Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Balanced Audio Technology (BAT)


kivlov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Arek80 napisał:

Super robota! W czerwcu wracam na stare śmieci to muszę Cię odwiedzić i posłuchać, bo progres spory od kiedy byłem ostatni raz

Jasne. Zapraszam, w końcu Spendory zaczęły lepiej pompować powietrze 🙂 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaliśmy z Mario o tym ale popatrzcie jak te BATy Viktor robi. Grube laminaty, grube ścieżki, po 20 latach nigdzie nie widać przypalenia pomimo sporego ciepelka, co pokazuje że i konstrukcja jest dobrze zaprojektowana a i elementy dobrze dobrane . Jak oglądacie reduktora szumy czy innych to wiecie o czym mówię. No i na dodatek "to gra".

Jestem happy że odpuściłem Krell EVO 406 na rzecz BAT a było blisko , cenowo też .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po renowacji @mario_64 jego vk-500 to ja chyba też pęknę i zabiorę się za moje PRE I wymienie pozostałe kondy.
Jednak nawet jeśli pojemność i rezystancja w 20 letnich jest ok to nie jest wszystko co mówi o kondensatorze. Zresztą @mario_64 sam opisz swoje dokonania i wrażenia co ja będę zdradzał ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2022 o 18:30, Marcin Wielgus napisał:

Po renowacji @mario_64 jego vk-500 to ja chyba też pęknę i zabiorę się za moje PRE I wymienie pozostałe kondy.
Jednak nawet jeśli pojemność i rezystancja w 20 letnich jest ok to nie jest wszystko co mówi o kondensatorze. Zresztą @mario_64 sam opisz swoje dokonania i wrażenia co ja będę zdradzał ....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak. Warto jednak zainwestować w nowe elektrolity po 20 latach eksploatacji. Poprawa pod każdym względem. Ale jakość basu przede wszystkim, jego masa i zejście i dyscyplina. Już zaczynam się zbierać na zakup kondensatorów w bat-pak. Trochę rosną koszty bo to 24 szt. po ok 40 zł. Niby sporo ale jak ludzie inwestują w kabel za 10 tys. to czemu nie. Myśle, że znacznie większy przyrost jakości finalnie. 
 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Nie mam BAT ale pytanie: " 

Cytat

Rozumiem , że lampizacja CD ma sens jeśli gra po XLR , bo jeśli jako transport już niekoniecznie ??

Mam Amplifona CD  na lampach Mullarda i też ma zbalansowane XLR, teraz gram po RCA, współpracuje to z Heglem 590. Warto na te XLR? Wiadomo trzeba samemu spróbować ale tak z ciekawości zapytam w tym klubie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Trismus napisał:

Mam Amplifona CD  na lampach Mullarda i też ma zbalansowane XLR, teraz gram po RCA, współpracuje to z Heglem 590. Warto na te XLR? Wiadomo trzeba samemu spróbować ale tak z ciekawości zapytam w tym klubie. Pozdrawiam 

Witamy.

W przypadku BATa to często nie ma innego wyjścia jak podpięcie tylko XLR. Są i owszem w niektórych modelach wyjścia RCA ale w bat najlepiej gra to po XLR. Dużo też zależy od jakości kabla. Tutaj niestety trzeba eksperymentować. 

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witamy.
W przypadku BATa to często nie ma innego wyjścia jak podpięcie tylko XLR. Są i owszem w niektórych modelach wyjścia RCA ale w bat najlepiej gra to po XLR. Dużo też zależy od jakości kabla. Tutaj niestety trzeba eksperymentować. 

Ze swojej strony potwierdzam i odradzam przejściówki z RCA na XLR na kablu. Jeśli już to symetryzator zewnętrzny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie wkręt w BAT trwa .... I wy to rozumiecie
310eabea387df0498b5f2220ca6099e3.jpg
6b4053c2845b879fc00d0b9618be74e3.jpg
4e34fc9a0330aa74f5795c17fccacf3a.jpg
BAT VK-31SE trafił pod strzechę. No więc mam komplet pasujący również kosmetycznie ale ... Pewnie znowu będzie walka z kondensatorami olejowymi w torze audio które wysychają no i jak już ruszę to i Nichicony w zasilaniu też by wypadało a jest tego na sztuki sporo bo ten PRE ma Super-pak w zasilaniu.
Będzie zabawa bo jak mi doniósł @mario_64 czasy dostawy kondownsa liczone w latach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Różnice w brzmieniu między 30 a 31 są znaczące ?
Gratuluję zakupu . Teraz widać zdecydowanie że komplecik z jednej stajni . 

