Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Normalnie geniusz, wydałeś prawie 3 koła na na urządzenie do DAC-a do chińskiego DAC-a na sabre chyba za tyle samo z tego co pamiętam. Wooow, czapki z głów.

Akurat w tym dziale , to grają zasilacze i nic więcej. Nie masz zasilacza, jesteś poprostu leszcz i na niczym się nie znacz. Jednym słowem, zasilacz EVER ?.

Ale ty masz biedę w głowie chłopie ? już ci pisałem kiedyś że z tobą nie gadam ,po za tym spójrzcie na wpisy tego gościa wszędzie śmieci, robi zamęt i totalny brak kultury ja leszcz ale ty jest typowa buraczyna , z wszystkich klubów cie gonią i tylko skaczesz z wątku na wątek uczyć wszystkich chcesz jak ma system wyglądać jak by to była wyrocznia  . Naucz się chłopino że twoje nie oznacza najlepsze dla mnie i tutaj wyrażamy swoje opinie ,własne doświadczenia , masz jakis problem z osobowością to idz do psychologa bo tutaj nie ma w tej dziedzinie specjalistów ,

Ps; dac mój nie kosztuje nie 3tys tylko prawie 6tys tak w gwoli scisłości . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, freju napisał:

Ale ty masz biedę w głowie chłopie ? już ci pisałem kiedyś że z tobą nie gadam ,po za tym spójrzcie na wpisy tego gościa wszędzie śmieci, robi zamęt i totalny brak kultury ja leszcz ale ty jest typowa buraczyna , z wszystkich klubów cie gonią i tylko skaczesz z wątku na wątek uczyć wszystkich chcesz jak ma system wyglądać jak by to była wyrocznia  . Naucz się chłopino że twoje nie oznacza najlepsze dla mnie i tutaj wyrażamy swoje opinie ,własne doświadczenia , masz jakis problem z osobowością to idz do psychologa bo tutaj nie ma w tej dziedzinie specjalistów ?

Sorki ale nic nie poradzę , że jesteś głupi i tyle w temacie. 

Wiem ,że prawda cię boli ale jakoś musisz ja przeżyć. Dla mnie osobiście jesteś idiotą i tyle w temacie.

Miałeś bardzo dobry konwerter i zasilacz do niego( w sumie powinieneś podziękować bo ja ci go sprzedałem), sprzedałeś ten zestaw i kupiłeś chiński cudowny dac za tą kasę z Hydry, a teraz kupujesz znowu cudowne zasilacze i nakładki by poczuć blusa.?

Motasz się jak dziecko, do tej Hydry trzeba było kupić odpowiedni dac i zamknąć temat. A tak dalej błądzisz po omacku. Trzeba być idiotą by robic to tak jak ty to robisz.

Powodzenia, może za 100 lat zrozumiesz o co tu chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, paul klacska napisał:

Sorki ale nic nie poradzę , że jesteś głupi i tyle w temacie. 

Wiem ,że prawda cię boli ale jakoś musisz ja przeżyć. Dla mnie osobiście jesteś idiotą i tyle w temacie.

Miałeś bardzo dobry konwerter i zasilacz do niego( w sumie powinieneś podziękować bo ja ci go sprzedałem), sprzedałeś ten zestaw i kupiłeś chiński cudowny dac za tą kasę z Hydry, a teraz kupujesz znowu cudowne zasilacze i nakładki by poczuć blusa.?

Motasz się jak dziecko, do tej Hydry trzeba było kupić odpowiedni dac i zamknąć temat. A tak dalej błądzisz po omacku. Trzeba być idiotą by robic to tak jak ty to robisz.

Powodzenia, może za 100 lat zrozumiesz o co tu chodzi. 

Słuchaj imbecylu bo juz inaczej nie potrafię do ciebie  pisać, mam bardzo dużo różnych klocków nie tylko  konwerterów ,wzmacniaczy czy kolumn hydra nie jest najlepsza dla mnie czy to jest zrozumiałe dla ciebie !!! , nie pamietam żebym od ciebie coś kupował a jesli nawet tak było co jest dla mnie przykre to wtedy jescze musiałem nie wiedziec z kim rozmawiam ? Po za tym skoro to sprzedałem hmm ,więc na pewno nie spełniło moich oczekiwań czytaj z naciskiem  moich oczekiwań " zrozumiałeś ? czy przeliterować ? 

