Skocz do zawartości
IGNORED

LEKTOR GRAND firmy Ancient Audio


tomek7776

Rekomendowane odpowiedzi

Zydelek - tomek przytoczył przykład samochodów osobowych - a tu liczby nie kłamią i są jak wyżej (za rok 2003).

 

obecnie w USA nikt nie kupuje samochodów osobowych made in US - poza gościami w kapeluszach w wieku emerytalnym. jak zapytasz przeciętnego amerykanina co sądzi o amerykańskich samochodach, to powie ci że to piece of shit. takie są fakty.

 

SUV, o których mówisz, to zupełnie inna kategoria. tu faktycznie marki amerykańskie mają praktycznie monopol - ani audi ani merc ani BMW tego typu aut nie produkuje. dzięki nim i samochodom typu pick'up przemysł amerykański jeszcze w ogóle istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedziec ze w stanach nie produkuja i nie sprzedaja ich wlasnych aut?

ciekawe

cos z twoja wiedza motoryzacyjna jest nie tak,bo mercedes ML to suv,bmw X3,X5 to suv.vw taureg rowniez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasa

poogladaj kiedys na zywo sc430,moze ktos da ci sie obok smignac.zaloz pampersa.technologicznie hi-tech.

jak wszystkie wyroby firmy LEXUS.

zbyt w stanach ogromny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Gdyby nie to, że "dyskusja" toczy się w przestrzeni wirtualnej, to powiedział bym Wam, gdzie leży siekiera. Nareszcie by sie skończyło. No, już wytrzymać trudno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj inzynier,

to tylko dyskusja

w branzy aut dzialam juz 22lata.znam ja od podszewki.

jezdzilem prawie wszystkim.

w weekendy niekiedy jezdze 911carrera 4S,to 380KM,305km/h,4WD.nowym.

na codzien dodgem.wiem o tych autach duzo.nie sa awaryjne,sa bezpieczne,wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek -> dziękuję w imieniu wszystkich, że wyjaśniłeś nam skąd bierze się twoje zamiłowanie do aut amerykańskich - jeździsz ultra nowoczesnym autem marki dodge, autem tak zaawansowanym technologicznie, że inżynierowie mercedesa otwierają szeroko usta ... ze śmiechu.

 

BTW - czy firma Dodge opanowała juz technologię HID (Xenony) w dziesiatym roku jej stosowania w autach na świecie ? Pytam poważnie bo mam uzasadnione watpliwości.

 

Co do Lexa SC430 to wyobraź sobie że nim jeździłem ... ma takie auto jeden z dystrybutorów.

 

A pampersa to sobie sam wsadź jak jak obudzisz się spocony w środku nocy, śniąc o 380 konnym Porsche Carrera 4S które pożycza ci kolega z salonu.

 

Dla twojej informacji: 911 Carrera S4 ma 320KM a nie 380KM (LOL), choć rozumiem że we śnie takie szczegóły umykają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dosc dawno zwrocilem uwage na CD player AA. Ciekawy koncept i uzycie granite na pewno powoduje ze odroznia sie od innych ofert.

 

Na co tez zwrocilem uwage, to uzycie tej samej $2 CD clamp, ktora Niko oferuje w swoim zestawie z daisylaser. Cena $50,000 sugerowala by tu cos bardziej konkretnego, np. w stylu Krela czy ML. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za śmiałość bo jestem tu nowy ale szczerze mówiąc troszkę mnie śmieszy podejście Tomka7776.

Przecież nikt go nie zmusza do zakupu Lektora za prawie 50kzł a tak strasznie ujada na cenę i jakość odtwarzacza oraz na firmę Ancient Audio. Polityka cenowa firmy leży w gestii jej samej a nie osób postronnych nie zainteresowanych (fatalnym według nich zresztą) produktem. Tak się przypadkiem składa, że znam właściciela firmy i wiem ile pracy włożył w opracowanie tego projektu. A na forum pojawia się ktoś, kto śmie brać się za wycenę czasu i wiedzy konstruktora (nie mówiąc już o błędnej wycenie kosztów materiałów).

