Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak jak napisałem, z Kali na tym pinie idzie mclk.

Kluczem jest tu kali i to on generuje ten sygnał a nie malina.

 

Czyli potwierdzone. Dzięki!

 

Mnie ogromnie ciekawie o ile lepiej sygnał i2s formuje KALI, jak Malina czy Sparky.

 

Mnie również - bo mam coraz bardziej kontrowersyjne chyba (być może mylne) wnioski. Dla mnie papierkiem lakmusowym jest w tym wypadku zewnętrzny dac. A w zasadzie jakość transmisji i to jak na nią reaguje. DAC ma wbudowane filtry dpll, i czym niżej ustawione, tym mniej tolerancyjny jest dla sygnału. Wiem, że wymogiem Kali jest to, by dac był podłączony jako slave. Tutaj (dac ma własny zegar czyli połączenie jest asynchroniczne - czy przy i2s jest to tożsame jak przy usb?) chyba ciężko użyć określeń master/slave - więc czy ma to znaczenie? W każdym razie przy Kali błędów jakimi sypie dac (tylko przy gęstszych plikach) jest nieznacznie więcej. A skoro tak - to znaczy, że sygnał jest gorszy/inny, lub z sygnałem z kali - zewnętrzny dac (zakładając, że pracuje na własnym zegarze) radzi sobie gorzej. Może by to ktoś wytłumaczył, tak łopatologicznie, co i dlaczego z tym kali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Dł. niecałe 1 cm ;) Całość, łącznie z szyną w miedzianym ekranie (taśma) połączone jednostronnie z masą dac'a. Gdzieś czytałem, że skręcone kabelki skrętki (sygnał/gnd) nie do końca jest zalecane, i że lepszym rozwiązaniem jest użycie kabelków koncentrycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha... przygotuj się na najgorsze... piękno ;) Ten ekran ma oczywiście znikomy efekt. Szybka fotka tylko w takiej formie - obecnie mam podłączone digi+pro po bnc. Na najniższym filtrze dpll i 192k zero unlocków. Po i2s nie dałoby się słuchać. Nie robiłem jeszcze testów porównawczych co do samego dźwięku... bo w wątpię w różnice :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również - bo mam coraz bardziej kontrowersyjne chyba (być może mylne) wnioski. Dla mnie papierkiem lakmusowym jest w tym wypadku zewnętrzny dac. A w zasadzie jakość transmisji i to jak na nią reaguje. DAC ma wbudowane filtry dpll, i czym niżej ustawione, tym mniej tolerancyjny jest dla sygnału. Wiem, że wymogiem Kali jest to, by dac był podłączony jako slave. Tutaj (dac ma własny zegar czyli połączenie jest asynchroniczne - czy przy i2s jest to tożsame jak przy usb?) chyba ciężko użyć określeń master/slave - więc czy ma to znaczenie? W każdym razie przy Kali błędów jakimi sypie dac (tylko przy gęstszych plikach) jest nieznacznie więcej. A skoro tak - to znaczy, że sygnał jest gorszy/inny, lub z sygnałem z kali - zewnętrzny dac (zakładając, że pracuje na własnym zegarze) radzi sobie gorzej. Może by to ktoś wytłumaczył, tak łopatologicznie, co i dlaczego z tym kali...

 

Trzeba by się zastanowić jaki poziom sygnału wychodzi z Kali a jakiego poziomu oczekuje DAC. Bo może jest tak że z Kali sygnał jest na poziomie ttl 0-3V a DAC oczekuje sygnału ttl o poziomie 0-5V i stąd tyle błędów w transmisji.

Ale to trzeba by zweryfikować to tylko moje przypuszczenia.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trzeba by się zastanowić jaki poziom sygnału wychodzi z Kali a jakiego poziomu oczekuje DAC. Bo może jest tak że z Kali sygnał jest na poziomie ttl 0-3V a DAC oczekuje sygnału ttl o poziomie 0-5V i stąd tyle błędów w transmisji.

