Skocz do zawartości
IGNORED

Źródło (DAC/Odtw.Strumieniowy) do Gryphon Atilla (10-15 kPLN?)


Undziak

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Undziak, nie daj się Pan omamić marketingowym bełkotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

192/24 jest tak samo potrzebne, jak 41Mpix w smartfonie.

Innymi słowy, wartość jak najbardziej zmierzalna - ale kompletnie nikomu nie potrzebna.

Poczytaj trochę w wątku do którego wkleiłem link i nie daj się zwariować tymi całymi teoriami high-end'owymi o tym, że jako ssaki mamy słuch wykształcony bardziej niż nietoperze i potrzeba nie wiadomo jakich parametrów, żeby usłyszeć wybrzmiewanie talerzy w okolicach 60kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak czytałem, to właściciele starszych AudioNote w których jest "tylko 44,1kHz" są zachwyceni barwą itp.

 

nie "starszych AN", bo współczesne są takie same, oparte na tych samych kościach vintage

 

i nie tylko hi-endowych AN, bo także np. Naim robi swój flagowiec na vintage DAC

 

 

Poczytaj trochę w wątku do którego wkleiłem link

 

i w tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z tych nowszych, bo sam temat był już wałkowany milion razy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę w wątku do którego wkleiłem link i nie daj się zwariować tymi całymi teoriami high-end'owymi o tym

 

Dzięki, czytałem i dalej czytam. I nie zamierzam popadać w skrajności. Dla mnie ważny jest dźwięk i przyjemność odbioru niezależnie od formatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze nic nie wybrał i nie testował. Mam mało czasu i na razie jestem na etapie luźnego czytania i rozmyślań. Chcę zrobić listę tego co chcę odsłuchać a potem znaleźć sklepy aby logistycznie przy małej ilości podróży z moim sprzętem odsłuchać jak najwięcej DACów. Na początku czerwca zaczynam od MOONA. Będę chciał też posłuchać McIntoscha 150 DSD. Na targach w Monachium też słuchałem Audioneta który posiada DSP i z tego względu też chiałbym się zorientować jak to gra. Jednocześnie mogę poprawić akustykę przy okazji. Też myslałem o Chord Hugo. No i musowo Ariela i Lumina. Dam znać po odsłuchach jakie są moje wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam:) Wstalem o 5 rano i cos mi sie pomieszalo.. chodzi oczywiscie o Auralica Vega:) Ale wlasciwe podpowiedzi odosnie emocji w DACach zawsze mile widziane:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale wlasciwe podpowiedzi odosnie emocji w DACach zawsze mile widziane:)

emocji szukaj w dac'ach od AN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś obcykany w komputerach to spróbuj jplay6. Karta jcat USB do tego kabel USB jcat. Zasilacz liniowy do karty i do dysków. Na kompie zainstaluj minimserver z libsoxr. Na telefonie bubble upnp i jplaystream jako renderer. Audiobyte black dragon jako dac to bardzo dobra propozycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś obcykany w komputerach to spróbuj jplay6. Karta jcat USB do tego kabel USB jcat. Zasilacz liniowy do karty i do dysków. Na kompie zainstaluj minimserver z libsoxr. Na telefonie bubble upnp i jplaystream jako renderer. Audiobyte black dragon jako dac to bardzo dobra propozycja.

 

Nie ma jak zachęcić prostym rozwiązaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompromisem jest moim zdaniem J.Feng HDM-3.kosztuje umiarkowane pieniądze,jest doskonale wykonany i wyposażony.

unikniesz plątaniny kabli i rozczarowania plikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jestem dopiero po pierwszych odsłuchach. Słuchałem Moona 380 DSD wraz ze streamerem Moona. Jako alternatywne źródło grał CD Gryphon Scorpio. Chciałem przede wszystkim usłyszeć jak grają droższe źródła w stosunku do mojego Audiolaba 8200CD. No cóż, postęp niezaprzeczalny. Wcześniej myślałem, że DACi grają szczupło ale już sam Moon pokazał, że tak być nie musi. Gęste pliki zagrały sporo ciekawiej niż 16/44,1. Pytanie czy po prostu realizacje tych gęstych plików były lepsze, czy gęste zawsze grają lepiej? Ale tak czy inaczej mam mały problem, bo CD Gryphona zagrał po prostu lepiej a bynajmniej bardziej muzykalnie z lepszym dociążeniem dźwięku i wybrzmiewieniami.

No ale po dłuższych odsłuchach i po dyskusji w salonie chyba zmienię swoją drogę rozwoju swojego systemu. Otóż narzekałem do tej pory na zbyt rozbudowany bas swoich ProAcow D18 w moim pokoju. O ile z DACa (tego zintegrowanego w Audiolabie) grało w miarę szczupło to z CD Audiolaba już było za dużo basu. Tak samo w salonie podczas odsłuchów na ProAc D20R było za dużo basów podczas odczytu z CD Gryphona (z DACa było w sam raz). No i na próbę podłączylismy B&W D805 Diamond. No i w tym momencie wszystko mi się w głowie pozmieniało. Na tym zestwie nie było już problemu z graniem z CD bo bas się nie narzucał. Przy takich głośnikach bez problemu mogę podłączać jakiekolwiek źródło bez obaw o bas. Także źródło chyba zakupię po wymianie głośników. O głośniki zapytam w kolejnym wątku. Myślę, że tak będzie mi łatwiej potem dobrać źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rada od "oschłego" człowieka okazała się trafna a słodko-pierdzący narazili by tylko na zbędne wydatki. Ale do wszystkiego trzeba dojść samemu, do właściwych kolumn też dojdziesz.

 

Pytałemo porady ale też wiedziałem, że trzeba posłuchać i się wyklaruje. Charakter głośników będzie miał większy wpływ na kształtowanie systemu i dlatego będzie łatwiej. Z początku chciałem kupić tylko źródło bo kosztowałoby mnie mniej. Mam jeszcze inne zaplanowane wydatki, dlatego tak chciałem. No ale nie byłoby to zbyt dobre posunięcie - teraz to wiem.

Tak czy inaczej, dzięki za wszystkie porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.