Skocz do zawartości
IGNORED

Linuxowe granie


Lucky

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd wiesz, że nie mam racji? Próbowałeś polewać ayranem?

 

Nie bądź dzieckiem. Wiem do czego zmierzasz więc proponuję to zakończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierzam? Do zasilania komputera zasilaczem liniowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zmierzam? Do zasilania komputera zasilaczem liniowym?

 

Ja z Tobą na temat zasilania w audio nie będę rozmawiał. Na temat kabli sieciowych i innych kabli oraz pozostałych drobiazgów, które pewnie wg Ciebie nie mają wpływu na brzmienie systemu.

Zgadłem ?

Temat zasilania liniowego w kompie przerabiałem i napisałem co o tym myślę. Więc po jaką cholerę się droczysz ? Spytałem grzecznie o zasilanie dysku usb, które to miało być podłączone zupełnie gdzie indziej a nie do kompa.

Dostałem odpowiedz, zakończyłem temat no i po sprawie.

Dorośnij więc i przestań nabijać posty i zaśmiecać wątek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilania liniowo dysków usb też zmierzam. Chcę jeszcze zasilać liniowo switch i router.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilania liniowo dysków usb też zmierzam. Chcę jeszcze zasilać liniowo switch i router.

 

Jeśli Ci mama da pieniążki na ten zasilacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotra

Dalej nie rozumiesz że rozważając tylko testowanie wplywu np. zasilania dysku zewnętrznego udowodniles jaki masz poziom wiedzy na temat komputerów. Nie brnij dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotra

Dalej nie rozumiesz że rozważając tylko testowanie wplywu np. zasilania dysku zewnętrznego udowodniles jaki masz poziom wiedzy na temat komputerów. Nie brnij dalej.

 

Ależ ja już dawno przestałem brnąc. Wiedza moja na temat komputerów oraz budowy komputerów jest wystarczajaco dobra. Nie jeden komputer złożyłem i nie jeden system zainstalowałem i skonfigurowałem. Pierwszy system unixowy instalowałem ponad 20 lat temu. Niektórzy na tym forum nie mają tyle wiosen.

Jeśli natomiast chodzi o użycie komputera jako transportu do audio ciągle experymentuję. W obecnym moim systemie stwierdziłem, że mój terminal HP z Daphile lub też laptop na intelu i7 z foobarem wpięte po usb do mojego Oppo 105 D grają gorzej niż zew dysk usb wpięty bedposrednio w dziurkę Oppo.

A i żeby była jasność. Od niedawna gram na innych kolumnach. Wcześniej grając na innych różnicy nie było.

Wytłumacz mi proszę dlaczego tak się dzieje ?

Zarówno Daphile jak i foobar jest poprawnie skonfigurowany.

Ja odpowiedz na to pytanie znam (przynajmniej tak mi się wydaje).

Ale czy Ty znasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja już dawno przestałem brnąc. Wiedza moja na temat komputerów oraz budowy komputerów jest wystarczajaco dobra. Nie jeden komputer złożyłem i nie jeden system zainstalowałem i skonfigurowałem. Pierwszy system unixowy instalowałem ponad 20 lat temu. Niektórzy na tym forum nie mają tyle wiosen.

Jeśli natomiast chodzi o użycie komputera jako transportu do audio ciągle experymentuję. W obecnym moim systemie stwierdziłem, że mój terminal HP z Daphile lub też laptop na intelu i7 z foobarem wpięte po usb do mojego Oppo 105 D grają gorzej niż zew dysk usb wpięty bedposrednio w dziurkę Oppo.

A i żeby była jasność. Od niedawna gram na innych kolumnach. Wcześniej grając na innych różnicy nie było.

Wytłumacz mi proszę dlaczego tak się dzieje ?

Zarówno Daphile jak i foobar jest poprawnie skonfigurowany.

Ja odpowiedz na to pytanie znam (przynajmniej tak mi się wydaje).

Ale czy Ty znasz ?

Ja znam odpowiedź. Możliwości są dwie. Pierwsza bardziej prawdopodobna - ulegasz typowemu dla audiofila złudzeniu. Można by jeszcze pokusić się o napisanie skąd się takie złudzenie bierze, ale na razie sobie je darujemy.