Ale to trzeba by zweryfikować to tylko moje przypuszczenia.

 

Tom

 

Hmmm, może, trzeba zmierzyć. Tylko jak to się ma do korelacji liczby błędów do gęstości pliku? No bo poziom sygnału zakładam jest nadal w tym samym przedziale o to się nie zmienia? A przy tym samym filtrze dpll, im plik gęstszy tym błędów więcej. Przy 44.1 nie ma żadnych na którymkolwiek z filtrów (czy to po i2s z maliny czy z kali).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jaką aplikację do obsługi moode polecacie na IOS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może, trzeba zmierzyć. Tylko jak to się ma do korelacji liczby błędów do gęstości pliku? No bo poziom sygnału zakładam jest nadal w tym samym przedziale o to się nie zmienia? A przy tym samym filtrze dpll, im plik gęstszy tym błędów więcej. Przy 44.1 nie ma żadnych na którymkolwiek z filtrów (czy to po i2s z maliny czy z kali).

 

Czy da się to zmierzyć to nie wiem, co najwyżej to co wychodzi z Kali natomiast czego oczekuje DAC to trzeba by poszukać w dokumentacji tego DAC'a lub układów z których jest zrobiony.

Podejrzewam, że jeśli problemem jest poziom sygnału to może mieć wpływ na błędy i różnica przy materiałach standard a gęstych to przede wszystkim szybkość transmisji.

Przy wolnej transmisji tych przekłamań może nie być albo jest na tyle mało że nie wpływają znacząco na sygnał, przy formatach gęstych szybkość transmisji rośnie i cała trasa sygnału zaczyna być podatna na błędy, ale podkreślam to na razie tylko moje rozważania może wypowie się ktoś bardziej obeznany z tematem.

 

Pozdrawiam

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Moze to i tylko przypuszczenia ale jak na razie jedyna wskazowka, ktora przeczytałem (a troche szukałem), a ktora choc troche rozjasnialaby możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy. Bo jak na razie to obiegowa opinia jest taka, ze z Kali jest lepiej i juz - i to bez względu czy z hatem na slave czy z zewnętrznym dac'iem z własnym zegarem.

Ps. Ale jakby zmierzyć poziom sygnalu na wyjściu i z rpi i z kali to juz by byly jakies dane porownawcze. Ja zupelnie się nie znam (co pewnie daje odczuć), probuje tylko dociec przyczyn po dość prymitywnych ale jednak zastanawiających mnie obserwacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jaką aplikację do obsługi moode polecacie na IOS ?
Jak zwykle Linn Kazoo. Fajna jest też apka Mconnect. BubbleUPnP też niezła szczególnie po ostatniej aktualizacji (wczorajszej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jak zwykle Linn Kazoo. Fajna jest też apka Mconnect. BubbleUPnP też niezła szczególnie po ostatniej aktualizacji (wczorajszej).

 

A czy linn widzi wpięty dysk prosto do maliny ? Nie mam apple wiec nie mam jak sprawdzić. Kolega mnie pyta :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy linn widzi wpięty dysk prosto do maliny ? Nie mam apple wiec nie mam jak sprawdzić. Kolega mnie pyta :)

Nie próbowałem ale bardzo w to wątpię.
Nie próbowałem ale bardzo w to wątpię.
Zaraz, zaraz. Jest taka szansa przecież.

Wystarczy ustawić w moode, żeby był serwerem DLNA. Wtedy powinien Linn go zobaczyć bez problemu.

Kiedyś używałem Maliny jako NAS.

6938b75f199068231bbdb78bdeb22172.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Moze to i tylko przypuszczenia ale jak na razie jedyna wskazowka, ktora przeczytałem (a troche szukałem), a ktora choc troche rozjasnialaby możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy. Bo jak na razie to obiegowa opinia jest taka, ze z Kali jest lepiej i juz - i to bez względu czy z hatem na slave czy z zewnętrznym dac'iem z własnym zegarem.

