Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie jak tak ;) Przecież usb to tylko w tym wypadku transport dla i2s - i z amanero (np) wychodzi znowu i2s na mainboard'a.

 

Kurcze nie daje mi to spokoju ale wydaje mi się że USBridge nie bierze sygnału po i2s ze sparky tylko jest dodatkowym portem USB o lepszej stabilizacji.

Nie mogę znaleźć pinout'u dla złącza 50pin telecom przez który jest spięty USBridge ze sparky żeby to potwierdzić lub temu zaprzeczyć.

Ale wydaje mi się, że USBridge to właśnie USB a nie i2s, dopiero DAC robi z tego i2s w tym przypadku (LKS) konkretnie amanero.

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś naprostuje :-)

 

Tom

 

Kochani Maliniacy - prosba taka - powoli robi sie tutaj taki watek DIY a nie chcialbym zeby kwestie stricte techniczne przeslonily glowny watek tematu - czyli przedstawieniu Maliny jako dosc przyjaznego, funkcjonalnego urzadzenia hi-fi - prosze kolegow o zalozenie nowego watku ktory by pomogl Wam rozwiazac bardzo techniczne problemy.

Dziekuje

 

Ok. Z mojej strony koniec wątku.

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ awietek: Ok, oczywiście. Choć na obronę wskażę :), że to wydawało mi się bardzo 'w temacie' - czyli czy jest sens kombinować z wyjściem po i2s z maliny i jakie są takiego wyjścia zalety/wady (vs kali). Toż to wprost malina i jej możliwości i implikacje z nią związane. O samej malinie już napisane zostało w zasadzie wszystko - wedle mnie to jedna z najlepszych opcji na rynku. A nie sposób jednak się odciąć zupełnie od konotacji z diy, bo wielu z nas jej w takiej formie, jako półprodukt w zasadzie, używa. Inaczej trzeba by było skupić się jedynie na sprzedawanych presetach i dyskusji o konfigu dostępnych systemów. Ale już kończę. Przepraszam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez crategus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Kurcze nie daje mi to spokoju ale wydaje mi się że USBridge nie bierze sygnału po i2s ze sparky tylko jest dodatkowym portem USB o lepszej stabilizacji.

Nie mogę znaleźć pinout'u dla złącza 50pin telecom przez który jest spięty USBridge ze sparky żeby to potwierdzić lub temu zaprzeczyć.

Ale wydaje mi się, że USBridge to właśnie USB a nie i2s, dopiero DAC robi z tego i2s w tym przypadku (LKS) konkretnie amanero.

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś naprostuje :-)

 

Tom

 

 

 

Ok. Z mojej strony koniec wątku.

Tom

 

Nie wiem jak usbridge bierze sygnał ze sparky, poniżej piny sparky

 

https://www.amazon.com/clouddrive/share/nKF1yQCm3qFIzAKX5mJPhykq6oDVHHxtGZxf5fELxp2/HByUoV_QTz60raX3brhNdQ?_encoding=UTF8&mgh=1&ref_=cd_ph_share_link_copy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak usbridge bierze sygnał ze sparky, poniżej piny sparky

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To nie to złącze. To co podałeś to jest górne złącze 40pin GPIO a ja szukam dolnego 50pin Telecom do którego jest podpięty USBridge.

Sparky ma dwa złacza jedno na górze pcb drugie na dole pcb różnią się między innymi ilością pinów ale czy tylko ?

 

Tom

 

Awietek, przepraszam to ostatni post nie na temat z mojej strony :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Kochani Maliniacy - prosba taka - powoli robi sie tutaj taki watek DIY a nie chcialbym zeby kwestie stricte techniczne przeslonily glowny watek tematu - czyli przedstawieniu Maliny jako dosc przyjaznego, funkcjonalnego urzadzenia hi-fi - prosze kolegow o zalozenie nowego watku ktory by pomogl Wam rozwiazac bardzo techniczne problemy.

Dziekuje

 

Fajnie by było utworzyć w wątku tematy "podięte" i wrzucić tam instrukcję dla początkujących itp. Tak to robi się bałagan i wiecznie powtarzane zapytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajnie by było utworzyć w wątku tematy "podięte" i wrzucić tam instrukcję dla początkujących itp. Tak to robi się bałagan i wiecznie powtarzane zapytania.

Jestem zielony jesli chodzi o forum - jak to sie robi?

