Skocz do zawartości
IGNORED

Polskie Gówno


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Za komuny to nie było hipokryzji ? Ani demokracji...

 

Tylko że pod rządami "krwawego Macieja" Szczepańskiego telewizja emitowała programy WARTOŚCIOWE i NA POZIOMIE.

Nie żebym był fanem komuny, ale wówczas aktor miał talent, lektor miał głos, komentator sportowy znał się na sporcie i umiał mówić po polsku itp.

Teraz to już tego nie widzimy i nawet nie czujemy ton syfu, jakimi nas zalewają, ale ja pamiętam czasy, gdy debiutował Polszmat. Gdy widziałem tą telewizję po raz pierwszy, to kontrast z poziomem profesjonalizmu kanałów państwowych był szokujący. Człowiek na to patrzył i zastanawiał się: "co to za gówno?, jaki kretyn jest docelowym odbiorcą?".

Lata minęły i zadziałało prawo Kopernika - zła moneta wyparła dobrą.

Telewizje prywatne, zamiast podnieść swój poziom do poziomu TV państwowej, skoncentrowały się na dostarczaniu ludożerce karmy-papki w najniższej jakości za to kolorowej i łatwej do strawienia.

Nikt nie wymagał od widza włączenia myślenia.

W efekcie - to publiczna TV musiała obniżyć swój poziom, by ogłupiona ludożerka w ogóle chciała łaskawie włączyć publiczne kanały.

I teraz ŻADNEJ różnicy w poziomie pomiędzy publiczną TV a kanałami prywatnymi nie obserwujemy. Ponieważ jej nie ma.

Ja natomiast od kilku lat dałem sobie spokój z oglądaniem TV. Co wszystkim doradzam. Tak jest dużo zdrowiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komuny to nie było hipokryzji ? Ani demokracji...

Podobnie jak za sanacji, pod rozbiorami i za królów elekcyjnych.

Masz ciekawszą propozycję ? Tyranię ? Anarchię ? Komunizm ? Autorytaryzm ?

 

Nie, mam propozycję - wróćmy do lasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komuny TVP pełniła rolę tuby propagandowej. Więc państwo o nią dbało, kasę łożyło. A teraz państwo żąda żeby sami się utrzymywali, albo z jakiegoś abonamentu którego nikt nie płaci - to się muszą dostosowywać do gustów gawiedzi.

A że gawiedź ma gusta takie jakie ma - to ludzie oglądają to co oglądają ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennie obejrzę w TV prognozę pogody - lubię popatrzeć na chmurki, słoneczka.... No dobra na panie pogodynki. Przyznaję się.

I dodatkowo na jakieś wiadomości... W sumie całość tv dziennie to 30 minut.

 

Owszem korzystam z TV więcej, ale to głównie z USB, ew. z funkcji smart...

 

Telewizja jako taka dla mnie może zamknąć kramik dziś.

 

P.S. A kultura masowa jak sama nazwa wskazuje jest dla mas. Czyli musi być na poziomie najgłupszej części tej masy. Także skąd te żale ? ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A film zbiera całkiem niezłe recenzje:

Nie do końca, np :

 

Z punktu widzenia sztuki filmowej, tego filmu nijak nie da się zaliczyć do dobrych. Mimo tego bawiłem się w kinie świetnie! Polecam przede wszystkim tym, którzy lubią Tymona i 'czują' jego klimat.

 

Niestety mimo całej sympatii dla twórczości Tymańskiego stwierdzam że ten film to badziew i szkoda na niego czasu oraz pieniędzy. Brak spójności, za grę aktorską wzięli się amatorzy, widać że scenariusz powstawał w trakcie filmu. Niby jest to musical ale jak dla mnie to film który posiada wstawki musicalowe. Ten film ma zaledwie momenty, ale to nie wystarczy żeby stwierdzić że jest dobry.

 

Kiedyś był podobny w wymowie film To tylko Rock.....

 

A Tymański?

To jak dla mnie pozerek, gość z branży, który dla prawdziwych nowofalowców, punkowców i rockandrollowców nie istnieje ( a za takiego nadal się uważa). Od samego początku zawiązany z Trójmiejską Sceną Alternatywną, przeleciał się po mnóstwie zespołów.

Ludzie z kapel zbyt długo z nim nie wytrzymywali.

 

Co do filmu?

Trzeba jakoś ponownie zaistnieć.

