Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny link, dzięki.

Co do Twoich podpowiedzi to nie będę tak szalał. SGO na samą górę jak piszesz to wydatek z 2200zł za same kondy. Kolumny są warte z 4000zł :) Myślę, czy nie spróbować takiego zestawienia jak na zdjęciu z linka czyli Aluminium Oil na górę. Koleś też widzę, że wymienił elektrolity. Zastanawiam się czy to bezpieczne posunięcie. Trochę się boję "rozjechania" kolumn ale zawsze jak widzę elektrolity w zwrotce to mnie szlag trafia.

 

Natomiast jeśli chcesz zmienić górę , to po pierwsze kond i kable moim zdaniem

Ok, dzięki. Ale wg mnie kable też są ok, panerai też pisał że na oko wyglądają solidniej niż w tych nowszych Focalach. Burz jak był u mnie stwierdził też, że są solidniej wytłumione niż jego Chorusy 826. Skupiłbym się na torze wysokotonowego na razie, reszta później. Radźcie co wsadzać. Mundorf Aluminium Oil jak z tej strony francuskiej jestem w stanie sfinalizować.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

defol ,

zmiana okablowania na srebrny drut w torze wysokotonowego robi różnicę , polecam ten od SuonusOliwy , ja mam wymienione w PS 5.1 a w electrach wymieniam na QED silver na niskie daje kimbera.

co do konda to warto , rozważ też jantzena

Edytowane przez Goky1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niskie daje kimbera.

co do konda to warto , rozważ też jantzena

Którego Kimbera?

Jantzena nie chcę. Mam w monoblokach Silvera trochę je otworzył ale też wprowadził sporo nie potrzebnej ostrości i sybilantów. Teraz będę wkładał Silver Gold, które są bardziej rozdzielcze i mniej ostre.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jantzena nie chcę. Mam w monoblokach Silvera trochę je otworzył ale też wprowadził sporo nie potrzebnej ostrości i sybilantów. Teraz będę wkładał Silver Gold, które są bardziej rozdzielcze i mniej ostre.

 

Proponuje poczytać wątek o modyfikacjach EV Delta, tam są wrażenia z użycia różnych kondesatorów.

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1231.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bipolary smialo wywalaj, ja zmienilem zrobilem pomiary i nic nie wykazalo ze cos sie rozjechalo. To mit powielany bez zadnych podstaw. Kable dalbym inne, neotecha brdcc http://www.hificollective.co.uk/wires/neotech-BRDCC-flat-braided-copper-wire-cotton.html

Po kolei wg linka niskie, srenie, wysokie. Srebra tym bardziej od sonus oliwy nie dawaj.

Zmienilbym tez cewki rdzeniowe, toroidalne na bas i powietrzna na srednice.

Kondy wg uznania, ale te pokazane na francuskiejmstronie jak najbardziej maja sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nad tymi białymi MCap zastanowił, u mnie one się nie sprawdziły brak im jakiejkolwiek muzykalności, kolega za to z powodzeniem zastosował ich odmianę ZN.

Ja ciągle jestem na początku ścieżki i puki nie znajdę czegoś lepszego niż białe MCapy to wróciłem do oryginalnych kondensatorów. Mam na filtr głośnika średnio tonowego.

 

Zanim coś wyrzucisz na stałe stare elementy to się z tym dźwiękiem oswój i posłuchaj dłużej by po wstępnej euforii nie dojść do wniosku, że się nie da tych kolumn słuchać bo są suche i bez wyrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta ekonomia. Moim zdaniem jak juz robic upgrade zwrotnicy to trzeba isc grubo. Zadne polsrodki nie dadza efektu. Jest tez druga strona medalu, u mnie zmiana totalna zwrotnicy spowodowala, ze musialem zmienic wszystkie lampy w koncowce mocy i pre oraz oraz kable rca. Takze to, ze po zmianie na "grube" komponenty zagralo gorzej wcale nie wynikalo, ze cos zepsulem, tylko to, ze kolumny pokazaly jakiej niskiej jakosci sa inne komponenty. Takze dluga droga przed kolega. Niestety nie jest latwo.

Rca dalem 2x albedo monolith, teraz czekam na dostawe na testy albedo monolith glosnikowy.

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś wyrzucisz na stałe stare elementy to się z tym dźwiękiem oswój i posłuchaj dłużej by po wstępnej euforii nie dojść do wniosku, że się nie da tych kolumn słuchać bo są suche i bez wyrazu.

Jasna sprawa. Na pewno nie jest to moim celem. Chciałbym nieco wygładzić wysokie tony i nadać im lepszej rozdzielczości. To wszystko, reszta może zostać bez zmian. Najgorsze, że nie wiem czego się spodziewać po włożeniu Mundorfów Aluminium Oil. Już się przekonałem, że czasem wydajesz pół pensji na kondy i lepiej było zostawić stare. Ale muszę zaryzykować.

