Skocz do zawartości
IGNORED

Test wkladek gramofonowych


Gość StaryM

Test wkładek gramofonowych  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która wkładka brzmi najlepiej?



Rekomendowane odpowiedzi

<br />No i oczywiście w podteksćie jest fakt że kolega StaryM nie może uwierzyć że mf100 lepej brzmi niż AT i chce tylko potwierdzić czy tylko jego słuch nie myli ;-) <br />
- chyba chodzi o co innego - po prostu, gdyby nie startowała mf100, to ankieta ta byłaby ankietą bez jaj ! :)

ps. tłumaczenia frywolnego są mało przekonujące...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

No i oczywiście w podteksćie jest fakt że kolega StaryM nie może uwierzyć że mf100 lepej brzmi niż AT i chce tylko potwierdzić czy tylko jego słuch nie myli ;-)

Sprawa nie jest tak banalna. Po prostu znajomy znalazł w likwidowanym GSie cały karton wkładek MF-100 z dobrego rocznika 1979. Jest ich osiemset. Nawet sprzedane po 10 zł dają 8 kafli czystego zysku, ale jeśli się wywoła popyt, to pójdą po stówce. Znajomy podzieli się ze mną po 50%, w zamian za zrobienie wokół nich szumu w sieci. Za 40 tysięcy to sobie wreszcie sprawię sprzęt audio i nie będę słuchał na techniksach z niemieckich wystawek. :)

Mam nadzieję, że po tej historii kolega frywolny sobie wreszcie pójdzie stąd na dobre. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy podzieli się ze mną po 50%, w zamian za zrobienie wokół nich szumu w sieci.

 

To ile wkładek odpalisz za udział w projekcie? :-)) Wchodzę w tą reklamę :-)

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Znajomy podzieli się ze mną po 50%, w zamian za zrobienie wokół nich szumu w sieci.

To ile wkładek odpalisz za udział w projekcie? :-)) Wchodzę w tą reklamę :-)

Panowie jest haczyk.

Jak się okaże że MF-ka deklasuje i walcuje to trzeba wejść pod stół, odszczekać i zamieścić filmik w wątku z filmikami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem wczoraj na głośnikach, ale było już bardzo późno, więc dziś jeszcze raz tylko głośniej.

N6 bardzo ostra góra aż bolą bębenki w uszach.

Reszta bez zmian.

Moim faworytem nadal jest N2

 

Szkoda Frywolny że masz takie opory.

Wiadomo, że te wkładki w każdym systemie zagrają inaczej niż u Starego.

Powiesiłem wczoraj Ortofonia FF15 i co?

Gra naprawdę z wypierdem i całkiem inaczej , nie jestem wstanie go wyselekcjonować na

100% który to może być.

Powiem Ci lepszy taki test niż kupowanie wkładki w ciemno. Sam wiesz kupujesz taką Sumiko Pearl i po założeniu do gramofonu stwierdzasz że to nie to. Trzeba to traktować jako orientacyjne próbki, jak grają dane wkładki.

 

Vlado

Jest to( znak) herb używany przez moją rodzinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, słuchać, głosować nie bać się.

Zagłosowało zaledwie 18 osób, czyżby pozostali to zwolennicy "ukrytej opcji" cyfrowej? ;-)

A wyniki będą zaskakujące......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dawaj "tancerzu" głosuj. Jak zagłosujesz, zobowiązuje się ujawnić jak ja zagłosowałem poprę screen'em wykresu gdzie gwiazdka wskazuje nasz głos. :-)

Pokaż żeś tancerz z jajamy :-))

Włodek.

 

Vlado

Jest to( znak) herb używany przez moją rodzinę.

Jam Grzymała, kłaniam Waszmości :-)

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to AT440 to chyba źle ustawiona albo rowek nie wytrzymał testów ;) .

Ze wszystkich moich wkładek ma najmniejsze przestery a tutaj odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

MF-100 obstawiam jako nr 4. Mam ja w szufladzie. Zaraz zaloze do Daniela i przypomne sobie jak gra ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to Mf-100 przenosi pasmo od 30-18000 Hz :-) Myślisz że to Nr 6 ? :-)

He he, po paśmie to chyba żaden geniusz nie odróżni. A charakteru MF-100 to nie pamiętam bo nie słuchałem jej juz ponad 5 lat.

Zresztą nie ma się co przejmować. Pytanie bowiem nie brzmi zgadnij, która wkładka jest która tylko jaka się Tobie najbardziej podoba w danej konfiguracji czyli konfiguracji Maćka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF-100 obstawiam jako nr 4. Mam ja w szufladzie. Zaraz zaloze do Daniela i przypomne sobie jak gra ;-)

Według mnie to 3ka.

W.

 

Maciej, może określ ostateczny termin zamknięcia konkursu. To zmobilizuje ociągających się i naszej cierpliwości nie nadwyręży.

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przepraszam, zerknalem jeszcze raz na swoj post nr #59 i mysle, ze MF-100 to probka nr 3, a nie 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zerknalem jeszcze raz na swoj post nr #59 i mysle, ze MF-100 to probka nr 3, a nie 4.

W papugę sie bawisz, przedrzeźniaczu? :-)))

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pochrzanilo mi sie. 4-ka ma za mocna gore jak na MF-ke. Tak mi sie przynajmniej wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Wobec tego ustalamy, że test zamykamy w niedzielę wieczorem niezależnie od liczby glosujących.