Obejrzę to ocenię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało włączę się do dyskusji, widzę bowiem, że piana bita jest intensywnie. Il Doktore czy jak mu tam ( wybacz) ma rację , pisząc o szmatławym, beznadziejnym poziomie tv. Dostrzegłem to daaaawno. Na szczęście jest bardzo proste wyjście - nie oglądać tv.

Tak postępuję od kilkudziesięciu lat i niczego mi nie brak w dobie internetu.

 

Właśnie wróciłem z kina - po to tu trafiłem, żeby o wrażeniach , celnych uwagach poczytać , a tu tylko smętny płacz i narzekanie- kur....a , jakie to polskie... Śmiem odważnie donieść , że świat jest piękny , a i ludzi wartościowych nie tak trudno znaleźć.

 

Puffff... wracając do tematu, uważam, że w niektórych kręgach film będzie kultowy jak Rejs .

.

Z początku śmieszny , w miarę upływu czasu śmiech zamiera i pojawia się przerażenie. Aktorzy, muzycy grają samych siebie.

Osoby wrażliwe na wulgaryzmy niech nie idą, bo wyjdą z kina. Soczystą , skądinąd przeze mnie ulubioną i stosowaną na co dzień wulgarną polszczyzną posługują się wszyscy bez wyjątku. No może Peszek.... nie, on też mówi k.....a. .

 

Tak, mówi o niskim poziomie kultury masowej, ale przecież Korwin Mikke ma rację, mówiąc, że większość społeczeństwa to idioci, dlatego z pewnego punktu widzenia demokracja to chory ustrój.Ale ja nie o tym.

 

Nie zgodzę się ze swym przedmówcą, który krytykuje samych twórców i ich sztukę. Tak się akurat składa, że to kwestia gustu, dla jednego to wysoka sztuka, dla innego żadna . Akurat tak się składa, że jestem gorącym wielbicielem muzyki, uważanej przez wielu, że muzyką nie jest - mowa o free jazzie. Jednak to nie oni film zrobili, nie oni narzekają na puste sale. Mikołaj Trzaska , kolega Tymona, ten to dopiero mógłby nakręcić film o pustych salach podczas koncertów. Nie o to tu chodzi. Dramatyczna tutaj jest sytuacja, i to jest główny problem filmu, że muzycy żyją w swoim światku, przydymionym gandzią i nie dostrzegają , że świat się zmienia, muzyka się zmienia , gusta ewoluują. Przejmujące są wypowiedzi archiwalne młodego Brylewskiego skonfrontowane z obecnym Brylewskim, jakże innym - zniszczona twarz, braki w uzębieniu,

 

I z jednej strony mamy dojenie kasy - zimne , bezwzględne , z drugiej strony - zagubionych muzyków , niepotrafiących w życiu robić nic innego poza graniem trącącym myszką. Bo odbiorca punk rocka liczny nie jest . Myślę, że Tymon z pełną świadomością wybrał taki repertuar a nie inny.

 

 

Co ciekawe, wczoraj w Słupsku byłem na koncercie Tymona, promującego nową płytę wypełnioną coverami. Płyta wymuskana, melodyjna, a koncert jazzowo rockowy. Improwizacji co nie miara. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Co ciekawe, jeden z gitarzystów Tymona, grający w filmie, związany jest ze Słupskiem, bo stąd jego żona pochodzi, a ja akurat znam siostrę jego żony.

Koncert znakomity, film to wartościowe kino niezależne , pokazujące smutny obraz rzeczywistości.

 

Scen komicznych , które przejdą do historii bez liku. Przejmująca jest rozmowa Tymona z perkusistą alkoholikiem , ciekawa jest odpowiedź , na pytanie dlaczego pije. Albo Czesław Mozzil, gdy pojawia się znienacka w hotelowym łóżku pomiędzy Tymonem

A Halamą - śmiejemy się , jednocześnie ogarnia nas przerażenie. Warto dodać, że sami muzycy są świadomi bezsensu sytuacji, jej groteskowa wymowa rodzi śmiech przez łzy.

 

W Słupsku grano ten film ostatni raz. Śpieszcie się do kin, bo warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało włączę się do dyskusji, widzę bowiem, że piana bita jest intensywnie. Il Doktore czy jak mu tam ( wybacz) ma rację , pisząc o szmatławym, beznadziejnym poziomie tv.