 

zagralo gorzej wcale nie wynikalo, ze cos zepsulem, tylko to, ze kolumny pokazaly jakiej niskiej jakosci sa inne komponenty

Ludzie mówią o Focalach właśnie tak, że są słabe, że równowaga tonalna jest zabużona. A wg mnie mówiąc tak nieświadomie mówią o swoich pozostałych elementach zestawu.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defol, nie daj się nakręcać:) Zważ wartość kolumn do kasy wydanej na polepszenie elementów zwrotnicy i zastosuj złoty środek. Ale drobnymi kroczkami, po kolei, oceniając jakość zmian.

Zacznij od pathaudio, wygrzej, posłuchaj. Będzie lepiej, gwarantuję, bo wiem to po swoich focalach. Potem, ewentualnie, w torze tweetera wymień dwa kondy z szeregu, ale na pewno nie na najdroższe mundorfy. W tym konkretnym przypadku to byłby przerost formy nad treścią:)

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pathaudio, wygrzej, posłuchaj

Path jednak odpada bo w zwrotce jest jednak 0.6 a nie 0.5 a oni takich nie robią. Na pewno nie kupię tak drogich kondów bo wolę sprzedać kolumny i dołożyć 4tys., które bym wydał na zwrotki i szukać czegoś innego. Ale te Mundorfy Aluminium Oil to koszt około 50zł/szt za te pojemności, które potrzebuję. Więc cena za dwie zwrotki to ok 200zł za same kondy w torze wysokotonówki. Więc do przyjęcia.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim poruszonym zdjęciu zrobionym telefonem wygląda na 0,5 ohma.

 

Tak na zdjęciach: u góry 0,6 z toru średniotonowego, u dołu jest chyba przerwa w brzuszku, więc wygląda na 0,5...

rezystory_zpsxczgnekd.jpg

 

... a gdyby nawet, to biorąc pod uwagę tolerancję oraz fakt, że pathaudio łagodzą, to bym zarysykował.

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka tam odmiana wysokotonowego siedzi ?

TC90TDX

 

Na moim poruszonym zdjęciu zrobionym telefonem wygląda na 0,5 ohma

Niestety jest 0.6. Już miałem zamawiać ale jeszcze rozkręciłem i jest 0.6.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, że trwało u mnie to rok

Ja też nie zrobię wszystkiego na raz. Tak jak pisał burz, dobrze jest robić etapami bo jak zrobisz kilka rzeczy na raz to nie wiadomo jaka zmiana co wniosła. Na razie wezmę te Mundorfy Aluminium Oil (chyba), choć z tego co napisał Piterski wcale lepiej być nie musi. Tak jak z moimi monoblokami. Wsadziłem zamiast tanich ruskich olejaków Jantzena Silver i okazało się, że osiągnąłem to co zamierzałem ale kosztem wyostrzenia góry. Ktoś też pisał w innym wątku, że się narobił ze swoim odtwarzaczem. Też dłubał dwa lata, wsadził majątek potem kupił taki sam odtwarzacz tyle, że seryjny i ... wielce się zasmucił :) Ale nie spróbuję to nie usłyszę.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panerai_47 ,

 

Napisz co zrobiłeś ze swoimi zwrotnicami itd ?

 

Tak bedzie latwiej :-)

Po prawej na zdjeciu oryginalna plytka zwrotnicy. Poza tym wymienione okablowanie, gniazda glosnikowe na wbt, w srodku wyklejona kolumna mata butylowa. Na tym zdjeciu jeszcze cewki rdzeniowe, ale juz wymienione na powietrzne na srednicy a na basie dalem toroidalne.

post-6746-0-58153300-1464861612_thumb.jpeg

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

posłuchałem wczoraj Focali 716, tam drzemie ukryty potencjał, słychać to, a to przecież niski model.

 

Fajnie zagrał z elektroniką Regi. Jak rozumiem warto też posłuchać z Caspianem, Vincentem 227/237, MF, lampą (Audio Fezz Titania / Cayin? Jolida tylko w ciemno do kupienia). Jeszcze coś? Naim, Audiolab, Baltlab E3, Hegel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numik stwierdza potencjał niskich modeli Focali.

A ja potwierdzam, ponieważ po gruntownych zmianach w Focal 714 doznałem porażenia mózgowego;-)

Dlaczego fabrycznie montują taką nędzną zwrotnicę i byle jakie wytłumienie?

Chyba dlatego, żeby wyższe modele też mogły się sprzedawać.

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.