Skocz do zawartości
IGNORED

jaki CD player używany do 1500zł warto? nie boimy sie vintage ;)


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

o tym denonie akurat nic nie wyczytałem, natomiast mimo wszystko pakowanie sie w takiego starego gruchota za te pieniądze to bez sensu. dzis są zdecydowanie lepsze przetworniki w takich wysokich modelach jak ca 840

 

Domysly akurat mnie malo interesuja. A co w tych przetwornikach takiego sie stalo przez ostatnie kilka lat, ze takie wspaniale sie zrobily?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ca 840, gra bardzo otwartym dzwiekiem i jezeli system jest jasny to chyba go nie polecę, u mnie pieknie grał z kolumnami od sonus olivy na kewlarach scana plus wzmak mf a3, gdzie w tym zestawieniu naim 5i był za ciemny i za mało otwarty. ca gra niesamowicie gładko i uniwersalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posluchaj tez DCD-3000. Albo DCD-S10, S10MKII. Ten drugi praktycznie niczym sie nie rozni od DCD-3000. Wszystkie to flagowe modele bardzo dobrze zbudowane. Choc nie tak dobrze jak te z konca lat '80. Tam nie oszczedzalo sie doslownie na niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Mając budżet 1500zeta za czym warto się rozejrzeć? Sony 505/555/559ES? Technics SL-P7? coś innego? any ideas?

Arcam rDAC używany - 1000zł

Napęd - Marantz CD52 - 300zł

Kabel coax Profigold 4000 - 100zł

 

Napęd CD52 to CDM4 - nie do zajechania a w razie czego dawcę można kupić za 80zł

Całość brzmieniowo nie do pobicia w tej kasie . Funkcjonalnie też . Mamy jeszcze możliwość podpięcia innych źródeł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To posluchaj tez DCD-3000. Albo DCD-S10, S10MKII. Ten drugi praktycznie niczym sie nie rozni od DCD-3000. Wszystkie to flagowe modele bardzo dobrze zbudowane. Choc nie tak dobrze jak te z konca lat '80. Tam nie oszczedzalo sie doslownie na niczym.

 

tak tak bierz opinie ma równie rewelacyjne jak dcd 3000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tym sie roznimy. Ty swoja wiedze czerpiesz z Opini i domyslow. Jak sie wypowiadasz na jakis temat warto miec pojecie o czym piszesz.

 

Opinie niejakiego gonzo mozna sobie miedzy bajki wlozyc. Wystarczy przeczytac jego minusy. Dalej juz mi sie nie chcialo czytac tych wypocin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ca 840

ja tez mialem. Kupa.

 

Choc nie tak dobrze jak te z konca lat '80. Tam nie oszczedzalo sie doslownie na niczym.

swieta prawda. tam sa takie rzeczy ze dzis nawet w hi=endach tego sie nie robi.

]

 

CA w UK to tani, budzetowy sprzęt. Tak samo jak NAD. Arcam troche wyzsza półka. Ale tylko trochę. Denon traktowany jak chinszczyzna. Nie mowię że nie zrobili czegos dobrego - ale to firma która kupuje gotowce od innych i klei swoje znaczki. Ciekawe kto zrobił dla nich tego dcd-3000.

Tak samo z kolumnami wharedala - ogólnie kupa ale zdarzają sie perełki.

Tannoy, mission - to tez taniocha, Kef ma markę na którą zapracował w dawnych czasach ale tak od 10 lat się zepsuł. Celestion, Cyrus - te są szanowane, Naim i linn tak samo,

Brytyjski przemysł głośnikowy z nielicznymi wyjątkami zaczął się od Kef-a, oni pchnęli to z dobrą stronę.

Mimo wszystko i tak szacun dla nich ze coś sami robią. Ale to akurat proste, uk to normalny kraj bez zusu, urzedow skarbowych i wladz uprzykrzajacych ludzim zycie. Jak ktos ma wizje i chce cos robic to to robi.. Urzedy sie w to nie wtracaja, a jeszcze pomoga finansowo.

Kazde nawet male masto ma dzielnice przemyslowe i samo sie utrzymuje. Ludzie maja prace. Kazdy wszedzie moze sprzedawac co tylko chce i co jest legalne. Chcesz miec sklep? wynajmujesz lokal wrzucasz co tam chcesz i masz sklep. Chcesz miec dzialalnosc - 3 minuty przez internet i zadnych oplat.

Chcesz kupic pojazd to kupujesz i jest twój.