Założę się też, że Tomek7776 nie słyszał nigdy LG na żywo tylko opiera się na recenzji. Nie wziął tylko pod uwagę tego, że "poluzowany bas" mógł się pojawić w recenzji dlatego, że firma nie zostawiła redakcji odtwarzacza na własność po testach (częsta praktyka).

Mówienie i high-tech'u i porównania do samochodów też zresztą nie wypadają najlepiej.

Czy Rolls-Royse (nie licząć ostatniego modelu) jest bardziej zaawansowany technicznie niż np. najlepiej wyposażone wersje limuzyn Lexusa? Nie jest. A w takim razie dlaczego jest aż tak drogi?

Czy Porsche Carrera Turbo jest bardziej zaawansowane technicznie od Mitsubishi Lancer EVO VIII lub Subaru Imprezy WRX STI? Nie jest. I znowu pytanie czemu Posrche jest 2x droższe o tych samochodów?

Tomek7776 twoje ciągłe gadanie o zaawansowaniu technologicznym jest bezsensowne w tym momencie. Jakbym miał tyle kasy żeby móc kupić Rollsa to bym się zastanawiał co kupić w zależności od tego czego oczekuję: prestiżu (Rolls), osiągów (Porsche) czy radości z jazdy po krętych drogach i szutrach (Misiek, Subaryna). Na pewno nie patrzyłbym na zaawansowanie technologiczne niezależnie od ceny!!! Podobnie jest z audio - wszystko zależy od tego na co kogo stać i czego się oczekuje od brzmienia, wyglądu itp.

Poza tym ze sprzętem audio jest podobnie jak ze sportowymi (lub usportowionymi) samochodami. Im drożej tym mniejsze różnice. Różnica w osiągach między EVO a powiedzmy Hondą Civic Type R nie usprawiedliwia tego, że Misiek jest 2x droższy. Tak samo większą różnicę usłyszysz między odtwarzaczami kosztującymi 5 i 10 tys. niż między kosztującymi 10 i 15 tys itd... Dlatego MOIM zdaniem powyżej pewnego pułapu cenowego nie można już mówić o tym czy coś jest warte tych pieniędzy tylko czy jesteśmy w stanie tyle zapłacić.

A wracając do AA - miałem okazję porównywać zestaw AA (lektor grand, silver 300, harmony) z kilkukrotnie droższym zestawem Sonic Frontiers (preamp line 2, digital processor mkII chyba, końcówki z 8 pentodami na kanał - oznaczenia końcówek i transportu nie pamiętam) + Tannoy Westminster Royal. Osobiście AA bardziej MI odpowiada brzmieniowo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felix,

 

Jesli znasz goscia to powiedz zeby poprawil 2 bledy jakie znalazlem w opisie GL:

 

Left and right mono DAC powinno byc DACs

Non-magnetic biuld from powinno byc build

 

Nic powaznego, ale zawsze lepiej sie prezentuje ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wszelkich porównań samochodowo-technologicznych, dla mnie kuriozalny w tym wątku jest jeden fakt:

 

osobą która z niebywałą zaciekłością atakuje AA jest człowiek, który nie dalej jak kilka miesięcy temu wygłaszał płomienne mowy w obronie Veluma, produktu delikatnie mówiąc zagadkowego, i - co przytoczyłem w cytacie wyżej - sam radził aby nie zaglądać producentowi do kieszeni ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felix

na tym forum pisac moze kazdy,i do tego co chce,wiec nie musisz sie stresowac.

na kilka spraw ma odmienne zdanie

1.nie interesuje mnie kupno cd za 50tys zl,gdyby mnie jednak kiedys zainteresowalo,to jest w czym wybierac,

2.firma produkujaca audio,moze robic,rowniez z cena co chce.alemusi byc swiadoma,ze.

