Skocz do zawartości
IGNORED

Audiobyte Black Dragon DAC


qqq88

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Dziurka słuchawkowa OK choć nie skupiałem się na tym bo jako wzmacniacz robił głównie mój lampowiec. Rewelacyjny DAC. Czarniutkie tło, masa detali, świetna scena wgłąb i wszerz. Na nim słyszałem detale od nowa. Naprawdę rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Dziurka słuchawkowa OK choć nie skupiałem się na tym bo jako wzmacniacz robił głównie mój lampowiec. Rewelacyjny DAC. Czarniutkie tło, masa detali, świetna scena wgłąb i wszerz. Na nim słyszałem detale od nowa. Naprawdę rewelacja.

Gdzie można posłuchać tego Dac'a w Polsce poza Premiumsound ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam , mam .!!!!! Troszkę czekania ale było warto . Musicie posłuchać i ocenić sami ale dla mnie BOMBA !!! Po Heglu HD 25 ( wcześniej hd11,hd20 ) myślałem że nie znajdę nic fajnego w cenie do 8 K . A tu taka rewelacja , aż gęba się śmieje . Co za scena , szczegóły , wybrzmienia uff.... mam prawie 50-tkę a czuję się dzisiaj tak jakbym miał niezłą muzyczną randkę z nastolatką zakochaną po uszy w muzyce .

Jaka szkoda że straciłem kilka lat na norweską myśl techniczną , ale co tam .....teraz wszystko zwraca mi się z nawiązką . Black Dragon nie jest wampirem z Karpat . To prawdziwy lekarz zmysłów muzycznych , artysta wrażliwości dzwiękowej , och i ach ...

 

* - powyższa notatka nie jest reklamą , agitacją itp. - jest moją radością i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz pierwsze 30 min w słuchawkach ...........za te pieniądze kupiłbym Dragona jako słuchawkowy bez DAC-a ...fenomenalny wprost .miałem w systemie Heed ,Goldenota , LYR-a ale to co robi ten mały rumun jest wprost niebywałe ....słucham do rana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już była faza na Antelope z Bułgarii a teraz widzę Rumuńczycy się zabrali za robienie przetworników... ?

Jak naród który zaledwie 100 lat temu zszedł z drzewa jest w stanie zrobić zaawansowany DAC?

Ser, wino... to ja rozumiem. Ale DAC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej sluchaj a mhdt labs tworca Twojego daca to skad? Japonia? Niemcy? ... Juz nie pamietam. Przypomnisz? :)

 

Black dragon jest lepszy od hd11 i hd20. Te hegle sluchalem wiec potwierdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej sluchaj a mhdt labs tworca Twojego daca to skad? Japonia? Niemcy? ... Juz nie pamietam. Przypomnisz? :)

 

Z "Hąkągu".

"Hąkąg" to teraz Chiny, czyli kraj zaawansowany technologicznie co najmniej kilkadziesiąt lat naprzód w stosunku do Polski, kraj dysponujący bronią jądrową i środkami jej przenoszenia oraz wysyłający ludzi na orbitę a niedługo-na Księżyc i Marsa.

Technologiczny lider.

Wszystkie rzeczy na prąd, których używasz, pochodzą właśnie z Chin.

Ostatnio wymieniałem oświetlenie w kuchni... 3 żarówki LED zużywające po 4W zastąpiły mi 3 halogeny zużywające 50W każdy.

LED-y dają tyle samo światła, zamiast 150W konsumpcja energii wynosi 12W.

Oczywiście pochodzą z Chin. Polskich, niemieckich, amerykańskich czy japońskich - nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Statler i Waldorf dzien dobry :)

Co do mojej wypowiedzi to jestem osoba prywatna, nie branza. Jakies pytanka jeszcze to na PW. Nie zasmiecajcie wiecej tematu. Tytulowy sprzet warty jest bardziej wartosciowych wpisow.

 

Il dottore - chiny to nie high-tech tylko wyscig zbrojen i tanie fabryki. Dobry sprzet mozna zrobic w kazdym kraju jak ma sie wiedze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chiny to nie high-tech

 

Ależ high tech i to pełną gębą.