Na razie krótko słuchałem i porównać ciężko ponieważ mój "stary" vk-30se miał remont tj dostał olejowe złote mundorfy z najwyższej półki jak poniżej
5ba35d7b278e56f99284b85d3482b65d.jpg
W zasilaniu też 2 nowe mundorfy poszły oraz set nowych lamp. Był to kosztowny remont ale opłaciło się bo dźwięk super.
Nowy vk-31se jest w oryginale i liczę się z powtórka akcji wówczas będzie sens porównywać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


Na razie krótko słuchałem i porównać ciężko ponieważ mój "stary" vk-30se miał remont tj dostał olejowe złote mundorfy z najwyższej półki jak poniżej
5ba35d7b278e56f99284b85d3482b65d.jpg
W zasilaniu też 2 nowe mundorfy poszły oraz set nowych lamp. Był to kosztowny remont ale opłaciło się bo dźwięk super.
Nowy vk-31se jest w oryginale i liczę się z powtórka akcji wówczas będzie sens porównywać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przymierzam się również do takiego serwisu . Obecnie jednak zawożę DAC Thety do wysłania do kolegi z forum na przegląd i mały "tjuning" . Na BATy przyjdzie pora . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Riczi75 napisał:

Przymierzam się również do takiego serwisu . Obecnie jednak zawożę DAC Thety do wysłania do kolegi z forum na przegląd i mały "tjuning" . Na BATy przyjdzie pora . 

jesli myslisz o remoncie BAT (nie wiem jaki model ? pre ? czy koncwka mocy ) to juz zamów kondensatory bo terminy dostaw są z księżyca, że nie wspomnę o cenach. jeden Mundorf 3.2uF (a w pre trzeba 4) to koszt 450-500 zł .  Nichicony w zasilaniu oczywiście tansze duzo ale dostępność żadna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

jesli myslisz o remoncie BAT (nie wiem jaki model ? pre ? czy koncwka mocy ) to juz zamów kondensatory bo terminy dostaw są z księżyca, że nie wspomnę o cenach. jeden Mundorf 3.2uF (a w pre trzeba 4) to koszt 450-500 zł .  Nichicony w zasilaniu oczywiście tansze duzo ale dostępność żadna. 

Wiem . Szczęka mi opadła jak ostatnio sprawdzałem dostępność lamp o których pisałeś . Dopiero po miesiącu jedna z firm w Niemczech miała je na stanie a cena ponad 100% wyższa od tej o której pisałeś . 

Nie spiesze się z naprawą, serwisem , bo puki co sprzęt gra dobrze . Jak go oddam w czyjeś ręce to mam kilka sztuk innych zamienników . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem te lampy w 4hifi ale nie widzę żeby je mieli . Z taką szajba na rynku mi się też nie chce grzebać z drugiej strony mam 2 pre więc jedno może być rozgrzebane .
Robiac coś lubię się przygotować i action ale jak przygotowania mają trwać rok !!! To mi się nie chce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny poszły o 100 % 

https://sklep.lampyelektronowe.pl/?255,6h30pi-eh-gold&sAttribute=

jeszcze przed specjalną operacją wojskową naszych dawnych przyjaciół płaciłem 400 zł za dobraną parę. Teraz 800 zł.

Aż strach pomyśleć jak będzie potrzeba wymienić za pare lat 4 pary w vk51Se

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ceny poszły o 100 % 
https://sklep.lampyelektronowe.pl/?255,6h30pi-eh-gold&sAttribute=
jeszcze przed specjalną operacją wojskową naszych dawnych przyjaciół płaciłem 400 zł za dobraną parę. Teraz 800 zł.
Aż strach pomyśleć jak będzie potrzeba wymienić za pare lat 4 pary w vk51Se

Plus taki że te lampy są long life . Nie pamiętam.ale gdzie czytałem ile godzin dają radę to było w 10tkach tysięcy godzin


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Jak tak sie zastanowic co odwala EU to tylko czekac jak zabronia sprzedazy takich pradozernych piecy bo to nie EKO! 

nie wywołuj wilka z ...

bodaj w australii - gdzies czytalem - ze klasy A nie sprzedaje sie z tego powodu, moze to kaczka dziennikarska ale przyszlosc tak moze wygladać. 

kiedys mialem Musical Fidelity AMS35 w klasie A i powiem Wam ze dla mnie transzystoriwy BAT brzmi jak klasa A lub bardzo blisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mikelas76 napisał:

Tak mnie bardzo zastanawia czy koncowka BATa jest rzeczywiscie tak dobra? Jak daleko w tyle sa takie koncowki powiedzmy rotel itp za pare tysiakow?

