Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Balanced Audio Technology (BAT)


kivlov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mario_64 napisał:

Nie tylko, na 3 modelach Spendorów, a i u kolegi słuchaliśmy z Wilsonami Sophia tylko z mytkiem i też fajnie to grało. Kolega miał klona końcówki accuphase i z BATem nie miał szans.

Ma to sens, Sophie nie są prostym obciążeniem dla wzmacniacza. Spendory 7.2 to z kolei niewielkie wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
11 minut temu, Riczi75 napisał:

A u mnie szykują się wydatki . Dzisiaj padł mój VK500 a konkretnie jeden kanał . Trzeba się rozglądnąć za fachowcem bo pozbyć się tego sprzętu nie chcę . 

Ale jak to się stało podczas grania nagle padł? Całkowita cisza czy brumienie?

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez poranny pośpiech zostawiłem go załączonego kilka godzin . Jak wróciłem do domu korki były wywalone . Niestety po włączeniu ,  lewy kanał juź nie oźył . Sprawdziłem bezpieczniki we wzmacniaczu i jeden był strzelony . Wymieniłem stronami i drugi walnął . Ewidenttnie coś jest nie tak z lewym kanałem .

Patrząc na wzmacniacz od góry pod górną pokrywą powinny się symetrycznie świecić po dwie na kaźdą stronę lampki/diody. U mnie po lewej stronie świeciła się tylko jedna . Dopóki nie załatwiłem drugiego bezpiecznika prawa strona nagrzała się odpowiednio natomiast lewa zimna .

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przez poranny pośpiech zostawiłem go załączonego kilka godzin . Jak wróciłem do domu korki były wywalone . Niestety po włączeniu ,  lewy kanał juź nie oźył . Sprawdziłem bezpieczniki we wzmacniaczu i jeden był strzelony . Wymieniłem stronami i drugi walnął . Ewidenttnie coś jest nie tak z lewym kanałem .
Patrząc na wzmacniacz od góry pod górną pokrywą powinny się symetrycznie świecić po dwie na kaźdą stronę lampki/diody. U mnie po lewej stronie świeciła się tylko jedna . Dopóki nie załatwiłem drugiego bezpiecznika prawa strona nagrzała się odpowiednio natomiast lewa zimna .

Mi przychodzi do głowy

https://www.cougarsaudio.pl
Jarosław Cygan.
Robi BATy i ma duże doświadczenie. Fajny gość znany mi z różnych audio klubów i gadałem z nim parę razy. Chętnie się dzieli bezinteresownie wiedzą . Mam do niego komórkę jak chcesz . @mario_64 chyba też z nim rozmawiał .

Przykra sprawa ale don't give up the fight. Robiłeś e nim re-capping? Może jakiś kondek strzelił i poszło ....?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Przykra sprawa ale don't give up the fight. Robiłeś e nim re-capping? Może jakiś kondek strzelił i poszło ....?

Nic z nim nie robiłem . Był plan aby oba BATy poddać przeglądowi . Teraz to już konieczność . Nie poddaje się i nie załamuje , będzie dobrze . Muszę się uzbroić w cierpliwość bo proces rewitalizacji zajmie nieco czasu . 

Gdybyś był w stanie dać mi namiar na osobę zajmującą się tymi sprzętami , byłbym wdzièczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w pierwszej kolejności sprawdziłbym czy nie ma zwarcia na widełkach na zaciskach głośnikowych w końcówce lub na kolumnie. Różnie to bywa często właśnie proste przyczyny sprawiają problemy. Może też być inny powód w elektronice. Może kondensator, może inny element tutaj trudno coś stwierdzić bez pomiarów. 
U mnie kiedyś samo gniazdo bezpiecznika odpięło bezpiecznik 😀. Te  2 bezpieczniki na płycie to 15A powinny być. Może ktoś wstawił jakieś marne 10 A. Z tylu przy gniazdku to 6.3 A.

Jak najbardziej polecam Jarosława Cygana. Śmiało dzwoń napewno coś podpowie.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam ci na priv. To jest właściciel tej firmy co link ci wysalelem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może w pierwszej kolejności sprawdziłbym czy nie ma zwarcia na widełkach na zaciskach głośnikowych w końcówce lub na kolumnie. Różnie to bywa często właśnie proste przyczyny sprawiają problemy. Może też być inny powód w elektronice. Może kondensator, może inny element tutaj trudno coś stwierdzić bez pomiarów. 
U mnie kiedyś samo gniazdo bezpiecznika odpięło bezpiecznik . Te  2 bezpieczniki na płycie to 15A powinny być. Może ktoś wstawił jakieś marne 10 A. Z tylu przy gniazdku to 6.3 A.
Jak najbardziej polecam Jarosława Cygana. Śmiało dzwoń napewno coś podpowie.