Ps. Ale jakby zmierzyć poziom sygnalu na wyjściu i z rpi i z kali to juz by byly jakies dane porownawcze. Ja zupelnie się nie znam (co pewnie daje odczuć), probuje tylko dociec przyczyn po dość prymitywnych ale jednak zastanawiających mnie obserwacjach.

 

Co do pomiarów to też nie jest proste, podejrzewam że przydałby się oscyloskop. Można przyjąć, że z maliny sygnał na 99% to poziom 0 do 3V co wypluwa Kali tego nie wiem, niestety nie mam tego hat'a żeby to sprawdzić. Patrząc na Twoje zdjęcie zastanawia mnie jeszcze czy takie opakowanie złącza w ekran nie wnosi jakiejś sporej dodatkowej pojemności co też przy szybszej transmisji może powodować błędy ze względu na pojemności. Poza tym pytałeś o I2S LVDS a tu korzystasz z I2S ale przypuszczam, że chodziło o ten sygnał mclk.

Pierwsze co bym zrobił to odsunął wtyczkę rj od Kali na kabelkach o kilka centymetrów i zdjął ten ekran. A potem w zależności od rezultatów zastanawiał się co dalej.

Napisz co za DAC'a podłączasz, może uda się znaleźć jakieś jego parametry czy wymagania co do sygnału.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność? Może... Z tym, ze ta tasma jest polaczona tylko z gnd dac'a - wczesniej mialem właśnie polaczenie na krótkiej skretce bez ekranu - i bylo tak samo. Tego pokraka wymodzilem szukając możliwych przyczyn - tak by skrócić ścieżkę sygnału i zminimalizować szanse na wpływ ewentualnych zaklocen.

Tak - przy i2s lvds pytałem tylko z ciekawości, bo takie wykorzystanie pina29 zobaczyłem po raz pierwszy (nigdzie nie ma opisu tego pina na Kali w kontekście i2s, nigdzie tez nikt nie opisywal polaczenia z mclk z jego użyciem).

 

Edyta: Z ciekawości - tzn jesli przez i2s lvds wykorzystując kali można uniknąć tych problemów, to czemu nie. Dlatego szukałem info, co tam leci i dlaczego audiophonics tego pana wykorzystal. U mnie w lks 003 tez jest mozliwosc wejścia po i2s lvds hdmi, pewnie tylko kwestia przyporządkowania (odpowiednio skrosowany kabelek) stykow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta: Z ciekawości - tzn jesli przez i2s lvds wykorzystując kali można uniknąć tych problemów, to czemu nie. Dlatego szukałem info, co tam leci i dlaczego audiophonics tego pana wykorzystal. U mnie w lks 003 tez jest mozliwosc wejścia po i2s lvds hdmi, pewnie tylko kwestia przyporządkowania (odpowiednio skrosowany kabelek) stykow.

 

Wiesz łatwo gdybać, gorzej jak się nie ma takiego sprzętu, żeby przetestować choć podobną konfigurację na okoliczność zachowania w podobnych warunkach.

Ja może jakimś audiofilem nie jestem :-) u mnie na razie gra allo sparky można powiedzieć goły z którego biorę sygnał spdif odrazu do DAC'a po coaxial'u bez dodatkowych nakładek i gra na tyle dobrze, że mi to odpowiada a koszt mniejszy niż malina plus nawet najtańszy diigi. Może ktoś powie że to tanie i nie audiofilskie ale szczerze to mam gdzieś takie opinie, ważne że dla mnie gra wystarczająco dobrze :-)

Nie wiem czy mogę Ci jeszcze w czymś pomóc ale jak coś to pisz.

 

Pozdrawiam

Tom

 

Trochę patrzę na opis tego DAC'a, i pytanie czy próbowałeś bez podpiętego tego mclk ? Czyli podpinamy tylko gnd, bck, lrck i dout.

Przecież ten LKS ma porządne zegary po co brać zegar z Kali ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę patrzę na opis tego DAC'a, i pytanie czy próbowałeś bez podpiętego tego mclk ? Czyli podpinamy tylko gnd, bck, lrck i dout.

