Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofile ze Szczecina łączcie się


Seband
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam kolumn podłogowych fajnie grających z końcówką Luxmana w okolicach 1kzł( Szczecin i okolice), może trochę mało ale niestety na dzień dzisiejszy musi wystarczyć. Z tego co udało mi się znaleźć na forum to do Luxmana pasują AE, Dali, Kef a może i inne?<br />

Na allegro w zach-pom znalazłem Tannoy M4 ale jak mogą zagrać z Luxem?<br />

Dali 505??<br />

Moze macie coś ciekawszego?<br />

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie brzmienie lubię? hmm...miałem kiedyś AP Yara, góra (mogłaby być bardziej wyrazista) i srodek były OK ale basu było mało może to wina wzmacniacza LINN mu było. Trudno mi opisać jakie dokładnie lubię brzmienie-brak osłuchania-, słuchałem np. starego Technicsa w nazwie chyba miał 8080 z hpm 100 i pierwsze wrażenie WOW ale po kilkunastu minutach już dźwięk zaczął mnie męczyć, więc chyba góra nie za ostra, środek ładnie wypełniony, dół raz z wykopem a raz z spokojnie sączonym się basem. Coś mi się wydaje, że za duże oczekiwania i chyba nie za bardzo pomogłem z tym "jakie brzmienie lubię"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo wymieniłeś Dali. Miałem Ikony 6 przez 3 lata, dziś słucham na AP Tempo 6. W Ikonach góra jest aż nadto wyrazista, choć bardzo przyjemna i napowietrzona. W jasnych nagraniach może być już jej za dużo, dlatego przy połączeniu, radziłbym unikać jasnej elektroniki. Średnica gra pierwszym planem, nie jest wycofana, ogólnie całe brzmienie Ikonów jest podane na twarz i ja lubię taką filozofię brzmienia. Bardzo lubiłem te głośniki, dawały wiele frajdy ze słuchania. Nasłabszym ogniwem był bas, nie był tak mięsisty i róznorodny jak w AP Tempo chociażby, no ale to też inna kategoria cenowa. W niedużych pomieszczeniach spokojnie go wystraczy, no chyba że chcesz monitorami nagłośnić 25 metrów. Nie wiem, czy Dali 505 grają w podobnej manierze do Ikonów, ale jeśli lubisz wyrazistą górę pasma, która nie kłuje w uszy, to poszukałbym Ikonów właśnie. Używane monitory może być dostał w założonym budżecie, podłogówki z pewnością nie, więc trzeba by pójść w starszą serię. W sumie ciężko komuś doradzić, ludzie maja tak różne gusta tutaj...Inwestycja w głośniki to jednak najlepsza z inwestycji, to w końcu one wydają dźwięk.

Tutaj czyjaś opinia o Dali 505: http://www.audiostereo.pl/dali_505_kolumny-podlogowe-8-27-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że to inna klasa dźwięku. Przytoczyłem link bo może gra jak ziemi ale jest poniżej budżetu. Czytałem na forum że Dali 450 a jeszcze lepiej 470 ładnie sie zgrywa z Luxmanem tylko coś z wysokotonówką nie za bardzo, ale nie pamiętam co. Jeśli ktoś posiada 450 z chęcią posłucham i zakupię w/w kwocie. Ponoć z Luxem zagra AE Aegis, Evo, Neo, 109, 209. Kefy Q. Na Tablicy widziałem kiedyś JMLAB Chorus 716 ale zniknęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej spytać ich: http://www.intrada.pl/, są w końcu dystrybutorem. Niestety to Poznań, ale zawsze urządzenie można wysłać. W Szczecinie profesjonalnego serwisu nie ma z tego co wiem, a bałbym się oddać urządzenie panu Heniowi. Chyba, że sprzęt leciwy i można ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spytać ich: http://www.intrada.pl/, są w końcu dystrybutorem. Niestety to Poznań, ale zawsze urządzenie można wysłać. W Szczecinie profesjonalnego serwisu nie ma z tego co wiem, a bałbym się oddać urządzenie panu Heniowi. Chyba, że sprzęt leciwy i można ryzykować.