Tylko zwróć uwagę że bezpieczniki na płycie są fast Blow a ten od tyłu to slow blow


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku od @Marcin Wielgusw środkowej kolumnie „kontakt” jest podany nr telefonu do Pana Jarka 🤫

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.08.2022 o 21:12, marcinoss26 napisał:

Witam 

Mam mały problem ze swoim CD VK5 se potrzebuję pomocy technicznej. 

Zapraszam na prv. 

Pozdrawiam

ale kogo zapraszasz ? 🙂 

moze napisz co dolega twojemu CD? kiedys bylem blisko nabycia takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam 
Mam mały problem ze swoim CD VK5 se potrzebuję pomocy technicznej. 
Zapraszam na prv. 
Pozdrawiam

Jeśli chcesz sam wykonać ruch to tutaj masz bardzo kompetentnego faceta - już polecany w tym wątku

https://www.cougarsaudio.pl


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nareszcie mam go po re-cappingu czyli mój "nowy" BAT vk-31se mam nadzieję że po vk-30se wejdę na trochę wyższy poziom choć vk-30se jest naprawdę dobry
3bd3d6579b7191d1137ed7082e1cba6d.jpg
817bd8e50a6a9ddc565cbc4ecc931a49.jpg
cbbee6fcf18aebb9f67acbe017b87858.jpg
0965160e7cf0aa4fd35ab87d95c7420b.jpg
0691ba074f25edef00ecf3f4c58e3ee8.jpg
Na pokład wjechało 6 dużych jak czołg olejowych Mundorfow z najwyższej półki w miejsce olejowych kondow BAT które były suche jak wiór i ich parametry poleciały na ... Naprawdę chcę bszybko zapomnieć że jedna sztuka po rabatach może kosztować 500 zł
Ponadto w BAT-Pak poszły CDE
A pod bat-pak , piętro niżej ....
2c83d3363009778faea8ec42f28bdb6a.jpg
Te niebieskie to Vishay !
A na deser ....0d2f13cc07ead2e5859a581bc7095b20.jpg

Poszła płyta tłumiąca która jest np w VK-51SE a w moim chyba ja księgowi wycięli.

Pytanie do doświadczenych w wygrzewaniu -ile godzin takie kondesatory muszą pograć żeby się sformatowaly i "wygrzały"?

Na forum w wątku o kondach dla tych mundorfow podają że 200 godzin ale litości naprawdę ? To mi się szybciej mózg do Mundorfow sformatuje . Co sądzicie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba na Twoim koncie Marcin najwięcej recapów pre bata w tak krótkim stażu w klubie.

No w sumie 2 w ... Chyba 12 m-cy
Powyższy to robiony "no limit" czyli z założenia dla siebie a nie na sprzedaż.
Tera się wygrzewa i "nabiera jakości"

Coś mi po nim zostało
60336989154af298f659d10a936f229c.jpg
74ad10c52963793f3c24c4771b9891ec.jpg

Ponad kilogram !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Oglądam sobie dzisiaj BAT VK-P80
9f05341037019beb11d4b5a5af2ede8d.jpg
d1dbd40ae587bec9e95fc5caff16f9ea.jpg

I cóż to ja widzę w 6 paku. Zamiast olejakow BAT widzę "moje" mundorfy. Teraz już rozumiem dlaczego czasem w Stanach jak robią re-capping to mają płytki do tych 6pakow zrobione firmowo pod mundorfy.

377a98d121dfcafa73125bea95271f40.jpg
Olejowe drugiej generacji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Marcin wpasowałeś się w tręd bata. Khomenko zawsze cenił kondensatory olejowe jensena na miedzi prawdopodobnie z uwagi na dobry współczynnik jakości do ceny.

