Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Balanced Audio Technology (BAT)


kivlov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam ten wątek bo niedawno sam szukałem pre lampowego. Ostatecznie stanęło na ARC LS16 który też zrobił niesamowicie pozytywną rewolucję brzmieniową . Na fotce widzę chyba Bluesound Node  i pod nim pewnie DAC (ciekaw jestem jaki) , który odwala znaczną część roboty ? Z tego co piszesz dobrze się zgrywa z Pre. Mój Gustard x26pro też fajnie robi co do niego należy , ale mogłoby być trochę cieplej , z bardziej mięsistym  wypełnieniem. 

Nie kusiły monobloki zamiast końcówki stereo ??😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam ten wątek bo niedawno sam szukałem pre lampowego. Ostatecznie stanęło na ARC LS16 który też zrobił niesamowicie pozytywną rewolucję brzmieniową . Na fotce widzę chyba Bluesound Node  i pod nim pewnie DAC (ciekaw jestem jaki) , który odwala znaczną część roboty ? Z tego co piszesz dobrze się zgrywa z Pre. Mój Gustard x26pro też fajnie robi co do niego należy , ale mogłoby być trochę cieplej , z bardziej mięsistym  wypełnieniem. 
Nie kusiły monobloki zamiast końcówki stereo ??
 

co do monobloków to jak się spojrzy na budowę VK-500 to się okazuje że to są monobloki wsadzone w jedną skrzynkę. Do tego stopnia rozdzielone że mają dwa osobne gdziazda zasilające i dwa przełączniki power na froncie . Mój vk-600se podobnie z tym że jest jeden włącznik .
Co do Gutka x26pro to @mario_64 też ma i chwali. Myślę że u nas tj posiadaczy BAT dźwięk jest ciepły i barwny stąd Gutek może się dobrze wpasować oczywiście zależnie od reszty toru.
U mnie też gra Node 2i z liniowym zasilaniem. Jest zaskakująco dobrze. Myślę o Denafrips Pontus II ale chwilowo się zrujnowalem na VK-600SE


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcin Wielgus napisał:


co do monobloków to jak się spojrzy na budowę VK-500 to się okazuje że to są monobloki wsadzone w jedną skrzynkę. Do tego stopnia rozdzielone że mają dwa osobne gdziazda zasilające i dwa przełączniki power na froncie . Mój vk-600se podobnie z tym że jest jeden włącznik .



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No i właśnie taka budowa jak w VK-500 mnie przekonuje , bo to rzeczywiście"prawdziwe dwa w jednym " . Mam teraz 2 końcówki KECES S125 i różnica między jedną stereo a dwoma jako monoblok po XLR jest bardzo duża . I to mnie trochę odstraszało od jednej końcówki nawet bardziej markowej . Ale z tym VK-500 może być inaczej .

Tak się zastanawiam czy teraz większy wpływ na brzmienie będzie miała zmiana DAC , końcówki , czy źródła ?? 

Gustard jest mimo wszystko bardzo precyzyjny , ale nie jest suchotnikiem , w połączeniu z lampowym pre dobrze się uzupełnia , nie wiem ,czy R2R czy inna własna konstrukcja jak Reimyo czy inne klasyki z top listy nie zagęszcza brzmienia za bardzo ?? Bez odsłuchu nie da sie stwierdzić. 

No to na VK-500 warto będzie spojrzeć . A jak z trwałością kondów ??

Wersje bat-pak brzmią lepiej ?? Warto dopłacać waszym zdaniem ?? Czy lepsze przy bardziej wymagających kolumnach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac z którego korzystam w tym systemie to BRYSTON BDA-1 . Bardzo fajne urządzenie i robi dobrą robotę . Mam w Polsce do dyspozycji Brystona BDA-2 i podejrzewam on zrobiłby jeszcze lepszą robotę bo BDA-1 ma tendencję do bardzo delikatnego wyostrzania góry pasma . BDA-2 jest bardziej łagodny . Mam jeszcze Abrahamsena V6 oraz prawdziwy sztos , Thetę DS Pro lll . Jest to zdecydowanie najlepszy DAC jakiego używałem choć ma już około 25 lat . W drugim sytemie do streamowania korzystam z SOtMa i jest on dźwiekowo lepszy niż Bluesound ale jego aplikacja mi nie odpowiada tak jak apka Bluos .

