Skocz do zawartości
IGNORED

Źródło (DAC/Odtw.Strumieniowy) do Gryphon Atilla (10-15 kPLN?)


Undziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

 

postanowiłem trochę przedwcześnie napisać do Was z prośbą o radę. Trochę zbyt wcześnie, bo obserwują co się dzieje na forum i chyba to ostatni dla mnie dzwonek aby ktoś z doświadczeniem mógł mi doradzić. Szkoda, ale do rzeczy.

Do Hi-Endu mi jeszcze daleko, ale chciałbym postawić kolejne kroki. Już wymieniłem wzmacniacz. Był Creek Destiny, jest Gryphon Atilla. Czemu ten? Bo w tej cenie był lepszy niż inne, ma super średnicę, gra gęsto, wciągająco, szybciej niz Creek itd. Kupiłem może spontanicznie ale jestem bardzo zadowolony.

Będę chciał wymienić źródło. Obecnie Audiolab 8200 CD. Proszę powstrzymać się od komentarzy:) Póki co gram z płyt w 20%, a reszta z plików korzystając z DACa w Audiolabie. Komputer mam pasywny, kupiony do Audio, na razie Foobar. Głosniki ProAc D18 - też na rok muszą starczyć.

Sukceswynie będę wymieniał klocki na coś lepszego. Na początku bazą ma być Gryphon.

Raczej jestem za nowym DACiem lub odtwarzaczem strumieniowym w rozsądnej cenie i poziomie adekwatnym do wzmacniacza. Powiedzmy 10-15 kPLN. Jeśli ma być więcej to po prostu kupię z opóźnieniem. Jestem pewny, że chcę słuchać z plików. Obawiam się, że droższy odtwarzacz CD z wbudowanym DACiem nie będzie lepszy od dobrego DACa w tej samej cenie. Pomijam jakość z płyt CD bo ta będzie chyba lepsza (?). Odsłuch to podstawa, ale gdby ktoś mógł doradzić i podpowiedzieć czego odsłuchiwać to byłbym wdzięczny. Czego szukam w dźwięku? Muzykalności, emocji, dobrej, neutralnej średnicy, może być lekko ocieplona, większej otwartości u góry (Gryphon chyba gra troszkę ciemniej..?), wysokie powinny być delikatne i nienatarczywe. Krótko, ma być dużo lepiej niż Audiolab.

Jako, że Gryphon ma XLR to wskazane jest aby źródło też je miało. Powinno być w miarę uniwersalne, bo będę chciał podłączyć dekoder TV lub Blu-Ray - także jedno złącze Coaxial i optyczne bardzo wskazane. W wyjątkowych sytuacjach jeśli źródlo będzie wybitne to mogę zrezygnować z tych dodatków. Liczy się jakość ale jakaś wygoda też. No i jestem za rozwiązaniem tranzystorowym... nie mam czasu na wygrzewanie lamp itp...

Głośnikami zajmę się później jak nadrukuję troszkę pieniędzy;)

Akustyka pomieszczenie kiepska, też będę coś kombinował....

Muzyka: ogólnie instrumentalna; soundtracki, elektroniczna, JMJarre, Oldfield.. tego typu. Troszkę łatwego wokalu jak Katie Melua itp., lekki jazz. Coraz bardziej lubię instrumenty naturalne, skrzypce, fortepian ale nic trudnego, tylko łatwiejsze kawałki. Nie plumpkam:)

Jeśli mam złe podejście, jeśli padły złe stwierdzenia, proszę skorygować.

Owszem, czytam to i owo, na forum i w gazetkach ale czegoś trzeba na żywo posłuchać.

Doradzicie?:)

Aha... nie mam zbyt dużo czasu więc prosze o wyrozumiałość jeśli nie odpiszę w ciągu tygodnia. Zresztą odłuchy będą za kilka tygodni zapewne. Zacznę od targów w Monachium, bo tu mieszkam.

Pozdrawiam

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teza czy Hipoteza? Mocne stwierdzenie. Jakby nie patrzeć świat się rozwija. Kiedyś były winyle, kasety. Potem technologia cyfrowa. Nie mam czasu i ochoty na te starsze technologie z zachowaniem szacunku i respektu do nich.