Przecież ten LKS ma porządne zegary po co brać zegar z Kali ?

 

...ale ja mclk nie podpinam. Dokładnie tak jak napisałeś - cały czas tylko data, bck i lrck i gnd. Ja nie chcę brać zegara z Kali, ja tylko chcę dojść do konkluzji: dlaczego tak się w tym wypadku dzieje (bo bez względu na to, że sygnał jest retaktowany, to przy podłączeniu dac'a z własnymi zegarami sytuacja i z kali i sote z rpi - jest co do zasady taka sama) i dlaczego, mimo wszystko, wiele osób zaleca w zasadzie z defaultu użycie kali nawet przy zewn. dac'ach korzystających z własnych zegarów? Czy nie pokutuje tu jakieś błędne założenie, że skoro cos dodatkowego (kali), coś poprawiającego (zegary, bufor), coś dodatkowo kosztującego i coś ogólnie zachwalanego - to nalezy stosować to i w takiej sytuacji (bo np przy zewnętrznych dacach wykorzystujących podany zegar z zewnątrz - np niektóre audiogd - pewnie to ma uzasadnienie i jak najbardziej sens).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale ja mclk nie podpinam. Dokładnie tak jak napisałeś - cały czas tylko data, bck i lrck i gnd. Ja nie chcę brać zegara z Kali, ja tylko chcę dojść do konkluzji: dlaczego tak się w tym wypadku dzieje (bo bez względu na to, że sygnał jest retaktowany, to przy podłączeniu dac'a z własnymi zegarami sytuacja i z kali i sote z rpi - jest co do zasady taka sama) i dlaczego, mimo wszystko, wiele osób zaleca w zasadzie z defaultu użycie kali nawet przy zewn. dac'ach korzystających z własnych zegarów? Czy nie pokutuje tu jakieś błędne założenie, że skoro cos dodatkowego (kali), coś poprawiającego (zegary, bufor), coś dodatkowo kosztującego i coś ogólnie zachwalanego - to nalezy stosować to i w takiej sytuacji (bo np przy zewnętrznych dacach wykorzystujących podany zegar z zewnątrz - np niektóre audiogd - pewnie to ma uzasadnienie i jak najbardziej sens).

 

No to jaki jest sens stosować Kali w tym wypadku ? Pominął bym w ogóle Kali i wziął sygnał prosto z maliny i sprawdził co się dzieje.

Stosowanie Kali wg mnie ma sens kiedy wiemy, że zegary w dac'u są gorsze od tych w Kali, lub nasz dac potrzebuje pełnego i2s czyli sygnału mclk którego malina nie generuje.

Ale to jeszcze pół problemu bo czytając trochę o tym LKS piszą gdzieś w jakimś wątku o nie pełnej zgodności tego DAC'a ze standardem i2s tyle, że nigdzie nie ma słowa na czym ta niekompatybilność polega. Czy to są poziomy sygnałów, czy raczej użyte złącza nie ma dalej słowa wyjaśnienia.

Może odezwie się ktoś kto używa takiego DAC'a i coś podpowie ?

 

Tom

 

Acha a próbowałeś mimo wszystko podać ten sygnał mclk do DAC'a i jaki to dało efekt ? to już tylko ciekawość moja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie gra allo sparky można powiedzieć goły z którego biorę sygnał spdif odrazu do DAC'a po coaxial'u bez dodatkowych nakładek i gra na tyle dobrze, że mi to odpowiada a koszt mniejszy niż malina plus nawet najtańszy diigi. Może ktoś powie że to tanie i nie audiofilskie ale szczerze to mam gdzieś takie opinie, ważne że dla mnie gra wystarczająco dobrze :-)