Normalnosc tak wyglada.

 

ja jednakoz dzwieku z BB nie lubie. Sa duzo lepsze rzeczy, ale niestety stare..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowię że nie zrobili czegos dobrego - ale to firma która kupuje gotowce od innych i klei swoje znaczki. Ciekawe kto zrobił dla nich tego dcd-3000.

 

No nie wiem na ile to prawda. To potezna marka, ktora stac na produkcje swoich komponentow. Wydaje mi sie ze jest calkowicie na odwrot. Znane, pseudo audiofilskie marki skupuja od takich korporacji jak Denon gotowe ukaldy, a nawet urzadzenia i wkladaja to w swoje ladne obudowy. Sa oczywiscie w produktach Denona elementy innych marek. Np glowice Sony, mechanizmy Sharp-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócił z klasą z Blade , serią R i LS50 :)

Powrócił z klasą z Blade , serią R i LS50 :)

o to dobrze

szkoda mi ich troche bylo ze podupadli zwlaszcza po tym co kiedys zrobili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Jak w temacie. Mając budżet 1500zeta za czym warto się rozejrzeć? Sony 505/555/559ES? Technics SL-P7? coś innego? any ideas?

 

Może uda się upolować na Ebay Audio Analouge Paganini jeszcze z okrągłym wyświetlaczem , spokój / barwa / przestrzeń , zapomnisz o wymianie na inny CD.

Po-zdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne CA to kupa a

 

ja tez mialem. Kupa.

 

 

swieta prawda. tam sa takie rzeczy ze dzis nawet w hi=endach tego sie nie robi.

]

 

CA w UK to tani, budzetowy sprzęt. Tak samo jak NAD. Arcam troche wyzsza półka. Ale tylko trochę. Denon traktowany jak chinszczyzna. Nie mowię że nie zrobili czegos dobrego - ale to firma która kupuje gotowce od innych i klei swoje znaczki. Ciekawe kto zrobił dla nich tego dcd-3000.

Tak samo z kolumnami wharedala - ogólnie kupa ale zdarzają sie perełki.

Tannoy, mission - to tez taniocha, Kef ma markę na którą zapracował w dawnych czasach ale tak od 10 lat się zepsuł. Celestion, Cyrus - te są szanowane, Naim i linn tak samo,

Brytyjski przemysł głośnikowy z nielicznymi wyjątkami zaczął się od Kef-a, oni pchnęli to z dobrą stronę.

Mimo wszystko i tak szacun dla nich ze coś sami robią. Ale to akurat proste, uk to normalny kraj bez zusu, urzedow skarbowych i wladz uprzykrzajacych ludzim zycie. Jak ktos ma wizje i chce cos robic to to robi.. Urzedy sie w to nie wtracaja, a jeszcze pomoga finansowo.

Kazde nawet male masto ma dzielnice przemyslowe i samo sie utrzymuje. Ludzie maja prace. Kazdy wszedzie moze sprzedawac co tylko chce i co jest legalne. Chcesz miec sklep? wynajmujesz lokal wrzucasz co tam chcesz i masz sklep. Chcesz miec dzialalnosc - 3 minuty przez internet i zadnych oplat.

Chcesz kupic pojazd to kupujesz i jest twój.

Normalnosc tak wyglada.

 

ja jednakoz dzwieku z BB nie lubie. Sa duzo lepsze rzeczy, ale niestety stare..

 

dzizus nie ma jak to kawał porządnej historii buahahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiedź w anglii 10 lat. Potem możemy o tym pogadać.

bo wielką wiedzę zdobywa się w anglii, w polsce bieda i zacofanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wielką wiedzę zdobywa się w anglii, w polsce bieda i zacofanie

Oj zebyś Ty wiedział jak jesteśmy zacofani tak jak nie wiesz. 15 lat tak na oko.

Takie rzeczy jak wielosztuki, cashback i sklepy gdzie się wymienia płyty, sprzęt i gry za dopłatą na inne to oni mieli tam 20 lat temu. Duża częśc instrumentów które tam są u nas nie ma bo się nie przyjmą z racji nędzy w Polsce.

każdy sprzęt który kupuję ma 5 lat ubezpieczenia od wszystkiego. Jeżeli kupuję np. cyfrówkę albo nawigację i po roku wychodzi nowy model to wychodzę przed dom, napierdalalam tym o ścianę aż zdechnie i idę z tym po nowe. Wymieniają na miejscu.

