Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

zrób kopie karty przez win32 disk imager

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, freju napisał:

dają do usbridge sig

Ten obraz systemu może być zabezpieczony przed kopiowaniem lub nie da się go uruchomić na innym urządzeniu oprócz tym compute w usb bridge.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, freju napisał:

Pytanko -chciałem zgrac kartę z systemem volumio tą co dają do usbridge sig na drugą karte micro sd sandisk 32gb i na windowsie  zgrywka system nie rusza potem kolega na linux i to samo system nie żyje ,jak to kuwa zgrać ;)) ?

Zgrać jakkolwiek, ale potem trzeba edytować /etc/fstab. Zmień 2 linijki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rucia1 napisał:

zrób kopie karty przez win32 disk imager

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak zrobiłem klona ale na linuxie i sorki ale przyczyna była prozaiczna bo nagle tej org karcie tez przestał ruszać a okazało sie że to switch niestety kabel sie załamał koło gniazda i switch nie był zasilany hmm 

Dzięki ?

1 godzinę temu, niowluka napisał:

Zgrać jakkolwiek, ale potem trzeba edytować /etc/fstab. Zmień 2 linijki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki wszystko gra złamany kabel dc był przyczyną , ale tak czy siak zwykłe kopiuj wklej na windowsie sie nie uda ;))

klon wystarczył bez żadnych dodatkowych zabiegów , to może zapytam do ilu giga obsługuje karty usbridge sig ? i czy zmienialiście org karte  transcend premium np na sandisk 32gb ultra i czy to przyspiesza start według was i ogólnie pracę volumio ?

2 godziny temu, baltfan napisał:

Ten obraz systemu może być zabezpieczony przed kopiowaniem lub nie da się go uruchomić na innym urządzeniu oprócz tym compute w usb bridge.

Tak tylko w usbridge próbowałem myślałem juz że może jak u kolegi robione było to sobie zmienił adres ip gdzieś i może dlatego   , ale jak juz pisałem wspaniałe kobiety traktuja sprzęty jak jakieś zło i wciskają na siłę pod szafki i takim sposobem uwalony jest kabel dc od zasilania switcha i tu był cały problem a że switche mam na balkonie to nawet nie pomyślałem że w ciągu dwóch godzin nagle coś sie zepsuło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ten Transcend Premium ale kupiłem ostatnio kartę Sandisk Ultra A1 32GB 120mb/s i system naprawdę przyjemnie śmiga. No i sama instalacja systemu trwa 2min, a nie 10 jak było w przypadku mojej poprzedniej karty. Zdecydowanie polecam bo komfort z użytkowania streamera wyższy, a karta kosztuje śmieszne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, szukałem -może niedokładnie ale nie znalazłem. Chce poeksperymentować z rpi 4 i grać z niej po USB. Podpowiedzcie czy wersja 2Gb ram wystarczy czy lepiej zakupić 4Gb. Miało by to być podłączone po USB do MF M3si.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Easy napisał:

Witajcie, szukałem -może niedokładnie ale nie znalazłem. Chce poeksperymentować z rpi 4 i grać z niej po USB. Podpowiedzcie czy wersja 2Gb ram wystarczy czy lepiej zakupić 4Gb. Miało by to być podłączone po USB do MF M3si.

Zdecydowanie 2GB wystarczą, ba, nawet z 1GB nie powinno być problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jackobtone napisał:

Nie wiem, jak ten Transcend Premium ale kupiłem ostatnio kartę Sandisk Ultra A1 32GB 120mb/s i system naprawdę przyjemnie śmiga. No i sama instalacja systemu trwa 2min, a nie 10 jak było w przypadku mojej poprzedniej karty. Zdecydowanie polecam bo komfort z użytkowania streamera wyższy, a karta kosztuje śmieszne pieniądze.

Tak jest także zapodałem sandisk ultra i system startuje szybciej i chyba tez płynniej przechodzi w funkcjach ,ale co do samego softu volumio mam nadal wiele do życzenia ,jak to Włosi ma byc ładnie ale funkconalność kuleje jak prawie wszędzie z ich wyrobami , np funkcja przewiń play sa zbyt blisko siebie i są zdecydowanie za małe ,nachodzi sie tez niechcący na pasek przewijania ,a placu tyle u góry bez użytecznego zostaje że co nie miara , druga sprawa co bys nie zrobił w ustawieniach zaraz restart inzcej zwiechy regularne , zaznaczam funkcje wyłącz sterowanie volumenem z tzw hard daje na "none daje zapisz i co ,, nie zapamietuję nigdy no tylko wtedy jak dam z pozycji softu wyłącz" mój boże to takie trudne żeby zrobić program intuicyjnie działający na prawdę hee? po za tym muł muł muł , programik leciutki jak piórko nie wiem co jest nie halo bo to hasa jak atari czy zx spectrum ;))

