Jump to content
IGNORED

Luźne wstęgi w Fountek Neo X3.0

JeRaman

Recommended Posts

Witam, dziś dostałem zamówione głośniki wstęgowe Fountek Neo X3.0 i ich wstęga/membrana wygląda na dość luźną czy to jest normalne czy po prostu dostałem buble??

Co o nich sądzicie ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-44296-0-08956400-1434659657_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Guest Papierwoleju

(Konto usunięte)

Witam, dziś dostałem zamówione głośniki wstęgowe Fountek Neo X3.0 i ich wstęga/membrana wygląda na dość luźną czy to jest normalne czy po prostu dostałem buble??

Dostałeś buble. Rozbierałem kilkanaście par Founteków (celem wymiany membrany na aluminiową) i też mi się trafiły sztuki z nieprawidłowo zamontowaną membraną. Głośniki są do zwrotu lub do przeróbki. Jak się nietrudno domyślić, zmiana oryginalnej kompozytowej membrany na aluminium 5 um wnosi sporą poprawę brzmienia, więc polecam.

jedynie mozna zaobserwowac jej ruch jak sie dmuchnie w nia.

Nie powinno się tak dziać. Wstęgi w Fountekach powinny być leciutko naprężone.

Papier, ile by mnie kosztowało zamówienie u Ciebie folii do Neo CD 1.0?

z chęcią bym spróbował ją zamienić :D (po 7dmiu latach należy im się jak psu buda ;) )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Myślę ,ze producent podchodzi do sprawy profesjonalnie i buduje swoją pozycję na jakości a nie oszukiwaniu klientów . Nie zależy im chyba na takich opiniach jak ta, która powstanie u czytających ten wątek , w skrócie - Fountek = tandeta .

Dlatego odpowiedzą szczerze czy tak ma być z tą wstęgą czy zbyt mocno przewisa . Jeśli zbyt mocno to jest podstawa do reklamowania .

PS

Wymiana wstęgi to już całkiem inny głośnik ... zwrotnica przeprojektowania . To tak jakby wymieniać bezkarnie kopułki w tweeterach .

...there is no spoon...

Guest Papierwoleju

(Konto usunięte)

Myślę ,ze producent podchodzi do sprawy profesjonalnie i buduje swoją pozycję na jakości a nie oszukiwaniu klientów . Nie zależy im chyba na takich opiniach jak ta, która powstanie u czytających ten wątek , w skrócie - Fountek = tandeta .

Nigdy nie twierdziłem, że Fountek to tandeta. Przeciwnie, uważam, że w swojej cenie są to głośniki wybitne, szczególnie te tanie. Natomiast przy ich skali sprzedaży wątpię, żeby gadali z pojedynczym człowiekiem. Odeślą do dystrybutora i tyle.

Dlatego odpowiedzą szczerze czy tak ma być z tą wstęgą czy zbyt mocno przewisa .

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Wymiana wstęgi to już całkiem inny głośnik ... zwrotnica przeprojektowania .

Nigdy nie twierdziłem inaczej.

Żeby nie było, że jadę po Fountekach: stosuję je od lat i polecam. To są bardzo dobre głośniki, choć, jak wszystko, mają swoje wady i problemy. Jak wszędzie, zdarzą się niedoróbki, ale RAALa ze sflaczałą wstęgą też już miałem na warsztacie.

Guest Papierwoleju

(Konto usunięte)

Nic, co napisałeś, nie jest prawdą. Po pierwsze, kompozyt w Fountekach ma elastyczność bliską zera. Po drugie - Aurum Cantus. Wstęgi są aluminiowe i zgięte w harmonijkę, nie są luźne, bo trzyma je sprężystość aluminium. Po trzecie - RAAL. Wstęgi są aluminiowe, płaskie, ale system mocowania powoduje, że w sprawnym głośniku są lekko napięte.

Polikarbon to raczej elastyczne tworzywo.

Jeżeli ten kompozyt oparty jest o włókno węglowe to jest bardzo słabo elastyczny.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Polikarbon to raczej poliwęglan, czyli plastik z jakiego robi się np. płyty CD.

Hidden Content

Ani szczególnie elastyczne, ani zbyt twarde.

No tak to co innego. Co firma to inne nazewnictwo. "Polykevlar" czy "polyglass" oznaczają np. u Focala kompozyty oparte na włóknie kevlarowym lub szklanym.

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.