Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie masz przypadkiem jakis problemow z siecią ?

 

Raczej nie. W czasie gdy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie odpowiadał samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) działało/było osiągalne/odpowiadało bez przeszkód. Radio z Volumio grało bez zająknięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Raczej nie. W czasie gdy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nie odpowiadał samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) działało/było osiągalne/odpowiadało bez przeszkód. Radio z Volumio grało bez zająknięcia.

 

Problem z netem, tidal to 16/44 ,radio to masz raptem 96 kbps. Spróbuj ewentualnie moode czy będzie to samo z tidalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Problem z netem, tidal to 16/44 ,radio to masz raptem 96 kbps. Spróbuj ewentualnie moode czy będzie to samo z tidalem.

Problem z netem inaczej się objawialby: Tidal się rwie, przerywa ale Bubble działa. Tutaj efekt był taki, jakby się reżyserował co kilka minut. Link Kazoo nie znajdował "roomsa", strona z ustaleniami była niedostępna. W tym samym czasie volumio działało itd. Dzisiaj rano bubble działał stabilnie, ponad godzinę grania i ok.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie maliny (jeśli już ktoś na nie odpowiedział, to przepraszam, ale nie udało mi się dokładnie przeczytać całego wątku). Do jakiego streamera można porównać Maline z hifi berry dac+ pro? (yamaha wxad 10, Wxc 50?). Chodzi oczywiście o jakość dźwięku. Rozumiem, że kupując maline w wersji digi, jest ona tylko transportem do zewnętrznego daca. Jakie daci byście polecili, żeby grało to mniej więcej na poziome CA CXN/ NOOde 2 (albo i lepiej)?. Czy jeślibym miał wzmacniacz z wybudowanym przetwornikiem np NAd c368 ( PCM 1795) ew. Rotel a12 (Wolf 8740) i podłączył do niego cyfrowo malinę, to byłby dobry pomysł? Na jakim poziomie mogłoby to grać, jeśli chodzi o klasyczne streamery?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mam parę pytań odnośnie maliny (jeśli już ktoś na nie odpowiedział, to przepraszam, ale nie udało mi się dokładnie przeczytać całego wątku). Do jakiego streamera można porównać Maline z hifi berry dac+ pro? (yamaha wxad 10, Wxc 50?). Chodzi oczywiście o jakość dźwięku. Rozumiem, że kupując maline w wersji digi, jest ona tylko transportem do zewnętrznego daca. Jakie daci byście polecili, żeby grało to mniej więcej na poziome CA CXN/ NOOde 2 (albo i lepiej)?. Czy jeślibym miał wzmacniacz z wybudowanym przetwornikiem np NAd c368 ( PCM 1795) ew. Rotel a12 (Wolf 8740) i podłączył do niego cyfrowo malinę, to byłby dobry pomysł? Na jakim poziomie mogłoby to grać, jeśli chodzi o klasyczne streamery?

 

np ten player

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest zrobiony w oparciu o raspberry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale pytałem o troszkę coś innego. Tak na szybko zerknąłem i z tego co widzę jest to kombinacja maliny w wersji digi. Potrzebny jest jeszcze zewn. przetwornik do tego tak?. I o to mi generalnie chodzi, jaki zewn. przetwornik polecacie, żeby malina grała jak np Cambridge Audio CXN? Przykładowo czy malina digi połaczona cyfrowo z CA dac magic plus załatwi sprawę?. Bo jeśli grałoby to na podobnym poziomie co CXN (o to próbuje się m.in. dopytać) to by było mega opłacalne, bo taki zestaw kosztowałby 1000zł, a nie 3200zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego streamera można porównać Maline z hifi berry dac+ pro?

Pod względem technicznym? Gdzieś koło WXAD-10, trochę lepiej niż Chromecast Audio czy Audiocast M5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Pod względem technicznym? Gdzieś koło WXAD-10, trochę lepiej niż Chromecast Audio czy Audiocast M5.

 

Popej nie masz i nie miałeś maliny, a odpowiadasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popej nie masz i nie miałeś maliny, a odpowiadasz.