Mnie do końcówki mocy przekonał bardzo stary wzmak TOA P300D. To podonie jak VK500 zupełnie odseparowane dwa wzmacniacze z dwoma włacznikami . Jedyna różnica między TOA a VK500 to że TOA ma jeden kabel zasilajacy . Świetny wzmak . Niestety te wzmaki maja dość głośne trafa . Obecnie moja TOA 300 jest w serwisie i ostatecznie być może zamówię robione na zamówienie trafa . Dźwiekowo to wspaniały wzmak. 

Zawsze brakowało mi odpowiedniego pre . Teraz ten problem jest rozwiązany .

Czekam na powrót do Polski aby pokombinować jeszcze z kablami . Mam tam dwa Pytony Pana Edmunda a one robią znakomitą robotę . 

Obecnie w miejscu gdzie jestem korzystam z Oiayde GPX - Re z białymi wtykami . Też świeża rzecz w tym systemie i jeszcze przed zakupem VK30SE progres w jakości dźwięku był znaczny . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mario_64 napisał:

Gratuluję 😀

z BATem jest się na krótko albo jak zaskoczy to sprzęt dożywotni 😫.

Osoba od której kupiłem a raczej jego świętej pamięci wujek miał te sprzęty od nowości i do śmierci😉. Co jest tylko potwierdzeniem tego o czym piszesz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Riczi75 napisał:

Dac z którego korzystam w tym systemie to BRYSTON BDA-1 . Bardzo fajne urządzenie i robi dobrą robotę . Mam w Polsce do dyspozycji Brystona BDA-2 i podejrzewam on zrobiłby jeszcze lepszą robotę bo BDA-1 ma tendencję do bardzo delikatnego wyostrzania góry pasma . BDA-2 jest bardziej łagodny . Mam jeszcze Abrahamsena V6 oraz prawdziwy sztos , Thetę DS Pro lll . Jest to zdecydowanie najlepszy DAC jakiego używałem choć ma już około 25 lat . W drugim sytemie do streamowania korzystam z SOtMa i jest on dźwiekowo lepszy niż Bluesound ale jego aplikacja mi nie odpowiada tak jak apka Bluos .

Mnie do końcówki mocy przekonał bardzo stary wzmak TOA P300D. To podonie jak VK500 zupełnie odseparowane dwa wzmacniacze z dwoma włacznikami . Jedyna różnica między TOA a VK500 to że TOA ma jeden kabel zasilajacy . Świetny wzmak . Niestety te wzmaki maja dość głośne trafa . Obecnie moja TOA 300 jest w serwisie i ostatecznie być może zamówię robione na zamówienie trafa . Dźwiekowo to wspaniały wzmak. 

Zawsze brakowało mi odpowiedniego pre . Teraz ten problem jest rozwiązany .

Czekam na powrót do Polski aby pokombinować jeszcze z kablami . Mam tam dwa Pytony Pana Edmunda a one robią znakomitą robotę . 

Obecnie w miejscu gdzie jestem korzystam z Oiayde GPX - Re z białymi wtykami . Też świeża rzecz w tym systemie i jeszcze przed zakupem VK30SE progres w jakości dźwięku był znaczny . 

Rozumiem Twoją radość , bo sam niedawno przeżyłem dodanie pre lampowego do toru i to pewnie zawsze daje efekt wow. Mam Oyaide Tunami gpx-re V2 na białych wtykach, który brzmi nieco inaczej niż V1 ale poprawa jakości brzmienia, głębi , czarnego tła , wybrzmien jest duża . 

Sotm jest endpointem dla Roon'a ?

Sam zastanawiam się jeszcze nad zmianą streamera - transportu sieciowego. Mam Yamaha np s-303 zmodyfikowany przez @Muda..  i brzmi super , niewiele ustępuje CD z Tidala , ale pewnie może być jeszcze lepiej, szczególnie po USB które Gustard ma dobre , chociaż można się zdziwić i coax wypadnie lepiej . Przyglądam się ofercie Lucarto jeśli chodzi o transport sieciowy maja opcje z izolowanym galwanicznie USB  również z gotowcem z NUC pod Roon. Tylko mało opinii. 

