Skocz do zawartości
IGNORED

Non-Oversampling DAC


Peter Daniel

Rekomendowane odpowiedzi

Link do gniazd Goertz'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Peter

Ty to chłopie masz łeb... :-)

 

> kafka

trzeba czasem uważać żeby nie popaść w paranoje, jak kupisz gniazda za 200 zł do DAC'a za 400 zł to on raczej nie będzie przez to grał o połowę lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... no rozmawialiśmy o gniazdach z Nikompa. Czyli mniej więcej 2.20 za pojednyczy RCA. Za taką cenę wszystkie RCA na chassis jakie widziałęm były tandetne. Dlatego jak dla mnie rozwiązanie Petera w tym konkretnym przypadku nie jest alternatywą. I tylko o to mi chodziło.

 

P.S. Jak na moje bardzo niewygórowane wymagania to gniazda za 2.50$ to luksus...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Peter

Mam pytanie do naszego Wielkiego Autorytetu Petera :)

czy byłaby opcja zamowić u Ciebie komplet części (bez scalaków i gniazdek) do Daca?

Myśle że wielu Szanownych Forumowiczów też skorzystałoby z okazji i można byłoby zmontować i wysłać Wielki Transport do Polski Częsci do Wielkiego Non Oversampling Dac :)

 

z pozdrowieniami mały forumowicz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie powinno problemu z takowym zamowieniem, oczywiscie jesli czesci beda dostepne.

 

Odnosnie gniazd RCA, to nie jestem az takim fanatykiem najlepszego. W wielu przypadkach slyszalem, ze tansze, zwykle czesci brzmialy lepiej niz te egzotyczne. Uzywalem w swoich projektach zarowno Cardasa jak i Kimbera, a takze te za $2.50 i musze powiedziec ze rhodium plated Cardas nigdy jakos nie brzmial lepiej, a raczej mialem odczucie ze jakby zmiekczal dzwiek. Kimber jest bardziej neutralny, ale tez nie zauwazylem powaznej roznicy uzywajac jego lub tanie Chinskie podrobki. Oczywiscie nigdy nie robilem bezposrednich porownan.

 

Mam pare plyt preampa ML z Singapuru, i wiekszosc RCA jakie tam sa zainstalowane (board mount, proprietory ML design) sa praktycznie do wymiany ze wzgledu na slaby kontakt. Nie wiem czy to przez klimat, czy ze starosci (1996).

 

Oczywiscie nawet te najlepsze gniazda RCA (cale ze srebra czy czegos jeszcze innego, w cenie $90 za pare) nie beda lepsze niz kabel przylutowany bezposrednio do plytki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiscie nawet te najlepsze gniazda RCA (cale ze srebra czy czegos jeszcze innego, w cenie $90 za pare) nie beda lepsze niz kabel przylutowany bezposrednio do plytki ;-)"

 

Dlatego na plytce przewidziane zostaly dodatkowe pady, ktore umozliwia przylutowanie rowniez gniazd montowanych do obudowy. Plytka jest juz w sumie skonczona - nanosimy z Peterem ostatnie poprawki. Gdyby nie sesja, juz dawno trafilaby do zakladu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcz w temacie gniazd RCA

 

Po moich poszukiwaniach stwierdzam , iż te oferowane w Polsce w cenach do 50 zł za parę jako mateiał używają jakiegoś stopu niklu + złocenie ( marnej jakości ) w tych tańszych dochodzi jeszcze izolacja PCV ( a nie teflonowa ) co z resztą łatwo sprawdzić trzymając dłużej lutownicę

Ba czasami uda się w nich przemycic również stalowy kawałek pokryty warstewką złota

Mając okazję słuchać budźetowych CD ( ok 2000 zł) po wymianie gniazd RCA stwierdzam , iż nawet najtańsze WBT dają tu słyszalną poprawę zwłaszcza w zakresie detaliczności , i mniejszego przybrudzenia

Zapytałem swego czasu w zakładach złotniczych , jaki byłby koszt złocenia 4 szt gniazd RCA wykonanch z miedzi ok. 100 zł ( czyli 25 zł za szt ) - gra nie warta świeczki

 

Pytanie do Petera= > czy te chinskie podróbki to podobnie jak WBT miedź pokryta złotem czy coś innego , i czy robiłeś próby odnośnie rodzaju izolacji??