Aktualnie są chyba jakieś problemy w dostawach i poszukiwanie nowych alternatywnych rozwiązań skierowały BATa na mundorfa 🙂

 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli Marcin wpasowałeś się w tręd bata. Khomenko zawsze cenił kondensatory olejowe jensena na miedzi prawdopodobnie z uwagi na dobry współczynnik jakości do ceny.
Aktualnie są chyba jakieś problemy w dostawach i poszukiwanie nowych alternatywnych rozwiązań skierowały BATa na mundorfa
 


67d6f13ac3a69a3f77ef087da6199f3e.jpg
6764d1004e80bd48530253bb505c1610.jpg
Bebechy mojego VK-600SE wiem o czym mówisz, ale nie wiem jak cenowo Jensen ma się do Mundorfow? obawiam się że mundki olejowe są droższe natomiast sprzęty w których je BAT wsadza - ja pokazałem pre gramofonowe - kosztują też majątek więc .... Może i konstruktorzy mieli budżet ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem integryBAT vk3000se, bardzo zacny sprzęt .Mam pytanie, ponieważ trochę irytuje mnie dzwięk coś w rodzaju" buczenia"gdy włączam sprzęt,czy to jest normalny w tych urządzeniach?Mój poprzedni wzmacniacz nie miał tej przypadłości.Podczas odsłuchu buczenie jest nie zauważalne .Wszystkie urządzenia mam podłączone w listwie Ps audio dected power center .Zastanawiam się czy zmiana listwy na jakąś z dcblokerem czy filtrami by pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie w głośnikach czy we wzmacniaczu od trafa?. Raczej nie jest to normalne. Miałem poprzednią generację tej integry i nic nie buczało z niej. Miałem tylko zaraz po zakupie takie pojedyncze  "pyknięcie"w głośnik jak integra nagrzała lampy i przekaźnik załączał głośniki. Wymiana przekaźnika załatwiła temat na zawsze.

Mo że w Twoim przypadku jak jest szum w głośniki taki na stałe to spróbuj podmienić lampy, ale oczywiście to gdybanie.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Buczenie w głośnikach czy we wzmacniaczu od trafa?. Raczej nie jest to normalne. Miałem poprzednią generację tej integry i nic nie buczało z niej. Miałem tylko zaraz po zakupie takie pojedyncze  "pyknięcie"w głośnik jak integra nagrzała lampy i przekaźnik załączał głośniki. Wymiana przekaźnika załatwiła temat na zawsze.
Mo że w Twoim przypadku jak jest szum w głośniki taki na stałe to spróbuj podmienić lampy, ale oczywiście to gdybanie.

Kluczowe pytania zadajesz. Musi autor się wypowiedzieć bo nie wiadomo w którą stronę iść choć jeśli chodzi mu po głowie DCB to obstawiam że to trafo ale niech się wypowie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy coś z tym robić niby podczas słuchania muzyki nie przeszkadza ,ale jednak irytuje ,lamp jeszcze nie wymieniałem(podobno trwałe sprzęt z 2020 roku), próbowałem obracacać wtyczkę wgniazdku (polecił tak zrobić pan z sklepu z pabianic)ale niewiele to dało .Sprzet jak pogra to ten dzwięk z transformatora chyba cichnie.Chciałem też podłaczyć tv do systemu ,ale mój lumin nie ma odpowiedniego wejscia więc kupiłem taki mały badziew fiio taishan ,wtedy jak sprzęt był w trybie standby to w głosnikach cicho ale dało się słyszeć ciągłe buczenie .Napewno jest to wina tego fiio więc odłaczam fizycznie z listwy.Na forum dużo ludzi pisze o tych blokerach więc może zainwestuję w nową listwę.Mieszkam też w starym domu ,tak że może też to być problem z uziemnieniem,stara instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sam nie wiem czy coś z tym robić niby podczas słuchania muzyki nie przeszkadza ,ale jednak irytuje ,lamp jeszcze nie wymieniałem(podobno trwałe sprzęt z 2020 roku), próbowałem obracacać wtyczkę wgniazdku (polecił tak zrobić pan z sklepu z pabianic)ale niewiele to dało .Sprzet jak pogra to ten dzwięk z transformatora chyba cichnie.Chciałem też podłaczyć tv do systemu ,ale mój lumin nie ma odpowiedniego wejscia więc kupiłem taki mały badziew fiio taishan ,wtedy jak sprzęt był w trybie standby to w głosnikach cicho ale dało się słyszeć ciągłe buczenie .Napewno jest to wina tego fiio więc odłaczam fizycznie z listwy.Na forum dużo ludzi pisze o tych blokerach więc może zainwestuję w nową listwę.Mieszkam też w starym domu ,tak że może też to być problem z uziemnieniem,stara instalacja.