Co do DAC to chyba coś w tym jest że konstrukcje sprzed wielu lat są tak chwalone i są często lepsze niż współczesne , tylko że one wtedy kosztowały kilka razy tyle co te obecne , może dlatego grają .

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, carlos med napisał:

Sotm jest endpointem dla Roon'a ?

Nie jestem zorientowany w tych nowinkach . 

Nie korzystam z Roon'a . Jak kupiłem SOtMa to miałem dostęp przez trzy miesiące darmowy . Niestety kombinowanie z kompem którt musiał być na chodzie i częste problemy z komunikacją zniechęciły mnie do roon'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, carlos med napisał:

Tak się zastanawiam czy teraz większy wpływ na brzmienie będzie miała zmiana DAC , końcówki , czy źródła ?? 

Wersje bat-pak brzmią lepiej ?? Warto dopłacać waszym zdaniem ?? Czy lepsze przy bardziej wymagających kolumnach ??

1. Myśle, wszystko ma w takim stopniu w jakim przewyższa jakością poprzednika. Ale największe zmiany zazwyczaj robi zmiana kolumn. Często w pierwszych minutach wiemy, że dane kolumny zostają albo nie.

2. Vk-500 w większości (70%) były wypuszczone z bat-pak. Napewno warto mieć zapas prądu co przekłada się na niesamowitą możliwość w oddaniu dużej porcji energii w krótkim czasie.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mario_64 napisał:

1. Myśle, wszystko ma w takim stopniu w jakim przewyższa jakością poprzednika. Ale największe zmiany zazwyczaj robi zmiana kolumn. Często w pierwszych minutach wiemy, że dane kolumny zostają albo nie.

2. Vk-500 w większości (70%) były wypuszczone z bat-pak. Napewno warto mieć zapas prądu co przekłada się na niesamowitą możliwość w oddaniu dużej porcji energii w krótkim czasie.

Ad1. 

Zgadzam się co do kolumn . Na razie u mnie zostaną Dynaudio Contour 3.3 , jestem z nich zadowolony. Ale zagrały dopiero po dołożeniu pre . Być może Gustard x26pro nie wysterowywał końcówek wystarczająco . Teraz dostały prąd i otworzyły się niesamowicie. Może lepsza końcówka taka jak BAT VK-500 da jeszcze większą poprawę , na to liczę .  Masz doświadczenia z innymi DAC ?? Jak oceniasz Gustarda w swoim torze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario_64 tak trochę off topic.. jak wygląda u Ciebie jakość odsłuchu z CD vs Bluesound?  CD bardzo zacny więc napewno gra zdecydowanie lepiej ,ale czy to jest przepaść brzmieniowa ?? Czy próbowałeś może porównywać streamer podłączony do Gustarda przez coax vs USB ? Bluesound chyba nie ma USB , ale może jakiś inny . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, carlos med napisał:

@mario_64 tak trochę off topic.. jak wygląda u Ciebie jakość odsłuchu z CD vs Bluesound?  CD bardzo zacny więc napewno gra zdecydowanie lepiej ,ale czy to jest przepaść brzmieniowa ?? Czy próbowałeś może porównywać streamer podłączony do Gustarda przez coax vs USB ? Bluesound chyba nie ma USB , ale może jakiś inny . 

Prawie nie słyszę różnicy pomiędzy płytą CD a tą samą płytą zgraną do FLAC i przepuszczoną przez BluOS z zasilaniem liniowym. Nieco jakość poprawia się przez łącze USB w Gustardzie. Ale nie bardzo lubię kablowanie i odtwarzanie z kompa więc najczęściej słucham plików lub Tidal/Spotify. CD używam ale w zasadzie jako transport. Jednak DAC w Gustardzie lepszy niż w CD w moim aktualnym systemie i kolumnach. 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mario_64 napisał:

Prawie nie słyszę różnicy pomiędzy płytą CD a tą samą płytą zgraną do FLAC i przepuszczoną przez BluOS z zasilaniem liniowym. Nieco jakość poprawia się przez łącze USB w Gustardzie. Ale nie bardzo lubię kablowanie i odtwarzanie z kompa więc najczęściej słucham plików lub Tidal/Spotify. CD używam ale w zasadzie jako transport. Jednak DAC w Gustardzie lepszy niż w CD w moim aktualnym systemie i kolumnach. 

