Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile ze Szczecina łączcie się


Seband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, nie ma się co bać tranzystora. Powiedziałbym że to mit, że tranzystory brzmią ostro i bezdusznie, gdyby nie to że faktycznie wszystko sklepowe do ceny przynajmniej 10kzł faktycznie gra kiepsko. Pozostaje znaleźć tranzystora z jakiejś manufaktury krajowej w dobrej cenie. Albo takie coś jak ma panerai_47, albo poszukać jakiegoś używanego Pass.

Lampowca do SS tak łatwo nie znajdziesz, może by trzeba żeby ktoś zrobił pod zamówienie silny i jednocześnie dobrze brzmiący lampowiec, ale to trudna sprawa i niebezpieczna inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Amp Naima clone + fajne pre Marz świetnie brzmiące diy i lampowy counterpoit sa 1000 wzmocnione mos-fetem, lampy do wyboru, Telefunken, amperex, przy okazji, może z czymś spiąć moje krowy, tylko gdzie?

znaczy u kogo?

Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ktm77-a na KT66 daje radę z dwoma Usherami o łącznej masie membran 39g, to z jednym 18WU 18 gram poradzi sobie bez zająknięcia.

 

 

no tak , pozostaje jeszcze kwestia powierzchni membrany która w illuminatorze jest spora, niskiej skuteczności kolumn ok 86db,

 

dlatego nie rzucam się w ciemno na zakup lampy mimo ze to moje brzmienie ( wcześniej posiadałem kilka rożnych ), chce popróbować jak to zagra przed zakupem

Edytowane przez cosmotherapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak , pozostaje jeszcze kwestia powierzchni membrany która w illuminatorze jest spora, niskiej skuteczności kolumn ok 86db,

 

dlatego nie rzucam się w ciemno na zakup lampy mimo ze to moje brzmienie ( wcześniej posiadałem kilka rożnych ), chce popróbować jak to zagra przed zakupem

Dobrze, że się w ciemno nie rzucasz, w razie czego jesteśmy ponoć sąsiadami, mogę podjechać do Ciebie z Phastem.

A obawy o powierzchnię membrany to nie rozumiem, wszystkie 18-ki mają taką samą :-) chyba, że wymyśliłeś nowy wzór na pole powierzchni koła. Na dodatek ja mam dwie takie 18-ki w każdej kolumnie http://www.usheraudiousa.com/products/loudspeakers/dancer-series/dancer_mini_two Jedyna różnica, że mam starszą wersję tych kolumn, na wysokotonówce berylowej.

Edytowane przez ktm777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' A obawy o powierzchnię membrany to nie rozumiem, wszystkie 18-ki mają taką samą :-) chyba, że wymyśliłeś nowy wzór na pole powierzchni koła. ''

 

:) no coś Ty

 

standardowo 7 calowe przetworniki maja ok 130-140 cm kwadratowych powierzchni, mój 7'' illuminator ma 155 ! a wiec tyle co 8-calówki

 

i nie wynika to ze wzoru na pole pow. kola, gdyż membrana nie jest kołem...

 

serdecznie zapraszam z Phastem

Edytowane przez cosmotherapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktm777 ma 150 cm 2, cosmotherapy 154cm2. Te 4 cm matematyki nie obala. Zresztą ktm777 napędza 2 x 150cm2, a to już robi różnicę. Nawet jeśli głośnik masz bardziej wklęsły to nie zwiększa to tzw powierzchni czynnej membrany (o której tu mówimy), której jednak bliżej w sensie fizycznego tłoka do koła niż stożka, tak sądzę.

Napiszcie kiedy to będzie, to też poskoczę, może być ciekawie.

Edytowane przez kolczas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' A obawy o powierzchnię membrany to nie rozumiem, wszystkie 18-ki mają taką samą :-) chyba, że wymyśliłeś nowy wzór na pole powierzchni koła. ''

 

:) no coś Ty

 

standardowo 7 calowe przetworniki maja ok 130-140 cm kwadratowych powierzchni, mój 7'' illuminator ma 155 ! a wiec tyle co 8-calówki

 

i nie wynika to ze wzoru na pole pow. kola, gdyż membrana nie jest kołem...

 

serdecznie zapraszam z Phastem

 

Wiem, jest stożkiem, chętnie podjadę z Phastem ale może wygrzej trochę kolumny, chyba, że zależy Ci wyłącznie na sprawdzeniu czy wzmacniacz uciągnie te głośniki.

Edytowane przez ktm777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam a z jakim phastem i na jakich lampach grasz?

http://phast.com.ua/enproduct_sp.phtml + DAC Abraxas/Phast

Lampy mocy - http://www.thetubestore.com/Tubes/KT66-Tube-Types/Shuguang-Treasure-KT66-Z

Sterujące różne, E88CC Telefunken wymiennie z Haltron, 12AX7 - General Electric, 12AU7 Sylvania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, myslalem, ze masz moze koncowka na diabelkach. Mialem ja niedawno, sprzedalem pozniej kupilem pass'a ale mysle, co by znowu nie powrocic do anniversary, ale nie wiem kto w okolicy ma...Jakbys cos wiedzial daj znac. Dacka z checia bym posluchal, sluchalem jedynie oryginalnego abraxasa i zrobil na mnie duze wrazenie.

Pozdrawiam

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Rogue Audio Cronus Magnum robi co chce z Audio Physicami Tempo 6, jest na KT-120. Tyle, ze to jest raczej przejrzysty piec, nie taki typowy lampowy misiu. Przejrzyste brzmienie z dodatkiem efektu lampowego

 

Mario, w czym najlepiej spradza się ten lampowiec Tobie. Jak to gra z ostrzejszym rockiem, metalem? Jak wypada klasyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, w czym najlepiej spradza się ten lampowiec Tobie. Jak to gra z ostrzejszym rockiem, metalem? Jak wypada klasyka?

