Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Malina zdaje sie “upakowuje” sygnal dsd w formie pakietow (DoP) - ale nie jestem pewien bo zbyt malo na ten temat czytalem. W kazdym razie mysle ze daci dsd do Maliny to kwestia najblizszej przyszlosci.

 

tylko, że w volumio mam ustawione dsd direct, nie zmieniałem na DoP. Ale jak rozumiem, dotyczy to usb a natywnie wszystko na i2s w malinie jest konwertowane i odbierane przez lksa jest już jako pcm192K. Tak?

Ciężko porównać tak wprost dźwięk (np pliki stąd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) pomiędzy flac 24bit/192kHz a przekonwertowanymi dsd bo dsd odtwarzane są ciszej. Różnic zdaje mi się jednak - specjalnych nie ma :)

 

Ale USBridge nie chodzi z Maliną.

No tak, dlatego jak rozumiem, kolega w Wiewóra playerze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zastosował właśnie połączenie Pi 3 B jako Squeezebox (LMS) + Allo Sparky + USBridge jako SqueezeLite (klient LMS).

 

 

Google nie zna retaktowania USB dla Maliny.

 

jest tylko coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Parę stron wcześniej ktoś poruszał tą kwestię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś właśnie mam i używam.

Bardzo to sobie chwalę w moim systemie gdzie XMOS USB w DAC nie ma własnego zasilania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambo zeby to polaczenie mialo jakis sens musialbys poszukac jakiegos konwertera i2s do usb - juz wielokrotnie walkowane bylo tutaj ze i2s to najlepsze wyjscie Maliny sygnalem audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz polecacie do maliny z HB digi + pro ?

 

Ja najpierw uzywalem sensownej impulsowej, ale zmienilem na Tomanka ulpsa. Robi zasilacze od dluzszego czasu, jakos negatywnych opinii nie slychac, znaczy, ze nie sa zle :) Watpie, zeby chinskie w podobnej cenie byly jakos lepsze znajac podejscie produkowania "tanio".

Do tego Tomanek to jednak polska produkcja, wiec i praca i zysk i podatki zostaja u nas :) a to jednak wazne, ze zasilac "koryto" kazdej kolejnej partii rzadzacej :) im wiecej w korycie, tym wiecej sie rozlewa i wraca do nas, zuczkow :)

 

Nie opisze roznic w dzwieku, bo nie potrafie. Mam wrazenie, ze poprawila sie przestrzen i wiecej luzu na wysokich partiach, ale tez nie oczekuje ze roznica w zasilaniu przed DAC zrobi jakas mega poprawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konwertera i2s do usb

 

Nie bardzo rozumiem po co robić konwersje i2s do usb, żeby ją za chwilę robić w drugą stronę..?

Jeśli i2s z Maliny jest tyle warte co USB to ja dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jest duzo wiecej warte przecież było napisane. Albo i2s albo np coaxial z hata. USB w malinie jest na wspólnej szynie z karta sieciowa.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczył mnie obraz 1080p z gęstych formatów Video z HDMI z Maliny.

Tu laptop zdecydowanie zostaje w tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw uzywalem sensownej impulsowej, ale zmienilem na Tomanka ulpsa. Robi zasilacze od dluzszego czasu, jakos negatywnych opinii nie slychac, znaczy, ze nie sa zle :) Watpie, zeby chinskie w podobnej cenie byly jakos lepsze znajac podejscie produkowania "tanio".

Do tego Tomanek to jednak polska produkcja, wiec i praca i zysk i podatki zostaja u nas :) a to jednak wazne, ze zasilac "koryto" kazdej kolejnej partii rzadzacej :) im wiecej w korycie, tym wiecej sie rozlewa i wraca do nas, zuczkow :)

 

Nie opisze roznic w dzwieku, bo nie potrafie. Mam wrazenie, ze poprawila sie przestrzen i wiecej luzu na wysokich partiach, ale tez nie oczekuje ze roznica w zasilaniu przed DAC zrobi jakas mega poprawe.

Dzięki. Ja od kilku dni słucham na aku zerowym i w porównaniu do zasilacza impulswego mam wrażenie jakby było właśnie częściej u góry. :). Wczoraj kupiłem od friendow 2x aplikacje zasilacza liniowego na lt1083 na kondkach elna, trafo toroidalne spore od starego wzm. Rotela już mam. Mam zamiar na jednym układzie uzyskać 5v dla maliny a na drugim 12 dla dac. Może będzie prawie tak jak teraz na aku :)), podkresle, jak będzie to prawie to mi wystarczy.