 

@ awietek: Ok, oczywiście. Choć na obronę wskażę :), że to wydawało mi się bardzo 'w temacie' - czyli czy jest sens kombinować z wyjściem po i2s z maliny i jakie są takiego wyjścia zalety/wady (vs kali). Toż to wprost malina i jej możliwości i implikacje z nią związane. O samej malinie już napisane zostało w zasadzie wszystko - wedle mnie to jedna z najlepszych opcji na rynku. A nie sposób jednak się odciąć zupełnie od konotacji z diy, bo wielu z nas jej w takiej formie, jako półprodukt w zasadzie, używa. Inaczej trzeba by było skupić się jedynie na sprzedawanych presetach i dyskusji o konfigu dostępnych systemów. Ale już kończę. Przepraszam :)

Nie ma sprawy - fajnie byloby nie roztrzasac sie z problemem ale opisac go i znalesc wyjscie w innym watku a tutaj moznaby po prostu wkleic pozniej krotki opis wraz z gotowym rozwiazaniem.

To prawda ze temat rozrosl sie znacznie bardziej niz bym sobie wyobrazal - nie wiem jak to mozna jakos usystematyzowac....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jestem zielony jesli chodzi o forum - jak to sie robi?

 

Chyba trzeba do administratorów napisać ? Może Ciechomir się wypowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba trzeba do administratorów napisać ? Może Ciechomir się wypowie :)

Już pisałem kiedys w sprawie moich wątków. Zostałem olany.

 

 

Trzeba się przenieść na inne forum gdzie administracja jest "more user friendly" albo gdzie można chociaż administrowac w ograniczonym zakresie założonymi przez siebie wątkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Zostałem olany.

 

Mnie też olali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko żeby nie śmiecić.

Obiecałem porównanie malina po I2S do soekrisa kontra Cayin idap-6.

Trzeba powiedzieć, że malina tak wpięta zaskoczyła mnie in plus. Jest wyraźnie lepiej niż przez Amanero z osobnym zasilaniem (nie na crystekach).

Testowałem na Moode 3.6 oraz Moode 4.12.

O dziwo Moode 3.6 dzwiekowo wypadł nieco lepiej niż 4.12.

Cain daje więcej dynamiki i więcej wybrzmień (pisałem już o tym więc nie będę się powtarzał).

Oczywiście nie są to różnice jakieś ogromne ale jednak są.

Dość duża różnica pomiędzy tymi dwoma grajkami jest w jakości i zróżnicowaniu basu. Cain nie dość, że trzyma bas za mordę to jeszcze pokazuje wszelkie jego zakresy w sposób taki, że nie chce się przestawać słuchać. W moich kolumnach na basie siedzą 32 cm "papierzaki" więc naprawdę to słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Napiszę krótko żeby nie śmiecić.

Obiecałem porównanie malina po I2S do soekrisa kontra Cayin idap-6.

Trzeba powiedzieć, że malina tak wpięta zaskoczyła mnie in plus. Jest wyraźnie lepiej niż przez Amanero z osobnym zasilaniem (nie na crystekach).

Testowałem na Moode 3.6 oraz Moode 4.12.

O dziwo Moode 3.6 dzwiekowo wypadł nieco lepiej niż 4.12.

Cain daje więcej dynamiki i więcej wybrzmień (pisałem już o tym więc nie będę się powtarzał).

Oczywiście nie są to różnice jakieś ogromne ale jednak są.

Dość duża różnica pomiędzy tymi dwoma grajkami jest w jakości i zróżnicowaniu basu. Cain nie dość, że trzyma bas za mordę to jeszcze pokazuje wszelkie jego zakresy w sposób taki, że nie chce się przestawać słuchać. W moich kolumnach na basie siedzą 32 cm "papierzaki" więc naprawdę to słychać.

 

Cayin po i2s czy USB, malina z zasilaczem liniowym? Malina 170zł Cayin 4k powinna być przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko żeby nie śmiecić.

Obiecałem porównanie malina po I2S do soekrisa kontra Cayin idap-6.

Trzeba powiedzieć, że malina tak wpięta zaskoczyła mnie in plus. Jest wyraźnie lepiej niż przez Amanero z osobnym zasilaniem (nie na crystekach).

Testowałem na Moode 3.6 oraz Moode 4.12.

O dziwo Moode 3.6 dzwiekowo wypadł nieco lepiej niż 4.12.

Cain daje więcej dynamiki i więcej wybrzmień (pisałem już o tym więc nie będę się powtarzał).

Oczywiście nie są to różnice jakieś ogromne ale jednak są.

Dość duża różnica pomiędzy tymi dwoma grajkami jest w jakości i zróżnicowaniu basu. Cain nie dość, że trzyma bas za mordę to jeszcze pokazuje wszelkie jego zakresy w sposób taki, że nie chce się przestawać słuchać. W moich kolumnach na basie siedzą 32 cm "papierzaki" więc naprawdę to słychać.