Plazmę traktuję cegłą albo wiadrem wody. Nową przywożą mi do domu. I jest to legalne bo mam to napisane w umowie że mogę. do każdego sprzętu w cenę doliczają składkę na to a 96% ludzi przywiązuje się do sprzęta. Składki można nie płacić ale wtedy się traci te prawa. Sprzęt ze składką i ich marzą i tak jest o połowę tańszy jak w naszej zielonej k...a wyspie.

Tak wygląda zachód.

To co Polacy kupuja w lupeksach tam się kupuje nowe w sklepach. Po niewiele wyższej cenie :P

To co tu kupujecie na alledrogo i w salonach za kilo pln-ów ja kupuje za piątaka na bazarach, które sa wszędzie bo anglikowi wolno wystawić kramik i sprzedawać gdzie mu się podoba i żadne urzędy się nie wpierdalają w to więc jak mu się cyrus z missionem znudzi to zamiast wyrzucać stawia na stoliku za 20-taka. A jak mu się nie chce to wystawia przed dom.

Mi potrzeba tydzień czasu aby skompletować wypsażenie domu za darmo mając tylko samochód. Meble, rtv, komputery, anteny, agd, co tylko chce leży.

A potem myśli się o ulepszeniach i fanaberiach.

Rowery znajduje na ulicy ze 4 w tygodniu.

samochody tez sie zdarzają.

Crowab, jeśli mieszkałeś tylko w PL - zyjesz w zadupiu, w nędzy biedzie i niewiedzy.

PS. To co mamy jako nowości w sklepach tam było 5 lat temu. I to co my mamy nie jest tym samym, pochodzi z gorszysch fabryk i gorszych materiałów. Nawet ps3,4 i xboxy które wychodzą w tym samym czasie to nie te same są u nas które tam są.

Tyle że tam ma to każdy bo se idzie i kupi jak mu się chce. O ps4 dowiaduje się Polak z interneta.

ps2. A w niemczech, holandii, belgii, dani jest jeszcze lepiej jak w uk.

ps3. jeszcze lepiej jest w skandynawii. A u arabów wyrzuca się samochody jeśli sie zepsują nawet jak to jest ferrari.

 

Leci reklama na Polsacie, który tez mam :P - "ależ kochanie wymieniłem se dekoder dvbt na nowy, satelitarny" - ku..a ale mi nowość, w uk mieli to 15 lat temu. I dvbt i dab. Dekoder kosztuje 10F w kazdym supermarkecie a tv naziemniej jest 36 kanałow tam gdzie mieszkam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

każdy sprzęt który kupuję ma 5 lat ubezpieczenia od wszystkiego. Jeżeli kupuję np. cyfrówkę albo nawigację i po roku wychodzi nowy model to wychodzę przed dom, napierdalalam tym o ścianę aż zdechnie i idę z tym po nowe. Wymieniają na miejscu.

 

To raczej swiadczy o ulomnosci.

 

 

Takie rzeczy jak wielosztuki, cashback i sklepy gdzie się wymienia płyty,

 

A mi takie rzeczy nie sa potrzebne do szczescia. Reklam sie naogladales?

 

 

ps3. jeszcze lepiej jest w skandynawii. A u arabów wyrzuca się samochody jeśli sie zepsują nawet jak to jest ferrari.

 

A na ksiezycu porzucają łaziki za 20mln dolcow. Ja bym sie tam przeprowadzil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ksiezycu porzucają łaziki za 20mln dolcow. Ja bym sie tam przeprowadzil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To raczej swiadczy o ulomnosci.

tam tak jest od zawsze czyli od kiedy pamiętam, i anglicy pamiętają

 

A mi takie rzeczy nie sa potrzebne do szczescia. Reklam sie naogladales?

ze tobie nie są to nikogo nie interesuje. Oni to mają i już. A czy skorzystają czy nie ich problem. Ja z wymian płyt korzystam. Raz że nie musze trzymać ton płyt w domu dwa mam zawsze oryginały. Cashback jest tak powszechny że chcesz czy nie jakieś tam drobne wpadną.