Jest, ale to mówi ktoś kto zachorował 🙂 

jest barwna i ciepła - dosłownie i w dzwięku, a ponadto dynamiczna i szczegółowa. pozornie nie do pogodzenia a jednak . poczytaj o parametrze "slew rate" ktory VK-200 ma 250V/uS to wg mnie pokazuje jaka ma dynamikę i od razu mówie ze nie reklamuję sprzedawanego przeze mnie VK-200 bo on już gra u nowego właściciela u ktorego zastapił bodaj Pliniusa. popatrz tez ile dżuli energii jest magazynowane w koncówce aby ja oddać jak trzeba no i na koniec wydajność prądowa. tylko najlepsze kontrukcje podwajają moc wraz ze spadkiem o 50% impedancji - jest ich trochę ale nie nie to normą. nie mozna patrzeć oczywiscie tylko na parametry. to tylko taki wskaźnik tego co powinien potwierdzić odsłuch. jak nie masz daleko do wrocławia to wpadaj na VK-600SE, a jak blizej do Szczecina to moze mario_64 ugości bo ja dzieki niemu wpadłem na BAT no i ma trochę sprzętu - czasem też na zbyciu jak kazdy z nas.

jakbym miał z czyms porównywać co bardzo dobrze znam, to dla mnie są spore podobieństwa do grania Musical Fidelity, ktore bardzo cenię i też polecam. ikona to MF M6si, a jak się chce duzo lepiej to M6si500 / M6500i.  

takie moje zdanie - Hegel, Cambridge Audio, Rotel to nie moja bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić co @Marcin Wielguspisze. Oczywiście zapraszam do Szczecina by ocenić to na własne uszy 😃. W naszym hobby to zawsze jest tak, że jeden woli Rotela za kilka tysi, a inny BATa ale jeszcze inny Krella, Marka Levinsona itd. Trzeba posłuchać. Dla mnie BAT jest kompletnym i świetnie zaprojektowanym urządzeniem. Ma to coś w dźwięku co mnie urzekło. Potrafi pokazać muzykę w taki sposób, który wciąga i oddaje atmosferę nagrania. Potrafi pokazać muzykę w czystej postaci nie zamazując i żadnego dźwięku. Niewiele wzmacniaczy za kilka tysięcy to potrafi  🙂 Fakt, że trochę prądu ciągnie ale to nie jest sprzęt do słuchania „trójki”. Dla mnie, to za każdym razem jest to uczta dla ucha i nie słucham po 8 godzin przez 7 dni. Ponadto końcówki BATa nie zaliczają się do tych zużywających najwięcej energii porównując oczywiście do sprzętu klasy A i AB. Końcówka vk255SE na biegu jałowym ciągnie ok 50 W jak gra to ok 200-250 W. Ma oczywiście duże trafo bo 1500 W i taką moc pociągnie ale to trzeba by odkręcić gałką na maxa 😀. Ten zapas przydaje się jednak przy nagłych skokach dynamiki i w połączeniu z baterią kondensatorów potrafi zapanować nad głośnikami bez zniekształceń. A to jest bezcenne.
 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mario_64 napisał:

Mogę tylko potwierdzić co @Marcin Wielguspisze. Oczywiście zapraszam do Szczecina by ocenić to na własne uszy 😃. W naszym hobby to zawsze jest tak, że jeden woli Rotela za kilka tysi, a inny BATa ale jeszcze inny Krella, Marka Levinsona itd. Trzeba posłuchać. Dla mnie BAT jest kompletnym i świetnie zaprojektowanym urządzeniem. Ma to coś w dźwięku co mnie urzekło. Potrafi pokazać muzykę w taki sposób, który wciąga i oddaje atmosferę nagrania. Potrafi pokazać muzykę w czystej postaci nie zamazując i żadnego dźwięku. Niewiele wzmacniaczy za kilka tysięcy to potrafi  🙂 Fakt, że trochę prądu ciągnie ale to nie jest sprzęt do słuchania „trójki”. Dla mnie, to za każdym razem jest to uczta dla ucha i nie słucham po 8 godzin przez 7 dni. Ponadto końcówki BATa nie zaliczają się do tych zużywających najwięcej energii porównując oczywiście do sprzętu klasy A i AB. Końcówka vk255SE na biegu jałowym ciągnie ok 50 W jak gra to ok 200-250 W. Ma oczywiście duże trafo bo 1500 W i taką moc pociągnie ale to trzeba by odkręcić gałką na maxa 😀. Ten zapas przydaje się jednak przy nagłych skokach dynamiki i w połączeniu z baterią kondensatorów potrafi zapanować nad głośnikami bez zniekształceń. A to jest bezcenne.
 