Masz telefon? To odpal sobie Antutu i zobacz, jaki telefon jest najmocniejszy na dzisiaj. Znaczy - jakiej firmy. Samsung? HTC? Apple? Motorola? Nokia? Sony Ericsson? Siemens? Sagem? Alcatel? Nic z tych rzeczy! :)

Najmocniejszy jest chiński telefon Meizu, Zaprojektowany i wykonany przez chińską firmę na chiński rynek. Krasnoludki tego nie zrobiły tylko Chińczycy.

Dla nas Europejczyków zostają odrzuty a nie technologia.

Taki nasz los.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum zaczyna byc lekko paranoiczne. Wypowiadanie sie pozytywne o jakims sprzecie zaczyna byc niemile widziane.

Zeby byc wiarygodnym trzeba wszystko krytykowac.Zenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hąkąg" to teraz Chiny, czyli kraj zaawansowany technologicznie

 

Brawo za przytomność umysłu, i to po sylwestrze :)

Do większości to ciągle nie dociera. Apple nie przeniósł do US produkcji swoich gadżetów bo nie znalazł tam ..... odpowiednio dobrego wykonawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum zaczyna byc lekko paranoiczne. Wypowiadanie sie pozytywne o jakims sprzecie zaczyna byc niemile widziane.

Zeby byc wiarygodnym trzeba wszystko krytykowac.Zenada.

 

Nie wmawiaj mi dziecka w brzuch, plizzzz... jak mogę krytykować ten przetwornik skoro nawet koło niego nie stałem, nie mówiąc już o posłuchaniu go???

Dziwuję się tylko, że taka elektroniczna potęga jak Rumunia wydała tak genialny sprzęt na ten świat! :)

No ale skoro na Allegro działa facet który doradzał Franco Serblinowi jak konstruować kolumny ;), to może i jakiś genialny Rumuńczyk się narodził, co to wie lepiej od innych co to znaczy dobry DAC...

Tesla w końcu był z Serbii. :)

A przy okazji: może byłbyś łaskaw wrócić do innych wątków i odpowiedzieć mi na zadane pytania a propos PC-Audio, bo coś Cię stamtąd wywiało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem generalnie. Uwaga niekoniecznie dotyczyla Ciebie.

Audiobyte stosuje jedną ciekawą sztuczkę - separacje galwaniczną.... I dobre zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba stosuje wiele sztuczek , ponieważ na powaznie zainteresowali się rozwiązaniami tego inżyniera klienci z dalekiego wschodu i chin . Zresztą dlatego trzeba tak długo czekać ( ok 30 dni) bo realizuje zamówienia chińskie . Pewnie nie długo będzie dostepny jakiś chiński klon ( lekko odchudzony i zmieniony ) i wtedy wszyscy będą zadowoleni . I nie chodzi tutaj o techniczny geniusz tylko o pasję . Jest bardzo wiele niewielkich manufaktur tworzących świetny sprzet np. lampizator , baltlab , LAR , Studio 16 Hz , Audiosolutions itd. Pytanie czy to geniusze czy pasjonaci ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba stosuje wiele sztuczek , ponieważ na powaznie zainteresowali się rozwiązaniami tego inżyniera klienci z dalekiego wschodu i chin . Zresztą dlatego trzeba tak długo czekać ( ok 30 dni) bo realizuje zamówienia chińskie . Pewnie nie długo będzie dostepny jakiś chiński klon ( lekko odchudzony i zmieniony ) i wtedy wszyscy będą zadowoleni . I nie chodzi tutaj o techniczny geniusz tylko o pasję . Jest bardzo wiele niewielkich manufaktur tworzących świetny sprzet np. lampizator , baltlab , LAR , Studio 16 Hz , Audiosolutions itd. Pytanie czy to geniusze czy pasjonaci ?

Mam , mam .!!!!! Troszkę czekania ale było warto . Musicie posłuchać i ocenić sami ale dla mnie BOMBA !!! Po Heglu HD 25 ( wcześniej hd11,hd20 ) myślałem że nie znajdę nic fajnego w cenie do 8 K . A tu taka rewelacja , aż gęba się śmieje . Co za scena , szczegóły , wybrzmienia uff.... mam prawie 50-tkę a czuję się dzisiaj tak jakbym miał niezłą muzyczną randkę z nastolatką zakochaną po uszy w muzyce .