A i jescze jedna kwestia dlaczego mconnect działa ponoć w wyższych rozdzielczościach na tidalu a na volumio płatnym jakieś biedne 48/24 ;)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze ocenic twoj trick z mixreme, mam to samo, ciagle z none przestawia na hardware i moj wzmak.

mam tez czasami tak ze slucham, slucham i jak skonczy sie kawalek to cisza, wtedy musze wlasnie pozmieniac mixer na none, hardware itd i po kilku razach znowu dziala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jackobtone napisał:

Zdecydowanie 2GB wystarczą, ba, nawet z 1GB nie powinno być problemów.

Dzięki ? to już ostatnie pytanie. Czy samo rpi 4 ma sens jak transport po USB do Dac we wzmacniaczu ? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LOBO_M napisał:

Musze ocenic twoj trick z mixreme, mam to samo, ciagle z none przestawia na hardware i moj wzmak.

mam tez czasami tak ze slucham, slucham i jak skonczy sie kawalek to cisza, wtedy musze wlasnie pozmieniac mixer na none, hardware itd i po kilku razach znowu dziala

No nie jest przyjazny dla uzytkownika ten volumio oj nie jest , wieczna walka to powinno byc free jeszcze bo to działą jak wersja beta ?

18 minut temu, LOBO_M napisał:

Musze ocenic twoj trick z mixreme, mam to samo, ciagle z none przestawia na hardware i moj wzmak.

mam tez czasami tak ze slucham, slucham i jak skonczy sie kawalek to cisza, wtedy musze wlasnie pozmieniac mixer na none, hardware itd i po kilku razach znowu dziala

Aha to tez mam jeden kawałek i cisza ,ale to czasami jak za duzo mu zmieniam zródeł np z konwertera na sam dac to tak ostatnio oszalał że musiałem do fabrycznych powrót zrobić ,za duzo danych na raz dostał i oszalał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Easy napisał:

Dzięki ? to już ostatnie pytanie. Czy samo rpi 4 ma sens jak transport po USB do Dac we wzmacniaczu ? 
 

Nie testowałem, choć ponoć ma sens. Gdyby chcieć lepiej to Allo Digione 1.2 lub Allo digione Signature + masa innych nakładek typu transport. ? Warto sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jackobtone napisał:

Nie testowałem, choć ponoć ma sens. Gdyby chcieć lepiej to Allo Digione 1.2 lub Allo digione Signature + masa innych nakładek typu transport. ? Warto sprawdzić

U mnie we wzmacniaczu jest tylko USB... zamówiłem, narazie na standardowym zasilaczu, zobaczymy jak to będzie działało ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, freju napisał:

No nie jest przyjazny dla uzytkownika ten volumio oj nie jest , wieczna walka to powinno byc free jeszcze bo to działą jak wersja beta ?

Aha to tez mam jeden kawałek i cisza ,ale to czasami jak za duzo mu zmieniam zródeł np z konwertera na sam dac to tak ostatnio oszalał że musiałem do fabrycznych powrót zrobić ,za duzo danych na raz dostał i oszalał ?

Teraz np nie widzi mojego dac smsl D1 a mac mini z konwerterem odpalam i hula jak ta lala ,mało tego wypinam usb zapinam różne  konwertery czy ipurifery isilencery czy idefendery  bez wyłączania i sam znajduje bez jęku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie we wzmacniaczu jest tylko USB... zamówiłem, narazie na standardowym zasilaczu, zobaczymy jak to będzie działało  
Nie masz wejść R i L ? Co to za wzmacniacz ?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu nie chodzi o wejścia audio tylko o wejścia do przetwornika audio. ? Jak wpinasz dajmy na to CD lub streamer kablami RCA/XLR to sygnał biegnący tymi RCA/XLR został już przetworzony na analogowy przez DAC w CD/streamerze i wzmacniacz odbiera tenże sygnał analogowy. Kolega @Easy chce natomiast wykorzystać malinkę jako transport czyli źródło sygnału cyfrowego, a dalej ten sygnał cyfrowy zostanie zmieniony na sygnał analogowy we wbudowanym we wzmacniacz DACu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIEEE. Co Wy na Volumio tak narzekacie ? Działa idealnie - szybko, bez żadnych zwiech, trzyma wszystkie ustawienia a obsługa jest świetna i bardzo intuicyjna. Radio internetowe, Spotify Premium, Spotify Connect, Tidal HiFi, pliki z pendriva - wszystko bajka - całe płyty, playlisty , po kolei, odtwarzanie losowe itd - ZERO problemów ?☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, marian.ch napisał:

LUDZIEEE. Co Wy na Volumio tak narzekacie ? Działa idealnie - szybko, bez żadnych zwiech, trzyma wszystkie ustawienia a obsługa jest świetna i bardzo intuicyjna. Radio internetowe, Spotify Premium, Spotify Connect, Tidal HiFi, pliki z pendriva - wszystko bajka - całe płyty, playlisty , po kolei, odtwarzanie losowe itd - ZERO problemów ?☺️

Temat rokminiam tez po za forum ze znajomymi i nie tylko ja mam obiekcje do działania tego grajka ,kolega ma bluesounda node2i i tez usbridge sig z volumio i tez ma dosyć woli bluesounda node2i choc wiadomo dżwiękowo dupy nie urywa ale czasami spokój jest cenniejszy niż ten tzw hi-end ?

Jak nic nie robisz na nim to może i masz spokój ale po to to jest troche żeby po eksperymentować pobawić sie w różne opcje i volumio bardzo szybko sie poddaje ,na pewno nie jest to stabilne czyli według mnie trochę bubel a ciorają kasę za to , po za tym trzeba troche po narzekac to może ruszą dupy i zaczną pracować leniwi Włosi ;))

W UPC płace abnament czy w innej cyfrowej platformie i dzieją sie takie cyrki ? dym by był od razu na całą europę , jesli cos nie jest dopracowane to sie tego nie sprzedaje tylko daje za free i jak sie już dopracuje wtedy sie zarabia . ?

A volumio sory ale wysypuje sie z byle powodu ,taka jest prawda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, freju napisał:

 

Jak nic nie robisz na nim to może i masz spokój ale po to to jest troche żeby po eksperymentować pobawić sie w różne opcje i volumio bardzo szybko sie poddaje ,na pewno nie jest to stabilne czyli według mnie trochę bubel a ciorają kasę za to , po za tym trzeba troche po narzekac to może ruszą dupy i zaczną pracować leniwi Włosi ;))

 

A volumio sory ale wysypuje sie z byle powodu ,taka jest prawda ?

Hmmmm. Jak nic nie robię ? Muzyka gra NON STOP. Eksperymentowałem przez pierwszy miesiąc użytkowania, również z innymi systemami i szybko wracałem do Volumio - prostota i niezawodność czyli to co lubią prości ludzie. Dla mnie BOMBA ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moode się krzaczy gdy się w nim grzebie. Wystarczy że zmienię "Device" ze swojego DACa na jakiś inny i zrobię reboot, po czym wrócę do poprzedniego. Wtedy czyści mi plik boot/config z tego co tam wpisałem i przy ponownym wklejeniu wymazanej treści znów wywala błąd. Coś się gryzie z lirc. No ale to nie tak, ze od tak zmieniam sobie device, ostatnio na to przypadkiem wpadłem kiedy stawiałem moode w wersji 7.0.1, instalowałem lirc i skrypt do przełączania między SPDIF in (optical/coaxial) na MPD za pomocą fizycznego pilota. Swoją droga przez ostatni czas trochę gmerałem w streamerze. Logiczniej rozłożyłem elementy wewnątrz obudowy, dodałem gniazdo spdif i takie tam. W skrócie Moode nieruszany to moode działający. Prawie rok mi system stał bez zająknięcia.

Jeśli rozdzielacie płytki to nie kupujcie tych szarych taśm IDE, bo przewody w środku są prawdopodobnie z aluminium. Polecam czarną taśmę Asusa. Właśnie ostatnio zanabyłem taką szarą taśmę, na zapas, no i po przycięciu zaskoczenie - aluminium ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, marian.ch napisał:

Hmmmm. Jak nic nie robię ? Muzyka gra NON STOP. Eksperymentowałem przez pierwszy miesiąc użytkowania, również z innymi systemami i szybko wracałem do Volumio - prostota i niezawodność czyli to co lubią prości ludzie. Dla mnie BOMBA ?

No to ja jestem bardziej złożony ? bo lubię żonglerkę ale dac w sumie mam zapięty cały czas ten sam ?Co by nie gadać dobrze skonfigurowany stworzony program taki jak np ma bluesound w node2i jak miałem to nawet jak złapał czkawkę to restart go leczył a tutaj wcale nie jest to takie oczywiste i dlatego bał bym sie zostać tak tylko i wyłącznie z volumio na usbridge .