3.klient ma prawo do oceny i krytyki produktu,oraz ceny,technologi,wygladu,materialow,brzmienia

4.nie myle sie co do ceny 3 plyt granitowych po 100zl kazda,oraz napedu 280euro

5.jak widze to dobre i bardzo dobre oceny mozna sobie kupic zostawiajac przedmiot testu na wlasnosc redakcji

 

6. RR to legenda,tradycja,auto krolow,szejkow,dyktatorow.i nie mam nic przeciwko temu aby LG poszedl ta sama droga,HA,HA

7.auta sa sportowe(porsche),rajdowe (EVO,IMPREZA),bulwarowe.wiec sa to rozne auta.

8.jesli ceramiczne hamulce w 911 sa czyms zwyczajnym .to sorry ale ..nie wiem co odpowiedziec

9.na cene porsche sklada sie kilkudziesiecioletnia tradycja,sukcesy sportowe,niezawodnosc ,jakosc,osiagi,prestiz,

10.co do dzwieku LG posluchamy go na AS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth

pisalem o velumie,poniewaz go kupilem i uzywam,i wierz mi ,ze nie ma poluzowanego basu,ani innych wad.

sluch mam dobry,sprzet odpowiedni.

test LG wydal mi sie od poczatku naciagany,wycukrzony,i jak widze coraz wiecej forumowiczow to zauwaza.

zaczyna sie to ukladac w jedna calosc.

nie mam nic osobistego do producenta,a jedynie zaczynam postrzegac wyroby,jako wyznaczniki kosmiczno-komicznych cen,za zupelnie przecietne produkty(w tym zakresie cen)

w temacie aut jestes dyletantem,czytajacym AutoSwiat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie na tym można spokojnie ten wątek zakończyć. Zaciekłość wymiany ciosów była doprawdy zadziwiająca. Aż można przypuszczać, że kryją się za nią wady charakterologiczne niektórych uczestników lub osobiste konflikty z panem Waszczyszynem.

 

Cały wątek szybko stał się po prostu żenujący.

 

Elberoth, choć zgadzam się z Twoim zdaniem w tym przypadku, to uważam, że zbytnio dajesz się ponosić emocjom, a wymiana zdań szybko odchodzi od tematu. Zresztą to jest cecha wielu Twoich wystąpień na forum, nie dotyczy tylko tego wątku. Nie żebym uważał to za jakiś śmiertelny grzech, ale dla dobra forum mógłbyś czasmi powściągnąć swój polemiczny charakter.

 

A w przypadku tomka to po prostu lepiej go zignorować. Chyba nie będzie długo w stanie sam ze sobą się kłócić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziendobry!

aaaa dalej...

=======

A tak poza tym,Struś wypuszcac bedzie Chopiny na zachód po kilkanaście/dziesiąt tysięcy..a dlaczego bo robi ładne i dobre brzmiace wzmaki[seryjnie!!!].Zdzichu wie co robi i oby mu sie powiodło!

========

Brać Strussy bo sa jeszcze tanie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_Da

nie wiem, czy wiesz,ze Ferrari jest Fiata,RR chyba bmw?

ja ,porsche niekiegy sie poruszam,mam pewne doswiadczenia z tym autem,moge cos na ten temat powiedziec. aston martin,bardzo mi sie podoba,widzialem go na zywo.

w moim miescie jezdzi sporo aut z gornrj polki,nowe ferrari 360,hummer 2 z szyba noktowizyjna,maserati,plymount plouwer(chyba tak sie to pisze),i jezdza nimi moi znajomi,wiec sorry,ale ja obcuje z tematem na zywo,nie przez ekran tv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że klient ma prawo do krytyki tylko zanim wydasz werdykt NAJPIERW POSŁUCHAJ a nie opieraj się na recenzji bo ocenę NAPRAWDĘ MOŻNA KUPIĆ w przypadku każdego testu, w każdej gazecie "fachowej" z każdej dziedziny.