 

widzisz - ja zacząłem sprawdzać i kombinować z i2s wiedziony opiniami, że lks 003 gra tak _wyraźnie_ lepiej. Na razie (zakładając, że nie rwie i nie ma unlocków - czyli dla bezpieczeństwa porównując tylko 44.1/16) nie doszukałem się specjalnej różnicy. W zasadzie wychodząc po bnc jest wszystko cud malina. Przy 192k i najniższych filtrach - nic nie zrywa. Nie wiem jaki jest jitter, jaka jest jakość sygnału - ale to domena cyfrowa, dla mnie, jeśli nie ma zakłóceń to informacja (data) powinna dotrzeć dokładnie taka sama. Dopiero dac "robi robotę". I chyba też uderzę w sparku+usbridge... bo przecież tu też jest i2s, usb to tylko sposób transmisji; a dodatkowo nie ma problemu z ograniczeniem bezpośredniego wyjścia i2s do 192k (nie żeby gęstsze pliki miały dla mnie znaczenia, chodzi o sam fakt, że tu nie ma dodatkowego przeplotu i działa jak Pan Bóg przykazał, czyli jak taki DSD jest podany, to leci i jest dekodowany przez dac'a a nie gdzieś konwertowany w locie na malinie). Więc teoretycznie powinno być lepiej (bez względu na format). Po stronie lks jest amanero, i czy z osobnym zasilaniem, czy nawet ze sparkiego - to czy może takie wejście być gorsze (na logikę, technicznie) od bezpośredniego z i2s?

 

No to jaki jest sens stosować Kali w tym wypadku ? Pominął bym w ogóle Kali i wziął sygnał prosto z maliny i sprawdził co się dzieje.

No właśnie nie wiem ;))) O tym właśnie napisałem - gdzieś się utarło, że tak musi być lepiej - a nie jest. Cbdu. Imho.

 

 

Acha a próbowałeś mimo wszystko podać ten sygnał mclk do DAC'a i jaki to dało efekt ? to już tylko ciekawość moja.

 

Nie - bo lks (ani po hdmi i2s lvds ani na wejściu i2s po rj45) nie ma wypuszczonego takiego styku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz - ja zacząłem sprawdzać i kombinować z i2s wiedziony opiniami, że lks 003 gra tak _wyraźnie_ lepiej.

 

No właśnie nie wiem ;))) O tym właśnie napisałem - gdzieś się utarło, że tak musi być lepiej - a nie jest. Cbdu. Imho.

 

No właśnie z takimi opiniami kogoś który mówi że coś jest dużo lepiej to trzeba uważać :-)

Można się w niepotrzebne koszty wpakować...

Sparky+USBridge to też nie i2s.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominął bym w ogóle Kali i wziął sygnał prosto z maliny i sprawdził co się dzieje.

 

Tak też robiłem - i unlocki występują (ciut, ciut mniej) również (tyle, że wychodząc po coaxie/bnc nie ma ich w ogóle). O tym porównaniu właśnie wczesniej napisałem. Jedyna różnica in plus przy Kali to eliminacja trzasków, które zdarzają się przy przełączaniu utworów (i2s bezpośrednio z maliny, volumio, sterownik r2 dac w ustawieniach). Zakładam, ze w tym wypadku to jednak zasługa bufora, który dodatkowo jest zaimplementowany w Kali.

 

Sparky+USBridge to też nie i2s.

 

jak nie jak tak ;) Przecież usb to tylko w tym wypadku transport dla i2s - i z amanero (np) wychodzi znowu i2s na mainboard'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

ja zacząłem sprawdzać i kombinować z i2s wiedziony opiniami, że lks 003 gra tak _wyraźnie_ lepiej. Na razie (zakładając, że nie rwie i nie ma unlocków - czyli dla bezpieczeństwa porównując tylko 44.1/16) nie doszukałem się specjalnej różnicy. W zasadzie wychodząc po bnc jest wszystko cud malina. Przy 192k i najniższych filtrach - nic nie zrywa. Nie wiem jaki jest jitter, jaka jest jakość sygnału - ale to domena cyfrowa, dla mnie, jeśli nie ma zakłóceń to informacja (data) powinna dotrzeć dokładnie taka sama. Dopiero dac "robi robotę". I chyba też uderzę w sparku+usbridge... bo przecież tu też jest i2s,

 

Czyli LKS po i2s gra tak samo jak po BNC, a czy BNC gra tak samo jak spedif ? W zasadzie powinien tak samo bo to tylko inne wejście cyfrowe, zapewne wpływ kabla przy spedif będzie miał znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie - bo lks (ani po hdmi i2s lvds ani na wejściu i2s po rj45) nie ma wypuszczonego takiego styku.