 

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie prawie tak jak teraz na aku :)), podkresle, jak będzie to prawie to mi wystarczy.

Widzialem kilka opinii, ze na aku wcale nie jest najlepiej. Ciekawe jak to wyjdzie u Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie bardzo rozumiem po co robić konwersje i2s do usb, żeby ją za chwilę robić w drugą stronę..?

Jeśli i2s z Maliny jest tyle warte co USB to ja dziękuje

Mysle ze po prostu potrzebujesz glebszej lektury tematu - interfejs USB i I2S w Malinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niw widzę możliwości sterowania Kodi na OSMC za pomocą Kore i Yatse bez udziału monitora/tv :( Działa to tylko w trybie pilota, nie widzę możliwości wyświetlenia drzewa katalogów w apce, jedynie na ekranie TV. Może coś przeoczyłem. .?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Jak dodasz katalog z muzyką do biblioteki (tu chyba jedynie możliwość z poziomu ekranu) to później możesz wybierać już z poziomu apki muzykę (musisz rozwinąć menu w Yatse (te 3 poziome kreski) i wejść w muzykę, gdyby było pusto to przeciągasz z góry na dół żeby odświeżyć widok biblioteki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-68775-0-95424100-1515342158_thumb.png

post-68775-0-74959300-1515342159_thumb.png

post-68775-0-33051800-1515342160_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze po prostu potrzebujesz glebszej lektury tematu - interfejs USB i I2S w Malinie

 

Dziękuję, jakieś linki..? :)

Czytałem że USB w Malinie jest takie sobie, nie zdawałem sobie sprawy że jest aż tak źle.

Czy jest coś innego, co można nałożyć na Maline co ma znacznie lepsze USB.>?

Czy raczej kupno Sparky + USBridge..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jakieś linki..? :)

Czytałem że USB w Malinie jest takie sobie, nie zdawałem sobie sprawy że jest aż tak źle.

Czy jest coś innego, co można nałożyć na Maline co ma znacznie lepsze USB.>?

Czy raczej kupno Sparky + USBridge..?

 

Czy usb jest takie zle jak pisze sie tu, to musisz sam sie o tym przekonac.

Ja sprzedalem hifiberry digi + i gram po usb . Duzo zalezy od Twojego daca ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy usb jest takie zle jak pisze sie tu, to musisz sam sie o tym przekonac.

Ja sprzedalem hifiberry digi + i gram po usb . Duzo zalezy od Twojego daca ....

I to wlasnie jest najlepsze rozwiazanie jesli chcesz uzywac wejscia usb w swoim dacu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy usb jest takie zle jak pisze sie tu, to musisz sam sie o tym przekonac.

Ja sprzedalem hifiberry digi + i gram po usb . Duzo zalezy od Twojego daca ....

 

Ciekawa są własnie takie sytuacje, jak z kolei odwrotnie, dokupiłem digi +pro i podłączyłem po coaxil'u. Pi2 ETH via USB do DacMagica 100 grało gorzej (bardzo sucho) niż jakiś transmiter bluetooth podłączony do DAC'a via SDPIF'ie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PolTor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam sie bez bicia, ze co weekend jak mam troche czasu kombinuje z kabelkami.

Jakos mi to wszystko nie daje spokoju.

Maline podpinam po usb.

Probowalem jeszcze wykorzystac dac/amp encore mdsd i wtedy mam dwa transporty w jednej lini ...

Zamowilem ciekawy kabelek z allie swiatlowodowy spdif.

Jeszcze chce zamowic usb-a do usb-b audio i wtedy zobacze dokladnie co zagra lepiej.

 

Niemniej jednak z nakladek zrezygnowalem i juz do nich nie wroce. Predzej kupie jakis pelnoprawny streamer audio z duzym czytelnym wyswietlaczem i obsluga z pilota.

 

Obawiam sie tylko , ze moj dac w magnacie ma 600 jest po prostu kiepski i wszystko zagra na podobnym poziomie.....:////

 

Kiedys mialem maline z hifiberry digi+ podpieta po coaxialu z matrixem mini-i i to byla bajka ... dla mnie ( sluchacza z budzetowym portfelem) bylo bardzo fajnie analogowo ale wtedy tez duzo sluchalem na sluchawkach .... teraz po pewnym czsie ograniczam zajete gniazdka i ide w minimalizm , nie tracac przy tym z jakosci ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kwasior21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bede powtarzal ale najlepszy efekt osiagnalem wychodzac z pinow i2s prosto do daca Soekrisa - dac jest modowany z buforami wyjsciowymi na tranzystorach toshiby - dzwiekowo jest swietnie - porownujac z iqaudio DACiem ktory byl moim pierwszym, z nakladka z wyjsciem spdif (z wbudowanym zegarem) ktora wciaz mam ale nie uzywam, z daciem audiophonics na sabre z wlasnym zegarem taktujacym - bylo albo duzo lepiej albo po prostu lepiej - na drugim miejscu w tym zestawieniu znalazl sie audiophonics.