U mnie Tidal z kompa po USB do Gustarda brzmi kiepsko w porównaniu do Yamahy jako transport sieciowy przez coax , która niewiele ustępuje CD , ale jednak . Pytanie czy z Tidala nawet pliki Master odtwarzane z czegokolwiek i po jakimkolwiek wyjściu są w stanie dorównać CD? Pewnie nie, więc może trzeba odpuścić .  Czyli chyba problem sprowadza się bardziej do dobrego DAC a transporty od pewnego poziomu wnoszą już mniej . BluOS z Tidala porównywalnie z CD ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, carlos med napisał:

U mnie Tidal z kompa po USB do Gustarda brzmi kiepsko w porównaniu do Yamahy jako transport sieciowy przez coax , która niewiele ustępuje CD , ale jednak . Pytanie czy z Tidala nawet pliki Master odtwarzane z czegokolwiek i po jakimkolwiek wyjściu są w stanie dorównać CD? Pewnie nie, więc może trzeba odpuścić .  Czyli chyba problem sprowadza się bardziej do dobrego DAC a transporty od pewnego poziomu wnoszą już mniej . BluOS z Tidala porównywalnie z CD ?? 

Tidal do płyty CD ciężko porównać bo wszystko zależy od realizacji.

Jak porównuję płytę CD i plik zgrany w tejże płyty to jest na pewno ta sama realizacja 🙂 i dla mnie niewielka prawie pomijalna różnica.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak radzicie sobie z serwisowaniem sprzetów BAT ? Macie jakichś sprawdzonych serwisantów , godnych polecenia ?

Pytanie trochę wybiegajace w przyszłość ale wiedza bezcenna , bo ludzi znających się na serwisowaniu starszych sprzętów , jak na lekarstwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem potrzeby oddania moich już kilku (9 egz.) do serwisu choć miałem z moim pierwszym BAT vk300ixSE mały problem, który rozwiązałem samodzielnie po konsultacji telefonicznej z lokalnym serwisantem (wymiana 1 przekaźnika rozwiązała sprawę). Mocnym punktem w serwisowaniu jest też sam twórca Viktor Komenko. 
Zawsze jest pod kontaktem. 
Jest kilku serwisantów w Polsce, którzy specjalizują się w sprzęcie Hi-end. Jak będziesz miał problem dawaj znać.  

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jak radzicie sobie z serwisowaniem sprzetów BAT ? Macie jakichś sprawdzonych serwisantów , godnych polecenia ?
Pytanie trochę wybiegajace w przyszłość ale wiedza bezcenna , bo ludzi znających się na serwisowaniu starszych sprzętów , jak na lekarstwo .

Dokładnie tak jak @mario_64 napisał ale jak trzeba będzie to np:

https://www.cougarsaudio.pl/

Facet ma pojęcie i sprzęcie BAT i bardzo solidny tylko długie terminy. A jak się nic nie dzieje to słuchać i się cieszyć.

Jak dobrze zrozumiałem to kupiłeś pre VK-30SE o końcówkę vk-500? Słuchasz już razem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
1. Myśle, wszystko ma w takim stopniu w jakim przewyższa jakością poprzednika. Ale największe zmiany zazwyczaj robi zmiana kolumn. Często w pierwszych minutach wiemy, że dane kolumny zostają albo nie.
2. Vk-500 w większości (70%) były wypuszczone z bat-pak. Napewno warto mieć zapas prądu co przekłada się na niesamowitą możliwość w oddaniu dużej porcji energii w krótkim czasie.

Ja też mam takie obserwacje że większość była z BAT-pak. Moja to też SE wersja .
No co do wpływu na dźwięk to jak i Mariusz :
Kolumny, Wzmak / końcówka mocy .... A kable na końcu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Osoba od której kupiłem a raczej jego świętej pamięci wujek miał te sprzęty od nowości i do śmierci. Co jest tylko potwierdzeniem tego o czym piszesz . 