Boba odezwij się do mnie na priv.
Ja ćwiczyłem mocno temat DCB i chętnie się podzielę doświadczeniami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie BAT VK-600SE i blocker byl konieczny. Trafo cierpiało od zaklucen z prądu i dobry DCB rozwiązuje temat ale wstrzymaj się z zakupem aż pogadamy bo jakieś byle g... To szkoda kasy zresztą @mario_64 ma też u siebie DCB dobrej bardzo klasy i ma ciszę jak makiem zasiał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie łapać się za portfel
Mój tzn taki jak mój

https://esoteric-hifi.com/produkt/balanced-audio-technology-bat-vk-600se.html

I uczciwie bardzo wyceniony . Następca linii vk-500 i u mnie vk-600se pozwolił zaparkować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie łapać się za portfel
Mój tzn taki jak mój

https://esoteric-hifi.com/produkt/balanced-audio-technology-bat-vk-600se.html

I uczciwie bardzo wyceniony . Następca linii vk-500 i u mnie vk-600se pozwolił zaparkować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja nabyłem MBL 8011AM i wiem że pogonią VK 500 .

Chcę jednak zrobić full serwis i wówczas ocenić . Na obecną chwilę niestety nie ma co porównywać .

Nie mniej VK30Se i MBLe jest miodzio . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja nabyłem MBL 8011AM i wiem że pogonią VK 500 .
Chcę jednak zrobić full serwis i wówczas ocenić . Na obecną chwilę niestety nie ma co porównywać .
Nie mniej VK30Se i MBLe jest miodzio . 

A robiłeś remonty w vk-30se ? U mnie to radykalnie poprawiło granie zresztą u mnie to te olejowe kondy ... to już groziło oszkodzniem kolumn więc nie było wyboru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


A robiłeś remonty w vk-30se ? U mnie to radykalnie poprawiło granie zresztą u mnie to te olejowe kondy ... to już groziło oszkodzniem kolumn więc nie było wyboru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jestem wstępnie umówiony w Coguars . Zarówno VK500 jak i VK30SE będą poddane "reanimacji" . Nie będę oszczędzać i sprzęty będą odświeżane na podobnych podzespołach jakich Ty użyłeś . Mam nadzieję że się nie pogniewasz, jak Twoje doświadczenia zostaną użyte w naprawie, renowacji moich sprzętów . MBLe też trzeba przeglądnąć , mimo to są znakomite . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jestem wstępnie umówiony w Coguars . Zarówno VK500 jak i VK30SE będą poddane "reanimacji" . Nie będę oszczędzać i sprzęty będą odświeżane na podobnych podzespołach jakich Ty użyłeś . Mam nadzieję że się nie pogniewasz, jak Twoje doświadczenia zostaną użyte w naprawie, renowacji moich sprzętów . MBLe też trzeba przeglądnąć , mimo to są znakomite . 

Jak najbardziej. Jak potrzebujesz więcej fotek to ci podeślę bo da radę "przerobić / wykorzystać" oryginalne uchwyty pod nowe kondesatory w tych pakietach. BAT nawet robi takie ale kupić to ciężka sprawa jak chcesz mam numer seryjny BAT tej czesci ale mi się nie udało kupić a w końcu to kawałek płytki PCB i tyle .
Coguars to dobry adres tylko terminy długie. Widziałem że niektórzy dają Audyny w ścieżce dźwiękowej ale ja w Mudorfy pozslem jak wiesz bo miałem je taniej a myślę że nie gorsze są.
@mario_64 robił re-capping w vk-500 to pewnie też coś podpowie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie
Czy kiedykolwiek próbowaliście innych lamp u siebie w PRE niż te co daje producent ? Czyli 6N30P lub Pi - złote piny

Popatrzcie na ten link

http://www.lampizator.eu/lampizator/references/BAT%20VK5D-SE/BAT%20Balanced%20Audio%20VK5Dse.html

Wprawdzie to CD ale te same lampy co w naszych PRE podmienione na inne i pomoc zachwyt

A tutaj :

https://allegro.pl/oferta/przedwzmacniacz-bat-vk30-13023830288

Wprost napisane że EH 6922 wstawione podczas serwisu.

Co o tym sądzicie ? Ja na lampach się nie znam ale one nie mają takich samych parametrow np prądu żarzenia więc można tak ? I czy aby na pewno będzie lepiej ? Choć lampizator to chyba wie co mowi???
Próbowaliście ? Co sądzicie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.