Skocz do zawartości
IGNORED

Test wkladek gramofonowych


Gość StaryM

Test wkładek gramofonowych  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która wkładka brzmi najlepiej?



Rekomendowane odpowiedzi

Gość StaryM

(Konto usunięte)

Myślę, że oprócz brzmienia wkładki są jeszcze ważne uszy. Ja - na przykład - już kiedyś pisałem, że mój odbiór wysokich tonów kończy się gdzieś w okolicach 13kHz. Może i trochę więcej, ale celowo zaniżam, bo do tej granicy jestem jeszcze pewny, że coś słyszę.

Zatem ewentualne problemy wkładki lokujące się gdzieś koło 16kHz nie będą mnie dotyczyć. Młodzi ludzie - koło trzydziestki zapewne będą 16kHz jeszcze słyszeć. Więc im ta sama wkładka może zabrzmieć inaczej. A złotouchy słyszący jitter rzędu jednej picosekundy to zapewne usłyszy nawet zawirowania wkładki w okolicach 30kHz. trzeba bowiem powiedzieć, że nagrywając 24bit/96kHz uzyskujemy z wkładki nawet 40kHz. ;)

 

Zapraszam do dalszych testów. Szkoda, że żaden z panów złotouchych się nie zdecydował. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Zapraszam do dalszych testów. Szkoda, że żaden z panów złotouchych się nie zdecydował. ;)

To pewnie nie do mnie było, ale mam szczerą chęć posłuchać tylko muszę jakiś zestaw stworzyć żeby to odtworzyć :)

Bardzo fajna inicjatywa.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc ostatecznie wybrałem 4. ma delikatnie odmienną barwę, ale pasuje mi to na chwile obecną. w następnej kolejności była by 2 a za nią szóstka. gdybym miał jedną z nich kupić to wziąłbym najtańszą. muszę też przyznać że żadna z tych próbek nie brzmi za dobrze i że do większości z nich bym przywykł po dłuższym słuchaniu. a, no a trójka zdecydowanie najgorsza...

(ODAC&MDR-V6)

 

 

@staryM

na tych nagraniach rzeczywiście jest jakiś dźwięk podchodzący pod 40000... a jeśli można zapytać, na prawdę nie słyszysz nic ponad ~13khz? gdzie to sprawdzałeś? na dzień dzisiejszy mając 25 lat słyszę 19000Hz a wyższych częstotliwości nie mam jak sprawdzić i właściwie nawet bym nie chciał, bo to nic przyjemnego.. powyżej tych 12, 13khz robi się naprawdę nieprzyjemnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Popieram apel kolegi. Tylko 16 osób wzięło udział w teście, a niby tysiące dziennie wchodzą na forum... ;)

 

@alekksander:

Teoretycznie ludzie słyszą pasmo 20Hz - 20kHz. Przeważnie nawet młode osoby nie słyszą więcej niż 18, 19kHz. Już około trzydziestki słuch się degraduje i znam kilka osób słyszących nie więcej jak 14kHz. Sam ostrożnie uznaję te 13kHz, bo potem to już chyba tylko mi się wydaje. Mój ojciec będąc starszy niż ja obecnie, słyszał do około 15kHz. Ale wujek mając 50 lat nie słyszał nic powyżej 8kHz. Tak więc to wygląda różnie i są odstępstwa od reguly, ale jeszcze żadnego człowieka nietoperza słyszącego ultradźwięki osobiście nie poznałem. Choć na forum tacy bywają. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Dziś przez przypadek mogłem posłuchać tych próbek nie przez słuchawki ale w bardziej komfortowych warunkach,czyli w Audioforte . Słuchałem tych flaków z Atoll'a i na dużych elektrostatach.Słuchałem po kolei próbek od 1 do 6 zaskoczyło mnie to ,że miałem odczucie pogrupowania w następujący sposób 1,3,5 to jakby jedna grupa i 2,4,6 druga. Wrażenie było takie ,że te 1,3,5 brzmiały podobnie ,choć z wyczuwalnymi różnicami ale jakby to była jedna lina brzmieniowa. Czyli bez wywalonej góry ,z mało wyrazistym środkiem i niczym nie wyróżniającym się dołem pasma . Takie mało zachęcające brzmienie. Chyba 5 próbka była najmniej ciekawa -sucha ,zmatowiona i do dupy. Teraz 2,4,6 Na tych elektrostatach brzmiały bardziej dynamicznie, ale jak dla mnie były bardzo podkolorowane-było w nich więcej przestrzeni ,ale bardzo to brzmiało chaotycznie .Chyba z w tej grupie najlepiej zagrała 2 a okropnie 6 . I co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my na to, że trzeba oddać głos :)

