Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, baltfan napisał:

Zgodzę się,gdyż po przesiadce z Fujitsu Futro S 550-2 na Hp (quad core ,full ramu i Wow) ,nie odczuwam żadnej różnicy w dźwięku.

Jak ktoś nie bawi się nikomu do niczego nieprzydatnymi opcjami, to Intel Atom wystarczy, a w bonusie ma chłodzenie pasywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, szymon1977 napisał:

Jak ktoś nie bawi się nikomu do nieczego nieprzydatnymi opcjami

Nie uogólniaj.

Jak ktoś nie umie z tych opcji korzystać to mówi, że są do niczego nieprzydatne.

Mogłeś napisać w ten sposób:

Jak ktoś nie bawi się nikomu do nieczego nieprzydatnymi opcjami , to Intel Atom wystarczy, a w bonusie ma chłodzenie pasywne.

Skoro autor Daphile je umieścił tzn., że były mu potrzebne lub użytkownicy go o to prosili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, payong napisał:

Skoro autor Daphile je umieścił tzn., że były mu potrzebne lub użytkownicy go o to prosili.

Oczywiście.  Nie zmienia to faktu, ze większość po prostu się nimi bawi nie bardzo wiedząc do czego służą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

 

WiFi nie potrzebuje no mam kabel niedaleko. Panowie dzisiaj uruchomiłem i chyba wszystko ok, mam tylko pytanie bo jak dodam URL radia to to się zapisuje? Bo u mnie nie widzę ale tyle razy to dzisiaj od nowa stawiałem że może już nie pamiętam... Czy nazwę stacji da się jakoś wpisać czy jako nazwa będzie ten adres URL? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się radio zapisać do Favourites, ale nia mam teraz czasu opisać... a może ktoś przedstawi lepszy sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fabiancol napisał:

Już mam... 

A jak? Bo ja chyba coś naookoło robìę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to jest taki sposób na około bo najpierw trzeba skopiować URL i wkleić w Daphile. Następnie kliknąć  a ten URL i wybrać save to Favorites. Jak już się tam znajdzie to dopiero można edytować nazwę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak szybciej niż ja, bo ja po dodaniu linka dawałem Play, w okienku playlisty klikałem na radiu, pojawiało się okienko po lewej ze szczegółami i dopiero tam znalazłem "Save to favourites". Ale wczoraj dodałem sobie wszystkie stacje, które chciałem więc będzie już spokój.

Daphile to system darmowy i amatorski, więc nie ma co marudzić - ROBI ROBOTĘ I TO NAJWAŻNIEJSZE

1 godzinę temu, fabiancol napisał:

Panowie dzisiaj uruchomiłem i chyba wszystko ok...

To pora na konkrety: ile masz na DAC? Ja nie pomogę, ale ktoś na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DAC w tej chwili nic, raczej to przyszły rok.... Chyba że uda mi się uruchomić uszkodzonego toppinga E30 którego będę miał po weekendzie... 

Co do dźwięku z Daphile to dalej wydaje mi się, że radio internetowe gra lepiej niż odtwarzacz, nawet z FLAC. Albo te radia mają ulepszacze a ja za krótko jestem w hifi żeby to ogarnąć albo nie wiem.... W odtwarzaniu z FLAC/mp3 brakuje mi góry., dźwięk jest jak by przytłumiony. Z drugiej strony nie miałem jeszcze za dużo czasu na odsłuchy.... Może muszę się osłuchać bardziej. Sprzęt mam kilka tygodni dopiero, wcześniej miałeś do czynienia z dźwiękiem z głośników komputerowych 2.1.... 😁 No ale co ciekawe basu mi nie brakuje tylko góry właśnie... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, fabiancol napisał:

się, że radio internetowe gra lepiej niż odtwarzacz, nawet z FLAC. Albo te radia mają ulepszacze...

Dokładnie, w radio mają inne miksy albo sami kręcą gałkami żeby brzmiało efektownie.

30 minut temu, fabiancol napisał:

odtwarzaniu z FLAC/mp3 brakuje mi góry...

Samo w sobie Daphile nie posiada brzmienia, to w uproszczebiu interfejs, którym tylko pokazujesz, które bity mają polecieć do DAC. A brzmienie zaczyna się w DAC gdy z tych bitów powstaje sygnał analogowy. I właśnie dlatego DAC w systemie jest źródłem 🙂

Na tę chwilę wychodzisz z terminala przez miijack, używasz więc DAC wbudowanego. Czy dokupienie DAC zewnętrznego coś zmieni? Tak, ale będą to zmiany raczej kosmetyczne niż fundamentalne. Niczego raczej nie przybędzie, a poprawi się jakość tego co już masz.

57 minut temu, fabiancol napisał:

Sprzęt mam kilka tygodni dopiero...

Jaki?

58 minut temu, fabiancol napisał:

Na DAC w tej chwili nic, raczej to przyszły rok....