Zapewne jest w tej części forum wiele osób słuchających też z plików, może cos poradzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem inwestycja w drogi DAC teraz nie ma sensu.

Za chwilę zacznie się rewolucja i DACi zaczną przetwarzać dane w domenie DSD. Pojawi się połączenie I2S.

 

Kup sobie DAC Audiobyte Black Dragon i zrób sobie/zmodyfikuj/ porządny PC jako źródło (nie wiem jaka jest konfiguracja Twojego PC) albo zainwestuj w Auralic Aries.

 

Albo kup sobie Lumina T1 i zapomnij o wszystkim. Ale nie skorzystasz z niego jako DAC.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupic Arcama Rblinka czy inny odbiornik bluetooth w technologi Aptx i podłączyc do Gryphona ,wykupić abonament Hi-fi w Tidal (39,90) i zrezygnowac z wydawania majątku na koszmarnie drogie dacki czy strumieniowce pozostałe pieniądze zainwestować w porządne kolumny ,nie daj sie wciągnąć Hi-end nie istnieje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości !

Jesteśmy w zakładce High-End. Tutaj ludzie mają sprecyzowane potrzeby i środki na to. Nie trzeba wydawać majątku na pewne rzeczy ale totalną budżetówką tego nie załatwimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poleć jakiś odbiornik bluetooth za hiendowe pieniadze ,bedzie drogo hiendowo a efekt ten sam :-)

albo może byc taka konfiguracja 2x Vitus power amp + Vitus pre +Arcam rblink + Acrolink Mexcel cały set + Astel&Kern AK240 +Tidal Hi-fi +B&W 802D, znajomy tak słucha "Hi-end" pełną gębą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę zacznie się rewolucja i DACi zaczną przetwarzać dane w domenie DSD. Pojawi się połączenie I2S.

Rewolucja bo daki beda przetwarzac w DSD? :D Przeciez 100% wszelkich nagran zrodlowo przetwarzanych jest w domenie PCM dopiero pozniej z tego robione jest DSD, no wiec jesli zrodlowo cos powstalo z PCM jak pozniej moze byc lepsze poprzez konwersje tego materialu do domeny DSD, przeciez to logiczna sprzecznosc! To ze sprzety ze srednich polek lepiej graja z DSD nie swiadczy o tym ze DSD jest lepsze, tylko jest to lepiej przetwarzane w takim DAC-u. Moim zdaniem DSD to slepa ulica i tymczasowy polsrodek.

 

I2S zas wystepuje tylko w formacie PCM wiec tutaj kolejna sprzecznosc logiczna w kontekscie Lepszosci DSD ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt wcześnie, bo obserwują co się dzieje na forum i chyba to ostatni dla mnie dzwonek aby ktoś z doświadczeniem mógł mi doradzić.

 

Dokładnie tak, może już nawet za późno?

 

Odpowiedzi udzieliłeś sobie sam! Jak możesz być na targach w Monachium przygotuj sobie te swoje ulubione pliki na różnych nośnikach i sam posłuchaj. No i nie patrz na zewnętrzny wygląd sprzętu bo pójdziesz nie koniecznie w dobrą uliczkę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

poprosze o konkretne propozycje. Oczywiscie zawsze sluchal osob z doswiadczeniem, ale wazne jest tez co ja mysle, co ja chce i co mi sie podoba dzwiekowo. Skoro jestem na tym forum to jak najbardziej zalezy mi na jakosci dzwieku. Nie szukam tanich budzetowek.

24bit/192kHZ to absolutny standard, DSD jak najbardiej wskazane, choc nie wiem cz musi byc. Poki co wiekszosc na moim dysku to 16/44,1, 10% 24/96. Plyty sobie leza w stojaku i zbieraja kurz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na Twoim miejscu zainteresowalbym sie zlozeniem komputera pod PC-audio i wgranie programu Jplay6.