 

Zeby dobić obraz polskiej nedzy - kazdy kto przepracuje z włąsnej woli 30 godzin w tygodniu, obojętnie czy na umowę czy na włąsną działalność, którą rejestruje się w 5 minut netem i się płaci 17 funtów miesiecznie zusu a podatku się nie płaci i się z niego nie rozlicza tak do pułapu 65000F rocznie - Więc każdy kto przepracuje te 30 godzin, zarobi mniej niż 12000F rocznie liczone tygodniowo i zgłosi ten fakt netem do odpowiedniego urzędu dostaje dopłatę do pensji do tego pułapu. Czyli np. zgłaszam że zarabiam 3600 rocznie,... i wlatuje mi na konto 130F tygodniowo. I nikt nie przyjdzie mie z tego rozliczać.

A i jak idę do szpitala i boli mnie brzuch to po 15 minutach pielegniarki wożą mnie po szpitalu na łóżku podłączają mi różne cholerstwa komputerowe z elektrodami i mowią co mi jest itd.

 

Jak na marsie, nie? Hehehe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mają wielosztuki do kupna cd ??

W angli sprzedają pakowane po 3??

 

Tak biedny ze mnie polak.

Jednak byłęm tu i tam i przyznam, że czym społeczeństwo biedniejsze tym bardziej wyrozumiałe, uśmiechnięte, przyjaźnie nastawione do drugiego człowieka.

Powinieneś się nauczyć szacunku dla innych osób ich pracy czy poglądów.

Tego zdecydowanie Ci brakuje, ale to przeceiżz takie polskie, czy już angielskie??

 

Mysle, że na tym zakończymy tą donikąd prowadzącą rozmowę.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musze i nie chce siedziec w angli .... w polsce tyle wyciągam co parobki w anglii, wiec nie trafiłeś kolego

 

my zacofani ??? super, tylko dlaczego polak za granicą robi kariere ???? bo angol to kretyn. w budowlance polak zrobi lepiej niz anglik, a cukiernictwie to samo, w motoryzacji to samo itd itd.. ... a skoro uwazasz ze polak zacofany to znaczy ze utknąłeś na poziomie gównojada z UK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że czym społeczeństwo biedniejsze tym bardziej wyrozumiałe, uśmiechnięte, przyjaźnie nastawione do drugiego człowieka.

To chyba w innym kraju mieszkamy . Tak może i było za komuny ale nie teraz gdzie wyzysk i robienie z człowieka idioty jest na KAŻDYM kroku !

super, tylko dlaczego polak za granicą robi kariere ????

Bo inni się szanują a my spod siebie zjemy żeby ciut więcej zarobić . To i dają parę groszy i " władzę " niech parobek zap...a .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze Polska jest ubozsza nie znaczy ze panuje tu zacofanie. Moze przesiadzmy sie na konie, telefony na zetony, telewizory CTR i kasety wideo. Bo nikt nie slyszal jeszcze o LEDach, blu-rayach i czyms zwanym autem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze Polska jest ubozsza nie znaczy ze panuje tu zacofanie.

W UK ludzie aż tak się wzajemnie nie oszukują jak u nas i nie są dla siebie na dzień dobry wredni. Ceny sprzętu są adekwatne do zarobków, jednakże o 5 letnich obligatoryjnych gwarancjach to pierwszy raz słyszę...... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo angol to kretyn

nie sa kretynami. Zyja jednak lepiej i spokojniej.

Anglicy nie robia sami sprzetow, kupuja i skladaja zestawy. Zamiast dlubac elektronike wola pracowac i zarabiac i kupowac. Kazdy ma swoj zawod i tylko to robi, reszte kupuje. Ma to te plusy ze kazdy robi swoja robote dobrze. Niech elektronik robi elektronike, spawacz spawa a piekarz robi ciasta. Tak sa uczeni, tak dziala szkolnictwo.

Dla Polaka anglik to kretyn bo nic nie wie i nie umie, oprocz tego co mu potrzebne do pracy. Ale to nie tak. Oni działają w grupie. Razem ta grupa wąsko szkolonych kretynów osiąga tym systemem 500% lepsze rezultaty niż ta sama szeroko uczonych polaków w polsce działających indywidualnie.

I to jest ich tajemnica.

 

 

 

 

To ze maja wszystko w dupie i takie stwarzaja pozory to inna bajka. Mają bo ma sobie na to pozwolic.

Cd nie kupuja po 3 sztuki. Tak na oko biorą 10-20.

 

jednakże o 5 letnich obligatoryjnych gwarancjach to pierwszy raz słyszę...... :-)

to dają z marszu duże sieciówki jak currys, dixons, staples, pcworld itd.

W małych sklepach trzeba prosić na ogól jest taka możliwosc. To sie nazywa extended warranty i działa na zasadzie ubezpieczenia, czyli od wszelkich uszkodzen takze wlasnych.