Wreszcie ktoś kto podobnie jak ja "docenił" wkładkę 6 a już myślałem , że ze mną coś nie tak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z wygłaszanych tu opinii, to świadczy, że jednak jakieś różnice są. :)

Wciąż jednak mało osób głosowało ;(

Bo widzisz Maćku, to zbyt wiele wyzwań dla naszych audiofilów. Trza te flaki ciągnąć, potem jak to to słuchać? Na głośniczkach w lapku? Pewnie wszystkie jednakowo źle zaskrzeczą, na słuchaweczkach dousznych? No niby lepiej, ale również zbytnich różnic sie nie usłyszy. Na nagłownych? No wypada przez wpięty wzmaczek słuchawkowy. Podpiąć pod zestaw, no to właśnie kilku tylko się zawzięło i podpięło :-) Reszta poczeka se spokojnie jak podasz jakie wkładki pod którym plikiem grały. :-))

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt głosów jest mało.

Jak mówią „krowy które ryczą mało mleka dają”

Ja właśnie zainstalowałem na pokładzie FF15XE MKII z nową igłą i zmiękczam zawieszenie.

Słucham już czwartej płyty, następnie podepnę się z kompem do wzmaka i posłucham jeszcze raz tych plików, ale na kolumnach.

Zobaczymy co w trawie piszczy : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Panowie! Jak trzeba jak krowie na rowie to proszę.

Podoba mi się pomysł na zabawę, ale to, że nie wezmę w niej udziału wynika z przynajmniej dwóch rzeczy, innych niż słabość do tricków socjotechnicznych Starego.

1. Żadna z wkładek mnie nie podnieca.

2. Jestem oderwany od gmerania,ripowania,po prostu słuchania toru cyfrowego inaczej niż prosto z płyty CD, czyli nie znam się na DAC-ach, FLAC-ach i mój laptok zdecydowanie nie posłuży do oceny wkładek bo byłby to śmiech. To znaczy- ja bym się śmiał, że coś porównuję na laptoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie z grubsza posłuchałem z kompa przez sluchawki,ale nie douszne (Q701),bo dopiero wrócilem z pracy.Jutro do południa posłucham na spokojnie przez wzmacniacz.6 puki co najgorzej wypada według mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to się załamałem:( Nie słyszę różnic na tych mikrogłośniczkach komputerowych. W łikend spróbuję na słuchawkach, a może na cd ( mimo utraty jakości). Jeśli nadal nic nie usłyszę, to pewnie czas przestać inwestować w sprzęt:( Chociaż dzisiaj przyszła nowa listwa zasilająca i różnica jest znacząca - znaczy się coś tam słyszę chyba jeszcze.....

 

Generalnie zabawa fajna, a inicjatywa StaregoM jak najbardziej godna uznania:) Duuży plus, bo wreszcie jest za co postawić:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Frywolny, a nie jest tak, że po prostu pękasz? Nie bój się. Trudno, najwyżej zagłosujesz na MF-100 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęka, pęka tylko ideologię dostawia. Dużo lepiej byłoby jakby, jak to ktoś powiedział , "siedział cicho" :)

 

W łikend spróbuję na słuchawkach, a może na cd ( mimo utraty jakości)

Na pewno usłyszysz tylko weź słuchawki lepsze od głośniczków w laptopie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Rożnice są bardzo wyraźne. Jeszcze będę chciał posłuchać tych utworów na zestawie z kolumnami, ale to będę musiał pofatygować się do kolegi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nazwę to Frywolny tak, wykręcasz się sianem, każdy ale to każdy laptop ma gniazdo słuchawkowe, można do niego podłączyć kabel mini jack stereo /wtyk cinch i do wzmacniacza. Trzeba tylko chcieć.