Przypuszczam, że powodem niewielkiej liczby głosujących jest moja skromna osoba. Podobnie jak frywolny trucht zapewne obawiają się, że na koniec wyskoczy jakiś królik z kapelusza w rodzaju: "A kuku to wszystko były nagrania wkładki MF-100". ;)

Z tego powodu postanowiłem dać szansę także anonimowym głosom - tu na forum takiej opcji w ankiecie nie ma. Każdy może zobaczyć kto i jak zagłosował. Jeśli ktoś chce zagłosować anonimowo (mogą też głosować ci, którzy zagłosowali tutaj), to można to zrobić na tej stronie.

 

Po zakończeniu ankiety podzielę się ze wszystkimi swoimi uwagami na temat wkładek i oczywiście podam która była na jakiej pozycji. Wcześniej podawałem zarówno screen z informacjami o zdjęciu, jak i md5sum, te informacje wraz ze zdjęciem wyślę do vlado, a także do każdej innej osoby, jeśli nie będzie dowierzać i będzie chciała mnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- a dlaczego w głosowaniu anonimowym jest przestawiona jedynka z dwójką ? - czy jeżeli tu oddałem głos na 1 - to tam aby oddać głos na tę samą wkładkę mam zaznaczyć drugą w kolejności ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to O.K. Trzy minuty i wszystkie brzmią tak samo IMO. Siedzę przy kompie więc z boku całego stereo oceniam więc brzmienie nie stereofonię.

 

edycja.

No nie jednak...

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 08.04.2014 - 22:27

 

 

 

Czwórka mi nie chce współpracowac z foobarem :( nie wiem jak czwórka ale jak dotąd najgorzej wypada u mnie 3

 

 

 

Użytkownik polraven edytował ten post 08.04.2014 - 22:30

No popatrzcie jak to się człowiek starzeje i korzystając z klawiatury numerycznej wciska trójkę zamiast w prostej lini tuż nad nią SZÓSTKĘ :) jesli tak dalej pójdzie to udam się do okulisty po okulary ,które "wiszą" już nade mną drugi rok .... na szczęscie z uszami jeszcze nie jest tak zle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tak dalej pójdzie to udam się do okulisty po okulary ,które "wiszą" już nade mną drugi rok .... na szczęscie z uszami jeszcze nie jest tak zle ;)

 

Z tym nie ma żartów, sprzężenie oko/ucho natura doskonaliła od czasów kiedy życie wyszło z wody. W wodzie słyszy się bardziej kośćmi czaszki a ryby również linia boczną :-)

W HiEnd to bardzo ważne połączenie zmysłów. Np: nie widząc niektórych produktów zaliczanych do tej kategorii, a posługując sie wyłącznie słuchem za cholerę nie wiemy czemu mamy za nie tyle zapłacić! :-)) A w przedziale kabli wszelakich, kiedy ich nie widzimy w ogóle nie brzmią i jak tu dojść dla czego te najdroższe są najlepsze i najlepiej brzmią :-)))

Sorry Maćku za lekki off.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Szkoda że nie możemy głosować również na najgorzej brzmiący sampl. To by wyglądało ciekawie na słupku wykresu . Teraz mogę tylko napisać co mi się nie podobało a tak było by czego na białym. W sumie szkoda ,że ankieta jest anonimowa bo byłoby jeszcze ciekawiej nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

1. Wkładka AT-440MLa - szlif nude square, cena ok 620zł

2. Wkładka Rega Elys 2 - igła eliptyczna, cena ok 580 zł

3. Wkładka Excel ES-70S z igłą eliptyczną- nieużywane wkładki chodzą na ebay w okolicach 150-250zł, sprzedawcy nie piszą nic o szlifie igły.

4. Wkładka EXcel ES-70S z igłą sferyczną- nieużywane wkładki chodzą na ebay w okolicach 150-250zł, sprzedawcy nie piszą nic o szlifie igły.

5. Wkładka Ortofon FF15XE MK2- szlif eliptyczny, stara wkładka plus nowa igła na Ebay to ok. 400zł , w polskim sklepie igła kosztuje 130zł

6. Wkładka MF-100- szlif sferyczny, najdroższa: :)

 

102082545_3_644x461_wkladka-gramofonowa-mf-100-mp3-i-sprzet-audio_rev001.jpg

 

 

I jeszcze przypomnienie rodzajów szlifów

http://www.rms.pl/gramofony/typy-szlifow-we-wkladkach-gramofonowych-sferyczny-eliptyczny-liniowy

 

To powinno nieco ułatwić namierzanie wkładek w tym teście. A może wręcz przeciwnie?

Jeden szlif ostry, najbardziej detaliczny, dwa podstawowe szlify sferyczne, powinny grac najmniej szczegółowo.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po odsłuchu, WINAP + słuchawki.

6. tylko bas + bardzo ostra góra ( przestery ), nie moja bajka

5. Spokojnie i łagodnie, miło

4. Ostra + przestery

3. Podobnie jak piątka , ale trochę więcej góry, fajna

2. Ogólnie coś mi nie pasowało w górze, nie tyle przestery co jakaś " przeszkadzajka nieczysta "

1. To samo co w dwójce.

 

Tak więc wybierałbym pomiędzy 5 i 3.

Ciekawe co to za wkładki...

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.