A co do porównań samochodowych to pokazuję tylko nieścisłości w twoim zaciekłym atakowaniu firmy AA. Cały czas mówiłeś i high-techu więc pokaż mi go w RR - przecież twierdzisz, że LG jest za drogi i części kosztują mało tym samym nie bierzesz pod uwagę wartośći wiedzy, doświadczenia i czasu konstruktora a robisz to w przypadku RR.

Oczywiście, że Porsche i EVO to różne samochody z różnym przeznaczeniem dlatego to napisałem. Porównałęm je tylko ze względu na cenę i zastosowaną w nich technologię. Hamulce ceramiczne w Porsche dostępne są ZA DOPŁATĄ więc ceny samochodu nie usprawiedliwia żaden high-tech. Jeżeli szukasz high-techu w tych samochodach to popatrz na przeniesienie napędu w EVO z ego aktywnym centralnym dyfrem, komputerem sterującym rozdziałem momentu obrotowego na podstawie różnych danych łącznie z czujnikami przeciążenia. To jest high-tech. Ale ja wcale nie twierdzę, że Porsche jest za drogie - oni mimo tego, że nie stosują takiej technologii przeniesienia napędu POTRAFIĄ tak zestroić zawieszenie że fura klei się do drogi. I właśnie między innymi za tą wiedzę się płaci.

Ja się nie stresuję tylko śmieję z twojego zachowania. Postawiłeś sobie za punkt honoru zmieszać z błotem firmę AA i jej produkt a teraz robisz wszystko żeby udowodnić swój punkt widzenia, nie zauważając tego, że zaprzeczasz chwilami sam sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felix=> myślę, że dobrze, że Twój znajomy ma tyle zapału do pracy i chce robić konstrukcje dla wyższej klasy. Na cenę produktu bierze się nie tylko zapał i brzmienie, ale odpowiednie wypromowanie marki. Sam sobie odpowiedziałeś pisząc: dlaczego Rols Roys tyle kosztuje, Porche itp. mimo, że jest sporo innych marek wcale nie goszych, a może i lepszych. W tych wypadkach liczy się marka i jej prestiż. Na to jednak pracuje się całymi latami. Jeśli dany produkt jest znany tylko w wąskim gronie, to nawet jego najlepsze noty w teście na wiele się nie zdadzą, a produkcja zamknie się na kilku jednostkowych wyrobach, by pokazać- o ja też umiem coś takiego zrobić. Druga sprawa. Będąc na niemal każdej wystawie AS. zawsze zaglądam do "krakowskiego" pokoju. Niestety jak dotychczas prócz cen dzwięk mnie nigdy nie powalił na kolana. Weźmy np. Gainclona Petera. Wzmak za normalne pieniądze, a gra przez duże "G". Czyli można i taniej. Pozdr. i życzę powodzenia producentowi. Napewno w tym roku na AS jego pokoju nie ominę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RR nie jest marka w kregu moich zainteresowan.nie wiem nic na jej temat.

oprocz tego,ze sa piekielnie dokladnie i solidnie zrobione,maja kilkunastokrotna powloke lakieru,uzyte materialy sa najlepszymi z mozliwych,podzespoly nie psuja sie,ze silniki RR napedzaja samoloty i statki,90% wyprodukowanych egzemplarzy pousza sie do dzis,ze czeka sie na nie w kolejce,ze kupuja go glowy panstw,szejkowie,milionerzy,ze nazwa kojarzy sie z niezawodnoscia,dokladnoscia ,solidnoscia,prestizem,

i to daje RR prawo do ustalania dowolnych cen.

 

jak LG bedzie mial podobny prestiz,rozpoznawalnosc,jakosc materialow,beda go uzywac znani na swiecie ludzie.to moze kosztowac fure kasy.i nie bede tego negowal.

poki co podtrzymuje swoja opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek7776:

Zacząłeś porównania samochodowe od high-techu dlatego chciałem ci udowodnić, że nie high-tech usprawiedliwa cenę.