Wiesz co, klasyki na nim jeszcze nie sluchalem, natomiast metal, jazz jak najbardziej. W moim odczuciu jest to uniwersalny piec, muzykalny. Nie jest to lampowiec misiowaty, taki co to wszystko zaokragla i uglaskuje. Jest w nim masa przestrzeni, dynamika i nade wszystko przejrzystosc, cos jak w Heglu H100, tyle ze Hegel byl mniej muzykalny i na ostrych, kiepsko nagranych kawalkach przestawalo mi sie to podobac.Cronus ma taka zdrowa i fajna rownowage pomiedzy przejrzystoscia wlasnie, detalicznoscia i muzykalnoscia, jest szczegolowy. Latwiej slychac na nim niuanse niz na moim obok stojacym Denonie PMA1500 AE, choc Denon z kolei ma wiecej masy w dzwieku, ciezszy bas, rysuje wszystko grubsza krecha, balans tonalny jest przesuniety w dol. W Rogue Audio bas brzmi mi lepiej niz w Heglu H100 i jest go chyba wiecej, a balem sie lampy, bo kojarzyla mi sie z brumiacym slabiakiem. Tutaj nie ma grama oznak slabosci a 100 wat z lampy szarpie glosnikami jak chce. Oddanie barw jest bardzo dobre, bardzo dobrze tez roznicuje plyty, jest to ten rodzaj muzykalnosci, ktory wciaga, ale nie maskuje grubym makijazem brzydoty realizacji, lekko ja tylko upieksza. Srednica jest wciagajaca jak to w lampie, jest w niej taki pierwiastek magnesu, trudno sie oderwac od sluchania. Plyta Lobaszewskiej bardzo wciaga, ze wzgledu na wokal wlasnie, pierwszy raz w przyjemnoscia wysluchalem wydanie FIM pt: Autumn in New York, na tranzystorze brzmiala tak jakos beznamietnie. Pisze to nie dlatego, ze go posiadam, bo zanim dopadlem Cronusa, to meczylem Creeka Destiny2 (rowniez fajny piec) i Hegla H100 wlasnie. Ten ma ogromna przestrzen, ale reszta aspektow jest tylko dobra, jak dla mnie oczywiscie. Wykonanie w porzadku, bez swiecidelek i chromow, natomiast bardzo solidne 25 kilo pieca. Pilotem mozna zabic, ciezki klocek aluminium z 2 przyciskami. Precyzyjne sterowanie glosnoscia bywa upierdliwe, bo skoki potencjometra sa duze, ale jakos sie da, zawsze mozna sie tez pofatygowac do urzadzenia. Ogolnie zajebiste urzadzenie w tej cenie, mysle za za rownorzedne mu Octave trzeba by zalozyc 2 razy tyle kasy. Oczywiscie wszystko jest kwestiA gustu, ale jak ktos szuka szczegolowej, mocnej, dynamicznej lampy z cechami tranzystora i lampowym pierwiastkiem, to warto wziac pod uwage ten klocek. Dobrze, aby wspolpracujace glosniki nie byly zbyt jasne, mysle ze muzykalna kolumna z przyzwoitym basem bedzie dobrym towarzyszem. Tak czy inaczej warto posluchac.

 

Ta plyty FIM to Autumn in Seattle a nie w New York.... sorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką opinię mi chodziło! Wielkie dzięki!

 

Pilotem mozna zabic, ciezki klocek aluminium z 2 przyciskami.

 

Ciesz się, że jest : )))) W lampowcach to nie taki powszechny dodatek, a bardzo przydatny, bo komu chce się za każdym razem ruszyć z fotela w celu zmiany głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Tych monitorów na SS warto by było posłuchać na Exposure. Fajnie zagrał się z kolumnami Infinity Kappa 8.2i i dawał jakoś radę choć wiadomo że potęgi na basie nie było.

 

Jaka lampka pasowała by do Infinity Kappa 8A? Na dzień dzisiejszy zasila te kolumny końcówka Denona POA-2800.

Edytowane przez konrad_1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam . Powoli chyba umiera mi wzmacniacz SONY ta f-770 ES ,jedna kolumna zaczyna charczeć przy pewnych dźwiękach,i się wyciszać jak pokręce potencjometrem trzeszczenie przestaje i gra normalnie ,ale za 20min robi się znowu ,dźwiek zanika ,by po sekundzie zrobić się głośniej , znowu trzeszczy znowu się ścisza i tak w kółko co jakiś czas ,zaczyna robić się to coraz częściej ,Jest ktoś kto dobrze zna się wzmacniaczach SONY z seri ES albo znacie kogoś kto będzie wstanie uratować mi wzmacniacz .Pozd i proszę o pomoc

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno Potencjometr ,może końcówka siada ,potencjometr mi w ogóle nie trzeszczy chodzi jak nowy jak nim ruszam ,dopiero jak zaczyna się to charczenie ,to wtedy podkręcenie głośności pomaga , psiknąć od środka ,czy z zewnątrz ?

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co jest z tym naszym sklepem -audiofil-

ma niezbyt pochlebne opinie co do obsługi, znalazłem też ostrzeżenie TANNOY przed zakupem kolum tego producenta jak i tez innych konsumentów co do tego sklepu

Czy warto się tam wybrać ?

Edytowane przez Mystique
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.