Jesli ktoś tu  błądzi po omacku to ty jesteś jak dziecko we mgle i szukasz jakiegos wsparcia nie wiem poklasku mój Boże straszna bieda intelektualna ? the end z tobą już nie rozmawiam i proszę cie wysil mózg i zrozum to ok? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, freju napisał:

Słuchaj imbecylu bo juz inaczej nie potrafię do ciebie  pisać, mam bardzo dużo różnych klocków nie tylko  konwerterów ,wzmacniaczy czy kolumn hydra nie jest najlepsza dla mnie czy to jest zrozumiałe dla ciebie !!! , nie pamietam żebym od ciebie coś kupował a jesli nawet tak było co jest dla mnie przykre to wtedy jescze musiałem nie wiedziec z kim rozmawiam ? Po za tym skoro to sprzedałem hmm ,więc na pewno nie spełniło moich oczekiwań czytaj z naciskiem  moich oczekiwań " zrozumiałeś ? czy przeliterować ? 

Jesli ktoś tu  błądzi po omacku to ty jesteś jak dziecko we mgle i szukasz jakiegos wsparcia nie wiem poklasku mój Boże straszna bieda intelektualna ?

Nie denerwuj się tak bo ci żyłka pęknie?, przeczytaj na spokojnie to co napisałem. Bez emocji. Ja ci sprzedałem a nie kupiłem od ciebie. Rozumiesz czy słowo pisane po polsku jest dla ciebie zrozumiane? Pokryłeś zakup Daca ze środków ze sprzedaży hydry z i zpm . Powiedz mi na spokojnie, gdzie ty widzisz progres ? W zasilaczu? Kablach do niego? Chyba już tylko to ci pozostało. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz do mnie czytaj ze zrozumieniem hmm nie mam pytań ?

Tak żeby cie dobić dac smsl D1 jak dla mnie " czytaj dobrze jak dla mnie !!! ?  jest mega dobrym przetwornikiem tylko trzeba go posłuchac sprawdzić we własnym systemie i uderzać we własny charakter grania jaki lubimy ,czyli naucz sie że np kości sabre 9038 pro w dualu  nie są bee bo ty tak uważasz i tak musi być i amen  ,to bardzo dobre kości są pod warunkiem dobrej implementacji a taka jest uważam w SMSL D1 . tak samo hydra konwerter nie jest złym konwerterem ,to bardzo dobry konwerter , dla mnie też i taki był do czasu , i nie rób mi rozpiski finasowej co za co kupiłem i dlaczego bo to nie twój interes buracioo ,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, freju napisał:

Mówisz do mnie czytaj ze zrozumieniem hmm nie mam pytań ?

Przestań brać ,to co bierzesz a ci się poprawi. A wracając do tematu , to koleś który to kupił od ciebie nie jest jakimś mega znawcą tematu, ma system dzielony jak ty ale nie jest tak głupi i porywczy jak ty i rozumie pewne rzeczy z którymi ty masz problem. Do twojego zestawu dokupił sobie fajnego dac-a, parę dni temu kupił sotma i temat ma ogarnięty. Powiedział mi , że następny zakup to nowe kolumny. Widzisz dzieciaku, można? Ja to widzę tak, głupi jesteś jak but , nie masz pojęcia czego tak naprawdę chcesz i robisz wszystko to co powiedzą ci inni. Szczególnie cezarek , za jego namową kupiłeś w ciemno audiobyte i co dupa, nie było kasy na resztę do audiobyte , to trzeba było sprzedać i pokryć zakup chińskiego Sabre. Zresztą twój koleś z klubu hegla też za namową cezarka kupił kefy, po czym 2 miechy później były do sprzedania pod innym nickiem na portalu ogłoszeniowym. Znawcy się znaleźli, grupa pouczająca innych a jak ktoś do niej nie należy bo ma inne zdanie to troll i głupek. 

No ale to pozostawmy z boku, masz fajny dzielony system . Wyłączając kolumny bo to paździerze ale to już wiesz. Ciężko było sobie dobrać dac do tego konwertera?

Lubisz sabre,ok twój wybór . Ja był brał jakiegoś lks-a lub matrixa i byłby szacun. A tak wyszło jak wyszło i szukasz poprawy przez zasilacz. Kpina do kwadratu.

Miałeś przez chwilę szansę mieć fajny system (bez kolumn) no ale jak zwykle wyszło jak wyszło. Żal mi ciebie chłopaku. 

Nucz się mieć swoje zdanie, lepiej na tym wyjdziesz. Pozdrawiam, oczywiście bez żalu z mojej strony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ręce opadają wzywam moderatora poziom bluzgów od tego Pacana przekracza już wszystkie granice !!

Ty jednak aż tak głupi jesteś i do tego taki  stek bzdur wyssanych z palca nie nie eot ,stary nie ta liga , debilu mam trzy systemy gówno wiesz gówno widziałeś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie przyznam szczerze że już dawno nie jadłem popcornu, ale nie mogłem się oprzeć czytając ostatnie wpisy. ? 