Dzieki Piotr - wyglada na to ze cayin to krok w przod ;)

Milego sluchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayin po i2s czy USB, malina z zasilaczem liniowym? Malina 170zł Cayin 4k powinna być przepaść

malina po audiofilsku kosztuje ok 6tys od brystona wiec porownywanie cen w ten sposob to przekłamanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malina po audiofilsku kosztuje ok 6tys od brystona wiec porownywanie cen w ten sposob to przekłamanie :)

A kto tu pisze o cenie? Cenę porównujesz tylko Ty.

 

P. S.

Nie zauważyłem, że aqs zrobił się wyrywny z cenami :)

 

 

 

 

Cayin po i2s czy USB, malina z zasilaczem liniowym?

 

Oczywiście, że z liniowym zasilaniem.

Cayin po USB.

 

Jak zrobię kabel i odpowiednie wejście w dacu to sprawdzę. Zapowiada się ciekawie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tu pisze o cenie? Cenę porównujesz tylko Ty.

 

P. S.

Nie zauważyłem, że aqs zrobił się wyrywny z cenami :)

 

 

 

 

 

Oczywiście, że z liniowym zasilaniem.

Cayin po USB.

 

Jak zrobię kabel i odpowiednie wejście w dacu to sprawdzę. Zapowiada się ciekawie.

Z tego co piszesz to Cayin powinien wymiesc wszystko podlaczpny po i2s ;)

Ale chcialbym na wlasne uszy posluchac jak graja obok siebie - w sensie w tescie - moze kiedy jak bde mial wiecj czasu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Nie zauważyłem, że aqs zrobił się wyrywny z cenami :)

 

 

5k za Cayina spodziewałem się przepaści :) A tu taka miła niespodzianka dla maliniarzy

 

Szkoda że się nie wymieniliśmy na transporty, co sam zaproponowałeś, nie wiem dlaczego zrezygnowałeś. Teraz mogę tylko snuć domysły że Cayin to poziom USBridge, lub maliny :) domysły po Twoich wpisach pisząc że przewaga minimalna na basie. Nie wiadomo czy hifiberry pro lub digione po i2s nie zmiótł by idap6

Niestety dystrybutor mnie olał i za kaucją nie chciał wypożyczyć idap6.

Jeśli tak się traktuje klienta (dystrybutor i Cayin z niedorobionym softem) to ja dziękuję za Cayina. Dzisiaj podłączam Sparky po i2s do LKS zobaczę czy to poziom USBridge.

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

5k za Cayina spodziewałem się przepaści :) A tu taka miła niespodzianka dla maliniarzy

 

Szkoda że się nie wymieniliśmy na transporty, co sam zaproponowałeś, nie wiem dlaczego zrezygnowałeś.

 

 

Grzesiu proszę nie pisz publicznie na mój temat nieprawdy bo się naprawdę pogniewamy.

W szczerych zamiarach sam zaproponowałem Ci pożyczenie Caina od ręki. Nie miałeś czasu i chciałeś to przełożyć.

Miałeś zadzwonić po nowym roku. Zadzwoniłeś?

 

 

 

 

 

5k za Cayina spodziewałem się przepaści :) A tu taka miła niespodzianka dla maliniarzy

 

.. Twoich wpisach pisząc że przewaga minimalna na basie.

 

Nie tylko na basie. Pisałem w skrócie o czym poinformowałem. Reszty poszukaj we wcześniejszych wpisach.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

W szczerych zamiarach sam zaproponowałem Ci pożyczenie Caina od ręki. Nie miałeś czasu i chciałeś to przełożyć.

Miałeś zadzwonić po nowym roku. Zadzwoniłeś?

 

Piotruś jak Cię lubię, to Ty chciałeś przełożyć na nowy rok, po nowym roku dzwoniłem, nie odebrałeś nie od dzwoniłeś, stwierdziłem że już nie chcesz usbridge :)

 

Sprawdź połączenie 2 styczeń 9.06

 

Pzdr

 

awitek możesz mnie zbanować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to Cayin powinien wymiesc wszystko podlaczpny po i2s ;)

Ale chcialbym na wlasne uszy posluchac jak graja obok siebie - w sensie w tescie - moze kiedy jak bde mial wiecj czasu ;)

Awietek.

Z Twojej strony zabrzmiało to trochę niegrzeczne i bardzo stronniczo.