11 minut temu, jackobtone napisał:

Moode się krzaczy gdy się w nim grzebie. Wystarczy że zmienię "Device" ze swojego DACa na jakiś inny i zrobię reboot, po czym wrócę do poprzedniego. Wtedy czyści mi plik config/boot z tego co tam wpisałem i przy ponownym wklejeniu wymazanej treści znów wywala błąd. Coś się gryzie z lirc. No ale to nie tak, ze od tak zmieniam sobie device, ostatnio na to przypadkiem wpadłem kiedy stawiałem moode w wersji 7.0.1, instalowałem lirc i skrypt do przełączania między SPDIF in (optical/coaxial) na MPD za pomocą fizycznego pilota. Swoją droga przez ostatni czas trochę gmerałem w streamerze. Logiczniej rozłożyłem elementy wewnątrz obudowy, dodałem gniazdo spdif i takie tam. W skrócie Moode nieruszany to moode działający. Prawie rok mi system stał bez zająknięcia.

Jeśli rozdzielacie płytki to nie kupujcie tych szarych taśm IDE, bo przewody w środku są prawdopodobnie z aluminium. Polecam czarną taśmę Asusa. Właśnie ostatnio zanabyłem taką szarą taśmę, na zapas, no i po przycięciu zaskoczenie - aluminium ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetne retro ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niedowiarków - jak szybko działa malina z volumio. Filmik zrobiony chybcikiem przed chwilą. Obsługa z telefonu, tabletu jeszcze lepsza ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może z moim bridgem coś jest nie halo ? co prawda jak działa to działa niby dobrze ale w ustawieniach już nie grzebałeś za bardzo ? swiją muzę skąd pusczasz z dysku czy z nas ? i jaka poj dysku jeśli tak latasz ?

No dobra to dlaczego mi teraz nie widzi daca a muza leci ? W sensie pasek stanu pokazuje że leci a dzwięku ni hu hu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, freju napisał:

No to może z moim bridgem coś jest nie halo ? co prawda jak działa to działa niby dobrze ale w ustawieniach już nie grzebałeś za bardzo ? swiją muzę skąd pusczasz z dysku czy z nas ? i jaka poj dysku jeśli tak latasz ?

No dobra to dlaczego mi teraz nie widzi daca a muza leci ? W sensie pasek stanu pokazuje że leci a dzwięku ni hu hu ?

Muzyka to 95% streaming, moje pliki z pendriva 256 GB i dysku ssd 500 GB podłączonych do usb RPi4 z Tone Board Generic Edition  USB Khadas i nakładką HiFiBerry DAC+ DSP ( toslink do TV).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, marian.ch napisał:

Muzyka to 95% streaming, moje pliki z pendriva 256 GB i dysku ssd 500 GB podłączonych do usb RPi4 z Tone Board Generic Edition  USB Khadas i nakładką HiFiBerry DAC+ DSP ( toslink do TV).

Małe pojemności hmm to pewnie tez jest klucz do sprawnego działania ? Tylko ja teraz w ogóle ostatnio prawie nie używam dysku bo to juz w ogóle było bardzo zle ale to już przerabialiśmy  duże pojemności sie nie sprawdzają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 godzin temu, marian.ch napisał:

Dla niedowiarków - jak szybko działa malina z volumio.

Dokładnie tak to działa, szybko i bez zwiech. Przypuszczam , że Freju ma Allo usbridge , a my raspberry i tu chyba jest problem. Wiem że na wcześniejszych wersjach usbridge to tylko dietpi działało stabilnie, a volumio się ciągle wysypywało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem trick z ustawieniem mixera pierw na software-save-none-save, polowicznie pomoglo tzn w czasie jednej sesji sluchania nic juz sie nie zmienia na hardware, tyle ze jak wylacze wzmacniacz i ponownie go wlacze to w ustawieniach ponownie mam mixer hardware Gato.

Musze kupic maline 4, moze ktos chce sie pozbyc, albo zamienic na 3b+, heheheh;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Rucia1 napisał:

Dokładnie tak to działa, szybko i bez zwiech. Przypuszczam , że Freju ma Allo usbridge , a my raspberry i tu chyba jest problem. Wiem że na wcześniejszych wersjach usbridge to tylko dietpi działało stabilnie, a volumio się ciągle wysypywało.

Właśnie może tu jest problem ,a wcześniejsze to które ?  Ja kupowałem w botlandzie max 5-miesiecy temu ?

4 minuty temu, LOBO_M napisał:

Zrobilem trick z ustawieniem mixera pierw na software-save-none-save, polowicznie pomoglo tzn w czasie jednej sesji sluchania nic juz sie nie zmienia na hardware, tyle ze jak wylacze wzmacniacz i ponownie go wlacze to w ustawieniach ponownie mam mixer hardware Gato.

Musze kupic maline 4, moze ktos chce sie pozbyc, albo zamienic na 3b+, heheheh;-)

Nie bardzo kumam co ma z tym wspólnego piec ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 minut temu, freju napisał:

wcześniejsze to które ?

starszy model na Sparky

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.