I jeszcze jedno, jeśli ktoś słyszy kable to różnice w dźwięku poszczególnych wkładek też będzie słyszał nawet jeśli sprzęt będzie słabej jakości.

 

Pełen szacunku dla Ciebie 4321

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4321, ten + ode mnie. Tafnieś to Waść wyimaginował :-)

 

Tancerzu drogi tą uwagą o miernosci wkładek to chyba nie bardzo, przy droższych o pierdylion zł również mógłbyś babola pierdyknąć :-) Nie bój sie malej śmieszności, toż to zabawa jeno :-)

 

Serdeczności Wszystkim.

Włodek.

 

Ja nazwę to Frywolny tak, wykręcasz się sianem, każdy ale to każdy laptop ma gniazdo słuchawkowe, można do niego podłączyć kabel mini jack stereo /wtyk cinch i do wzmacniacza. Trzeba tylko chcieć.

I jeszcze jedno, jeśli ktoś słyszy kable to różnice w dźwięku poszczególnych wkładek też będzie słyszał nawet jeśli sprzęt będzie słabej jakości.

 

Pełen szacunku dla Ciebie 4321

 

Wybacz zapytanie, czy Dołęga w awatarze to Twój rodzinny znak, czy tylko jako ozdoba nicku?

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez przypadek mogłem posłuchać tych próbek nie przez słuchawki ale w bardziej komfortowych warunkach,czyli w Audioforte . Słuchałem tych flaków z Atoll'a i na dużych elektrostatach.

Jak ktoś ma ochotę posłuchać - zapraszamy...tym bardziej, że w przypadku rozmów i wymianie opinii o analogu nie ma u nas limitu czasowego :)

Małe sprostowanie - Magnepany to magnetostaty, a nie elektrostaty - nie bez przyczyny w Klubie Elektrostatów i Magnetostatów mamy wyraźny podział na zwolenników jednej i drugiej konstrukcji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No, pliki bardzo pięknie grały na przedostatnim wrocławskim Audiofilu na magnetostatach od AudioForte. Spodziewałem się stadionowej przestrzeni (pewnie kwestia repertuaru/realizacji nagrań), ale i tak było super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Frywolny, a nie jest tak, że po prostu pękasz? Nie bój się. Trudno, najwyżej zagłosujesz na MF-100 ;)

 

Niech będzie, że pękam, ale jest dużo niewiadomych/zmiennych po drodze dźwięku wydobytego z wkładki zanim trafi do ucha za pośrednictwem jakichś słuchawek . Cała armia kabelków i konwerterów. Na koniec tej wypadkowej dojdzie jeszcze indywidualny odbiór tego dźwięku i ocena, a wynik referendum będzie brzmiał dobitnie- najlepszą wkładką jest..... i się wszyscy na nią rzucą kupować. No bo w ślepych testach wyszło przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się wszyscy na nią rzucą kupować. No bo w ślepych testach wyszło przecież.

 

eee..chyba większość ma świadomość że nie ocenia brzmienia wkładki ale lepszą lub gorszą "reprezentację" tego brzmienia za pośrednictwem takich czy innych słuchaweczek, głośniczków itp.

Dlatego radzę traktować to jako zabawę. druga cześć tej zabawy będzie prawdopodobnie polegała na próbach zgadywania przyporządkowania brzmienia do wkładek z listy.

Jest mnóstwo postów gdzie ludzie próbują udowodnić swoją rację i nieskończoną wiedzę, czasem bywa ostro a tutaj prosz. zakątek gier i zabaw

No i oczywiście w podteksćie jest fakt że kolega StaryM nie może uwierzyć że mf100 lepej brzmi niż AT i chce tylko potwierdzić czy tylko jego słuch nie myli ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.