Tak mi przyszło do głowy to co ja zrobiłem u siebie. Skoro twoje PRE przeżyło właściciela to może warto zainwestować w nowe lampy ? Bo pewnie od nowości ich nikt nie ruszał Electro-Harmonix 6H30Pi EH Gold Pin kosztuje 170 zł a masz ich 4.
Lampy bądź co bądź się zużywają choć w pre nieporównywalnie wolniej niż w końcówce mocy - o ile mnie pamięć nie myli producent szacuje 10000 godzin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Siedzę właśnie z rogalem na twarzy . Jest to zdecydowanie najlepszy sprzęt jakim dysponowałem .
Jest pięknie jest czar

To napisz co cię tak ujęło bo do dobre się super szybko przyzwyczajasz i już nie pamiętam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Tak mi przyszło do głowy to co ja zrobiłem u siebie. Skoro twoje PRE przeżyło właściciela to może warto zainwestować w nowe lampy ? Bo pewnie od nowości ich nikt nie ruszał Electro-Harmonix 6H30Pi EH Gold Pin kosztuje 170 zł a masz ich 4.
Lampy bądź co bądź się zużywają choć w pre nieporównywalnie wolniej niż w końcówce mocy - o ile mnie pamięć nie myli producent szacuje 10000 godzin

Dokładnie o lampy miałem zapytać . Dźwiek jest pierwsza klasa ale jedna lampka żarzy słabiej .

Czy jakieś zmiany dodatkowe przeprowadzałeś czy wszystko jest w oryginale ?

2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

o napisz co cię tak ujęło emoji1.png bo do dobre się super szybko przyzwyczajasz i już nie pamiętam

Jednym słowem "realizm". Tak można ująć to co sączy się z głośników i to on jest ujmujący . Wielowarstwość dźwięków , lokalizacja instrumentów w przestrzeni i jej ogrom. Odwzorowanie instrumentów w stosunku do oryginałow . W przypadku obcowania z BAT ma się wrażenie uczestnictwa w wydarzeniu którego się słucha . Delikatność brzmienia bez podbarwień , bez nerwowości i wyostrzeń . 

Kolumienki w tym systemie mam póki co z niskiej półki ale to co z nich wyciągają sprzęty BAT jest mistrzowskie. Odkryłem na nowo małe  Thiel-e . Tutaj mam jeszcze Snell JIV ale muszę przywieźć pianki z Polski . 

2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Jak dobrze zrozumiałem to kupiłeś pre VK-30SE o końcówkę vk-500? Słuchasz już razem ?

Tak , kupiłem ten zestaw . W pierwszy wieczór zorientowałem się że do wzmacniacza można jedynie podpiąć kable z widełkami a tutaj nie mam takich na stanie . Dlatego pierwsze odsłuchy przeprowadzałem za pomocą końcówki TOA P150D . Tutaj również było znakomicie .

Obecnie wykombinowałem jakieś badziewne kable zastępcze i jest bardzo dobrze choć mam świadomość że degradują dźwięk .

Dzisiaj dokupiłem również starszy model CD na lampach . Cayin CDT 17A . Ma dobre opinie i ponoć można z niego wiele wycisnąć . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak , kupiłem ten zestaw . W pierwszy wieczór zorientowałem się że do wzmacniacza można jedynie podpiąć kable z widełkami a tutaj nie mam takich na stanie . Dlatego pierwsze odsłuchy przeprowadzałem za pomocą końcówki TOA P150D . Tutaj również było znakomicie .
Obecnie wykombinowałem jakieś badziewne kable zastępcze i jest bardzo dobrze choć mam świadomość że degradują dźwięk .
Dzisiaj dokupiłem również starszy model CD na lampach . Cayin CDT 17A . Ma dobre opinie i ponoć można z niego wiele wycisnąć . 

No to chyba już pora na nowe lampy bo pewnie możesz mieć "nie równo w kanałach" . Pamiętaj że nowe lampki muszą się wygrzać a dzięki temu że masz model Special Edition to tylko 4 potrzebujesz.

Ja u siebie musiałem robić "romont" ale warto było tzn wymieniłem te pakiety kondensatorów na najwyższe mundorfy - oraz w zasilaniu dwa wymieniłem. To już spory koszt 2k PLN no i lampy to już pisalem powyżej. W lampach za bardzo nie ma wyboru więc szukaj na eBay czy allegro i bez problemu kupisz.

