Skocz do zawartości
IGNORED

Lamm 2 wybitny przedwzmacniacz lampowy


Azus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ciepłe skarpety ale ty, kolego masz gołe stopy. Dlatego u mnie gra, a u ciebie !

 

Tu cała zagwozdka w dobraniu elementów w sprzężeniu, słuchamy przecież drugiej harmonicznej, o liniowości tutaj zapomnieć trzeba.

 

Niech gra "ino"aby nie buczał ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uruchomiłem przedwzmacniacz, szok zamiast wokalistki Norah Jonas od kolum oderwały mi się membrany moich głośników :-) :-)

 

Wybaczcie ale tak działa na mnie buteleczka wina i żona przy boku :-)

 

Tak na poważnie muszę poeksperymentować z tym przedwzmacniaczem, na razie jestem zadowolony z mojego wzmacniacza na 300B a na stole mam teraz push pulla na 6550 :-)

 

Panowie trochę luzu i radzę wierzcie tylko swojemu uchu i tylko jemu.

Miło jest posłuchać zmontowanego przez siebie przedwzmacniacza a jeszcze milej gdy sami coś opracujemy i wykonamy nie wzorując się na innych :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra. Nie buczy. Bas jest.

 

Inne wartości elementów na wcześniejszym zdjęciu (330nF zamiast 100nF, 3,9uF zamiast 2,2uF i 15uF zamiast 10uF) wynikają z tego, że takie miałem a nie, że coś kombinowałem.

 

O jakości dźwięku w tej aplikacji (jako wzmacniacz była miniwieża Sony) nie będę się wypowiadał.

 

Dodatkowo złożyłem pre na 6N8C. Docelowo 6NS7. Teraz biorę się za uniwersalną obudowę, taką żeby można było wymieniać płytki pre i będzie można porównywać:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klon lamma jest na poprzedniej stronie. Tutaj jest WK-WA na 6N8S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Fakt cicho tu. Płytki ala Piotr prawie powiercone, jutro przyjdą podstawki i lampy. Zasilacz gotowy czeka. Poskładamy posłuchamy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prund Was kopnął, czy co? ;) Taka cisza się zrobiła...

...słuchają ;0)

 

Tutaj Lamm bardzo ładnie się prezentuje,..

10686659_880944715283223_8131547275084281550_n.jpg?oh=61f420b351f6667221ccaa19aa69a327&oe=551DCC11&__gda__=1426494121_4cfca261ab8f1fd9355e2e716f6d7e21

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już gra od paru dni. Gra genialnie. Dla uściślenia, nie jest to klon lamm'a. PRE jest zbudowane tylko na podobnej architekturze układu.

pomysł i realizacja, Krzysztof. Duże dzięki. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzilo o ulepszenie Lamm'a. A sarkazm sobie daruj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez panerai_47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już gra od paru dni. Gra genialnie. Dla uściślenia, nie jest to klon lamm'a. PRE jest zbudowane tylko na podobnej architekturze układu.

pomysł i realizacja, Krzysztof. Duże dzięki. :)

Zbyszek, pochwal się,...wiem, że bardzo ładny, prosty, surowy design;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tak Zbyszek za gora rok skonczy z calkowicie lampowym systemem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Aby się spełniły, marzenia,... wybitne projekty,... siły, zdrowia i wytrwałości w tworzeniu, wszystkim życzę;0)

1904186_775086375878703_2639073648480012142_n.jpg?oh=713bf355f1038ffd93a45afa25781732&oe=553FFE2C

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Aby się spełniły, marzenia,... wybitne projekty,... siły, zdrowia i wytrwałości w tworzeniu, wszystkim życzę;0)

A kiedy podłączysz żarzenie i anodowe dla pięknej poświaty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dźwięk, rozdzielczy, detaliczny, kontrola basu, dźwięk może nie tak bardzo lampowy, ponieważ lampy SQ dźwiękowo są bliżej tranzystora, szybkie dynamiczne, wspierane lampą 82, którą sobie upodobałem i która wnosi ład i porządek, jedne z najlepszych pre lampowych, które słuchałem za taką kwotę, miałem u siebie 3 godziny, po godzinie zaczął się wpasowywać w mój system, to samo zauważył właściciel Zbyszek,...dźwięk zaczął się układać, i budować przestrzeń, co do porównań to za krótki czas, ale struktura brzmienia ta sama.