Od św Mikołaja może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Samo w sobie Daphile nie posiada brzmienia

Moim (i nie tylko) zdaniem każdy player ma swoje brzmienie (jeśli na PC na którym mam Daphile uruchomię Volumio lub Roon lub Snakeoil) otrzymuję inne brzmienie. Co dowodzi także, że pomimo tego samego źródła 😉 utworów i tego samego DACa, player ma swoje brzmienie (zapewne da się to jakoś wyjaśnić, nie jest to jednak zwykłe przekazanie bitów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, payong napisał:

Moim (i nie tylko) zdaniem każdy player ma swoje brzmienie (jeśli na PC na którym mam Daphile uruchomię Volumio lub Roon lub Snakeoil) otrzymuję inne brzmienie. Co dowodzi także, że pomimo tego samego źródła 😉 utworów i tego samego DACa, player ma swoje brzmienie (zapewne da się to jakoś wyjaśnić, nie jest to jednak zwykłe przekazanie bitów).

Audiofislkie bajki. Playery są natywnie bitperfect chyba, że zastosujemy jakiś myk z DSP. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, payong napisał:

Moim (i nie tylko) zdaniem każdy player ma swoje brzmienie ... (zapewne da się to jakoś wyjaśnić...).

Da się to wyjaśnić jedynie psychoakustyką.

51 minut temu, payong napisał:

(nie jest to jednak zwykłe przekazanie bitów)

Przekazanie bitów niezwykłe nieistnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio Zapomniałeś o izolacji galwanicznej 🙂 - to by rozwiązało problem różnego brzmienia.

@szymon1977 Trudno, ty masz takie zdanie a ja inne. Dobrze, że jeszcze możemy 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, payong napisał:

@Piopio Zapomniałeś o izolacji galwanicznej 🙂 - to by rozwiązało problem różnego brzmienia.

To rozwiązuje problem zakłóceń elektrycznych. 

Widzę łatwiej się naśmiewać niż zaczerpnąć wiedzy. No ale takimi ignorantami jak Ty karmi się branża audio. Frajerzy są potrzebni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio Skąd wiesz ...., że nie stosuję izolacji galwanicznej ...

Jak zwykle "wszystkowiedzący" rzuca obelgami bo brak mu argumentów.

Sam twierdziłeś, że zakłócenia elektryczne wpływają na różnice w odbiorze dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, payong napisał:

Trudno, ty masz takie zdanie a ja inne.

Nie kolego, ja nie mam zdania - je tylko przedstawiam fakty. Nie ma tak przerośniętego ego by swoimi spostrzeżeniami zaprzeczać faktom naukowym. To trochę jak mieć odmienne zdanie co do tego, czy 2+2=4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, payong napisał:

Jak zwykle "wszystkowiedzący" rzuca obelgami bo brak mu argumentów.

Zachowuję się adekwatnie do Twojego poziomu. 

Pewne rzeczy wiem. A jak czegoś nie wiem to nie dyskutuję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nie kłóćcie się! Każdy niech wyrazi swoją opinię i ew. może pozostać przy swoim. Ja słyszę różnicę jak zmienię kabel USB między Daphile i DAC, choć to może być zakwestionowane. Oba były drogie. Jeden lepiej brzmi z Daphile i lampowym DAC, drugi  jak łączy Raspeberry Pi z Volumio i dalej do dobrego wzmacniacza słuchawkowego. Słyszę to wyraźnie. Więc kabla USB inakustik używam do Daphile, a Furutech do Volumio. Próbowałem kilka razy zamieniać, żeby samego siebie przekonać, iż nie powinno być różnicy (albo dlatego, że Furutech był trochę droższy, więc może powinien iść o droższego toru), ale za każdym razem wracałem do pierwotnie opisanej konfiguracji. Podsumowując: niech każdy słucha jak chce; poradzić Kolegom i Koleżankom można na forum, opierając się na własnych doświadczeniach, ale każdy musi sam zdecydować i tak wszystko podłączyć i ustawić, żeby mu się dobrze i przyjemnie słuchało. Bo przecież muzyka jest najważniejsza, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio Jesteś za maluczki, żeby osiągnąć mój poziom. Forma Twoich wypowiedzi jednoznacznie wskazuje na brak dobrego wychowania i miałkość charakteru. Nie jest żadną trudnością dla nikogo aby zniżyć się do Twojego poziomu ale tego nie zrobię, jestem ponadto. Po prostu zbanuję Twoje wypowiedzi i obrażanie mnie trafi w próżnię, cześć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, payong napisał:

@Piopio Jesteś za maluczki, żeby osiągnąć mój poziom. Forma Twoich wypowiedzi jednoznacznie wskazuje na brak dobrego wychowania i miałkość charakteru. Nie jest żadną trudnością dla nikogo aby zniżyć się do Twojego poziomu ale tego nie zrobię, jestem ponadto. Po prostu zbanuję Twoje wypowiedzi i obrażanie mnie trafi w próżnię, cześć.