Mario,

To Twój BAT 255se jest na olx?

Moglbys napisać kilka slow czym różni się brzmienie 255se id vk500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, EMiL napisał:

Mario,

To Twój BAT 255se jest na olx?

Moglbys napisać kilka slow czym różni się brzmienie 255se id vk500?

Tak to mój Ci on. Brzmienie to ta sama szkoła grania i podobna prezentacja. VK500 posiada 2 trafa po 1 KW. Czyli tzw. Dual mono. V255SE ma jedno 1,5 KW. Jedyna różnica która rzuca się w uszy to vk500 gra z większa swobodą no i pewno poradzi sobie z trudniejszymi kolumnami. Dla łatwiejszych kolumn i dwudrożnych 255 tka radzi sobie spokojnie. 

23 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Ja mam niestety tylko koncowke rotela i wiem ze. to waskie gardlo. Moj pre blazebird od WBA jest swietny i podlaczony chocby pod ATC P1 zagral juz znacznie lepiej niz moj rotel. Tylko ta cena za koncowke BATa..... 

Zawsze jest ta kwestia ceny. Jednak tutaj cena rekompensuje czas spędzany z muzyką.  Cena nowej vk255 SE to pow. 42 tys. Wiadomo, że część to cło i podatki ale końcówki takiej klasy kosztują niestety nie mało i Większość porządnych piecy produkują Amerykanie. Wcześniej miałem cambridge cxa80 i przesiadka na BATa to było jak przesiadka z poloneza na mustanga 😀

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mario_64 napisał:

Tak to mój Ci on. Brzmienie to ta sama szkoła grania i podobna prezentacja. VK500 posiada 2 trafa po 1 KW. Czyli tzw. Dual mono. V255SE ma jedno 1,5 KW. Jedyna różnica która rzuca się w uszy to vk500 gra z większa swobodą no i pewno poradzi sobie z trudniejszymi kolumnami. Dla łatwiejszych kolumn i dwudrożnych 255 tka radzi sobie spokojnie. 

Fajny jest ten 255se, ladna bryla.

Na jakich kolumnach słyszysz, że vk500 radzi sobie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, EMiL napisał:

Fajny jest ten 255se, ladna bryla.

Na jakich kolumnach słyszysz, że vk500 radzi sobie lepiej?

Powiem tak, im kolumna ma więcej głośników czyli membran do poruszenia i im kolumna ma wyższą moc znamionową i bardziej złożona zwrotnicę i niższa skuteczność to zawsze lepiej mieć zapas mocy. Wtedy gra nabiera właśnie tej swobody i takiej łatwości w oddaniu skoków dynamiki. 
To podobnie jak z samochodem i podejściem do wyprzedzania. Zawsze lepiej mieć pod maska 250 koników niż 150. 

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mario_64 napisał:

Powiem tak, im kolumna ma więcej głośników czyli membran do poruszenia i im kolumna ma wyższą moc znamionową i bardziej złożona zwrotnicę i niższa skuteczność to zawsze lepiej mieć zapas mocy. Wtedy gra nabiera właśnie tej swobody i takiej łatwości w oddaniu skoków dynamiki. 
To podobnie jak z samochodem i podejściem do wyprzedzania. Zawsze lepiej mieć pod maska 250 koników niż 150. 

Wszystko prawda, doszedłeś do tych wniosków słuchając na spendorach d7.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, EMiL napisał:

Wszystko prawda, doszedłeś do tych wniosków słuchając na spendorach d7.2?

Nie tylko, na 3 modelach Spendorów, a i u kolegi słuchaliśmy z Wilsonami Sophia tylko z mytkiem i też fajnie to grało. Kolega miał klona końcówki accuphase i z BATem nie miał szans.

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.