 

W Słupsku grano ten film ostatni raz. Śpieszcie się do kin, bo warto

W TV lecą nie tylko polskie produkcje, a o takich przecież rozmawiamy. Uważam, że w telewizji można znaleźć przyzwoite i wartościowe filmy, niestety wyłącznie produkcji zagranicznej. Chociaż gdybym się wysilił, to na palcach jednej ręki wskazałbym kilka polskich filmów.

 

Czy mamy śpieszyć się do kina? Spokojnie, bez nerw, parę tygodni i będzie dostępny w TV.

Oglądanie filmów w Internecie ma być alternatywą telewizji? Dziwny trochę ten bunt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za komuny TVP pełniła rolę tuby propagandowej. Więc państwo o nią dbało, kasę łożyło.

 

A przepraszam - niby jaką rolę TV pełni teraz? Ty widzisz tam jakąś INFORMACJĘ? Ja, gdy czasem usiądę i spojrzę, to jestem zaszokowany stężeniem nachalnej PROPAGANDY.

Informacji - za grosz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam - niby jaką rolę TV pełni teraz? Ty widzisz tam jakąś INFORMACJĘ? Ja, gdy czasem usiądę i spojrzę, to jestem zaszokowany stężeniem nachalnej PROPAGANDY.

Informacji - za grosz...

 

Chętnie bym Ci wódkę postawił, takie piękne rzeczy opowiadasz.... Czy to nie zabrzmiało ironicznie? Nie! Ja tv mam głęboko w d. nie jest potrzebna mi do życia, wolę dobrą książkę albo seks z sąsiadką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Ci wódkę postawił, takie piękne rzeczy opowiadasz.... Czy to nie zabrzmiało ironicznie? Nie! Ja tv mam głęboko w d. nie jest potrzebna mi do życia, wolę dobrą książkę albo seks z sąsiadką

 

Zazdroszczę!

Ja gdy spojrzę na moje irlandzkie sąsiadki to mi się Wacek chowa do środka.

Także - zostaje książka.:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej projekcja marzeń... Mam jedną gorącą sąsiadkę, jednak starsza o 15 lat, 20 lat temu była fajna, dziś , gdy skończyła 60 , to musiałbym być bardzo pijany ...Ale ogniem w gaciach z setką zimnych bab mogłaby się podzielić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę dobrą książkę albo seks z sąsiadką

Swój chłop :)

 

P.S. Jak ta wiekowa, looknij piętro wyżej, piętro niżej - wiesz, tyle dobra się marnuje wokół ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój chłop :)

 

P.S. Jak ta wiekowa, looknij piętro wyżej, piętro niżej - wiesz, tyle dobra się marnuje wokół ;P

 

Ps A co z żoną w tym czasie zrobić? Polskie baby zbyt wyemancypowane, nie zawieszę jej w piwnicy jak worek ziemniaków.

 

To prawda z tym dobrem. Dziś słyszałem opowieść byłego księdza, co zakochał się od pierwszego wejrzenia. Żona w końcu zmarła. On z rozpaczy szalał, narkotyzował się , czytając jej listy z młodości do niego. I teraz zostawiła go samego, a on książkę o tym pisze. Zakochał się w niej, będąc księdzem, a ona miała męża okrutnika, co znęcał się nad nią.

 

Piękna historia jak by nie patrzeć, tylko jednego nie rozumiem. Od pierwszego spojrzenia? Moja żona w drugim pokoju, ja biegam po sklepach, do roboty, od pierwszego wejrzenia zakochuję się codziennie około ośmiu razy.... Którą zatem wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą zatem wybrać?

 

Z pełnym uzębieniem, zgrabnymi nogami, minimum po maturze, do trzydziestki, z posagiem i żeby zdrowa była!

 

... i oczywiście nie może być gruba, bo to leniwe baby są!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pełnym uzębieniem, zgrabnymi nogami, minimum po maturze, do trzydziestki, z posagiem i żeby zdrowa była!

 

... i oczywiście nie może być gruba, bo to leniwe baby są!

 

Markn , już Cię kocham, kur...a , nie wiem , jak to się dzieje, ale dokładnie takie same wymogi mam. A gęba nieważna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gęba nieważna?

 

Oczywiście musi być w większości uśmiechnięta - smutna i cierpiąca twarz jest unacceptable! Ważne też jest, żeby nie miała wąskich i zaciśniętych ust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś słyszałem opowieść byłego księdza, co zakochał się od pierwszego wejrzenia. Żona w końcu zmarła. On z rozpaczy szalał, narkotyzował się , czytając jej listy z młodości do niego. I teraz zostawiła go samego, a on książkę o tym pisze. Zakochał się w niej, będąc księdzem, a ona miała męża okrutnika, co znęcał się nad nią.