Owszem, mam. Oprócz tego jeszcze Chromecast Audio i 2 inne podobne pudełka na Androidzie i openwrt.

Inna sprawa, że z tego nie korzystam. Tzn. akurat korzystam z maliny ale do weryfikacji oprogramowania, które piszę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem technicznym? Gdzieś koło WXAD-10, trochę lepiej niż Chromecast Audio czy Audiocast M5.

Co masz na myśli pisząc "pod względem technicznym"?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc "pod względem technicznym"?

Konstrukcję i parametry techniczne. Dokładniej mówiąc jakoś użytego DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez popej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No dobra Panowie i Panie, ale czy ktoś może odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytania?
Proszę bardzo.

Jeśli ma być tanio..

DAC Stream Magic Plus to tani DAC i będzie z maliną grał jak tani DAC.

To ja osobiście wolałbym już dobrą nakładkę na malinę. Wybór jest spory.

Co do CXN to też żadna rewalecja nie jest. Ot taki grajek za kupę kasy nie wartej wydawać moim zdaniem. No chyba, że lubisz popatrzeć na mini TV podczas słuchania :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już trochę lepiej, ale nie do końca... :P CXN (możecie wybrać inny) jest tylko przykładem, nie twierdzę, ze jest extra itd. Chodzi mi tylko o punkt odniesienia, bo odniosłem wrażenie czytając ten wątek, że za pomocą maliny można uzyskać za mniejsze pieniądze, dźwięk o takiej samej lub nawet lepszej jakości od tradycyjnych stremerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza tym chciałbyś polecić jakiś kabel? Wątek filmowy to nie ten.

 

Obraz czasen mowi wiecej niż słowa. Na kable dostaleś kilka propozycji. Jesli nie masz zamiaru degradowac brzmienia maliny to kup jakis kabel cyfrowy z napisem "for Adiophile". Ale jesli jednak interesuje Cie opinia innych to kup porządny kabel dobrej jakości o prametrach giętkości odpowiedni na Twoje potrzeby, a dzwięk na nim nie bedzie gorszy niż na sztywnym obecnym. Mozesz kupic polskiego producenta to złotówy zostaną w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wxad10 teraz mam malina i hifiberry dac+pro i jest zdecydowanie lepiej,moje pytanie jest trochę inne. Czy ktoś pokusić się o ranking którą nakładka na malina daje najlepszy dźwięk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Już trochę lepiej, ale nie do końca... :P CXN (możecie wybrać inny) jest tylko przykładem, nie twierdzę, ze jest extra itd. Chodzi mi tylko o punkt odniesienia, bo odniosłem wrażenie czytając ten wątek, że za pomocą maliny można uzyskać za mniejsze pieniądze, dźwięk o takiej samej lub nawet lepszej jakości od tradycyjnych stremerów.
Nie przesadzaj. Nie oczekuj, że ktoś kto miał doczynienia z drogimi zabawkami nagle Ci tu oznajmi, że szkoda kasy na drogie klocki "kupuj malinę".

Malina to nie wszystko. Potrzebny jest również dobry DAC i pożądane zasilanie.

Składając po taniośći "Malinowy" zestaw musisz liczyć mininun 1000-1500 zł jeśli chcesz osiągnąć przyzwoity poziom.

Ta kwota jest wg mnie absolutnym minimum.

Niewątpliwym atutem Maliny jest jej funkcjonalność. Nie znam (nawet za pierdylion zł - a wiem co piszę) żadnego innego tak rozbudowanego w obsłudze (funkcjonalności) urządzenia. Nie będę się zagłębiał w szczegóły bo o wszystkich jej zaletach można poczytać w tym wątku.

Jeśli jednak ktoś ceni sobie bardziej brzmienie ponad funkcjonalność będzie szukał czegoś innego.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz czasen mowi wiecej niż słowa. Na kable dostaleś kilka propozycji. Jesli nie masz zamiaru degradowac brzmienia maliny to kup jakis kabel cyfrowy z napisem "for Adiophile". Ale jesli jednak interesuje Cie opinia innych to kup porządny kabel dobrej jakości o prametrach giętkości odpowiedni na Twoje potrzeby, a dzwięk na nim nie bedzie gorszy niż na sztywnym obecnym. Mozesz kupic polskiego producenta to złotówy zostaną w kraju.