Rozumiem, że bronisz maliny co ja zdecydowanie rozumiem. Sam pisałem o niezliczonych jej zaletach. Niewątpliwie jest to świetna alternatywa dla transportu plików.

Świat jednak nie kończy się na samej malinie.

Mój błąd polega na tym, że w tym wątku napisałem o powyższym teście ale sam mnie o to prosiłeś.

Chciałbym zakończyć raz na zawsze w spokoju i bez kłótni ten temat i podsumować go krótko jeszcze raz.

 

Dla osób, które nie lubią wydawać dużo pieniędzy lub poprostu ich nie stać, malina jest świetnym rozwiązaniem. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Nie każdy jednak lubi dłubać, ciągle coś poprawiać, majstrować. Mnie np od roku padły 2 karty microSD z systemem na Malinie. Ale ja lubię coś czasem pogrzebać i dla mnie to nie problem. Jak wiadomo aby być na bieżąco trzeba co jakiś czas aktualizować oprogramowanie a to wiąże się często z wyciąganiem karty z maliny. Po takim zabiegu może się okazać, że system nam już nie odpali. Co wtedy ma zrobić przeciętny Kowalski?

Problem z maliną będą mieli ludzie, którzy oczekują od urządzenia pełnej stabilności oraz jak najmniejszej ingerencji własnej w celu upgrade firmware.

Niektórzy, więc wolą widać kilka groszy więcej i kupić coś gotowego i stabilnego.

Takim urządzeniem jest między innymi Cayin idap-6 nawet z tymi błędami w oprogramowaniu, które prędzej czy później zostaną wyeliminowane przez support a nie przez nas samych.

Zostawmy więc raz na zawsze temat porównywania dźwiękowego maliny do innych dedykowanych urządzeń w dziedzinie transportu plików.

Niestety wg moich obserwacji wynika z tego, że niektórzy maliniarze (i nie tylko) chcą na siłę podbudować swoje ego tanim i prymitywnym sposobem.

Niech wystarczy, że malina jest super funkcjonalna, dostępna za niewielkie pieniądze i możliwa do dalszej rozbudowy.

Uszanujcie też, którzy wolą wydać pieniądze na inne rozwiązania.

 

Na koniec dodam (żeby nie było) malina zawsze będzie u mnie mile widziana w systemie audio i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotruś jak Cię lubię, to Ty chciałeś przełożyć na nowy rok, po nowym roku dzwoniłem, nie odebrałeś nie od dzwoniłeś, stwierdziłem że już nie chcesz usbridge :)

 

Sprawdź połączenie 2 styczeń 9.06

 

Pzdr

 

awitek możesz mnie zbanować

Nawet tego nie kometuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze warto sprostowac, ze nie kazdy system na malinie wymaga trylionow komend spod lina.

Stawiasz volumio i masz spokoj, sam sie aktualizuje a jak nie to wymaga jednego klikniecia.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takim urządzeniem jest między innymi Cayin idap-6 nawet z tymi błędami w oprogramowaniu, które prędzej czy później zostaną wyeliminowane przez support a nie przez nas samych.

 

 

A czy ten Cayin to sam się zaktualizuje ? Czy też trzeba poklikać. W końcu system na malinie jak działa to nie widzę potrzeby aktualizowania i grzebania stricte Volumio.

Nie bronię tu maliny ale pytam z czystej ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awietek.

Z Twojej strony zabrzmiało to trochę niegrzeczne i bardzo stronniczo.

Rozumiem, że bronisz maliny co ja zdecydowanie rozumiem. Sam pisałem o niezliczonych jej zaletach. Niewątpliwie jest to świetna alternatywa dla transportu plików.

Świat jednak nie kończy się na samej malinie.

Mój błąd polega na tym, że w tym wątku napisałem o powyższym teście ale sam mnie o to prosiłeś.

Chciałbym zakończyć raz na zawsze w spokoju i bez kłótni ten temat i podsumować go krótko jeszcze raz.

 

Dla osób, które nie lubią wydawać dużo pieniędzy lub poprostu ich nie stać, malina jest świetnym rozwiązaniem. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Nie każdy jednak lubi dłubać, ciągle coś poprawiać, majstrować. Mnie np od roku padły 2 karty microSD z systemem na Malinie. Ale ja lubię coś czasem pogrzebać i dla mnie to nie problem. Jak wiadomo aby być na bieżąco trzeba co jakiś czas aktualizować oprogramowanie a to wiąże się często z wyciąganiem karty z maliny. Po takim zabiegu może się okazać, że system nam już nie odpali. Co wtedy ma zrobić przeciętny Kowalski?