Dobralbym tez do tego jakiegos DAC-a, np sprobowalbym nowego Metrum, jest obecnie spory wybor DAC-ow, najlepiej pozyczyc kilka i polsluchac u siebie w systemie, wtedy bedziesz wiedzial co Ci odpowiada a co nie. ;)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, może już nawet za późno?

 

Odpowiedzi udzieliłeś sobie sam! Jak możesz być na targach w Monachium przygotuj sobie te swoje ulubione pliki na różnych nośnikach i sam posłuchaj. No i nie patrz na zewnętrzny wygląd sprzętu bo pójdziesz nie koniecznie w dobrą uliczkę!

 

Bez obaw, mieszkam sam wiec ma ladnie grac a nie wygladac:) W Monachium mieszkam od paru miesiecy i nie bylem jeszcze na tych targach. Jesli mozna tam posluchac to rewelka:)

 

A ja na Twoim miejscu zainteresowalbym sie zlozeniem komputera pod PC-audio i wgranie programu Jplay6.

Dobralbym tez do tego jakiegos DAC-a, np sprobowalbym nowego Metrum, jest obecnie spory wybor DAC-ow, najlepiej pozyczyc kilka i polsluchac u siebie w systemie, wtedy bedziesz wiedzial co Ci odpowiada a co nie. ;)

 

Komputer pasywny kupilem 2 lata temu, ma dobre parametry. O ile pojde w zakup DACa to wymienie karte USB na lepsza i zasilanie. Teraz jaki DAC? Taki ktory spasuje sie z Gryphonem, muzykalny, przyjemny w odbiorze itp.. Tak jak pisalem. Jedna propozycja padla - dziekuje.

Jesli zakupie Streamera to kompa sobie zostawie do ogladania filmow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jt211

(Konto usunięte)

Bez obaw, mieszkam sam wiec ma ladnie grac a nie wygladac:) W Monachium mieszkam od paru miesiecy i nie bylem jeszcze na tych targach. Jesli mozna tam posluchac to rewelka:)

Jeżeli możesz weź sobie wolne na te parę dni targów i po prostu posłuchaj tego i owego a notatnikiem w ręku. Za dużo tego będzie do zapamiętania bez notatek. Nie od rzeczy będzie jeżeli przygotujesz sobie kasę na ostatnie godziny przed zamknięciem :>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz weź sobie wolne na te parę dni targów i po prostu posłuchaj tego i owego a notatnikiem w ręku. Za dużo tego będzie do zapamiętania bez notatek. Nie od rzeczy będzie jeżeli przygotujesz sobie kasę na ostatnie godziny przed zamknięciem :>)

 

Tak obecność we wszystkie dostępne dni jak i notatki obowiązkowe. Jak się poważnie podejdzie targi to ciężka harówa także dla amatora audio! Wracając codziennie do domu masz być wypruty na maksa i to nie żart to TWÓJ INTERES !

 

Przed targami zrób wstępną selekcję zrób notatki gdzie masz być i się na targach ich trzymaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rewolucja bo daki beda przetwarzac w DSD? :D Przeciez 100% wszelkich nagran zrodlowo przetwarzanych jest w domenie PCM dopiero pozniej z tego robione jest DSD, no wiec jesli zrodlowo cos powstalo z PCM jak pozniej moze byc lepsze poprzez konwersje tego materialu do domeny DSD, przeciez to logiczna sprzecznosc! To ze sprzety ze srednich polek lepiej graja z DSD nie swiadczy o tym ze DSD jest lepsze, tylko jest to lepiej przetwarzane w takim DAC-u. Moim zdaniem DSD to slepa ulica i tymczasowy polsrodek.

 

I2S zas wystepuje tylko w formacie PCM wiec tutaj kolejna sprzecznosc logiczna w kontekscie Lepszosci DSD ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślą, że inni też niedługo będą eksperymentować z wewnętrznym przetwarzaniem w domenie DSD ...

 

Po I2S można przesłać DSD - patrz Audiobyte Hydra-Z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po I2S można przesłać DSD - patrz Audiobyte Hydra-Z

Nie mozna!