Lubie oprzec sie na doswiadczeniach (i bledach) innych, nie pytam o parametry techniczne a o wlasne doswiadczenia uzytkownikow :)

Nie chce kabla dla audiofila, tylko kabel dobrze grajacy z malina. Nie robmy prosze OT :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Nie oczekuj, że ktoś kto miał doczynienia z drogimi zabawkami nagle Ci tu oznajmi, że szkoda kasy na drogie klocki "kupuj malinę".

Malina to nie wszystko. Potrzebny jest również dobry DAC i pożądane zasilanie.

Składając po taniośći "Malinowy" zestaw musisz liczyć mininun 1000-1500 zł jeśli chcesz osiągnąć przyzwoity poziom.

Ta kwota jest wg mnie absolutnym minimum.

Niewątpliwym atutem Maliny jest jej funkcjonalność. Nie znam (nawet za pierdylion zł - a wiem co piszę) żadnego innego tak rozbudowanego w obsłudze (funkcjonalności) urządzenia. Nie będę się zagłębiał w szczegóły bo o wszystkich jej zaletach można poczytać w tym wątku.

Jeśli jednak ktoś ceni sobie bardziej brzmienie ponad funkcjonalność będzie szukał czegoś innego.

 

Dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Nie oczekuj, że ktoś kto miał doczynienia z drogimi zabawkami nagle Ci tu oznajmi, że szkoda kasy na drogie klocki "kupuj malinę".

Malina to nie wszystko. Potrzebny jest również dobry DAC i pożądane zasilanie.

Składając po taniośći "Malinowy" zestaw musisz liczyć mininun 1000-1500 zł jeśli chcesz osiągnąć przyzwoity poziom.

Ta kwota jest wg mnie absolutnym minimum.

 

Piotrek jeszcze raz :) Zadałem konkretne pytania na które nadal nie mam odpowiedzi. Napisałeś że CXN jest słaby jak za te pieniądze. Okej. Ale to jest nie istotne. To jest TYLKO PUNKT ODNIESIENIA. Może być to inny popularny/budżetowy czy nie, streamer. Tylko trzymając sie CXN, napisz mi proszę skoro słuchałeś tego streamera, jaki konkretnie malinowy zestaw musiałbym kupić, aby uzyskać zbliżone brzmienie do tego CXN...Czy 1000-1500zł wystarczy, żeby to grało tak jak ten cxn?? A może trzeba wydać 2000zł (żeby kupić lepszy zen. przetwornik) nie wiem pytam się.... Chodzi mi o zależność cenowa malina vs tradycyjny streamer...Ale na konkretnych przykładach...Konkretnych... czyli "malina-jako zestaw" taka i taka kosztuje tyle i tyle, porównywałem/miałem tradycyjny streamer taki i taki, gra tak i tak...lepiej gorzej... Coś takiego co napisał Tomaz:

 

Miałem wxad10 teraz mam malina i hifiberry dac+pro i jest zdecydowanie lepiej,

 

Jeszcze inaczej:

 

Możesz napisać (jeśli to nie tajemnica) jaki Ty masz zestaw maliny tylko konkretnie (czy nakładka, czy digi plus dac) itd. ile mniej więcej ten zestaw kosztuje i......najważniejsza rzecz do jakiego tradycyjnego streamera można ten twój zestaw porównać jeśli chodzi o jakość dźwięku. Bo przecież musisz mieć jakiś punkt odniesienia jeśli chodzi o brzmienie. Tematu funkcjonalności na razie nie poruszamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

