Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Balanced Audio Technology (BAT)


kivlov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:
Co raz częściej słyszę od forumowiczów żebym nie zaniedbywał źródła cyfrowego. Chętnie bym zostawił BSN że względu na aplikacje i komfort ale jeśli dorwę Denafrips pontus II to aż żal nie zagrać przez I2S .
Kolega ma i bardzo chwalił Silent Engel Munich właśnie z Pontusem ingra po I2S no i ponoc super .
Tylko nigdzie Pontusa nie ma w PL emoji1.png trzeba czekać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jestem za. Sprawdziłbym też tego Silenta tym bardziej, że zasilanie liniowe będzie pasowało od Node. Zasadą też jest by najlepsze kable poszły zawsze od źródła chyba, że wszystkie są takie same 😀

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2022 o 09:26, Marcin Wielgus napisał:

Mario zadbał ! 🙂 Sprzegajace audyn prawdziwy Cooper. I jest naprawdę v. Good. 

Obadam źródło bo wmak jest ok

Nawet są wsadzone Audyny prawdziwy cooper max. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nawet są wsadzone Audyny prawdziwy cooper max. 

Toż i gra na max.

Co do kabelków .. zgłoszę się jak tylko sprzęty zawitają pod strzechę. Obecnie zero dostępnej sztuki Denafrips pontus II (Z fakturą) a samego źródła nie będę brał na odsłuch tylko tandem i słuchanie po i2s głównie zgodnie z zaleceniem kolegi @piotrek7 który ocenia że to najlepszy tor .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że Gustard też ma takie wejście. I do plików można to wykorzystać natomiast do tidala z MQA to tylko wchodzi w grę wejście USB. 

Tylko Mariusz pamiętaj że w i2s niestety firmy się nie dogadały i nie ma jednego standardu co na którym pinie ma być tj jaki sygnał wiec łącząc klocki trzeba się upewnić. Często w środku urządzen są mikroswitche do definiowania sygnałów na we / wy na złączu i2s.
Z tego co słyszałem to akurat Denafrips i Silent Agel są kompatybilne i kolega @piotrek7 uwaza że zdecydowanie najlepiej gra po tym złączu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2022 o 17:31, mario_64 napisał:

Widzę, że Gustard też ma takie wejście. I do plików można to wykorzystać natomiast do tidala z MQA to tylko wchodzi w grę wejście USB. 

Mam Gustard x26pro i szukam preampa .  U Ciebie BAT VK-51SE zrobił rewolucję brzmieniową w porównaniu z podłączeniem Gustarda bezpośrednio do wzmacniacza/końcówki ?? Próbowałeś innych preampów z Gustardem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, carlos med napisał:

Mam Gustard x26pro i szukam preampa .  U Ciebie BAT VK-51SE zrobił rewolucję brzmieniową w porównaniu z podłączeniem Gustarda bezpośrednio do wzmacniacza/końcówki ?? Próbowałeś innych preampów z Gustardem ??

Z pre bata jest więcej przestrzeni i tzw muzykalności. Gustard podpięty bezpośrednio do końcówki daje większego „kopniaka” ale trochę ginie scena. Mniej tej magii i ciepła lamp. Choć trzeba powiedzieć, że pre lampowe bata nie daje takiego efektu jak wzmacniacz lampowy. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mario_64 napisał:

Z pre bata jest więcej przestrzeni i tzw muzykalności. Gustard podpięty bezpośrednio do końcówki daje większego „kopniaka” ale trochę ginie scena. Mniej tej magii i ciepła lamp. Choć trzeba powiedzieć, że pre lampowe bata nie daje takiego efektu jak wzmacniacz lampowy. 

Powiem szczerze , że scenę to mam taką która mi odpowiada, ale pewnie może być jeszcze lepiej . Czyli Gustard x26pro aż taki kiepski nie jest . A z jakimś tranzystoowym preampem próbowałeś ?? Choć nie wiem czy to ma sens przy Gustsrdzie, może raczej tylko jak to ująłeś magia lamp może wnieść poprawę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.03.2022 o 00:14, Marcin Wielgus napisał:

c7111744140901c83c5b4207c2bd73f0.jpg
No i stało się. Goliat zagościł pod strzechą choć David zapewniam że nie jest kruszynką. Zaczynam chodzić na siłownię bo to 55kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie odwrotna sytuacja stylistyczna

 

 

C54CD7D0-71E0-4401-A6E8-0D8F1D11F328.jpeg

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2022 o 02:35, mario_64 napisał:

Niestety dobrze grają zazwyczaj te najcięższe i to dotyczy końcówek ale również kolumn.

Ponoć są takie specjalne platformy ze złota, którymi dociążasz budżetowe hi-fi i otrzymujesz dźwięk jak z ciężkiego hi-endu. 

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2022 o 20:06, Chicago napisał:

Ponoć są takie specjalne platformy ze złota, którymi dociążasz budżetowe hi-fi i otrzymujesz dźwięk jak z ciężkiego hi-endu. 

A tak, to teraz najlepsza lokata kapitału 😀

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Nieźle, ale najważniejsze "jak gra"....

No więc Panowie GRA !