 

Z ciekawostek - OC na samochód jest z opcją kradziezy i podpalenia. Jak chcesz bez tego to jest drozsze :P

Kradzieza jest tez wejscie do auta i proba odpalenia.

mi po czyms takim zawineli samochod (bylem w polsce akurat) i wyplacili ze dwa razy tyle ile za niego dalem

Nawet pozwolili wejsc i zabrac swoje rzeczy mimo ze nie musieli.

 

Bylem tam kilka lat temu, po nowym roku wracam z powrotem do UK.

Zacofanie mieli w budownictwie. Ale to wynika raczej z tego że jak cos jest dobre i stoi to niech se stoi. Na chwile obecna tam gdzie mieszkalem stare osiedla zostaly wyburzone i postawione nowe domy.

 

W polsce pieniadze sa dla wybranych - urzedników i ich rodzin. Ci mają srednio kolo 10tys. Pozostałe 85% klepie biede.

Urzędów UK praktycznie nie ma. Anglik nie widzi urzędu na oczy w zasadzie nigdy. Oni byli zdumieni ze ja jezdzilem i szukalem urzedu zeby cos zrobic.

Oni od tego maja telefony. Skarbówka jest jedna malutka i pusta i w zasadzie niepotrzebna. Pracownik nie musi wiedziec o jej istnieniu, wszystko robi sie samo. Zusów nie ma, jest od tego urząd centralny, jeden. Szpitale są. Urząd pracy jest, ale tam przynajmniej są oferty pracy. Wybiera się je samemu. Urząd komunikacyjny jest jeden na powiat. Operacja kupna auta polega na jego kupnie i poinformowaniu o tym urzedu. Koszt rejestracji to koszt znaczka i koperty. Przedszkola sa prywatne platne i na kazdej ulicy, ale koszty zwraca panstwo.

Szkolnictwo szkoli pacjenta pod dany zawód. Idac do szkoly idziesz najpierw do przyszlego pracodawcy, ten okresla co masz umiec, idziesz z tym do szkoly. Szkoła ma takie same maszyny i podmioty jak pracodawca. Studia - to studia, podobnie jak u nas, z grubsza.

 

W UK place sa mniej wiecej równe. Manager zarabia tyle samo co pracownik. Dyrektor ma 200% pracownika. 400% mają wybitni specjaliści.

Takie CA kosztuje tygodniowke, dlatego pisze ze to taniocha.

Ceny w komisach sa 50-75 nizsze. Komisy dzialaja na zasadzie lombardu.

Nikt sprzetu tam nie naprawia. Dla mnie to raj bo mam tam klocki za kilka funciakow. 90% z nich uruchamiam.

Smutno mi ze tu jest tak jak jest. Wolalbym zyc w PL.

 

Nawet głupi pierwszy samochod kupilem w uk po 3 miesiacach kiedy pojechalem tam w ciemno z plecakiem i bez jezyka.

Kuzyn ktorego sciagnalem troche po tym, i ktory siedzi tam juz 8 lat z zona i dzieciakiem pracujac z zona przez agencje za minimalna krajowa w szklarni odlozyl kolo 300tysPln, takich detali jak nowe auto itp itd nie liczac.

 

Podobne przepaście cywilizacyjne sa widoczne wszedzie. Nawet na ulicy. Asfalt jest kolorowy, zielony - rowery, czerwony - piesi, szary - autobusy. Znaki są na asfalcie namalowane perspektywicznie. Wszedzie jest informacja jak szybko jechac, kiedy zwolinic itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cd nie kupuja po 3 sztuki. Tak na oko biorą 10-20.

 

Straszne tam zacofanie. U nas to juz CD sie nie kupuje, tylko pliki. :D

 

 

W UK place sa mniej wiecej równe. Manager zarabia tyle samo co pracownik. Dyrektor ma 200% pracownika. 400% mają wybitni specjaliści.

 

To akurat bardzo dobre rozwiazanie. Niestety Polska idzie calkowicie w przeciwna strone.

 

W sumie to koncze Off-top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtop.

 

Im się nie chce bawić w pliki. Idą po płyty. Kupuja albo cd albo winyle bo jest to i to.

Taki prosty swiat - Płyty są do słuchania, gry są na konsole czy tez konsole do grania, telefony do dzwonienia (zapytaj anglika co to jest sms, hehe..) a tv do oglądania. mp3-ki z dvd to domena polaków i ruskich.