do wxd10 odniósł się wyżej tomaz75

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotrek jeszcze raz :) Zadałem konkretne pytania na które nadal nie mam odpowiedzi. Napisałeś że CXN jest słaby jak za te pieniądze. Okej. Ale to jest nie istotne. To jest TYLKO PUNKT ODNIESIENIA. Może być to inny popularny/budżetowy czy nie, streamer. Tylko trzymając sie CXN, napisz mi proszę skoro słuchałeś tego streamera, jaki konkretnie malinowy zestaw musiałbym kupić, aby uzyskać zbliżone brzmienie do tego CXN...Czy 1000-1500zł wystarczy, żeby to grało tak jak ten cxn?? A może trzeba wydać 2000zł (żeby kupić lepszy zen. przetwornik) nie wiem pytam się.... Chodzi mi o zależność cenowa malina vs tradycyjny streamer...Ale na konkretnych przykładach...Konkretnych... czyli "malina-jako zestaw" taka i taka kosztuje tyle i tyle, porównywałem/miałem tradycyjny streamer taki i taki, gra tak i tak...lepiej gorzej... Coś takiego co napisał Tomaz:

 

Miałem wxad10 teraz mam malina i hifiberry dac+pro i jest zdecydowanie lepiej,

 

Jeszcze inaczej:

 

Możesz napisać (jeśli to nie tajemnica) jaki Ty masz zestaw maliny tylko konkretnie (czy nakładka, czy digi plus dac) itd. ile mniej więcej ten zestaw kosztuje i......najważniejsza rzecz do jakiego tradycyjnego streamera można ten twój zestaw porównać jeśli chodzi o jakość dźwięku. Bo przecież musisz mieć jakiś punkt odniesienia jeśli chodzi o brzmienie. Tematu funkcjonalności na razie nie poruszamy.

Temat jest bardziej złożony niżeli Ci się wydaje.

Zacznijmy od tego, że przedstawisz nam Twój cały system. Oczywiście źródło jest bardzo ważnym elementem w audio jak i cała reszta.

Dalej..

Jak z akustyką i jak masz rozmieszczone kolumny? Jaki metraż pokoju itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wxd10 odniósł się wyżej tomaz75

 

Rucia, właśnie to wcześniej napisałem, przejrzyj raz jeszcze mój wcześniejszy post. Takich konkretów mi brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Allo digione gra przyjemniej, z większym powietrzem, jest więcej szczegółów, wybrzmień, hifiberry gra ostrzej ale pewno zależy tez od całości systemu jak gra :)

 

Pomijam początkowe przejścia z digione kupionym w sklepie max2play. Musiałam przerocić kartę według tego opisu ale było warto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rucia, właśnie to wcześniej napisałem, przejrzyj raz jeszcze mój wcześniejszy post. Takich konkretów mi brakuje.

 

ok, źle odczytałam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardziej złożony niżeli Ci się wydaje.

Zacznijmy od tego, że przedstawisz nam Twój cały system. Oczywiście źródło jest bardzo ważnym elementem w audio jak i cała reszta.

Dalej..

Jak z akustyką i jak masz rozmieszczone kolumny? Jaki metraż pokoju itd.

 

Właśnie widzę, że temat jest bardziej złożony....nie wiem dotknąłem jakiegoś tabu czy co?. Dlaczego nie możesz mi po prostu odpowiedzieć na moje pytanie?. Przecież to o co teraz mnie pytasz jest oczywiste, ale nie o tym rozmawiamy. Wiadomo przecież, że w każdym systemie (czy w różnych pomieszczeniach) ta sama malina/streamer zagra inaczej...ale przecież nie o to pytam... Bez sensu jest wprowadzanie kolejnych zmiennych, które rozwodnią temat...Skupmy się na konkretach bardzo Was proszę.