Nerwy na bok, wszyscy tutaj się znajdujący mamy tę samą pasję - audio i słuchanie muzyki. Każdy ma swoje, za swoje $ i swoje lubi, a jak nie lubi to zmienia. Ot cała filozofia. Nie warto się kłócić, szkoda zdrowia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
28 minut temu, freju napisał:

Nie no ręce opadają wzywam moderatora poziom bluzgów od tego Pacana przekracza już wszystkie granice !!

Ty jednak aż tak głupi jesteś i do tego taki  stek bzdur wyssanych z palca nie nie eot ,stary nie ta liga , debilu mam trzy systemy gówno wiesz gówno widziałeś .

Fakt , masz 3 systemy. Windows xp, Windows 95 i Vistę ?????

10 minut temu, jackobtone napisał:

No Panowie przyznam szczerze że już dawno nie jadłem popcornu, ale nie mogłem się oprzeć czytając ostatnie wpisy. ? 

Nerwy na bok, wszyscy tutaj się znajdujący mamy tę samą pasję - audio i słuchanie muzyki. Każdy ma swoje, za swoje $ i swoje lubi, a jak nie lubi to zmienia. Ot cała filozofia. Nie warto się kłócić, szkoda zdrowia ?

6ad7dd2211579f026ebd1f85bc4d2236.jpg

Wiesz jak to jest , prawda boli co niektórych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, paul klacska napisał:

Fakt , masz 3 systemy. Windows xp, Windows 95 i Vistę ?????

Wiesz jak to jest , prawda boli co niektórych. 

Leczenie stary musowo ,na bank masz problem z osobowością serio ,wszędzie śmiecisz tylko większość ci odpuscza ja postanowiłem sie temu przeciwstawić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, freju napisał:

Leczenie stary musowo ,na bank masz problem z osobowością serio ,wszędzie śmiecisz tylko większość ci odpuscza ja postanowiłem sie temu przeciwstawić .

To pisz skargę zbiorową, pamiętaj o kolegach z ligi która rządzi , radzi i cię nigdy nie zdradzi. ?

Sorry koleżko, mam inne zdanie niż ty i wszystko w temacie. Zresztą lądujesz już w ignorowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witajcie!

Chyba  na wstępie przeproszę, że tak  zmienię temat ? ale znalezienie czegokolwiek na forum jest ciężkie ?Moja przygoda z Raspberry Pi trwa  dosyć krótko. 3b+ allo digi one. Postanowiłem zafundować malinie porządną stołówkę /zasilanie/ w nadziei, że się odwdzięczy... 

I tu pytanie o zasilanie... Kto zrobi taki zasilacz 5V 3A?  Podpowiedzcie! 

Próbowałem w kilku firmach, ale  proponują tylko impulsowe... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy ktoś wierzy że przy wyjściu cyfrowym z malinki kablem optycznym zasilacz do malinki ma znaczenie i dlaczego (technicznie)? Mam wyjście jedno DIGI+ jako nakładka do malinki oraz drugie wtykane do malinki przez USB. Materiały od jakości mp3 do flac 24bit/192kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ravenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To pisz skargę zbiorową, pamiętaj o kolegach z ligi która rządzi , radzi i cię nigdy nie zdradzi. 
Sorry koleżko, mam inne zdanie niż ty i wszystko w temacie. Zresztą lądujesz już w ignorowanych.
PAUL.
A ja po testach Lumina u1,
Bluesound, moon, linn, t+a, Cambridge audio, Aurelic, Bryston i wiele innych nadal z raspberry 3b przez USB + roon. Nie gram już nawet przez i2s.
Sotm nie miałem i pewnie nie wiem co dobre :)
Powiem więcej dla potomnych. Gram nadal z moode w wersji 6.4 bo to nie ma zupełnie znaczenia jeśli używa się maliny jako roon bridge. Od ponad roku nie robiłem nawet restartu i w ogóle nic nie dotykałem.
I myślę sobie (żeby kogoś nie obrazić).... Malina jest "nie dla idiotów".



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Misza70 napisał:

 Witajcie!

Chyba  na wstępie przeproszę, że tak  zmienię temat ? ale znalezienie czegokolwiek na forum jest ciężkie ?Moja przygoda z Raspberry Pi trwa  dosyć krótko. 3b+ allo digi one. Postanowiłem zafundować malinie porządną stołówkę /zasilanie/ w nadziei, że się odwdzięczy... 

I tu pytanie o zasilanie... Kto zrobi taki zasilacz 5V 3A?  Podpowiedzcie! 

Próbowałem w kilku firmach, ale  proponują tylko impulsowe... 

 

A kartę już masz. Zasilacz masz na aledrogo z 4 stówy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, piorasz napisał:

PAUL.
A ja po testach Lumina u1,
Bluesound, moon, linn, t+a, Cambridge audio, Aurelic, Bryston i wiele innych nadal z raspberry 3b przez USB + roon. Nie gram już nawet przez i2s.
Sotm nie miałem i pewnie nie wiem co dobre ?
Powiem więcej dla potomnych. Gram nadal z moode w wersji 6.4 bo to nie ma zupełnie znaczenia jeśli używa się maliny jako roon bridge. Od ponad roku nie robiłem nawet restartu i w ogóle nic nie dotykałem.
I myślę sobie (żeby kogoś nie obrazić).... Malina jest "nie dla idiotów".