 

Poniżej wklejam zdj LKS SRC100.

To wiele może wyjaśnić.

 

 

9ac48e29d16cc0ecf879f9f3eb49b429.jpg121cc7ce17047e233e38c021bd427fdc.jpg

 

Myślę, że można tak samo zrobić z Kali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie jak tak ;) Przecież usb to tylko w tym wypadku transport dla i2s - i z amanero (np) wychodzi znowu i2s na mainboard'a.

 

A to w takim razie ja coś nie do końca doczytałem, przepraszam.

Tyle, że dwa razy konwertujemy sygnał rozumiem ?

Raz w USBridge z i2s na usb a potem w DAC z usb na i2s.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nie zauważyłem tego - znaczy że na in przy rj45 jest 8 styk: NC a na out już MCLK. Przy hdmi zapewne podobnie. Ale nadal, przynajmniej wedle instrukcji lks, to nic nie da, bo na rj45 (wejście i2s do lksa) 8 styk to gnd (czyli mclk będzie zwarty z masą); a na hdmi są tylko symetryzowane i2s data + i -; i2s lrck + i -; i2s bck + i -, dsdoe - reszta to gnd lub nc.

 

edyta: w sensie porównując lks src100 i lks 003.

Piotrze - czy jednak o coś innego chodziło, znaczy - coś innego z tego wynika?

 

Tyle, że dwa razy konwertujemy sygnał rozumiem ?

Raz w USBridge z i2s na usb a potem w DAC z usb na i2s.

 

Ja atechniczny w tym zakresie jestem ale wydaje mi się, że to nie wprost konwertowanie (jak np przy i2s na samej malinie, gdzie następuje konwersja wszystkiego co gęstsze do pcm max 192k) a zaplatanie i2s via transmisja po usb. W sensie - że sama 'data' nie jest przez to degradowana/zmieniana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
O, nie zauważyłem tego - znaczy że na in przy rj45 jest 8 styk: NC a na out już MCLK. Przy hdmi zapewne podobnie. Ale nadal, przynajmniej wedle instrukcji lks, to nic nie da, bo na rj45 (wejście i2s do lksa) 8 styk to gnd (czyli mclk będzie zwarty z masą); a na hdmi są tylko symetryzowane i2s data + i -; i2s lrck + i -; i2s bck + i -, dsdoe - reszta to gnd lub nc.edyta: w sensie porównując lks src100 i lks 003.

Piotrze - czy jednak o coś innego chodziło, znaczy - coś innego z tego wynika?

Ja się nie zam. Podsunąłem tyko pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz się, znasz :) Na bank bardziej niż ja. I ja teraz mam z tego wyciągnąć wnioski jak z prostszymi nie ogarniam sytuacji...

Pamiętam, że gdzieś wczesniej kolega forumowy podawał, iż właśnie na takim konfigu jedzie - tzn sbc>i2s rj45>lrc100>hdmi i2s>lks dac. I, że wsjo ok, bez unlocków i z poprawnym dekodowaniem każdego formatu. Czyli coś z tego wynika. Co? Co się zmienia? I czy w założeniu może być to poprawniejsze (i wpływać na jakość) w stosunku do usb>amanero>i2s?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Maliniacy - prosba taka - powoli robi sie tutaj taki watek DIY a nie chcialbym zeby kwestie stricte techniczne przeslonily glowny watek tematu - czyli przedstawieniu Maliny jako dosc przyjaznego, funkcjonalnego urzadzenia hi-fi - prosze kolegow o zalozenie nowego watku ktory by pomogl Wam rozwiazac bardzo techniczne problemy.

Dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.