Druga, znacznie mniej prawdopodobna możliwość może leżeć w urządzeniu, do którego podłączasz dysk. Od razu jednak trzeba stwierdzić, że powinieneś napisać brzmi inaczej, a nie lepiej, bo subiektywna ocena nie uprawnia do takiego stwierdzenia. Inna osoba mogłaby powiedzieć coś zupełnie przeciwnego. Wracając do istoty sprawy - nie wiem w jaki sposób Oppo obsługuje dyski, ale ewentualna różnica, o ile naprawdę występuje, jest z pewnością spowodowana tą obsługą.

 

Istotna tu jest wiadomość o zmianie kolumn - z pewnością na, Twoim zdaniem, lepsze. Tu należy się doszukiwać źródła całego zamieszania. Dlatego napisałem, że pierwsza możliwość jest dużo bardziej prawdopodobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci mama da pieniążki na ten zasilacz :)

twoja mama ma mi dać pieniążki na ten zasilacz?

dlaczego mieszasz do tego swoją matkę?

sam mi daj te pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Piotr jaki powód tego lepszego grania przez USB w Oppo ?

Poprawiam pytanie

Miało być "Z zewnętrznego dysku USB"

 

Może to problem konwertera USB-I2S w Oppo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja znam odpowiedź. Możliwości są dwie. Pierwsza bardziej prawdopodobna - ulegasz typowemu dla audiofila złudzeniu. Można by jeszcze pokusić się o napisanie skąd się takie złudzenie bierze, ale na razie sobie je darujemy.

Druga, znacznie mniej prawdopodobna możliwość może leżeć w urządzeniu, do którego podłączasz dysk. Od razu jednak trzeba stwierdzić, że powinieneś napisać brzmi inaczej, a nie lepiej, bo subiektywna ocena nie uprawnia do takiego stwierdzenia. Inna osoba mogłaby powiedzieć coś zupełnie przeciwnego. Wracając do istoty sprawy - nie wiem w jaki sposób Oppo obsługuje dyski, ale ewentualna różnica, o ile naprawdę występuje, jest z pewnością spowodowana tą obsługą.

 

Istotna tu jest wiadomość o zmianie kolumn - z pewnością na, Twoim zdaniem, lepsze. Tu należy się doszukiwać źródła całego zamieszania. Dlatego napisałem, że pierwsza możliwość jest dużo bardziej prawdopodobna.

 

 

 

 

Poprawiam pytanie

Miało być "Z zewnętrznego dysku USB"

 

Może to problem konwertera USB-I2S w Oppo ?

 

Zgadujcie dalej :)

Na dziś mówię Wszystkim dobranoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co zgadywać. Jak podłączasz dysk pod USB to przez złącze płynie inny strumień danych niż wtedy, gdy podłączasz komputer. Oppo działa w obu przypadkach inaczej. Wystarczy że dane z dysku są potraktowane jakimś cyfrowym filtrem przed podaniem na wejście DACa. Ale mimo wszystko nadal obstawiam pierwszy przypadek.

Zwyczajnie wydaje Ci się, bo zmieniłeś kolumny i podświadomie szukasz uzasadnienia dla ich "lepszości" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza moja na temat komputerów oraz budowy komputerów jest wystarczajaco dobra.

To widać, gdy szukasz przyczyny zmian w zasilaniu a nie oprogramowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widać, gdy szukasz przyczyny zmian w zasilaniu a nie oprogramowaniu.

 

Kolego Przemysławie.

Może i na temat komputerów masz jakąś tam wiedzę ale na temat PC w Audio (przez duże A) chyba już nie do końca. Jeśli mamy system na jakimś tam wyższym poziomie to wpływ zasilania może mieć istotny wpływ na jego brzmienie. Jeśli tego jeszcze nie wiesz to znaczy, iż nie miałeś jeszcze styczności z takim systemem. Kolumny, które aktualnie posiadam + inne "drobiazgi" w torze pokazują, że zwykły PC może okazać pewne niedoskonałości i trochę nam popsuć dźwięk. Nie są to jakieś rażące niedogodności ale jednak są.

Taka jest obecnie moja opinia i proszę mnie więcej nie szykanować. Każdy ma prawo do swojej opinii.

Jeśli twierdzisz, że zasilanie liniowe nie poprawi brzmienia to jestem nawet skłonny w to uwierzyć i gdybyś był uważny to zauważyłbyś, iż odpuściłem już ten temat. Na dzień dzisiejszy Daphile używam tylko do radia internetowego (słuchając w tle).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy system na jakimś tam wyższym poziomie to wpływ zasilania może mieć istotny wpływ na jego brzmienie. Jeśli tego jeszcze nie wiesz to znaczy, iż nie miałeś jeszcze styczności z takim systemem. Kolumny, które aktualnie posiadam + inne "drobiazgi" w torze pokazują, że zwykły PC może okazać pewne niedoskonałości i trochę nam popsuć dźwięk. Nie są to jakieś rażące niedogodności ale jednak są.

