Skocz do zawartości
IGNORED

Zamaskowanie panelu pochłaniającego


darbucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym ukryć panele pochłaniające , nakładając na nie wydrukowaną grafikę .

Zastanawiam się jaki materiał można użyć , oraz w jaki sposób można byłoby coś na niej nadrukować tak aby nie pogorszyć właściwości

pochłaniania dźwięku przez ten panel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda;

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko siatka mesh. Wydruk na płótnie canvas zablokuje pochłanianie średnich i wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko siatka mesh. Wydruk na płótnie canvas zablokuje pochłanianie średnich i wysokich tonów.

 

Dzięki zleciłem wydruk na płótnie canvas, będę musiał to odwołać , a jak jakościowo wygląda wydruk na tej siatce , wydaje mi się że jest dobry do wydruków wielkoformatowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canvas to jest płótno z utwardzaczem i lakierem chłonącym farbę z drukarki. Taki materiał jest dobry do pochłaniaczy membranowych o ile dobrze się go wyliczy i potem wykona.

Wydruk na siatce mesh będzie takie jakości jak drukarka które tego dokona. Więc skąd mam wiedzieć jakiej drukarki użyjesz i gdzie to lecisz. Wpisz w google siatka mesh i zobacz grafiki jak wyglądają wydruki. Znajdź najbliższe miejsce gdzie drukują na niej, pojedz i sam zobacz czy jakość jaką zaoferują będzie zadowalająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z namową kolegi AcousticLab podjechałem do zaprzyjaźnionej drukarni aby zobaczyć siatkę mesh z nadrukiem.

Jakość wydruku na takiej siatce wg. mnie nie nadaje się do mieszkania, chyba że patrzy się na to z dużej odległości.

Lepszym rozwiązaniem jest wydruk Canvas ale nadaje się on tylko tak jak wspominał AcousticLab do innych częstotliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z namową kolegi AcousticLab podjechałem do zaprzyjaźnionej drukarni aby zobaczyć siatkę mesh z nadrukiem.

Jakość wydruku na takiej siatce wg. mnie nie nadaje się do mieszkania, chyba że patrzy się na to z dużej odległości.

Lepszym rozwiązaniem jest wydruk Canvas ale nadaje się on tylko tak jak wspominał AcousticLab do innych częstotliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z namową kolegi AcousticLab podjechałem do zaprzyjaźnionej drukarni aby zobaczyć siatkę mesh z nadrukiem.

Jakość wydruku na takiej siatce wg. mnie nie nadaje się do mieszkania, chyba że patrzy się na to z dużej odległości.

Lepszym rozwiązaniem jest wydruk Canvas ale nadaje się on tylko tak jak wspominał AcousticLab do innych częstotliwości

 

Tkanina flagowa,jest najlepszym, rozwiązaniem. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Również mam w planach budowę panela akustycznego. Szukając kompromisu pomiędzy estetyką i właściwościami akustycznymi znalazłem coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Według opisu drukują na "wszystkich dostępnych materiałach" w tym na tkaninach. Na stronie do wyboru jest kilka rodzajów, która była by najbardziej odpowiednia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinął się temat? Również planuje zakup materiału, gdyż chcę, aby malarz wykonał mi jeden projekt, ale nie wiem jaki materiał ma użyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Również planuje wykonanie "obrazu" ~120x90, który choć trochę poprawił by akustykę pomieszczenia ale chyba nikt nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie o materiał bez odpowiednich pomiarów. Wydaje mi się że mikrofibra welur z serwisu rainbowzoom była by ok jeśli chodzi o akustykę ale jeśli miałbym się kierować wyglądem to podoba mi się blockout poly tylko właśnie jak z tą akustyką. Są tam jeszcze inne tkaniny do wyboru. Gdzieś czytałem że ktoś polecał mikrofibrę na wypełnienie w zastępstwie wełny mineralnej. Ja chciałbym zastosować wełnę i przykryć czymś estetycznym co pozwoliło by zmniejszyć pogłos w pokoju. Zresztą chyba wszystko będzie lepsze od gołej ściany. Czy się mylę?

Najlepiej jak bym zrobił dwa-trzy ekrany i porównał ale jedynym narzędziem pomiarowym jaki dysponuje to uszy :-) więc biorąc pod uwagę użyteczność takiego testu na forum byłby to test bardzo subiektywny jeżeli w ogóle bym był w stanie wychwycić różnice.

Może jednak ktoś ma doświadczenie w tym temacie i użytkował podobne dzianiny na których można wykonać wydruk zdjęcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120x90

a jaką powierzchnię mają pozostałe ściany, podłoga, sufit i czy są w jakikolwiek sposób rozproszone lub wytłumione?

bo tak sobie sądzę, że tak "wielki" obraz poza wyglądem nie wpłynie za bardzo na akustykę ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką powierzchnię mają pozostałe ściany, podłoga, sufit i czy są w jakikolwiek sposób rozproszone lub wytłumione?

bo tak sobie sądzę, że tak "wielki" obraz poza wyglądem nie wpłynie za bardzo na akustykę ...

 

Obraz ma wisieć nad kanapą i w zasadzie tylko na tej ścianie coś się zmieści, po przeciwnej stronie nad telewizorem nie zamierzam nic wieszać - te ściany mają około 3 metry długości, ale to tylko cześć salonu bo jest połączony z jadalnią i kuchnią. Mebli przybywa i pogłos jest już mniejszy ale chciałem jeszcze zagospodarować ten trzymetrowy fragment ściany na który skierowane są kolumny. Za tą ścianą mam sąsiadów i też pewnie by się ucieszyli :-) Obraz wisiał by więc za miejscem w którym słucham zaraz nad głową. Czy wpłynie to na akustykę tego nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie jest to łatwe zadanie pogodzić właściwości materiału z rodzajem wydruku, jeżeli ma to wyglądać jeszcze na dodatek estetycznie.

Miałem okazję ostatnio rozmawiać z przedstawicielem firmy Ecophone, mają fajne produkty które można wykorzystać jako elementy pochłaniające, próbowali też

na życzenie klienta robić wydruki niestandardowe ale z miernym skutkiem.

Tak sobie myślę że idealnym rozwiązaniem byłby zakup takiego materiału i zlecenie jakiemuś artyście wykonanie grafiki ołówkiem :) bądź też akwarelą , ale

zostwaiając jeszcze jakąś ilość powierzchni pochłaniającej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.