Mozna przeslac PCM ktory zostanie zamieniony na DSD, lub DSD przekonwertowac do PCM-u i taki PCM przeslac przez I2S, DSD to modulacja szerokosci impulsu...;) ale to juz nie jest przesylanie DSD tylko PCM-u.

 

Myślą, że inni też niedługo będą eksperymentować z wewnętrznym przetwarzaniem w domenie DSD ...

 

Eksperymentowac beda ale nic z tego nie wynika, DSD to pochodna PCM-u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna!

Mozna przeslac PCM ktory zostanie zamieniony na DSD, lub DSD przekonwertowac do PCM-u i taki PCM przeslac przez I2S, DSD to modulacja szerokosci impulsu...;) ale to juz nie jest przesylanie DSD tylko PCM-u.

 

"Hydra Z will support currently maximum sample rates of 384 KHz on PCM and 11.2 MHz (DSD256) on DSD. On DSD material, both native DSD stream and encoded over PCM (DoP) are available. The native DSD stream is available over I2S output, while DoP is available over S/PDIF (RCA or BNC) and AES/EBU outputs. DSD over PCM (DoP) available rates are DSD64 and DSD128."

 

The native DSD stream is available over I2S output - czy coś źle sobie przetłumaczyłem ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze DSD przesylane to jest tymi samymi kabelkami co przesylany jest I2S nie oznacza ze poprzez szyne I2S plynie strumien DSD. I2S to 3 szyny (dane, wybor kanalow, zegar) Zas DSD to dwie linie danych lewy i prawy kanal w postaci szerokosci impulsow oraz zegar. DSD natywne nie moze przechodzic przez I2S bo nie ma takiej fizycznej mozliwosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem inwestycja w drogi DAC teraz nie ma sensu.

Za chwilę zacznie się rewolucja i DACi zaczną przetwarzać dane w domenie DSD. Pojawi się połączenie I2S.

 

Kup sobie DAC Audiobyte Black Dragon i zrób sobie/zmodyfikuj/ porządny PC jako źródło (nie wiem jaka jest konfiguracja Twojego PC) albo zainwestuj w Auralic Aries.

 

Albo kup sobie Lumina T1 i zapomnij o wszystkim. Ale nie skorzystasz z niego jako DAC.

 

pozdrawiam

 

Znaczy głupi osioł jestem ... kupiłem DACa Audio Note DAC4 16/48.

Nie wszystko złoto co się świeci.

A gram z kaset, taśm, winyli, CD, plików PCM, a DSD próbowałem z Lumina i na łopatki mnie nie rzucił.

Ten Audio Note ma jedną ważną cechę ... gra muzyke zamiast odtwarzać formaty czy grać bity i kiloherze.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

rozumiem, ze formaty ciagle sie zmieniaja, protokoly przesylu danych tez. Mozna pomyslec, ze niewiadomo co kupic bo ciagle cos sie zmienia. W PC ciagle cos sie zmienia i moznaby czekac w nieskonczonosc aby kupic cos o najlepszym wspolczynniku dzwiek / do ceny. Ja az tak nie zwariowalem zeby czekac i ciagle szukac. Wszystko co bedzie powyzej 10kPLN zagra mi lepiej niz dotychczasowy Audiolab i oto mi chodzi. Ale warto popytac o wasze opinie. jaby nie bylo to nowe zrodlo posluzy mi z 5 lat.

No i czekam na targi i bede notowal. W tych dniach sa wolne w DE wiec 2 dni przynajmniej przeznacze na odsluchy.

Dzieki za dotychczasowe sugestie. Poprosze o kolejne konkrety:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jestes zainteresowany to mam do sprzedania WLM Gamma Reference DAC z firmowym, fabrycznym rozwiązaniem Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Cena 2000 EUR.

W stosunku do Audio Note ma mniej wypełnienia (ale nie jest suchotnikiem) i lepiej kontrolowany bas.

