Skocz do zawartości
IGNORED

Audiobyte Black Dragon DAC


qqq88

Rekomendowane odpowiedzi

Już mam Audiobyte Black Dragon i Hydra Z u siebie. Świetny dźwięk!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hydra Z dużo poprawia w stosunku do samego DAC Dragon'a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydra Z dużo poprawia w stosunku do samego DAC Dragon'a ?

 

Odpowiedź jest na moim blogu. Dziś opublikowałem pierwszą część testu. Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest na moim blogu. Dziś opublikowałem pierwszą część testu. Zapraszam.

 

Mógłbyś sprawdzić jeszcze połączenie komp usb > Hydra Z > i2S po HDMI > Black Dragon - podobno to lepsza opcja niż USB/SPDiF

 

Będę wdzięczny za jakiś opis ewentualnych różnic.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest na moim blogu. Dziś opublikowałem pierwszą część testu. Zapraszam.

możesz jeszcze sprawdzić połaczenie komp - usb - > hydra z > - i2s po hdmi - > black dragon ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

możesz jeszcze sprawdzić połaczenie komp - usb - > hydra z > - i2s po hdmi - > black dragon ?

 

Mam nadzieję wkrótce to uzupełnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam użytkowników Audiobyte Black Dragon DAC. Chciałem Was zapytać co sądzicie o zakupie go do mojego stereo. Przede wszystkim czy nie wyostrzy mi on wysokich tonów bo to jest podstawowe kryterium przy zakupie. Posiadam atolla in100se z paradigm studio 10v5 i jestem bardzo zadowolony z tego połączenia w muzyce jakiej słucham (metal/rock) ale faktem jest że wyostrzył mi on wyraźnie wysokie tony w kilku albumach co ogólnie jest doskonałym wynikiem bo reszta brzmi wspaniale (albumy te zagrały ostro pewno dlatego że tak są nagrane a mój nowy wzmacniacz dodatkowo je wyostrzył - poprzednik nad tego nie robił ale to była dużo niższa liga). Postanowiłem kupić nowy dac do swojego stereo i zdecydowałem że będzie to od razu coś dużo lepszego. Celowałem początkowo w nad m51 lub hegel hd12 a później wyczytałem także o Audiobyte Black Dragon. Co myślicie o połączeniu go z moim wzmacniaczem i kolumnami - fajnie było by gdyby przy okazji utemperował wysokie tony w wybranych albumach a przede wszystkim niczego nie zepsuł bo ogólnie jestem bardzo zadowolony. Interesuje mnie dźwięk głownie poprzez wyjście usb. Pozdrawam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić nowy to najlepiej wypożycz z Premiumsound, do domu za kaucją i będziesz wiedział. Smok nie jest ostry ani analityczny ale najlepiej to samemu się o tym przekonać.

 

Zresztą ostrość wysokich tonów to zawsze można korygować okablowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Odnośnie okablowania to jestem do niego sceptycznie nastawiony i prawda jest taka że jestem dopiero na etapie poznawania różnic w okablowaniu i taki też miałem zamiar aby nabyć coś lepszego (aktualnie raczej budżetowe kable chorda i qed) ale postanowiłem zakup ten zachować na później a od dłuższego już czasu choruję na nowy dac i to naprawdę dobry dac. Mam tylko obawy co do wysokich tonów właśnie - według Was w tej kwestii który dac będzie powiedzmy najbezpieczniejszy bo o jakość jestem spokojny - nad m51, hegel hd12 czy właśnie black dragon.

Najczęściej słucham cd - można powiedzieć że 90% i służy mi do tego nad c546bee, oprócz tego posiadam nad d1050 który służy mi jako wzmacniacz słuchawkowy ale z słuchawek korzystam już teraz bardzo mało odkąd kupiłem paradigm studio 10 i wzmacniacz atolla.

Teraz oprócz cd chciałbym także więcej słuchać plików stąd drobne przemeblowanie i inna wygodniejsza lokalizacja laptopa. Dlatego właśnie interesuje mnie wyjście usb i dlatego też choruje na lepszego daca - znacie tę chorobę.

Chciałbym także któryś z tych daców wypróbować okazjonalnie jako przedwzmacniacz ponieważ atoll in100se posiada funkcję by-pass i najważniejsze - zauważalna poprawa w tych wybranych albumach jeśli chodzi o wysokie tony. Interesuje mnie tylko nowy egzemplarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale teraz muszę się ograniczyć do daca :) będzię podłączony do laptopa poprzez usb. Zdecydowałem że będzie to jeden z tych trzech czyli nad m51, hegel hd12 i Audiobyte Black Dragon (ten ostatni zaciekawił mnie najbardziej). Jest jeszcze atoll dac200 ale to wielka niewiadoma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

u mnie po rca gra wybornie

Tu już padło pytanie, ale liczę na Twoją opinię, Black Dragon nie wyostrzy za bardzo rocka? Kupiłem audio-gd nfb-28, ogólnie super, ale właśnie w rocku....ciut za jasno, Myryad z20 tu był lepszy. Nie wiem czy go dokupić do rocka czy za podobną kasę za oba w/w mieć Black Dragona?