 

Jeśli ktoś zna w Polsce miejsce , gdzie można kupić podróbki WBT RCA , czyli wykonane z miedzi pokrytej złotem i z izolacją teflonową , w przyzwoitej cenie ( do 40-50 zł za parę ) to byłaby to cenna informacja

W tym kontekście poatrząc na RCA Cardasa ( te z rodhium ) w cenie 15 $ za parę uważam je za bardzo atrakcyjną propozycję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peter

 

Ja wersje przewlekana CS8412 swego czasu kupilem za 80PLN, zreszta teraz na Allegro tez sa w tej samej cenie -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Chinskie podrobki wygladaja dokladnie jak na zdjeciu PC (CONNEX- 53452 ):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zlocenie na niklu, mosiadz, w srodku teflon.

Uzywalem je wiele razy i byly calkiem niezle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hm.. Przeczytałem cały wątek i jestem pod wrażeniem. Przepraszam, że zadaję może dość lamerskie pytania, ale jaki jest rząd ceny części do tego DAC'a (z płytką). Czy to jest 300 zł czy 3 tys zł?

Czy w niedługim czasie ktoś zajmie się skompletowaniem części i płytki i będzie to można zakupić, bo nie ukrywam, że jestem zainteresowany?

Pozdrawiam i chylę czoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veteran zaginął ... ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze spokojnie mozna ten DAC zlozyc za 300zl. Jesli chcemy uzyc najlepsz czesci, no to moze cena sie podwoi.

 

Ja praktycznie dalej obstaje przy BG N w wiekszosci miejsc, chociaz ostatnio Rubycon ZL 100/25 bardzo dobrze spisuje sie jako bypas na TDA1543. Jesli ktos preferuje bardziej sterylny i przejrzysty dzwiek to te same Rubycony moga byc dobre w sprzezeniu, na wyjsciu.

 

Nie ma w sumie wiekszej korzysci z uzywania baterii, i na ostatnich 2 sesjach odsluchowych AC power bylo preferowane (przy kondycjonerach sieciowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 300zł biorę w ciemno. Tylko czy jest ktoś kto sprzeda mi komplet części (bez obudowy i wyjść) + płytkę w tej cenie (dorzucę nawet 50zł za fatygę :-) ? Przyznam, że miałbym kłopot żeby samemu zdobyć te części na odpowiednim poziomie... Czy to jest do polutowania przez kogoś kto lutownicy używa raz do roku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Daniel robisz mi coraz większego smaka :-)

Skoro nie ma osoby, która zajmuje się skompletowaniem całości, to orientujecie się czy jest gdzieś sklep, gdzie możnaby kupić wszystkie części?

 

Jeśli miałbym kupować części za 5 zł i płacić za wysyłkę 12zł to mija się to z celem.

Szukam porządnego DAC'a za rozsądne pieniądze a ten wygląda na ideał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Peter

Peter no wiec kiedy zaczynamy z prezentacją czesci? :)

Wszyscy juz z utesknieniem czekaja :)

No i najważniesze - trzeba odnalezc Veterana!!

Peter masz cos wspolnego z jego zaginieciem? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Peter

 

Co sądzisz o schemacie i płytce podobnego DAC-a

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten jest dosyc minimalistyczny - moze znasz kogos kto go testowal?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest to DAC na ktorym wzorowal sie Scott Nixon. Jest minimalistyczny, ale nikt nie spedzil zbyt wiele czasu przy wyborze komponentow, a tu praktycznie lezy caly secret tego DACa.

 

Gosc ktory kupil jeden z moich wczesnych prototypow, sprzedal najlepsza wersje DACa SN (z upgraded tube) na Audiogonie.

 

Aplikacja nie rozni sie zbytnio od mojego, poza brakiem aktywnego bufera na wejsciu, i mniej rozbudowana PS, a jak wiadomo PS jest podstawa wszystkiego. Regulatory tez cienkie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peter

 

Ale wstawiajac w to porządne komponenty i rozbudowujac sekcję zasilajaca mozna uzyskac chyba z tego całkiem porządne brzmienie. A regulatory chyba mozna wstawic lepsze ;) - czy wiąże się to z przebudową układu?

 

Pozdrawiam

 

Pytam bo schemat jest bardzo prosty a ze mnie zaden fachowiec i ta prostota do mnie (i ze mnie) przemawia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.