Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  177 członków

Focal Klub
IGNORED

klub miłosników kolumn Focal'a


panerai_47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli według przeciwników modyfikacji każdy wyrób opuszczający fabrykę jest skończony?

I już lepiej być nie może?

Jeżeli chcemy lepiej, to tylko kupując wyższy model?

Jakby fabryka do niskich modeli wkładała najlepsze elementy, to co by musiała wkładać do tych wyższych?

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można mieć niechęć do ulepszania , poprawiania gotowych kolumn , można też mieć jakieś obawy.

Każdy wymieniony podzespół taki jak kable , rezystor , kondensator itd.. ma inny wpływ na dźwięk.

Moim zdaniem należy ominąć przypadkowość , i stosunkowo nie dużym kosztem poprawić to co wypuściła fabryka.

Taki kondensator ma kilka kluczowych zmiennych swoich wartości i tani produkt jaki jest montowany w zwrotnicach focala nie dorówna parametrom np.Mundorfa.

Dodaje skan testu kolegi z innego forum.

post-46071-0-69856300-1466425501_thumb.jpg

post-46071-0-69856300-1466425501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałem zapisać się do klubu z moimi profilami 918

To moje pierwsze focale i wrażenia po moich wcześniejszych monitor audio i kefach są niesamowite.

Obfitość basu, oraz uczucie przestrzeni i lekkości w muzyce.

Na tle monitor audio które lubiły czasem zakłuć w uszy są zupełnie neutralne.

Jestem w ich posiadaniu od kilku miesięcy a miłość nadal nie słabnie.

Pozdrawiam wszystkich focalowców!

Edytowane przez Gothan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak macie blisko do siebie to wygospodarujcie trochę czasu i spotkacie się. Napiszcie wrażenia. Ja też chcę zabrać się za modyfikację zwrotnic ale zanim to zrobię chciałbym posłuchać kilku obiektywnych opinii. Nie chcę wydać kasy w błoto. I tak pewnie na jednej przeróbce się nie skończy. U burza w Chorusach przyniosło to spodziewany rezultat ale wiadomo, że im więcej opinii tym ta opinia bardziej wiarygodna.

 

Gothan, witamy. Napisz czego słuchasz i z czym grają Twoje paczki.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz częściej jazzu, oraz trochę rocka i klasycznej.

Gra to z mono blokami NVA A80 przez pasywke.

Muza leci z denona dcd 835 oraz kompa do daca schiit bifrost.

Jest bardzo dobrze.

Wymieniłem ostatnio prawie cały tor i wydaje się że na kilka lat będę miał spokój.

Teraz tylko kupować płyty i to najlepiej wydania japonskie.

Edytowane przez Gothan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie - co lepiej:

a) http://allegro.pl/focal-electra-1027-be-hi-end-i6296330278.html#thumb/1

czy

b) nowe arie 948

?

 

Cena swietna, brac i sie nie zastanawiac

Ale jak czytam na Twoim profilu, to do kina domowego. Obie te konstrukcje wymagaja wydajnego wzmaka. Nie wiem czy amplituner da rade

Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym skonfrontował te Electry z Harpią Acoustics Keith albo Dobermanami-tu będzie drożej. W tych pieniądzach Keith znajdziesz a może być lepiej.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sieci można znaleźć wiele entuzjastycznych recenzji oraz opinii użytkowników:

 

file:///C:/Users/Use­r/Downloads/hifi-cho­ice%20(2).pdf

 

file:///C:/Users/Use­r/Downloads/what-hi-­fi-7%20(1).pdf

 

file:///C:/Users/Use­r/Downloads/la-revue­-du-son.pdf

 

file:///C:/Users/Use­r/Downloads/hifi-cho­ice-102007.pdf

 

file:///C:/Users/Use­r/Downloads/hifi-rev­iew.pdf

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić sprzedającego te electry, kupowałem kilka razy od Adama i zawsze było wszystko ok.

Mam electry 1027be i mezzo utopie, mialem tez mini utopie i z cala sympatia do sprzedajacego electry polecam tobie mini utopie albo lepiej mezzo.

Stara utopia bez berylu to kolumny lepsze pod kazdym wzgledem... jedne i drugie kochaja duzo watow z lampy lub mocne, drogie grajace gestym dzwiekiem tranzystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sluchalem ale po minasach nie wiem czy chce....

 

Sopry rowniez nie sluchalem ale po utopiach berylowych nie bylo zachwytu wiec watpie aby sopry mnie chwycily za serce. Jeszcze nie sluchalem kolumn pokroju klipsch la scala lub wysokie jbl to moze byc fajne granie.

Mam w pamieci brzmienie Tannoy na srm 12' i gdyby nie brak basu to gra to świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asr emitter jest bardzo ok. Zapraszam jak masz ochotę rzucic uchem. Kiedys zestawiano na wystawach utopie z lavardinem, wyzszy model moglby byc ok, pass rowniez pasuje.

 

Ale mini lepiej z lampa zestawic wg mnie cos okolo 50 w najlepiej na 211 lub 845 albo na kt jadis lub audio research.

Mezzo potrzebują wiecej pradu i tu ciezko z lampa ale 150w jolida pięknie daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chorusy grają z tym wzmakiem? I z czym grały wcześniej?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.