Zakładając że Twój system jest wrażliwy na duperele typu zasilanie po stronie komputera to szczerze współczuje.

Taka jest obecnie moja opinia i proszę mnie więcej nie szykanować. Każdy ma prawo do swojej opinii.

A moja opinia jest taka że z powodu braku podstawowej wiedzy na temat komputerów szukasz poprawy nie tam gdzie trzeba.

Jeśli twierdzisz, że zasilanie liniowe nie poprawi brzmienia to jestem nawet skłonny w to uwierzyć i gdybyś był uważny to zauważyłbyś, iż odpuściłem już ten temat.

Nie ma to znaczenia czy odpuściłeś temat zasilania liniowego czy nie. Istotne jest że brałeś je pod uwagę. Jeśli tego nie rozumiesz to tym gorzej dla Ciebie, Bo czeka Cię jeszcze sporo bezsensownych "testów".

Na dzień dzisiejszy Daphile używam tylko do radia internetowego (słuchając w tle).

A co to ma do rzeczy w temacie jaki poruszyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że Twój system jest wrażliwy na duperele typu zasilanie po stronie komputera to szczerze współczuje.

 

Dokładnie też tak kiedyś myślałem jak Ty. System wrażliwy na wszelkiego rodzaju kable, i inne duperele jak to sam nazwałeś jest do bani. Dziś mam inne zdanie ponieważ może się okazać, że taki system ma więcej zalet no i co tu dużo mówić po prostu odpowiednio zestawiony lepiej gra.

 

Nie ma to znaczenia czy odpuściłeś temat zasilania liniowego czy nie. Istotne jest że brałeś je pod uwagę. Jeśli tego nie rozumiesz to tym gorzej dla Ciebie, Bo czeka Cię jeszcze sporo bezsensownych "testów"

 

Ja niekoniecznie muszę to rozumieć. Z tego co widzę zresztą Ty też tego nie rozumiesz, gdyż nie potrafisz znaleźć odpowiedzi dlaczego u mnie PC podłączony do systemu audio gra jak opisałem wyżej. Audio lubi czasem płatać figle o czym się nie raz przekonałem na własnej skórze. Pewnie znasz tylko ze słyszenia, że system aby dobrze zagrał trzeba do niego dobrać odpowiednie elementy i "te inne duperele". Jednymi z tych elementów jest transport i źródło. Na dzień dzisiejszy jedynym logicznym wytłumaczeniem dla mnie dlaczego z PC gra mi gorzej niż np dysk wpięty bezpośrednio do Oppo są dwie rzeczy. Pierwsza to zasilanie - ale Pan Panie inżynierze już to wykluczył. Druga to jakość wejść/wyjść USB. Myślę tu o asynchronicznym wejściu do DAC-a ale i też o tym w PC.

No i dochodzi jeszcze kabel usb typu A-B. Jak zauważyłeś zanim ten dźwięk wejdzie do DAC-a to jest po drodze kilka zależności.

Ja oczywiście nie jestem inżynierem i mogę sobie tylko gdybać co tak naprawdę jest przyczyną. Tak więc dla mnie najważniejsze są testy odsłuchowe. Ale przecież Ty pewnie napisałeś Doktorat więc mnie oświecisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niekoniecznie muszę to rozumieć. Z tego co widzę zresztą Ty też tego nie rozumiesz, gdyż nie potrafisz znaleźć odpowiedzi dlaczego u mnie PC podłączony do systemu audio gra jak opisałem wyżej

A co tu do rozumienia. Podłączając dysk bezpośrednio do oppo za odtwarzanie odpowiada inne oprogramowanie, które wcale nie musi być Bit perfect. Lub tak jak napisał Bum może po prostu Ci się wydawać że gra inaczej.

Na dzień dzisiejszy jedynym logicznym wytłumaczeniem dla mnie dlaczego z PC gra mi gorzej niż np dysk wpięty bezpośrednio do Oppo są dwie rzeczy. Pierwsza to zasilanie - ale Pan Panie inżynierze już to wykluczył. Druga to jakość wejść/wyjść USB. Myślę tu o asynchronicznym wejściu do DAC-a ale i też o tym w PC.