 

Piękna historia

Też słuchałem jak głupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak postępuję od kilkudziesięciu lat i niczego mi nie brak w dobie internetu.

Kiludziesięciu? 20 lat temu chyba TV nie była aż tak gówniana. Jedyne co mi się kojarzy to Wybacz mi Resich Modlińskiej, reszta była w miarę zjadliwa. Teraz to można do woli skakać o 18-tej między Dlaczego ja, Malanowskim, Trudnymi sprawami i Drzyzgą,a w przerwach na reklamy się w spokoju wyrzygać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysłuchałem rozmowy znakomitej francuskiej improwizatorki Joelle Leandre, dla której muzykę pisał sam John Cage i jestem pod głębokim wrażeniem jej mądrości , jej uwag o współczesności i sztuce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rozmowa trwa godzinę, będę do niej wracał , bo to dla mnie bardzo ważne kwestie; dla tych , co nie chcą jej słuchać , streszczę pokrótce jej wyznania.

Zafascynowany jestem muzyką improwizowaną, freejazzową, dlatego tę 63-letnią panią odnalazłem, jest kontrabasistką, zaangażowaną politycznie, bo jak wskazuje, polityka jest wszędzie. Jako przykład podaje festiwale muzyki wolnej, na które nie są zapraszani czołowi improwizatorzy na świecie!!!!!

 

Czy to nie polityka? I podaje , że improwizacja jest groźna dla polityków, bo to jest muzyka demokratyczna, łącząca ludzi wszelkiej maści i narodowości. Muzyk musi wyzbyć się ego i słuchać innego muzyka. CZYLI MUSI MYŚLEĆ, A TO JEST GROŹNE DLA POLITYKÓW, BO ONI CHCĄ ZROBIĆ Z LUDZI GŁUPCÓW , SERWUJĄC WSZĘDZIE PODŁĄ PAPKĘ , O KTÓREJ TU JEST MOWA. I o której opowiada film Polskie gówno. Improwizacja jest groźna, bo mówi, że jesteśmy tacy sami i możemy robić, co chcemy.. Dlatego rządy nie chcą dawać pieniędzy na tego typu twórczość, bo jest groźna, jako że zmusza do myślenia. Politycy by chcieli, by obywatele nie myśleli. Czy to nie jest prawda? Dalej mówi o pędzie w oświacie, w życiu do bycia lepszym, bogatszym, o ambicjach. I mówi, że to jest złe, trzeba stanąć i być nomadą,

 

Ta kobieta , jej poglądy niejako dopełniają me przekonania. Jeszcze kilkakrotnie jej wysłucham, bo warto. Muzykę klasyczną, którą grała 10 lat , nazywa nekrofilną i dziwi się , że politycy dają pieniądze na martwą sztukę , a improwizowanej muzyki nie wspierają. Czy nie ma racji?

Ma! Kompozycja zakłada, że ktoś jest szefem, a ktoś musi wykonywać założenia kompozytora, czyli kompozytor mądry , a ty głupi wykonuj jego polecenia. I to jej się przestało podobać , dlatego tworzy to, co tworzy, a zapewniam, że jej muzyka to prawdziwa sztuka. Coś niesamowitego, ta rozmowa. Posłuchajcie koniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to można do woli skakać o 18-tej między Dlaczego ja, Malanowskim, Trudnymi sprawami i Drzyzgą,a w przerwach na reklamy się w spokoju wyrzygać.

Skoro na potęgę nadają taki chłam oznacza nic innego jak to, ze społeczeństwo albo zdurniało nam do reszty albo takie było zawsze. Bo albo podaż zabija w nas inteligencję, albo popyt wymusza produkcję takiego gówna. Gdyby nie było oglądalności produkcje te upadałby jedna za drugą, a nowych by nie tworzono.

 

Jak dla mnie hitem nad hity jest paraidiotyczny serial, i oczywiście sam tytuł: Sekrety sąsiadów. Jednym słowem : Masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było oglądalności produkcje te upadałby jedna za drugą, a nowych by nie tworzono.