 

Jeśli jesteś z Warszawy lub z okolic to zapraszam na odsłuch.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, mieszkam sam wiec ma ladnie grac a nie wygladac:) W Monachium mieszkam od paru miesiecy i nie bylem jeszcze na tych targach. Jesli mozna tam posluchac to rewelka:)

 

 

Nie licz na to, że będziesz mógł posłuchać swoich, przyniesionych plików.Tam gdzie będą grać z plików to tam są ustawione systemy, dyski HDD/SDD i nikt nie ma czasu bawić się w puszczanie plików klienta. Czasem można poprosić zagranie swojej płyty CD, ale i z tym coraz gorzej. Ludzi tłum coraz większy każdego roku i przez to warunki odsłuchów coraz gorsze. W ogóle o odsłuchach plikowych źródeł możesz zapomnieć. Raz, że nie wszędzie będą, dwa że tłum i hałas, a trzy gra cały system i jak wyłowisz brzmienie samego źródła z przypadkowej konfiguracji nieznanych tobie kolumn, wzmacniaczy, okablowania i akustyki, a raczej jej braku. Wszystko co tam możesz to pooglądać i czasem zamienić parę słów. A odsłuchy to są ok jako ciekawostka, ale nie jako krytyczne odsłuchy mające wyłonić zwycięzcę i przyszły zakup. Wyjdziesz ogłupiony, ogłuszony i zmęczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi tłum coraz większy każdego roku i przez to warunki odsłuchów coraz gorsze.

Czyli wniosek że w tym PC audio coraz więcej zagubionych osób jest.

 

 

Dysk,pendrive,e.t.c z muzyką bym pod pachę jednak wziął pisałem wyżej różne nośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o sluchanie z plikow to jest pewien problem... najlepiej wziac swoja plyte CD w 90% przypadkow jesli bedziesz wytrwaly to posluchasz z wlasnej plyty. Wystawa to fajna rzecz mozna sie zorientowac o co chodzi w calym tym High-Endzie, mozna wyrobic sobie ogolna opinie na temat sprzetow, tego wszystkiego do domu Ci nie przywioza a tam masz wszystko w dwoch miejscach w jednym czasie. Niektore prezentacje sa bardzo dobre, przywoza tam sprzety ktorych n.p na warszawskiej wystawie nigdy raczej nie uswiadczysz. Ale faktycznie wylowienie sonicznych cech zrodla bez gruntownego przygotowania, pewnej metodyki oraz doswiadczenia nie jest mozliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek że w tym PC audio coraz więcej zagubionych osób jest.

 

Takiego wniosku raczej bym nie postwil. "Zagubienie" wynika z warunkow na targach a nie z "zawilosci" sprzetow do sluchania plikow.

Ja mam proste podejscie - ma grac lepiej niz obecnie. Nie bede rozczarowany jesli kupie dobrze a potem okaze sie, ze mozna bylo troszke lepiej.

Chcialbym aby ktos choc troszke zaznajomiony z Gryphonem Atilla dopasowal (poradzil) jakiego zrodla szukac. Tak samo z targami, licze tylko na zorientowanie sie co i jak a potem odsluchy. Pendriva moge wziac, nie zaszkodzi.

Poki co padlo 4-5 logicznych propozycji, ale czy ktos wie jak one moga zagrac z moim wzmakiem? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co padlo 4-5 logicznych propozycji, ale czy ktos wie jak one moga zagrac z moim wzmakiem? :)

To do wróżki z Twojego wzmaka to nawet sieciówkami i kablami można zrobić zarówno bardzo dobrze jak i źle a co dopiero z całą resztą :)

 

Jak zwykle polecam odsłuchy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do wróżki z Twojego wzmaka to nawet sieciówkami i kablami można zrobić zarówno bardzo dobrze jak i źle a co dopiero z całą resztą :)

 

Jak zwykle polecam odsłuchy :)

 

Myślę, że można i bez wróżki się obyć. Jak ktoś chce to podzieli się swoimi spostrzeżeniami, jeśli ma doświadczenie i ochotę. Sam mimo niewielkiej praktyki i wiedzy wiem, że bywają źródła z tendencją do wykazywania pewnych cech. Na tej podstawie można coś doradzić lub odradzić. Odsłuchu nic nie zastąpi ale krąg produktów można by zawęzić:)

 

Inne pytanie: czy z założenia DAC będzie lepszy od Streamera w podobnej cenie? Jakie macie doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.