No i dalej brniesz w temat, którego nie ogarniasz. To że wejścia/wyjścia w dac czy komputerach wyglądają podobnie nie oznacza że są wykorzystywane do tego samego. Podłączając dysk bezpośrednio do oppo pomijasz konwerter usb/i2s/spdif. Podłączając oppo do komputera poprzez wejście usb sygnał jest tłumaczony przez konwerter usb na sygnał zrozumiały dla dac (i2s lub spdif). Dwa podobne gniazda a inna droga do celu może być inna a i końcowy wynik nie musi być identyczny. Wszystko zależy od tego co dostanie kość dac, a nie to czy zasilisz liniowo dysk czy nie.

No i dochodzi jeszcze kabel usb typu A-B. Jak zauważyłeś zanim ten dźwięk wejdzie do DAC-a to jest po drodze kilka zależności.

Kabel ma być solidnie wykonany zgodnie ze specyfikacją. Jeśli kablem usb dodatkowo zasilamy urządzenie to przy dłuższych kablach można się przejechać bo straty na takim kablu mogą być na tyle istotne że urządzenie nie wyrobi. Przy sprawnych konwerterach nie ma natomiast problemu z przesyłem danych. Jeśli urządzenia działają to na 100% i zmiana na lepszy kabel nic tu nie poprawi. Jeśli nie działają to kabel można spróbować wymienić na jakiś sensowniej wykonany. Jeśli urządzenie zadział to znowu na 100% bo to cyfrowy przesył albo działa albo nie.

Ot i cała tajemnica kabli usb.

Ja oczywiście nie jestem inżynierem i mogę sobie tylko gdybać co tak naprawdę jest przyczyną.

Gdybać zawsze można tym bardziej jak się nie ma pojęcia jak coś działa. Z drugiej strony, zawsze można trochę się douczyć i wtedy testy odsłuchowe stosować tam gdzie to ma sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Przymysław

 

Ok. Bardzo logicznie to opisałeś i przyjmuję takie wyjaśnienie zagadnienia.

Podsumowując w skrócie:

1.Zasilanie liniowe czy jakiekolwiek inne w PC nie ma wpływu na dźwięk. To samo tyczy się dysku.

2. Oprogramowanie (inne w oppo innne w PC np Daphile, Foobar itp)

3. Różne drogi danych do DAC-a (np. konwerter USB/Spdif lub bezpośrednie wejście USB dla pamięci masowych).

 

Teraz pytanie żeby dla mnie była już jasność ostateczna. Rozumiem, że jakość konwertera USB/Spdif (w moim przypadku tego wew. OPPO) także nie ma znaczenia ? Oczywiście mowa tylko o asynchronicznym połączeniu.

I rozumiem również, że zastosowanie innego dobrego zewnętrznego konwertera połączonego PC->DaC (do wejścia coax) też nie ma sensu i szkoda mi czasu aby to przetestować. Zgadza się ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz pytanie żeby dla mnie była już jasność ostateczna. Rozumiem, że jakość konwertera USB/Spdif (w moim przypadku tego wew. OPPO) także nie ma znaczenia ?

Jakość konwertera usb/spdif ma moim zdaniem kluczowe znaczenie jeśli chodzi o pcaudio. Jeśli konwerter będzie do d...py to będzie potrzebne "audiofilskie leczenie komputera" to jest:

-wymiana kabli usb bo np. konwerter korzysta z zasilania z gniazda usb lub wymyślnych audiofilskich kontrolerów usb z własnym zasilaniem.

Moim zdaniem konwerter usb powinien mieć własne niezależne od komputera zasilanie, dobre zegary do taktowania sygnałów i2s/spdf oraz dobre wsparcie producenta jeśli chodzi o sterowniki.

Jeśli konwerter nie ma tych cech taniej jest wymienić go na inny niż leczyć audiofilskimi sposobami, których efekt jest po pierwsze często przypadkowy, po drugie nieprzewidywalny, a po trzecie niepewny.

Na dobry konwerter nie ma wpływu hardware komputera.

Takie jest oczywiście moje zdanie, z którym nie musisz się oczywiście zgadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro od jakiegoś czasu prowadzicie prywatną dyskusje to może się komunikujcie przez PW, bez dalszego zasmiecania wątku.

 

Z tej dyskusji nic nie wynika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro od jakiegoś czasu prowadzicie prywatną dyskusje to może się komunikujcie przez PW, bez dalszego zasmiecania wątku.