Ten kabelek z widełkami się nazywa XLR jakiś sensowny potrzebujesz do spięcia pre z końcówka mocy . To pre jest fajne bo ma wejścia i RCA i XLR No ale masz teraz klocki w pełni zbalansowane więc warto korzystać z XLR. Wg mnie lepiej to brzmi razem ... Wszystko przed tobą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po XLR napewno zagra lepiej . Ciekaw jestem brzmienia tego CD Cayin. 

Narobiliscie mi ochoty na BAT VK-50O. Wyobrażam sobie jak musi brzmieć z vk 30 SE. Mam nadzieję , że z moim ARC LS16 też zagrałby nie gorzej . 

A propos XLR to ostatnio czytając wątek na tym forum sprzed lat znalazłem info, że ktoś kupił zupełnie przypadkiem xlr Proel Die-hard , kabelek za ok 150pln, używany przez muzyków do połączeń mikrofonowych i  porównał go z kablami za 5-6k i Proel został .  Kupiłem tego Proel Die hard i też został. Nawet on brzmi o niebo lepiej niż RCA . Stosunek jakość/cena rewelacyjny . Polecam.

 

 

 

 

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

siebie musiałem robić "romont" ale warto było tzn wymieniłem te pakiety kondensatorów na najwyższe mundorfy - oraz w zasilaniu dwa wymieniłem. To już spory koszt 2k PLN no i lampy to już pisalem powyżej. W lampach za bardzo nie ma wyboru więc szukaj na eBay czy allegro i bez problemu kupisz.

Taki koszt jest spokojnie do udźwignięcia . Biorąc pod uwagę koszt początkowy tego sprzętu a przede wszystkim walory dźwiękowe na pewno warto.

 

 

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


Ten kabelek z widełkami się nazywa XLR emoji16.png jakiś sensowny potrzebujesz do spięcia pre z końcówka mocy . To pre jest fajne bo ma wejścia i RCA i XLR No ale masz teraz klocki w pełni zbalansowane więc warto korzystać z XLR. Wg mnie lepiej to brzmi razem ... Wszystko przed tobą. emoji106.png

Kabelki XLR ogarniam bez problemu i przy zakupie pre lampowego te wejścia/wyjścia były priorytetem . Xlr-y mam Nordosta , Mita oraz Chorda . Kabel głośnikowy był i jest problemem ponieważ przy zakupie po prostu nie zwróciłem uwagi że do wzmacniacza nie da się podpiąć kabla głośnikowego kofekcjonowanego bananami . Tak zakończony kabel głośnikowy obecnie mam na stanie . Przez święta muszę mu zmienić końcówki na widły

 

51 minut temu, carlos med napisał:

Po XLR napewno zagra lepiej . Ciekaw jestem brzmienia tego CD Cayin. 

U mnie XLR to priorytet . Kupując sprzęty wybieram te z xlr .

 

51 minut temu, carlos med napisał:

Ciekaw jestem brzmienia tego CD Cayin. 

To mój trzeci Cayin . Mam model CD252 . Bardzo przyzwoity cdek. Jakiś czas temu wyrzucając telewizor na elektro śmietnik przy norweskim markecie stał model Cayin CD153. To cdek na lampach . Ktoś wyrzucił tego cdeka bo jak się okazało laser przycinał. Sprzęt jakby z pudełka wyciągnięty , zero uszkodzeń . 

Po czyszczeniu gra do teraz . Dałem go koledze który pozbył sie CD DCSa zostawiajac Cayina . Stwierdzil że przy ilości płyt jaką obecnie słucha Cayin sie sprawdza doskonale a z DCSa kasa zstała na inne inwestycje😉

Ten którego nabyłem teraz kupiony za niewielkie pieniądze , a ponoć przy zmianie lamp i opampów wchodzi na zupełnie inny poziom.

Dzisiaj go posłuchałem i jestem pod dużym wrażeniem . Ładnie pasuje do BAT . 

Na pewno ciekawszy brzmieniowo niż Yamaha CDS2100 którą też mam na stanie . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że lampizacja CD ma sens jeśli gra po XLR , bo jeśli jako transport już niekoniecznie ?? 

Ok. Z tym Proelem XLR to trochę przesadziłem , chociaż nie zawsze drożej znaczy lepiej oczywiście. 