Jaka szkoda że straciłem kilka lat na norweską myśl techniczną , ale co tam .....teraz wszystko zwraca mi się z nawiązką . Black Dragon nie jest wampirem z Karpat . To prawdziwy lekarz zmysłów muzycznych , artysta wrażliwości dzwiękowej , och i ach ...

 

* - powyższa notatka nie jest reklamą , agitacją itp. - jest moją radością i tyle

 

Potwierdzam , bardzo fajny DAC - mam tylko problem z Daphile i kartą USB PPP Audio - wykrywa Black Dragon'a ale zero dźwięku w głośnikach, a z laptopa na win 7 gra normalnie. Najdziwniejsze że go rozpoznaje system Daphile ale ni gra niestety.. niewiadomo czemu.

 

Potwierdzam , bardzo fajny DAC - mam tylko problem z Daphile i kartą USB PPP Audio - wykrywa Black Dragon'a ale zero dźwięku w głośnikach, a z laptopa na win 7 gra normalnie. Najdziwniejsze że go rozpoznaje system Daphile ale ni gra niestety.. niewiadomo czemu.

Sorry pomyliłem nazwy, karta usb to PPA Studio V2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , bardzo fajny DAC - mam tylko problem z Daphile i kartą USB PPP Audio - wykrywa Black Dragon'a ale zero dźwięku w głośnikach, a z laptopa na win 7 gra normalnie. Najdziwniejsze że go rozpoznaje system Daphile ale ni gra niestety.. niewiadomo czemu.

 

 

Sorry pomyliłem nazwy, karta usb to PPA Studio V2

 

Sprostowanie - winowajca to karta USB , na zwykłych portach USB z transportu Dragon działa bez problemu z Daphile

P.S - świetny DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałem -na razie -dragona ale uprzedzenia typu :rumuński wynalazek" to nieporozumienie.

W UK czy innym RFN tak samo mogą powiedzieć o polskim audio. Tymczasem nasi producenci oferują dużo lepszy sprzęt za równoważne pieniądze. Mądrzy konstruktorzy są wszędzie, podobnie jak głupki...

A co do Chin -nam kojarzy się zwykle z shitem. Prawda jest jednak taka, że zamówić tam można praktycznie wszystko,w każdej jakości - również najwyższej. To tylko kwestia ceny. Europa i USA zamawiają tam shit lub półshit by jak najwięcej zarobić samemu.

pozdroovka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - Piotr,

a jak oceniasz różnice tego dac-a względem HD25?

 

Jak sam wiesz Hegel HD25 jest bardzo dobrym dac-iem i nie będę rozsądzał który jest lepszy . Dragon i HD25 są zbudowane na tym samym układzie scalonym ale różni je myśll techniczna , zasilanie itd.

 

U mnie w domu bardzo się sprawdza , jest wręcz jak dedykowany do mojego zestawu . Szczegóły , scena , rozdzielczość też po stronie Audiobyte . Ale jeszcze raz podkreślę że to wyłącznie moje odczucia dotyczące mojego zestawu . Jak wcześniej pisałeś kupiłeś HD25 w dobrej ( lub bardzo dobrej :) więc nie powinieneś mieć dylematu . Ale jakbyś miał kupić nowy HD 25 za 8400 to pewnie poleciłbym Ci Dragona za 6500 . Zostaje troszkę grosza na słuchawki , a jako wzmacniacz słuchawkowy też spisuję się co najmniej dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie HD25 bardzo dobrze się wpasował, nie przeczę ;)

Lubię, jednak poczytać o innych sprzętach, poznać opinie ich właścicieli, stąd moje pytanie. Szczególnie, że masz doświadczenie z rzeczonymi ;)

 

Dylemat? nie ..., korci popróbować innego ;) jak zawsze ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat? nie ..., korci popróbować innego ;) jak zawsze ;)

 

 

No to do dzieła HD25 na allegro za cenę Dragona.............jak korci to nie ma co ze sobą walczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam Audiobyte Black Dragon i Hydra Z u siebie. Świetny dźwięk!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam Audiobyte Black Dragon i Hydra Z u siebie. Świetny dźwięk!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hydra Z dużo poprawia w stosunku do samego DAC Dragon'a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.