Ktoś tu ma ewidentny przerost EGO 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szymon1977 napisał:

To trochę jak mieć odmienne zdanie co do tego, czy 2+2=4

I tu nie do końca masz rację, np. w układzie trójkowym, 2+2=11 czy czwórkowym 2+2=10 😉

Wszystko zależy od założeń i środowiska. Ale to nie była zaczepna wypowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, payong napisał:

Moim (i nie tylko) zdaniem każdy player ma swoje brzmienie (jeśli na PC na którym mam Daphile uruchomię Volumio lub Roon lub Snakeoil) otrzymuję inne brzmienie. Co dowodzi także, że pomimo tego samego źródła 😉 utworów i tego samego DACa, player ma swoje brzmienie (zapewne da się to jakoś wyjaśnić, nie jest to jednak zwykłe przekazanie bitów).

Coś w tym może być, inaczej z procesów będzie korzystał LMS + squeezelite a inaczej MPD. Pierwsza opcja wykorzystywana jest przez daphile, druga to volumio. Snakeoil do wyboru do koloru;)

Ciekawym rozwiazaniem może okazać się LMS z dekodowaniem do WAV na jednym urządzeniu (podesjcie w stylu roon core) i squeezelite na drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, payong napisał:

I tu nie do końca masz rację, np. w układzie trójkowym, 2+2=11 czy czwórkowym 2+2=10 😉

I tu się mylisz, bo w każdym układzie dwa plus dwa równa się cztery, ale w róznych układach tymi samymi symbolami oznacza się coś innego. Dla przykładu w systemie dwójkowym 10 nie oznacza dziesięć.

-----

Godzinę temu, Hiacynt napisał:

Podsumowując: niech każdy słucha jak chce; poradzić Kolegom i Koleżankom można na forum, opierając się na własnych doświadczeniach...

Kiedyś też słuchałem różnych bzdetów, a nawet twierdziłem, że je słyszę... ale z perspektywy dzisiejszej wiedzy i doświadczenia te czasy zaliczam do pre-hifi. Teraz jestem świadom istnienia psychoakustyki, oraz tak trywialnych rzeczy, że jak dwa transporty zagrają inaczej, to conajmniej jeden z nich ma problem programowy bądź sprzętowy.

Dlatego szczerze takie zabawy odradzam, bo to tylko strata czasu i pieniędzy. Ale każdy ma prawo uczyć się na własnych błędach, a i nie każdy musi się nauczyć.

-----

14 minut temu, EMiL napisał:

...inaczej z procesów będzie korzystał LMS + squeezelite a inaczej MPD. Pierwsza opcja wykorzystywana jest przez daphile, druga to volumio.

No ale chyba nie oczekujesz, ze skoro Daphile wyciągnie z netu inne dane niż Volumio, to oba zagrają tak samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

oraz tak trywialnych rzeczy, że jak dwa transporty zagrają inaczej,

Czyli przyznajesz, że występuje zjawisko innego grania. I o nic więcej nie chodzi. Co innego znalezienie przyczyny dlaczego graja inaczej i jej usunięcie aby dojść do "bit perfect" przekazania strumienia dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, payong napisał:

Czyli przyznajesz, że występuje zjawisko innego grania. I o nic więcej nie chodzi. Co innego znalezienie przyczyny dlaczego graja inaczej i jej usunięcie aby dojść do "bit perfect" przekazania strumienia dalej.

Dwa transporty grają inaczej bo różnią się poziomem zakłóceń elektrycznych generowanych przez USB bądź tor SPDIF. Wszystko poza USB i I2S jest zależne też od jakości zegara w transporcie. 

Jeśli połączenie jest po USB i mamy izolację galwaniczną to WSZYSTKIE transporty zagrają tak samo bez względu na cenę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, szymon1977 napisał:

No ale chyba nie oczekujesz, ze skoro Daphile wyciągnie z netu inne dane niż Volumio, to oba zagrają tak samo?

Nie, napisalem ze proces obrobki/dekodowania flaca do wav moze miec inny wplyw na DAC w zaleznosci od softu (i samego komputera). Procesy w tle będą inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC nie od Mikołaja tylko z premii może 😁

Wpadnie w me ręce różnie uszkodzony topping e30, może najomy elektronik mi go uruchomi... Jak nie to będę myślał dalej. Reszta klocków to yamaha rx 797 oraz infinity reference 51i. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, payong napisał:

Czyli przyznajesz, że występuje zjawisko innego grania.

Nie, ja tylko jest za mały, żeby taką ewentualnosć na 100% wykluczyć.

38 minut temu, EMiL napisał:

...proces obrobki/dekodowania flaca do wav moze miec inny wplyw na DAC w zaleznosci od softu (i samego komputera). Procesy w tle będą inne.

Nic to nie zmieni, bo z takich samych danych, ten sam DAC wytworzy taki sam sygnał audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.