 

Pisząc że np. Denon to rebrand kierowałem sie informacjami od kolesia który pracował w Denonie i składał tam klocki. Podobnie rozmawiałem z gosciem który robił u Rogersa. Oni tez wkładali chińsczyznę... tyle że żeby kolumna szła jako ich musieli usuwać szybkozłączki i lutowac kableki w środku. Takie czasy. Praktycznie wszyscy składają płytki w chinach i montują w obudowy na miejscu. Sam pracowałem w różnych fabrykach i produkowałem różne "made in UK", montując w środku chińszczyznę...

 

 

 

To chyba powszechne, bo robiąc w fabryce ryb rozładowywałem ryby które przylatywały samolotem z RPA lub meksyku. I nie wiem jakim cudem sprzedają polskie opony i słodycze za 50% ceny w polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zebyś Ty wiedział jak jesteśmy zacofani tak jak nie wiesz. 15 lat tak na oko.

 

Nie przeczę.

 

każdy sprzęt który kupuję ma 5 lat ubezpieczenia od wszystkiego. Jeżeli kupuję np. cyfrówkę albo nawigację i po roku wychodzi nowy model to wychodzę przed dom, napierdalalam tym o ścianę aż zdechnie i idę z tym po nowe. Wymieniają na miejscu.

Plazmę traktuję cegłą albo wiadrem wody. Nową przywożą mi do domu. I jest to legalne bo mam to napisane w umowie że mogę. do każdego sprzętu w cenę doliczają składkę na to a 96% ludzi przywiązuje się do sprzęta. Składki można nie płacić ale wtedy się traci te prawa. Sprzęt ze składką i ich marzą i tak jest o połowę tańszy jak w naszej zielonej k...a wyspie.

Tak wygląda zachód.

 

O.k. czyli przykładowo; kupujesz np. Harbeth Monitor 40.1 za £6720. Po roku pojawia się wersja 40.2. Traktujesz kolumny siekierą, po czym dzwonisz do sklepu i mówisz; zarąbałem 40.1, przyślijcie mi 40.2. Czy tak? Zaznaczam, nie czepiam się tylko pytam.

 

Powyższe w ogóle mnie nie dziwi, gdyż w Polsce taką opcję proponowano mi przy zakupie smartfona, z zastrzeżeniem że dostaję taki sam model telefonu.

 

Jaki jest procentowy koszt takiego ubezpieczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.k. czyli przykładowo; kupujesz np. Harbeth Monitor 40.1 za £6720. Po roku pojawia się wersja 40.2. Traktujesz kolumny siekierą, po czym dzwonisz do sklepu i mówisz; zarąbałem 40.1, przyślijcie mi 40.2. Czy tak? Zaznaczam, nie czepiam się tylko pytam.

 

 

Za warty 2500F tv z blurayem dopłaciłem 350-500F, nie pamietam dokłądnie kiedys zajrze w kwity, bo brałem razem jeszcze cyfrowke i laptopa. Zarabac trzeba wtedy kiedy modelu 40.1 nie będzie już w sklepach. Jeżeli model 40.2 będzie droższy możesz dopłacić różnicę. Możesz wziąć także model niższy ale nowszy w tej samej cenie. Na tubie jest wiele filmow kiedy grajacy w konsole nastolatek niszczy po kolei konsole i telewizor. To nie dla tego że go stac na kolejny... :) Teraz wiecie już co zrobi.

 

telefony tez ubezpieczalem, bo mi sie notorycznie same psuły.

 

kiedys mi sie wylamalo z mojej winy gniazdo w nawigacji. Wymienili mi na zwyklej gwarancji... na nowszy model bo tamtego nie mieli.

W ogole o naprawianiu uszkodzonych rzeczy nie chca tam słyszeć.

 

toteż mnie ciekawi jeżeli tak jest to za ile to wszystko faktycznie kupuja, jeżeli potrafią dać od czasu do czasu 50-70% rabatu,...

 

dobrą opcją jest zakup sprzetu który był wystawiony celem prezentacji. Wystarczy zapytać, często dają za pół ceny.

 

niechętnie biorą zwroty czyli jak sie kupi, sie nie podoba i się oddaje. Marudzili, wtedy mowilem ze jest taka ustawa i ze musza, wtedy sie zgadzali. Mysleli ze polak to nie wie,..

 

ma sie na to 28 dni, nawet jesli sie bierze telefon na abonament i sie z tego dzwoni. Oddali kase..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.