Problem z maliną będą mieli ludzie, którzy oczekują od urządzenia pełnej stabilności oraz jak najmniejszej ingerencji własnej w celu upgrade firmware.

Niektórzy, więc wolą widać kilka groszy więcej i kupić coś gotowego i stabilnego.

Takim urządzeniem jest między innymi Cayin idap-6 nawet z tymi błędami w oprogramowaniu, które prędzej czy później zostaną wyeliminowane przez support a nie przez nas samych.

Zostawmy więc raz na zawsze temat porównywania dźwiękowego maliny do innych dedykowanych urządzeń w dziedzinie transportu plików.

Niestety wg moich obserwacji wynika z tego, że niektórzy maliniarze (i nie tylko) chcą na siłę podbudować swoje ego tanim i prymitywnym sposobem.

Niech wystarczy, że malina jest super funkcjonalna, dostępna za niewielkie pieniądze i możliwa do dalszej rozbudowy.

Uszanujcie też, którzy wolą wydać pieniądze na inne rozwiązania.

 

Na koniec dodam (żeby nie było) malina zawsze będzie u mnie mile widziana w systemie audio i nie tylko.

Piotr najmocniej Cie przepraszam jesli wyczules jakies zle intencje z mojej strony - zupelnie nie to mialem na mysli. Naprawde chetnie posluchalbym cayina i wierze ze to bardzo dobry sprzet.

Pomimo ze lubi swoja malinke nie twierdze wcale ze to jakis wierzcholek hifi.

Prosze nie odbieraj poprzedniego posta w sensie negatywnym.

Pozdrawiam

 

 

 

Piotruś jak Cię lubię, to Ty chciałeś przełożyć na nowy rok, po nowym roku dzwoniłem, nie odebrałeś nie od dzwoniłeś, stwierdziłem że już nie chcesz usbridge :)

 

Sprawdź połączenie 2 styczeń 9.06

 

Pzdr

 

awitek możesz mnie zbanować

Tylko po co? Wyjasnijcie sobie wasse sprawy na prv i nie ma problemu - jestesmy dorosli i umiemy przeciez rozmawiac i sie dogadywac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie się ktoś z Krakowa kto na jeden wieczór wpadłby przetestowac Maline z wyjściem optycznym w innym systemie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani Maliniacy - prosba taka - powoli robi sie tutaj taki watek DIY a nie chcialbym zeby kwestie stricte techniczne przeslonily glowny watek tematu - czyli przedstawieniu Maliny jako dosc przyjaznego, funkcjonalnego urzadzenia hi-fi - prosze kolegow o zalozenie nowego watku ktory by pomogl Wam rozwiazac bardzo techniczne problemy.

Dziekuje

 

Dlatego czytając trochę tych wypowiedzi, zrezygnowałem z Maliny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez croxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie dlatego zainteresowalem sie Malina ze jest produktem prawie DIY

W sumie to nieobudowana PCB , bez obudowy itp itd

mozemy wybrac sposob transmisji ( i2s , USB , HDMI) , dobrac zasilanie itp

mozemy wybrac system operacyjny , dowolnie to wszysko konfigurowac

 

Takich mozliwosci nie daje zaden gotowy player

Ale cos za cos - gotowca wycciagamy z pudelka i gramy

A z Malina zabawa jest caly czas

 

Nasz wybor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jak kupisz gotowca to albo Ci podejdzie i grasz na nim albo go sprzedajesz.

Natomiast w malinie jest zawsze cos " a jak to zagra gdybym zmienil np. ..... " w miejsce kropek wstawic odpowiednie dla siebie rozszerzenie.

I to wedlug mnie jest najbardziej denerwujace .... kasa leci a zadowolenie nie zbliza sie do 100% ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem taki problem. Chyba jednego dnia zainstalowałem Moode z obrazu od Ruci i nastąpiła aktualizacja BubbleUPNP na smartfonie. Utraciłem możliwość przewijania utworów. W Bubble pojawia się error: Code 501. Dokładna treść komunikatu podam ja będę w domu. Spotkaliście się z czymś takim ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Napotkałem taki problem. Chyba jednego dnia zainstalowałem Moode z obrazu od Ruci i nastąpiła aktualizacja BubbleUPNP na smartfonie. Utraciłem możliwość przewijania utworów. W Bubble pojawia się error: Code 501. Dokładna treść komunikatu podam ja będę w domu. Spotkaliście się z czymś takim ?

 

A nie próbowałeś z linnkazoo lub lumin ?

tak w ogóle to jest nowa wersja Moode 4 finalna, nie beta.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.