Do tego Audiolab 8000 i Dali Zensor 5, chodzi o rocka w stylu Coma, Rammstein, Metallica - tu czasem detaliczność to wada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można myśleć o ładowaniu kasy w DAC gdy najsłabszym elementem są kolumny.

Zacznij od porządnych kolumn a potem kombinuj z resztą. Z Dali Zensor 5 wszystko brzmi chudo i jasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Nie rozumiem jak można myśleć o ładowaniu kasy w DAC gdy najsłabszym elementem są kolumny.

Zacznij od porządnych kolumn a potem kombinuj z resztą. Z Dali Zensor 5 wszystko brzmi chudo i jasno.

ale mieszkam w bloku, z sąsiadami miałem już zatargi przy wyższej półce. Co polecasz z podłogówek, niewielkich, które przy okazji nie pozbawią mnie prawa do lokalu spółdzielczego :). Ze względu na układ mieszkania nie bardzo mogę mieć standy, kabel głośnikowy byłby płotkiem do skakania przy drzwiach balkonowych :/, a podstawki Paradigma kuszą.

 

Z Myrad z20 było nieźle i pojawił się "dół", zawsze można pójść w rel t5, te Dali to kompromis i mam tego świadomość, ale mam salon "kichę" i gdybym zrobił rtv na ścianie, to miałbym z 1,5m do kolumn, nie pasowało mi to, próbowałem, nowe Klipsche dobrze grają, ale to już giganty, mój salon to "6x3";p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mniejsze podłogówki mają spore ograniczenia. To ciężko przeskoczyć.

Ale nie ładuj kasy w DAC bo nie ma sensu przy Twoich kolumnach.

Nie znam się na małych podłogówkach. Może inni koledzy coś polecą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać czy ktos jescZe nabył dragona daca , bo z tego co wyżej same zachwyty nie wiem czy to marketingowe wypowiedzi czy prawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Pozwolę sobie odświeżyć temat i zapytać czy ktos jescZe nabył dragona daca , bo z tego co wyżej same zachwyty nie wiem czy to marketingowe wypowiedzi czy prawda

odpowiem tak, słyszałem Aune s16 na tym samym czipsecie AKM i bajka, rewelacja, miód, jeżeli jak mówią dragon jest jeszcze lepszy to musi być fantastyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

odpowiem tak, słyszałem Aune s16 na tym samym czipsecie AKM i bajka, rewelacja, miód, jeżeli jak mówią dragon jest jeszcze lepszy to musi być fantastyczny

No tak ale rewelacja na jakim poziomie cenowym -szukam konkretnego daca ktory będzie lepszy niz mój dac w stremerze linn Majik ds

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

No tak ale rewelacja na jakim poziomie cenowym -szukam konkretnego daca ktory będzie lepszy niz mój dac w stremerze linn Majik ds

nie znam Twojego, wypowiedzi tu są członków forum, szczere, to użytkownicy, hmmm...zawsze można lepiej ale Dragon w cenie 7.000 wyjściowo chyba jest okazją, Auralic to inne granie 2xdroższe, ciekawy jest Aqua La Voce, ale 1,5x droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

szwagier - mam Dragona już koło roku, mogę potwierdzić pochlebne opinie na jego temat w swojej cenie jest świetny

słuchałem Auralica Vega i poza troszke większą głębią nie czuje potrzeby zmiany Dragona

W moim odczuciu Dragon ma nawet lepszą separację instrumentów choć jest zbudowany na AKM nie na Sabre

Nie jest to DAC strikte neutralny, ale mi to nie przeszkadza - jego niebywała muzykalność , barwy i dociążenie rekompensują wszystko

 

Podobno niezły DAC na 2 x Sabre 9018 to chiński LKS audio mh-da003 dac - jeśli nie jest zbyt "kliniczny" - choć tego nie słyszałem,

tyle co wyczytałem z opinii w necie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Czytałem w recenzjach, że DAC Audiobyte posiada przedwzmacniacz. Ba, recenzenci twierdzili nawet, że ów przedwzmacniacz spisuje się bdb. Czy któryś ze szczęśliwców posiadających Black Dragona łączył go bezpośrednio z końcówką mocy i czy efekt był zadowalający?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.