 

Powiem tak. Jestem mocno zaskoczony tym co piszecie, a właściwie tym czego nie piszecie. Spodziewałem, się masy wpisów na zasadzie: "daj sobie spokój ze streamerem, kup malinę taka i taką z takim i takim dac-kiem czy nakładką, będzie grało jak streamer sporo droższy lub taki i taki, a resztę kasy zainwestuj w coś innego..W tradycyjnych streamerach płacisz za markę itd.... tu masz DiY itd..." A Tu co??? Nic praktycznie żadnej konkretnej propozycji, co by kupić żeby grało jak popularne streamery, a żeby było taniej i równie dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

Właśnie widzę, że temat jest bardziej złożony....nie wiem dotknąłem jakiegoś tabu czy co?. Dlaczego nie możesz mi po prostu odpowiedzieć na moje pytanie?. Przecież to o co teraz mnie pytasz jest oczywiste, ale nie o tym rozmawiamy. Wiadomo przecież, że w każdym systemie (czy w różnych pomieszczeniach) ta sama malina/streamer zagra inaczej...ale przecież nie o to pytam... Bez sensu jest wprowadzanie kolejnych zmiennych, które rozwodnią temat...Skupmy się na konkretach bardzo Was proszę.Powiem tak. Jestem mocno zaskoczony tym co piszecie, a właściwie tym czego nie piszecie. Spodziewałem, się masy wpisów na zasadzie: "daj sobie spokój ze streamerem, kup malinę taka i taką z takim i takim dac-kiem czy nakładką, będzie grało jak streamer sporo droższy lub taki i taki, a resztę kasy zainwestuj w coś innego..W tradycyjnych streamerach płacisz za markę itd.... tu masz DiY itd..." A Tu co??? Nic praktycznie żadnej konkretnej propozycji, co by kupić żeby grało jak popularne streamery, a żeby było taniej i równie dobrze...

Odbierz PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Spodziewałem, się masy wpisów na zasadzie: "daj sobie spokój ze streamerem, kup malinę taka i taką z takim i takim dac-kiem czy nakładką, będzie grało jak streamer sporo droższy lub taki i taki, a resztę kasy zainwestuj w coś innego..W tradycyjnych streamerach płacisz za markę itd.... tu masz DiY itd..." A Tu co??? Nic praktycznie żadnej konkretnej propozycji, co by kupić żeby grało jak popularne streamery, a żeby było taniej i równie dobrze...

 

Kolega widzę nic nie zrozumiał.

Celowo pytałem o resztę toru w systemie bo wtedy można by coś doradzić - szczególnie to czy warto inwestować w lepsze źródło niż malina.

Do pewnego pułapu półki sprzętowej malina będzie bardzo dobrym rozwiązaniem i żadne inne źródło za pierdylion złotych nie doda skrzydeł sprzetowi.

Jeśli pytasz o porównania do innych klocków to ja proponuję żeby kolega sam protestował u siebie.

Każdy inaczej odbiera muzykę, inne ma preferencje na brzmienie i każdy ma indywidualne oczekiwania.

To co komuś się podoba, to jak ktoś odbiera muzykę, u Ciebie może wyglądać zupełnie odwrotnie.

Co Ci da że ktoś opisze swoimi słowami , jak odbiera muzykę?

To tak jakbyś poprosił żeby ktoś opisał jak wygląda obraz Van Gogha, którego wcześniej na oczy nie widziałeś.

Czy po takim opisie pokochasz ten obraz.?

 

Oczywiście forum jest po to aby nieco pomóc w podjęciu decyzji co wybrać. O tym m. innymi jest ten wątek. Śledząc go uważnie lub czytając od początku w zasadzie wszystkie Twoje wątpliwości masz podane na tacy.

Decyzji nikt za Ciebie nie podejmie.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Spodziewałem, się masy wpisów na zasadzie: "daj sobie spokój ze streamerem, kup malinę taka i taką z takim i takim dac-kiem czy nakładką,

 

Zadaj konkretne pytanie, będzie konkretną odpowiedź.

 

Kup najpierw malinę. Opanuj software, żebyś wiedział czy sobie z tym poradzisz.

Jak przejdziesz ten etap i będziesz zadowolony z funkcjonalności to kupisz wtedy DAC-a.

 

Bardzo dobra relacja cena - jakość, to DACi Audiophonicsa, dobrze wypadają produkty Allo. Na pewno zapewnią dobry start w porządne audio.

 

Jak chcesz lepiej, to potem już niewiele jest naprawdę dobrych i przede wszystkim sprawdzonych produktów. Ja polecam bo mam i używam DAC Soekrisa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.