondycjoner-Cayin postanowiłem Bursona zostawić do rocka i blusa, tak dobrze gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam Panów !

 

Skoro zebrali się tu fachowcy od Gigawata to może uzyskam odpowiedź na dręczące mnie pytanie ...

 

Czy jest sens kupować kondycjoner klasy PC-3 do prądżernego Musical Fidelity kW-500 ? Teoretycznie w szczycie to ciągnie 2 kW prądu ...

 

Czy ktoś robił testy z takimi energożernymi potworami ?

 

U mnie PC-3 Evo gra z Heglem H200. Wznak nie ciągnie aż 2 kW ale poziom 1 kW jest osiągalny.

 

PC-3 Evo daje moc bez problemu i co ważniejsze ma wpływ na dźwięk - filtrowanie zakłóceń jest super - po podłączeniu w tle pojawia się cisza przez co dźwięk jest bardziej czysty, dynamiczny no i doszło trochę podstawy basowej.

Swojego Gigawatta otwierałem (wymieniłam wyświetlacz na kolor niebieski) i patrząc na wnętrze (grubość szyn miedzianych i kabli oraz jakość wykonania) kondycjoner bez problemu powiem sobie poradzić z 2 kW. Jeżeli nie jesteś dalej pewien to jest model PC-3 Evo SE, który potrafi podać jeszcze większą moc.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigaWatt LC-Y 3x4 (MK2). Witam serdecznie i proszę o radę! Czy do kabla instalacyjnego GigaWatt LC-Y 3x4 (MK2) właściwym wyborem są: z jednej strony - gniazdo bezpiecznikowe (moduł pojedynczy do instalacji bezpiecznika) AHP 10 x 38 + bezpiecznik 16A, a z drugiej strony – gniazdo ścienne FT-SWS(G). Co do tego ostatniego jestem o tyle przekonany, że od dwóch lat jestem w jego posiadaniu. Proszę o ocenę tej koncepcji nowej linii zasilającej i ew. życzliwe rady czy sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gniazda bezpiecznikowego to zależy, czy da się je zamontować w Twojej skrzynce. A co do gniazdka Furutecha - kabel oczywiście da się zainstalować, acz elektryk, który będzie to robił sklnie Cie pewnie w żywy kamień, bo drut jest gruby i sztywny i instalacja w Furutechach trochę kłopotliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigaWatt LC-Y 3x4 (MK2). Witam serdecznie i proszę o radę! Czy do kabla instalacyjnego GigaWatt LC-Y 3x4 (MK2) właściwym wyborem są: z jednej strony - gniazdo bezpiecznikowe (moduł pojedynczy do instalacji bezpiecznika) AHP 10 x 38 + bezpiecznik 16A, a z drugiej strony – gniazdo ścienne FT-SWS(G). Co do tego ostatniego jestem o tyle przekonany, że od dwóch lat jestem w jego posiadaniu. Proszę o ocenę tej koncepcji nowej linii zasilającej i ew. życzliwe rady czy sugestie.

Ja właśnie przymierzam się do wykonania dodatkowego obwodu dedykowanego tylko do sprzętu stereo. Zamierzam kupić przewód GIGAWATT LC-Y 3x4 MK2 + podwójne gniazdo Furutecha FT-SWS-D. Myślałem też o module pojedyńczym AHP i bezpiecznikach topikowych AHP. Wysłałem zapytanie do firmy zajmującej się produkcją akcesoriów do stereo i tak mi odpisali: "Stanowczo odradzamy pseudoaudiofilskich zabezpieczeń AHP opartych o bezpiecznik topikowy. Zrujnowałby Pan na samym początku całą pracę nad nową instalacją. Bezpiecznik topikowy ograniczyłby pełny przepływ prądu do instalacji. Polecamy użyć wysokiej jakości, markowych zabezpieczeń nadprądowych (Legrand, Hager, General Electric itp.). Taniej, a przede wszystkim z większą korzyścią dla dźwięku!!.

Więc ja kupię bezpiecznik nadprądowy 20A Legrand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przymierzam się do wykonania dodatkowego obwodu dedykowanego tylko do sprzętu stereo. Zamierzam kupić przewód GIGAWATT LC-Y 3x4 MK2 + podwójne gniazdo Furutecha FT-SWS-D. Myślałem też o module pojedyńczym AHP i bezpiecznikach topikowych AHP. Wysłałem zapytanie do firmy zajmującej się produkcją akcesoriów do stereo i tak mi odpisali: "Stanowczo odradzamy pseudoaudiofilskich zabezpieczeń AHP opartych o bezpiecznik topikowy. Zrujnowałby Pan na samym początku całą pracę nad nową instalacją. Bezpiecznik topikowy ograniczyłby pełny przepływ prądu do instalacji. Polecamy użyć wysokiej jakości, markowych zabezpieczeń nadprądowych (Legrand, Hager, General Electric itp.). Taniej, a przede wszystkim z większą korzyścią dla dźwięku!!.

Więc ja kupię bezpiecznik nadprądowy 20A Legrand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do vki. Zatem zostajesz przy GigaWatt LC-Y 3x4 (MK2), a zmieniasz zabezpieczenie na "nadprądowe"... a jak wygląda dobór/wybór odpowiedniego wyłącznika nadprądowego? Czy w odpowiedzi dostałeś również jakieś wskazówki (sposób obliczenia - dopasowania co do wartości, jak również marki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do vki. Zatem zostajesz przy GigaWatt LC-Y 3x4 (MK2), a zmieniasz zabezpieczenie na "nadprądowe"... a jak wygląda dobór/wybór odpowiedniego wyłącznika nadprądowego? Czy w odpowiedzi dostałeś również jakieś wskazówki (sposób obliczenia - dopasowania co do wartości, jak również marki).

Wszystko mam w domu zrobione na zabezpieczeniach nadprądowych. Teraz system mam podłączony do wspólnego obwodu (kilka gniazdek i światło) - zabezpieczenie nadprądowe 16A i jest ok. Przy ew. włączaniu sprzętu nie wybija napięcia. Teraz chcę zrobić nowy obwód dedykowany tylko do stereo 20A. Zabezpieczenie powinno być odpowiednio mniejsze od zabezpieczenia głównego. Marki ci podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.