@Riczi75jesteś zwolennikiem łączenia CD / Streamera po analogu XLR do pre , czy raczej zewnętrzny DAC ?? Jaki ? 

A teraz widzę , że o DACach było wcześniej .

 

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Riczi75 napisał:

L

Za to lubię forum. Wymiana doświadczeń , bezcenna .

Treba będzie sprawdzić ten kabelek . 

Cena wręcz śmieszna ...ciekaw jestem porównań z droższa konkurencją.

Die-hard Gold 

Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, carlos med napisał:

Riczi75jesteś zwolennikiem łączenia CD / Streamera po analogu XLR do pre , czy raczej zewnętrzny DAC ?? Jaki ? 

Najczęściej korzystam z DAC zewnętrznego . Streamer  tylko do zewnetrznego DAC . Bluesond ma słabiutki przetwornik . CD lampowe zdecydowanie po analogowym Xlr lub RCA , chociaż dzisiaj słuchałem Cayina jedynie jako transport i gra naprawde klasowo . Niestety tu gdzie jestem  mam braki w kabelkach . System buduje na nowo bo poprzedni cały jest w Polsce . W kabelkach mam jeszcze mały deficyt.

 

24 minuty temu, carlos med napisał:

DAC ?? Jaki ? 

W tym systemie mam budżetowego Brystona BDA-1 . W drugim korzystam na zmianę z Brystona BDA-2 i Thety DSPro lll . Theta zdecydowanie lepsza . Ona słabe źródła wynosi na inny poziom . 

Docelowo chciałbym Meitnera MA-1. Najlepszy jaki słyszałem.

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To mój trzeci Cayin . Mam model CD252 . Bardzo przyzwoity cdek. Jakiś czas temu wyrzucając telewizor na elektro śmietnik przy norweskim markecie stał model Cayin CD153. To cdek na lampach . Ktoś wyrzucił tego cdeka bo jak się okazało laser przycinał. Sprzęt jakby z pudełka wyciągnięty , zero uszkodzeń . 
Po czyszczeniu gra do teraz . Dałem go koledze który pozbył sie CD DCSa zostawiajac Cayina . Stwierdzil że przy ilości płyt jaką obecnie słucha Cayin sie sprawdza doskonale a z DCSa kasa zstała na inne inwestycje
Ten którego nabyłem teraz kupiony za niewielkie pieniądze , a ponoć przy zmianie lamp i opampów wchodzi na zupełnie inny poziom.
Dzisiaj go posłuchałem i jestem pod dużym wrażeniem . Ładnie pasuje do BAT . 
Na pewno ciekawszy brzmieniowo niż Yamaha CDS2100 którą też mam na stanie . 

Sorry z tymi kablami , nie zrozumiałem co miałeś na myśli. Mam nadzieję że nie uraziłem. Masz rację to upierdliwość z tymi zaciskami. Na używam widełek od strony końcówki mocy i delikatnie dokręcamy płaskim kluczem i plus taki że mocno trzyma.

Co do kosztów remontu to tyle same części a z lampami jakieś 2.7k ale warto było .
3d10e1105c20de3efc69a16da5b4d66f.jpg

Po wymianie wszystkiego dałem jeszcze dymowe dampery na lampki żeby ograniczyć mikrofonowanie za radą @mario_64 bo nie mam jakiś specjalnych mebli do sprzętu . Pomogło
0df762257bec646141f4ff2519698f1f.jpg
jak powyżej .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Sorry z tymi kablami , nie zrozumiałem co miałeś na myśli. Mam nadzieję że nie uraziłem. Masz rację to upierdliwość z tymi zaciskami. Na używam widełek od strony końcówki mocy i delikatnie dokręcamy płaskim kluczem i plus taki że mocno trzyma.

Co do kosztów remontu to tyle same części a z lampami jakieś 2.7k ale warto było .
3d10e1105c20de3efc69a16da5b4d66f.jpg

Po wymianie wszystkiego dałem jeszcze dymowe dampery na lampki żeby ograniczyć mikrofonowanie za radą @mario_64 bo nie mam jakiś specjalnych mebli do sprzętu . Pomogło
0df762257bec646141f4ff2519698f1f.jpg
jak powyżej .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie ma żadnego problemu .