Teraz mówisz o prestiżu - jeżeli jakakolwiek firma zrobiłąby doskonały samochód, niezawodny, piękny, o doskonałych osiągach i wyceniła go tak, że każdy może go sobie kupić, to nigdy nie zdobędzie on prestiżu właśnie dlatego, że wielu ludzi na niego stać. Zauważ, że im droższy samochód tym bardziej prestiżowy. I nie dlatego, że jest dobry, tylko dlatego, że niewielu na niego stać.

Co do pozostałych czynników - niezawodność, jakość itp. to EVO wcale nie jest gorszy od Porsche. Ale jest sporo tańszy więc nie tak prestiżowy, nie rzuca się tak w oczy więc bogacze nie będą go kupować bo nie widać po nim, że ktoś ma kasę. Tak to już jest z drogimi, "prestiżowymi" markami.

A LG rzeczywiście nie jest produktem nastawionym na dużą sprzedaż - jest produktem, który ma pokazać możliwości firmy.

Mało osób kupi McLarena SLR kosztującego 300tys funtów ale kupią SLK który jest podobny a kosztuje ułamek tej ceny. LG ma podobne zadanie w firmie - napędzić sprzedaż innych produktów.

A co do twojego pytania o sprzedaż - na pewno sprzedał się 1 egzemplarz w Krakowie i kilka sztuk a Norwegii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McLaren byl opracowywany i udoskonalany przez dlugie lata,zastosowano w nim materialy i technologie kosmiczne.

SLK natomiast bardzo mi sie podobal,ale do momentu jak redaktorowi z TopGear,zapalil sie podczas testow.

wiec jak widze masowka.

co do sprzedazy LG,to nie wiem nic,mozliwe ze ktos zostal nim obdarowany,za superokazyjna cene.

sprawa sprzedazy w norwegi rowniez nie jest tak oczywista,bo w tescie pisza,ze platforma pod naped byla przygotowana w norweskiej firmieBase Technology.

wiec jesli tak,to sa to jakies zobowiazania,a nie sprzedaz dla normalnego klienta,za normalna cene.

ktos na forum pisze,ze ukazala sie w norweskiej prasie rewelacyjna recenzja LG z cena duzo wyzsza niz w polsce.pewnie pisal ja Pacula,z osobami z w/w firmy norweskiej.

w renomowanych pismach nic narazie nie slychac o LG.

widze natomiast dorabianie ideologi na sile,bledy w opisie,na co zwrocil uwage Peter Daniel.

widze,jakas agresje Ebelrotha,i kilku wtorujacych jemu kolesi.

ja pisze rzeczowo

3 plyty granitowe,max 100zl sztuka prosze poprawic jesli jest inaczej

280euro rewelacyjny naped z osprzetem,mysle ze dostal jakas znizke,wiec taniej

kolce pod plyty ???nie wiem

w cenach reszty sie niezbyt orientuje

moze ktos sie wypowie

ja szacuje calosc na ok 2,moze 3tys zl

a reszta? jak w Misiu,im MIS drozszy tym lepiej.i nikt nie odwazy sie zapytac po co on jest.

sorry ,ale ja sie odwazylem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek -Liczenie kosztów producenta to ślepa uliczka.

Ten temat był przerabiany na tym forum wielokrotnie.Jak ktoś jest skłonny zapłacić olbrzymie pieniądze to jest jego sprawa.Fakt,że Hi-End nie jest wart pieniędzy za niego żądanych.

To część odbiorców pragnących szczególnego wyróżnienia w dużym stopniu przyczyniła się do powstania takich cen.

Handel to pdchwycił i doprowadził do granic absurdu cenowego.

Najweselszy jest fakt,że często za wzrostem ceny nie następuje wzrost jakości brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank

ja nie licze kosztow,i ceny,bo mnie to ani ziebi,ani grzeje.

zagotowala mnie recenzja Paculy,wycukrzona do granic,z bledami.

jak lamka naszego kolegi?wygrzala sie?jak gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomek7776

policz koszty DACa Kudelskiego za 5000Ł x 6,3zł = 31,5 tyś zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.