 

To wbrew pozorom może nie działać na tej zasadzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to świadome działania polityków albo jak ich nie nazwiemy. Nazwę ich "elitą". Im BARDZO zależy , aby społeczeństwo było coraz głupsze, bo głupolami łatwiej manipulować. I , co gorsze, tak dzieje się na całym świecie. Programy nauczania w szkołach ulegają redukcji z roku na rok obniża się poziom wykształcenia, czytelnictwo na zerowym poziomie. I o to im chodzi- obywatel ma nie myśleć, nie zadawać głupich pytań. Poziom masowej kultury służy ogłupianiu, i to nie jest tak, że publika tego wymaga, tylko góra tego chce.

 

Kiedyś, gdy rozstawałem się z telewizją, bardzo irytowały mnie sitkomy z podłożonym śmiechem. Nie lubię , gdy robi się ze mnie durnia, a w tych produkcjach tak właśnie jest. Twórcy podpowiadają odbiorcy , kiedy ma się śmiać !!! To co, ja jestem na tyle głupi, że nie wiem, kiedy coś jest śmieszne?!

Dziś jestem łagodniejszy. No i same telewizory ładny obraz wyświetlają , zatem samo wpatrywanie się w ładne kolory działa relaksująco.

To Panie i Panowie świadoma polityka, ogłupianie ludzi to główny cel. Świetnie to jest pokazane w filmie pt Dawca pamięci.

 

Ten film jest metaforą współczesności. Miłej niedzieli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik sittek dnia 15.02.2015 - 00:46 napisał

Gdyby nie było oglądalności produkcje te upadałby jedna za drugą, a nowych by nie tworzono.

 

To wbrew pozorom może nie działać na tej zasadzie.

 

Jeśli chodzi o filmy mamy instytut z budżetem 300 mln (kiedyś, ile obecnie nie wiem). Trza się tylko załapać ;)

Jeśli chodzi o tv po prostu program z typu jak oni dmuchają jest tylko ciut droższy od TV mango, a zapewnia reklamodawców. Czyli mało włożyć dużo wyjąć ;P

No i kupując licencję nie ryzykujesz stołka ( popatrz na Sony w stanach - ten sam lęk o stołki) A jak zaproponujesz coś autorskiego i klapa to lecisz na bezrobocie.... A z takiej wypasionej posadki to aż grzech wylecieć ;-P

 

To na jakiej działa? Czy nasze społeczeństwo jest aż tak proste w swojej konstrukcji?

W stadzie ? Zdecydowanie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaproponujesz coś autorskiego i klapa to lecisz na bezrobocie...

Potwierdzam tą starą prawdę obowiązującą w Polsce. Jak nic nie robisz - masz pewną posadę, nikt cię z pracy nie wyrzuci. Jak coś zrobisz, wychylisz się i to coś się nie uda (nawet jeżeli nie ma start finansowych) - to lecisz na zbity pysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papkę i gówna robiły media prywatne takie jak TVN, programy dla kretynów seriale dla upośledzonych emocjonalnie i średnie filmy dla plebsu. No były jakieś rodzynki kinowe typu "listy do M", które na tle innych produkcji były czymś wielkim.

 

TVP kiedyś to była publicystyka, nauka, teatr i dobre kino (glina, pitbull, tajemnica twierdzy szyfrów itd). Potem przyszło nowe, filmy na wzór TVN ale jeszcze trzymające poziom, po sezonie zdjęte bo się okazały za dobre.

 

jak już o TV mowa to wam też wkleję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Potwierdzam tą starą prawdę obowiązującą w Polsce. Jak nic nie robisz - masz pewną posadę, nikt cię z pracy nie wyrzuci. Jak coś zrobisz, wychylisz się i to coś się nie uda (nawet jeżeli nie ma start finansowych) - to lecisz na zbity pysk.

dokładnie, tak samo jak w służbach winny jest ten co wykrył a nie ten co łamał prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę powiedzieć tyle, że Polskie filmy dla mnie skończyły się na komediach Bareji, które nadal uwielbiam i mógłbym je oglądac bez końca za każdym razem się smiejąc, starszych filmach z Lindą ( kroll, psy), filmach z Pazurą i lubiłem komedie z młodym Szturem ( Poranek kojota, Chłopaki nie płaczą). Ja teraz tych produkcji z Adamczykiem, Kotem, Szycem jakoś nie odróżniam, wszystkie na jedno kopyto. Ni to komedia, ni dramat czy melodramat. Tytuły podobne do utworów z disco polo ( powiedz TAK, powiedz NIE, kocham Cię., Już cie nie kocham), dosłownie tragedia. Ostatnie filmy które fajnie mi się oglądało to była Symetria i Drogówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.