 

Ja tak drogich urządzeń nie używam, nie stać mnie na nie.?

Osobiście do maliny nic nie mam, sam ją używałem jako Roon bridge, tak samo x86. Teraz mam Sotma i mówiąc szczerze różnicy między nim a maliną czy x86 nie ma żadnej. Tak więc jeden pies. Używam Sotma bo taki mój wybór i nic więcej. Wpływ hiper super zasilaczy do maliny można sobie wsadzić nie powiem gdzie. Aczkolwiek używam lucarto Audio ?, wybór padł na ten zasilacz wyłącznie z mojego lenistwa. Z jednego zasilacza zasilam dwa urządzenia, sotma i Hydre. Jeden pstryczek i robię off/on???. Wygodny się robię na starość.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-

2 godziny temu, Misza70 napisał:

 Witajcie!

Chyba  na wstępie przeproszę, że tak  zmienię temat ? ale znalezienie czegokolwiek na forum jest ciężkie ?Moja przygoda z Raspberry Pi trwa  dosyć krótko. 3b+ allo digi one. Postanowiłem zafundować malinie porządną stołówkę /zasilanie/ w nadziei, że się odwdzięczy... 

I tu pytanie o zasilanie... Kto zrobi taki zasilacz 5V 3A?  Podpowiedzcie! 

Próbowałem w kilku firmach, ale  proponują tylko impulsowe... 

 

Mogę ci wysłać na testy jak chcesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Porównywał ktoś Allo Boss dac 1.2 z HiFiBerry dac hd2? Hifiberry kosztuje 549 zł czyli dwa razy tyle co allo, ciekawe czy jast aż taka różnica w dźwięku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja tak drogich urządzeń nie używam, nie stać mnie na nie.
Osobiście do maliny nic nie mam, sam ją używałem jako Roon bridge, tak samo x86. Teraz mam Sotma i mówiąc szczerze różnicy między nim a maliną czy x86 nie ma żadnej. Tak więc jeden pies. Używam Sotma bo taki mój wybór i nic więcej. Wpływ hiper super zasilaczy do maliny można sobie wsadzić nie powiem gdzie.


I w tym się zgadzamy w 100%.
Dodam tylko, że malina u mnie to dodatek do systemu (Tidal, Qubuz) bo głównie zbieram płyty CD.
Super przepaści brzmieniowej nie odczuwam choć nie jest zupełnie bez różnicy.



Aczkolwiek używam lucarto Audio , wybór padł na ten zasilacz wyłącznie z mojego lenistwa. Z jednego zasilacza zasilam dwa urządzenia, sotma i Hydre. Jeden pstryczek i robię off/on. Wygodny się robię na starość.


Też mam zasilacz od Lucarto z dwoma regulowanymi napięciami i choć nie jest zbudowany idealnie próbowałem o wiele bardziej zaawansowanych budową zasilaczy, które nie miały wpływu na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, piorasz napisał:


 

 


I w tym się zgadzamy w 100%.
Dodam tylko, że malina u mnie to dodatek do systemu (Tidal, Qubuz) bo głównie zbieram płyty CD.
Super przepaści brzmieniowej nie odczuwam choć nie jest zupełnie bez różnicy.

 

 


 

 


Też mam zasilacz od Lucarto z dwoma regulowanymi napięciami i choć nie jest zbudowany idealnie próbowałem o wiele bardziej zaawansowanych budową zasilaczy, które nie miały wpływu na dźwięk.

 

 

Dobrze wiesz, że my to jesteśmy ci normalni.?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiesz, że my to jesteśmy ci normalni.
U mnie wszystko się mieści w jednej skrzynce - łącznie z maliną. Tylko zasilacz do maliny jest wyprowadzony na zewnątrz. a22bb95fe5a7fc782d60511d2c32bd8b.jpge7591832cff8a512e6561fabd739ca6c.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mój kaliber nie jest taki jak twój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Co to z tym wyświetlaczem stoi na Hydrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co to z tym wyświetlaczem stoi na Hydrze?
Dobra już wiem - Chord Dave..
Chord Dave
No właśnie się zorientowałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, piorasz napisał:

To mówisz, że ta Hydra robi robotę z tym chordem? Czy może w innym celu to połączenie?

Podłączyłem z czystej ciekawości i tak sobie gra od paru dni. Szczerze ci powiem, że połączenie po BNC bardziej mi wpada w ucho. I tu zrodził się problem który brzmi " mscaler" ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.