 

Z tej dyskusji nic nie wynika.

 

Mylisz się. Wynika i to bardzo dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Panowie.

Jaki dac + konwerter usb/spdif najlepiej kit coby się zmieścił do jakiejś obudowy? No i oczywiście kompatybilny z Daphile.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czołem,

Panowie czy jest gdzieś dostępny jakiś przewodnik jak poustawiać Daphile w celu wyciśnięcia max-a w zakresie dźwięku ?

Daphle ma bardzo dużo ustawień player-a, przede wszystkim chodzi o bufory dla ALSA i Playera, PCM Resampling itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

jeśli ktoś lubi streowanie klasycznym pilotem, to netbooka/tableta z Daphile można fajnie rozszerzyć o pilota radiowego 2.4GHz z donglem na USB. Ja kupiłem prostego Goclever Remote i spisuje się znakomicie (Daphile działa na netbooku Samsunga N150, więc mam ekran)

Wreszcie nie muszę bawić się smartfonem, żeby np. tylko zmienić utwór.

Może komuś przyda się ta informacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przemysławie.

Może i na temat komputerów masz jakąś tam wiedzę ale na temat PC w Audio (przez duże A) chyba już nie do końca. Jeśli mamy system na jakimś tam wyższym poziomie to wpływ zasilania może mieć istotny wpływ na jego brzmienie. Jeśli tego jeszcze nie wiesz to znaczy, iż nie miałeś jeszcze styczności z takim systemem. Kolumny, które aktualnie posiadam + inne "drobiazgi" w torze pokazują, że zwykły PC może okazać pewne niedoskonałości i trochę nam popsuć dźwięk. Nie są to jakieś rażące niedogodności ale jednak są.

Ciekaw jestem co dla Ciebie oznacza "system na wyższym poziomie", a i jednocześnie ciekaw jestem czego sam używasz, skoro tego typu duperele powodują u Ciebie zmiany...współczuć sprzętu, wiedzy czy może audiofilskiej wiary?

 

Tak, celowo pytam o ten "wyższy poziom" - nie musisz nawet podawać klocków, podaj cenę...całości.

Ps - nie tu, to na PW...

 

jeśli ktoś lubi streowanie klasycznym pilotem, to netbooka/tableta z Daphile można fajnie rozszerzyć o pilota radiowego 2.4GHz z donglem na USB. Ja kupiłem prostego Goclever Remote i spisuje się znakomicie (Daphile działa na netbooku Samsunga N150, więc mam ekran)

Wreszcie nie muszę bawić się smartfonem, żeby np. tylko zmienić utwór.

Może komuś przyda się ta informacja.

Z ciekawości - wpinasz do komputera, jako że to PnP (USB) widziany jest od razu przez PC/Windowsa/Daphile (linuxa) i możesz od razu np. przewijać utwory, zmieniać je? Jest opcja dodawania folderów i czegoś więcej? W sumie, cena tego pilota to ledwo 20 zł - sam pobawiłbym się, z ciekawości, dla MPD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co dla Ciebie oznacza "system na wyższym poziomie", a i jednocześnie ciekaw jestem czego sam używasz, skoro tego typu duperele powodują u Ciebie zmiany...współczuć sprzętu, wiedzy czy może audiofilskiej wiary?

 

Tak, celowo pytam o ten "wyższy poziom" - nie musisz nawet podawać klocków, podaj cenę...całości.

Ps - nie tu, to na PW...

 

 

.

 

Witam.

Nie ma tu w tym żadnej tajemnej wiedzy, więc nie widzę powodu aby odpowiadać Ci na pw.

Miałem na myśli system, który jest czuły na wszelkie niedoskonałości w torze. Pewnie pomyślisz, że to wada.

Odpowiem, więc dalej. Ten sam system potrafi świetnie zróżnicować źrodła pozorne, pokazać wspaniałą scenę oraz wzorowo ulokować instrumenty w przestrzeni. Gra równo, nie faworyzuje, żadnych częstotliwości, nie podbarwia a jednocześnie gra świetnie dociążonym dźwiękiem w całym paśmie (na tyle ile pozwolą kolumny).

 

W "przeciętnym" systemie nie ma zupełnie znaczenia czy wepniemy w tor (w roli transportu/źrodła) laptopa

z foobarem, czy też odtwarzacz CD za 20 i więcej tys. Jeśli bedą jakieś różnice to trudno będzie je wyłapać.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.