Skocz do zawartości
IGNORED

Panasonic TX-P55ST60E czy TX-L55DT60E?


marteo1981

Rekomendowane odpowiedzi

jakbym wiedział że takie cyrki mi się będą robiły to bym żonę poinformował żeby trochę więcej między stacjami poskakala bo to Ona jest fanem tvnu w Naszym domku:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kupna swojej plazmy od poczatku ja katowalem BF 3 i powstaly powidoki po kuponach w grze.Bylem b. wkurzony.Ale zaczalem korzystac z OS i pomoglo.Kilka miesiecy to trwalo ale zniklo kompletnie.Wnowym BF mam w grze wszysto powylaczane, czysty ekran i problemu brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie może dowodzić słuszności przypuszczenia, że panele 15 generacji Panasonica są wprawdzie trochę jaśniejsze od poprzednich generacji, ale za cenę znacznie większej podatności na wypalenia.

Nie sądzę. To już zaczęło się wcześniej, od serii chyba 30 właśnie (pierwsze panele z "naprawionym" rzekomym problemem blednącej czerni). Być może to tylko kwestia niedotartego panelu, a po dotarciu są równie wytrzymałe jak stare Panasonic...

 

U mnie mały update jeśli to kogoś interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak jak pisałem, miałem wypalenia Viera i znaczek pauzy. Po potraktowaniu negatywem ten znaczek pauzy ładnie zszedł tak prawie do końca, po jakimś miesiącu nadal jednak minimalnie był widoczny jak sprawdzałem z nosem w ekranie. Dziś, czyli po ok pół roku mało intensywnej eksploatacji (mało telewizji, głównie filmy blu ray) ten znaczek pauzy w 100% zniknął.

 

Ciekawe czy ten znaczek Viera też zejdzie, choć menu chcąc nie chcąc czasem się włącza (staram się na krótko). Zastanawiam się teraz nad zrobieniem planszy do negatywu tego napisu Viera.

Napis widoczny w menu w tv, nie da się tego przenieść normalnie na komputer... Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ten napis przetransferować na komputer, dokładnie na tą samą pozycję na ekranie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie sądzę. To już zaczęło się wcześniej, od serii chyba 30 właśnie

 

Nie wydaje mi się abyś miał rację. Mam serię 30, a więc panel 14 generacji. NIGDY i ani razu nie miałem najmniejszego problemu z jakimiś powidokami czy wypaleniami. Ten temat u mnie nie istnieje. A na Forum zaczął się od serii 50, która miała już panele 15 generacji. Czy to przypadkowa koincydencja w czasie, że właśnie one były reklamowane jako jaśniejsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej było by gdyby stacja np. po zakończeniu programu zmienialy kolor logo na czarny i nie trzeba by kombinować z tym negatywem :-) marzenie plazmowiczòw :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

siemka, mój st60 ma już przejechane 1100 h , powidok jest jeszcze widoczny:( może już nie tak mocno, już sam nie wiem! Często włączam i wyłączam overscan przy oglądaniu telewizji , staram się aby niezadługo oglądać tą samą stację , myślałem że to zniknie szybciej! Oby tylko wogóle znikło, pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem powidok na ST50 po napisach ( dwa poziome pasy na dole ekranu) schodził mi 8 miesięcy a był na początku mocno widoczny a teraz żyleta nic nie ma .Zrobił się po oglądaniu po 10 godzin seriali z napisami z usb LG BD550 a ten ma bardzo jasne białe napisy, teraz na Dune 303HD mam napisy ustawione na mniejszą jasność i pomimo ustawienia kontrastu na 46 zero powidoków a oglądam sporo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko czekać , na początku tez sie denerwowałem , ale w końcu zeszło :) Tak to wyglądało na początku , a na szarym tle jeszcze mocniej było widać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

witam po dłuższej przerwie, chcialem tylko skrobnąć na temat który założyłem,plazma ma przejechane na teraz 2100 godzin, powidok niestety nie zszedł do końca, jest już dużo lepiej jednak taki blady powidok pozostał, niestety ograniczenie do minimum ogladania stacji z której został powidok (jeb..y TVN) niewiele pomogło. Na szczęście ja osobiście mam ten tv do ogladania filmów z odtwarzacza więc tam akurat są wtedy czarne pasy :) ciężko mi się trochę z tym faktem pogodzić, ale muszę. pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam po dłuższym czasie, takie pytanko , nie zakładam osobnego wątku , spróbuję tutaj, mianowicie, czy jest możliwość zmienić coś w opcjach tego tv tak aby dźwięk wychodzący po optyku był zawsze stereo? Już pisze o co chodzi. Podłączyłem ostatnio do tego tv po optyku DAC żeby mieć lepszy dźwięki, nie interesuje mnie dźwięk dookòlny , posiadam tylko wzmacniacz stereo. No i kiedy ścieżka dźwiękowa jest wielokanalowa to w glosnikach jest szum, przy ścieżce stereo jest ok. Nie znalazłem w tv opcji , żeby po optyku dźwięk szedł tylko stereo, czuję że po optyku zawsze będzie to co jest zapisane w pliku, czy mam rację. Mam też zrobiony kabel Jack—Chinch ale tak przekazywany dzwiek jest średniej jakości, dzięki za odpowiedź, Marteo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, w ustawieniach dźwięku trzeba zmienić :wybór spdif z Auto na Pcm. Zmylilo mnie to że opcja wyboru spdif pojawia się tylko gdy korzysta się z wejścia USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.