Soekris uzywa swojego dokladnego zegara do taktowania sygnalu blokujac nie bedacy przedniej jakosci sygnal taktujacy Maliny.

Wszystkim ktorzy zaczynaja przygode z Malina doradzam niezmiennie albo podlaczenie Maliny do DACa bezposrednio po I2S - jesli takowe obsluguje albo uzycie gotowego daca (hata) z zegarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
najlepszy efekt osiagnalem wychodzac z pinow i2s prosto do daca Soekrisa -

 

Potwierdzam. Co prawda u mnie Soekris nie modowany i w lekko innej aplikacji, bo z MB że zdalnym sterowaniem, przełączaniem wejść cyfrowych, amanero itp.

I póki co nie widzę możliwości przejścia na coś innego. I już kilka miesięcy gra bez obudowy bo szkoda nie słuchać :D

afaee0532f3a4f40ce69e0485030f7e8.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ciechomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechomir, możesz objaśnić po kolei „skład” Dobrze widzę Hifiberry DAC?, jaki wyświetlacz i co na nim widać? Jaki zasilacz i gdzie kupowałeś? Moduł zdalnego sterowania od JustBoom? Co to za przełącznik między pilotem a płytką zaislacza? Przełącznik wejść cyfrowych? Miliony pytań, ale w tym roku chcę sobie coś podobnego złożyć, może jeszcze z dodatkiem jakiegoś SSD/HDD i przycisków do sterowania na obudowe (podstawowe play/pausa, next, prev i może power.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechomir, możesz objaśnić po kolei „skład” Dobrze widzę Hifiberry DAC?, jaki wyświetlacz i co na nim widać? Jaki zasilacz i gdzie kupowałeś? Moduł zdalnego sterowania od JustBoom? Co to za przełącznik między pilotem a płytką zaislacza? Przełącznik wejść cyfrowych? Miliony pytań, ale w tym roku chcę sobie coś podobnego złożyć, może jeszcze z dodatkiem jakiegoś SSD/HDD i przycisków do sterowania na obudowe (podstawowe play/pausa, next, prev i może power.

Pomocne moze beda strony gdzies mniej wiecej od 30 do 35... post 935 to przyklad takiego przyciskowego rozwiazania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Soekris uzywa swojego dokladnego zegara do taktowania sygnalu blokujac nie bedacy przedniej jakosci sygnal taktujacy Maliny.

Wszystkim ktorzy zaczynaja przygode z Malina doradzam niezmiennie albo podlaczenie Maliny do DACa bezposrednio po I2S - jesli takowe obsluguje albo uzycie gotowego daca (hata) z zegarem.

 

Sam używam Soekris DAC full zmodowanego.

Mam więc pytanie odnośnie tego co wyżej napisałeś. Czy Twoim zdaniem podłączając malinę pod interfejs amanero z dobrymi zegarami dźwięk będzie gorszy niż bezpośrednio po I2S do płytki Soekrisa?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocne moze beda strony gdzies mniej wiecej od 30 do 35... post 935 to przyklad takiego przyciskowego rozwiazania.

Patent na przyciski to już sobie kiedyś znalazłem, wymaga troche lutowania, ale też bez wielkiej filozofii. O resztę podpytywałem Ciechomira w kontekscie tego, że już jest po wyborze i zapewnie dobrym ;)

 

BTW jest sens stosowania reclockera np Kali przed Soekrisem? Na razie zbieram sobie informację, pomysły i budżet na stworzenie grajka. Teraz gra mi z digi+ pro i rDaciem. Zle nie jest, ale zawsze może być lepiej i w jednej obudowie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciechomir, możesz objaśnić po kolei „skład” Dobrze widzę Hifiberry DAC?, jaki wyświetlacz i co na nim widać? Jaki zasilacz i gdzie kupowałeś? Moduł zdalnego sterowania od JustBoom? Co to za przełącznik między pilotem a płytką zaislacza? Przełącznik wejść cyfrowych? Miliony pytań, ale w tym roku chcę sobie coś podobnego złożyć, może jeszcze z dodatkiem jakiegoś SSD/HDD i przycisków do sterowania na obudowe (podstawowe play/pausa, next, prev i może power.