Samo pre, bardzo ładnie wykonane, płytki, 2 trafa z zasilaniem odseparowane grubą pionową płytą aluminiową, selektor, potencjometr krokowy TKD, srebrne gniazda, komponenty najwyższej jakości,..więcej może napisze konstruktor, lub właściciel, duża solidna obudowa w czarnej anodzie, pięknie grający klocek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Faktycznie ten układ jest świetny.Przez lata budowałem i dopieszczałem swoje preampy tranzystorowe i wydawało mi się że nic już lepszego nie można zrobić.Do lampy byłem sceptycznie nastawiony po odsłuchach różnych pierdziawek u kolegów i w salonach,oraz po nieudanej lampizacji CD.W CD zawsze brakowało basu i był on bułowaty i slodki jakbyś sobie ręce miodem posmarował i chciał coś drobnego nimi zrobić.Preampy Audio Note ,Absolutory i takie tam pogrywały podle.Choć to sprzęty dość drogie i zachwalane.

W tym układzie jest inaczej,aczkolwiek prawdziwe granie zaczyna się kiedy zamiast tych 100nF sprzegających stopnie włożyłem 470nF , akurat siedzą tu ruskie teflony FT3 na 600Volt , podparte silver miką 10nF/500V.Nareszcie pojawia się w miarę podobny do tranzystora bas,chodzi o te najniższe rejestry między 20-30Hz np w muzyce organowej,ale i Jazz-ie czy elektro.Układ gra super równo całym pasmem.Jak na razie nie umiem się do czegoś przyczepić.

Kondensatory , wszystkie 3 powinny być dobrej jakości,na wyjściu dałem 10uF Supreme +ruski teflon FT3 0,22uF i silwer mika,wprzyszłości podeprę go S/G/O tak 0,47-1uF.W sprzężeniu na razie Vischay 10uf+FT3+SM.Zasilacz na szybkich diodach 1500uF-dławik 10H-1500uF-dławik 14Henrów+680 Om+80uF z tym że ostatni zestaw podwoiłem,czyli każdy kanał ma swoje napięcie.Dodatkowo MKP Wimy 4x100nF.Drabinkę dałem na wejściu preampa.Tam w sprzężeniu na opór 10k założyłem silver-mike 51piko bo taką miałem.

Myślę że okabluję go też sreberkiem-niektóre połączenia wewnątrz układowe już tak zrobione,ale brakło drutu na wszystko.W SRPP Philips SQ , a ECC82 jakieś amerykańskie nosy z samolotów,zapomniałem,chyba Elektro-Harmonix czy coś w tym stylu.Mniejsza z tym,uważam że jeżeli zasilanie jest zrobione na wysokim poziomie to lampki i kabelki prawie nie grają przy zamianach.

Z czystym sumieniem bez kwiecistego języka polecam ten preamp i dziękuję ludziom co rozwijali temat i udostępnili schemat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez boguwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można podłożyć co się chce,nawet wymienić podstawki i jakieś oktalowe lampy próbować.W audio siedzę długo i wiem czego wymagać od basu.I tak go nie było przy schematowych pojemnościach nawet na tych ,,basowych,, lampach.Na basie jest w miarę dobry jak na SRPP stopień wyjściowy, atak,szybkość i co ważne nawet na częstotliwościach poniżej 30Hz.Na tych częstotliwościach nie ma też dużych jak w większości lampek spadków głośności,co mnie najbardziej zaskoczyło.Wiem jak ciężko jest to na lampie uzyskać.

Zanim nie mam tego w docelowej obudowie,po pewnym czasie zamiast SRPP ,założę równoległy wtórnik katodowy,z tym samym sprzężeniem i porównam jak te dwa układy się mają do siebie.Takie wyjście powinno kilkukrotnie obniżyć impedancję wyjścia układu.Lubię jak zamiana kabelków,czy to sieciowych-zasilacz,czy IC-między innymi impedancja wyjścia,nie robi prawie żadnych różnic.Lubię widzieć miny ludzi jak kombinują u mnie z kablami i pytają jak ty to zrobiłeś że kable u ciebie nie grają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.