Jeżeli dałbyś radę napisać jakie części musiałeś zakupić oprócz lamp włącznie z modelami byłbym wdzięczny . Sam tego nie ogarnę ale mam w okolicy ogarniętego fachowca to powymieniałby co trzeba . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2022 o 22:30, Riczi75 napisał:

Kabelki XLR ogarniam bez problemu i przy zakupie pre lampowego te wejścia/wyjścia były priorytetem . Xlr-y mam Nordosta , Mita oraz Chorda . Kabel głośnikowy był i jest problemem ponieważ przy zakupie po prostu nie zwróciłem uwagi że do wzmacniacza nie da się podpiąć kabla głośnikowego kofekcjonowanego bananami . Tak zakończony kabel głośnikowy obecnie mam na stanie . Przez święta muszę mu zmienić końcówki na widły

Można zamiast psuć kable głośnikowe założyć na terminale głośnikowe w końcówce przejściówki z widełek na banany. 
np.

https://www.amazon.com/Plated-Banana-Mcintosh-Adapter-20-8AMG/dp/B01N5R2XZY

Ja miałem takie w vk200 bo też nie miałem otworów w terminalach.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Od pewnego czasu moje drugie „ja” namawiało mnie do wymiany ponad 20 letnich kondensatorów w zasilaniu vk500.  Zakupione 12 szt. Nichiconów czekało kilka tygodni na półce najpierw u mnie bo miały pójść do vk200, który był wtedy na stanie. Potem poszły z 200tka do Marcina. Gdy nabyłem drogą kupna vk500 temat powrócił i kondensatory ….. też wróciły. Na nowe aktualnie długo się czeka, a moje 2 ja nie odpuszczało więc dlatego taki wsteczny deal . Szybki demontaż potem żmudne wylutowywanie, osdysanie cyny, czyszczenie pcb, lutowanie, skręcanie no co najgorsze targanie tych 50 kg.  Do wymiany poszły też kondensatory sprzęgające. Popołudniami zeszło trochę bo 2,5 dnia ale efekt końcowy naprawdę warty tej gimnastyki. Pomimo tego, że stare kondki trzymały pojemność w granicach tolerancji i ESR to jednak naprawdę warto to zrobić. Różnica jest odczuwalna głównie w szybkości i masie basu. Teraz pozostaje tylko formatować nowe elektrolity i słuchać, słuchać ….. :).
 

8F2AEF7B-57EA-49A3-9682-7F4855D30C62.jpeg

0FFC4A7F-EC9A-4AC8-9D08-C49CA26DF945.jpeg

E6969E96-2C0A-4288-845F-6AF088040778.jpeg

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mario_64 napisał:

Witam.

Od pewnego czasu moje drugie „ja” namawiało mnie do wymiany ponad 20 letnich kondensatorów w zasilaniu vk500.  Zakupione 12 szt. Nichiconów czekało kilka tygodni na półce najpierw u mnie bo miały pójść do vk200, który był wtedy na stanie. Potem poszły z 200tka do Marcina. Gdy nabyłem drogą kupna vk500 temat powrócił i kondensatory ….. też wróciły. Na nowe aktualnie długo się czeka, a moje 2 ja nie odpuszczało więc dlatego taki wsteczny deal . Szybki demontaż potem żmudne wylutowywanie, osdysanie cyny, czyszczenie pcb, lutowanie, skręcanie no co najgorsze targanie tych 50 kg.  Do wymiany poszły też kondensatory sprzęgające. Popołudniami zeszło trochę bo 2,5 dnia ale efekt końcowy naprawdę warty tej gimnastyki. Pomimo tego, że stare kondki trzymały pojemność w granicach tolerancji i ESR to jednak naprawdę warto to zrobić. Różnica jest odczuwalna głównie w szybkości i masie basu. Teraz pozostaje tylko formatować nowe elektrolity i słuchać, słuchać ….. :).
 

8F2AEF7B-57EA-49A3-9682-7F4855D30C62.jpeg

0FFC4A7F-EC9A-4AC8-9D08-C49CA26DF945.jpeg

E6969E96-2C0A-4288-845F-6AF088040778.jpeg

Super robota! W czerwcu wracam na stare śmieci to muszę Cię odwiedzić i posłuchać, bo progres spory od kiedy byłem ostatni raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.