 

- HiFiBerry DAC leży luzem nie podłączony,

- wyświetlacz : widać na nim volume, częstotliwość, nazwę i symbol wejścia, rodzaj filtru w Soekrisie,

- zasilacz zintegrowany w MB na której stoi Soekris,

- sterowanie zintegrowane w MB, do tego wgrany i skonfigurowany pilot od Apple,

- przełącznik to po prostu włącznik całości. Użyty chyba dwa razy bo wcale tego nie wylaczam

- wejścia cyfrowe, głośność itp. obsługiwane są z pilota lub z encodera (z lewej strony wyświetlacza)

 

ff7c1bebfc512575684b9b70086a403c.jpgebb29c8fe6b62830d060c4f7fa0546f9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem, ale wolę zapytać. Potem by sie okazało, że to jakis tajemniczy elelment, którzy wszyscy znają poza mną ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Sam używam Soekris DAC full zmodowanego.

Mam więc pytanie odnośnie tego co wyżej napisałeś. Czy Twoim zdaniem podłączając malinę pod interfejs amanero z dobrymi zegarami dźwięk będzie gorszy niż bezpośrednio po I2S do płytki Soekrisa?

Piotr - szczerze to nie wiem bo nigdy nie slyszalem jak gra z amanero. Natomiast mozliwe ze zagra rownie dobrze :)

 

 

 

Potwierdzam. Co prawda u mnie Soekris nie modowany i w lekko innej aplikacji, bo z MB że zdalnym sterowaniem, przełączaniem wejść cyfrowych, amanero itp.

I póki co nie widzę możliwości przejścia na coś innego. I już kilka miesięcy gra bez obudowy bo szkoda nie słuchać :D

afaee0532f3a4f40ce69e0485030f7e8.jpg

Skad wygrzebales ta plyte sterujaca? :) ja mam cos podobnego ale troszke mniej zautomatyzowanego - taki uzytkownik jednego z forow diy to robil - lotysz zdaje sie nick normundss.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wygrzebales ta plyte sterujaca?

 

Tradycyjnie. Mainferendy z diyaudio ;) Na początku też chciałem Normundsa, ale projekt przestał nie wiem czemu być rozwojowy. A pojawiła się opcja w/w , więc się długo nie zastanawiałem.

Twórca to Audiozen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś wypiąć XMOS w DAC i podać tam z pinów z Maliny i2s.

W Moode wybrałem wyjscie odbiornika jako i2s, ale Audiophonics Sabre 9018 DSD ja widzi danych i nie gra.

 

Ktoś ma pomysł czego zabrakło..?

 

Raspberry_Pi_B_Plus_I2S_out.jpg

 

Czy to prawidłowe oznaczenie i2s dla RPI 3B..?

 

W DAC te akurat 4 piny są obok siebie po wypięciu XMOS ale na wyświetlaczu jest unlock i cisza..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że w volumio mam ustawione dsd direct, nie zmieniałem na DoP. Ale jak rozumiem, dotyczy to usb a natywnie wszystko na i2s w malinie jest konwertowane i odbierane przez lksa jest już jako pcm192K. Tak?

Ciężko porównać tak wprost dźwięk (np pliki stąd:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) pomiędzy flac 24bit/192kHz a przekonwertowanymi dsd bo dsd odtwarzane są ciszej. Różnic zdaje mi się jednak - specjalnych nie ma :)

 

sam sobie odpowiem dla świętego spokoju (było w oficjalnym materiałach, i pewnie tutaj, wcześniej):

 

DSD Direct requires a DSD Capable DAC. As of now unfortunately no I2S DAC has this capability (mainly due to a combination of hardware and driver’s idiosyncrasies). Therefore the only way to go DSD Direct is to use a USB DAC. Specifically, USB DACs equipped with XMOS receivers are your best bet (also the Amanero Combo384 USB receiver).

 

If your DAC does not support Direct DSD (or the resolution at which you’re playing them) it will automatically convert DSD to PCM

This conversion is done with a multi-threaded Ultra Hi quality resampler: SOXR .

Alternatively, if your DAC does not support Direct DSD but supports DoP (DSD over PCM), turn DoP on.

Since no I2S DAC is capable of playing direct DSD, DSD files will be sampled up to the max I2S DAC resolution supported (usually 24\192), in this mode DoP should be set to off.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.