 

Dzięki Mario. Będę zatem musiał kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wszystkiego dobrego Koleżankom i Kolegom w nowym roku.

Szczególnie zdrowia i szczęścia życzę.

 

Zdrowia również psychicznego ;)

Niech Wam kable nie graja tylko muzyka!

 

Życzmy sobie jak najwięcej udanych wydawnictw w następnym roku.

Grzegorz fałszywe życzenia,... sam fałsz,... ja tobie życzę pisania o audio, a nie o demagogii audio, zaśmiecasz całe forum napisz coś o filtrach bocznikowych, o fali pionowej, o odbiciach, ciśnieniu, wpływie oporu na brzmienie. życzę abyś nic nie pisał! jeśli na tym się nie znasz!

Obciach robisz dla Szczecina!

Edytowane przez Azus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz fałszywe życzenia,... sam fałsz,... ja tobie życzę pisania o audio, a nie o demagogii audio, zaśmiecasz całe forum napisz coś o filtrach bocznikowych, o fali pionowej, o odbiciach, ciśnieniu, wpływie oporu na brzmienie. życzę abyś nic nie pisał! jeśli na tym się nie znasz!

Obciach robisz dla Szczecina!

Jeszcze sporo do północy było a kolega nawalony jak meserszmit.

Wróć lepiej do DIY. Tam czeka wymiana kabelków we wzmacniaczu i wiele innych rzeczy , na których się "znasz".

Za Grzegorzem7 powtórzę : Zdrowia psychicznego w 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

sprzedam kolumny JBL Loft50. Przepraszam, że w klubie a nie w ogłoszeniach ale nie chcę ich wysyłaći dlatego odbiór osobisty. Kolumny mają 2 miesiące, wyglądają jak nówki. Sprzedaję ze względów finansowych.

Cena to 1000zł para, za tyle kupiłem i za tyle chcę sprzedać,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie.

Szykuje się uczta! Przeżycie o którym będzie się długo mówić! W szczecińskim programie PR mówili, że do Polski zawita Justin Biber!

Czy ktoś z szanownych kolegów jedzie na koncert (25 marca, ale nie usłyszałem gdzie)?

Może byśmy się zebrali i wspólnie pojechali na ten koncert? Wyjdzie taniej i będzie weselej.

 

Matko!!! Mam wypieki na twarzy!!!

Edytowane przez cocacol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam

 

czy któryś z kolegów audiofilii miałby ochotę posłuchać nowych kolumn ( monitory ) na ss illuminator?

 

interesują mnie odsłuchy w związku z poszukiwaniami do nich jakiegoś wzmacniacza, najchętniej lampy

 

pozdrawiam

 

 

dsc17671.jpg

Edytowane przez cosmotherapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy któryś z kolegów audiofilii miałby ochotę posłuchać nowych kolumn ( monitory ) na ss illuminator?

 

interesują mnie odsłuchy w związku z poszukiwaniami do nich jakiegoś wzmacniacza, najchętniej lampy

 

Ty byś jeździł, czy ktoś mialby z amplifikacją przyjechać? Ja chętnie posłuchałbym. Co z podstawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"witam

 

czy któryś z kolegów audiofilii miałby ochotę posłuchać nowych kolumn ( monitory ) na ss illuminator?"

 

Ja bym sobie posłuchał, ale moja lampa może nie uciągnąć 18 SS. A to są czyste diy, czy może jakiś projekt Akkusa, Akustyka itp?

To możemy do kolegi wziąć KT66 :-) jest szansa, że będzie lepiej ale chyba docelowo cosmotherapy powinieneś szukać mocnego tranzystora. Czegoś przynajmniej tak wydajnego jak wzmacniacz Zbyszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.