Mam dość "łatwe" kolumny i miałem wątpliwości czy bez sensu nie wywalam kasy bo i VK-200 daje przyzwoity bardzo prąd. Czego mi się chciało a no szybszego basu trochę i takiego "z uderzeniem" no i mam i to bez utraty ciepła i rozdzielczości. Natomiast jest inne niespodziewane zaskoczenie a mianowicie scena . Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem - szeroko .. ok było ale teraz jest i głęboko i w górę. Co więcej na scenie jest nieprawdopodobna lokalizacja instrumentów / źródeł pozornych i to wszystko on VK-600SE zrobił.
Z VK-200 było naprawdę dobrze - zróżnicowanie na basie, wspomniane ciepło, niskie zejście, kontrola ale teraz to jest jak dla mnie mały szok. Ale niestety cenowy też, jeśli pomyślimy ile kiedyś ten model kosztował.

Jeśli komuś po drodze do Wrocławia to zapraszam. Jako PRE przygrywa VK-30SE.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

…..z VK-200 było naprawdę dobrze - zróżnicowanie na basie, wspomniane ciepło, niskie zejście, kontrola ale teraz to jest jak dla mnie mały szok. Ale niestety cenowy też, jeśli pomyślimy ile kiedyś ten model kosztował. 
 

Minie trochę czasu i szok finansowy pójdzie w zapomnienie, Fajnie jak by szok w odbiorze dźwięku pozostał ale on niestety też ulatuje bo ucho szybko się przyzwyczaja do lepszego. 
 

Kto wie czy przypadkiem nie będę w okolicy Wrocławia niebawem 😀

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario_64 napisał:

…..z VK-200 było naprawdę dobrze - zróżnicowanie na basie, wspomniane ciepło, niskie zejście, kontrola ale teraz to jest jak dla mnie mały szok. Ale niestety cenowy też, jeśli pomyślimy ile kiedyś ten model kosztował. 
 

Minie trochę czasu i szok finansowy pójdzie w zapomnienie, Fajnie jak by szok w odbiorze dźwięku pozostał ale on niestety też ulatuje bo ucho szybko się przyzwyczaja do lepszego. 
 

Kto wie czy przypadkiem nie będę w okolicy Wrocławia niebawem 😀

wpadaj zapraszam i czekam. napisz kiedy żebym piwo schłodził 

a wczoraj rzuciłem koc na TV miedzy kolumnami, spuściłem roletki na okna = adaptacja akustyczna no i było super i to na trzeźwo ! 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


I jak ci się spisuje pre ? Robiłeś coś ? Ja wymialem suche kondy i dałem nowe lampy. bc0baf323354f1922429f947f7eb20e7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Póki co jestem ogromnym laikiem w dziedzinie BAT . Zakup niespodziewany i nieplanowany . 

Sprzęt ponoć po serwisie choć nie ma na to papierów.

Gra znakomicie a z obsługą pre muszę się zaznajomić . Rozpocznę od ściągnięcia instrukcji obsługi 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Riczi75 napisał:

Póki co jestem ogromnym laikiem w dziedzinie BAT . Zakup niespodziewany i nieplanowany . 

Sprzęt ponoć po serwisie choć nie ma na to papierów.

Gra znakomicie a z obsługą pre muszę się zaznajomić . Rozpocznę od ściągnięcia instrukcji obsługi 😉.

Gratuluję 😀

z BATem jest się na krótko albo jak zaskoczy to sprzęt dożywotni 😫.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Póki co jestem ogromnym laikiem w dziedzinie BAT . Zakup niespodziewany i nieplanowany . 
Sprzęt ponoć po serwisie choć nie ma na to papierów.
Gra znakomicie a z obsługą pre muszę się zaznajomić . Rozpocznę od ściągnięcia instrukcji obsługi .

A gdzie ty upolowałeś vk-30se ?
Jeśli są oryginalne kondy w tych pakietach
964bc80b0b492c26178be84bba72d1bf.jpg
Jak na zdjęciu to do rozważenia wymiana ale mówisz że super gra no to może nie ma.co


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


A gdzie ty upolowałeś vk-30se ?
Jeśli są oryginalne kondy w tych pakietach
964bc80b0b492c26178be84bba72d1bf.jpg
Jak na zdjęciu to do rozważenia wymiana ale mówisz że super gra no to może nie ma.co


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak są dokładnie te same które są na zdjęciu. 

Na razie zrobiłem pierwszy odsłuch . Nie podłączyłem jeszcze VK500 a słuchałem VK30SE podpiętego pod japońską starą końcówkę TOA P150B i dźwięk jest wręcz znakomity . 

U mnie sprzęt zostanie , raczej na bardzo długo .

Takiego realizmu w prezentacji dźwięku z ręką na sercu , nie słyszałem jeszcze .

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

A gdzie ty upolowałeś vk-30se ?

W Norwegii . Ponieważ tutaj jestem to zakupiłem i to w bardzo atrakcyjnej cenie . Tak mi się wydaje 😉

Właściwie chciełem kupić sam przedwzmacniacz . Mam kilka końcówek mocy i chciałem pre lampowe .

Jak pojechałem po niego i zobaczyłem ten "skromny komplecik" od razu wiedziałem że musimy się z właścicielem dogadać. Resized_20220402_170621.thumb.jpg.c39a93d02831625e57202f02e8da57e4.jpg

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.