Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc bo po przeczytaniu tego watku nadal mam pewne watpliwosci na temat jak dziala malina.

 

Obecnie posiadam zestaw:

-laptop z Win7 ktory ma podpiety zewnetrzny dysk usb

- dac majacy wejscie usb

- uzywam Foobara2000 ze sterownikiem asio

- gram wylacznie z dysku usb, laptop nie jest podpiety do sieci

 

Zamierzam wymienic daca na model nie majacy wejscia usb. Czy w oparciu o Maline moge zbudowac urzadzenie ktore bedzie pelnic wylacznie funkcje konwersji usb->spdif ktore bedzie mozna podlaczyc do laptopa z Win7/64bit i grac z Foobara2000? Jezeli tak to jakie komponenty do Maliny trzeba kupic ?

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Prosze o pomoc bo po przeczytaniu tego watku nadal mam pewne watpliwosci na temat jak dziala malina.

 

Obecnie posiadam zestaw:

-laptop z Win7 ktory ma podpiety zewnetrzny dysk usb

- dac majacy wejscie usb

- uzywam Foobara2000 ze sterownikiem asio

- gram wylacznie z dysku usb, laptop nie jest podpiety do sieci

 

Zamierzam wymienic daca na model nie majacy wejscia usb. Czy w oparciu o Maline moge zbudowac urzadzenie ktore bedzie pelnic wylacznie funkcje konwersji usb->spdif ktore bedzie mozna podlaczyc do laptopa z Win7/64bit i grac z Foobara2000? Jezeli tak to jakie komponenty do Maliny trzeba kupic ?

 

TUX

 

Maliny nie łączysz z laptopem. Dysk podpinasz do maliny, instalujesz na niej volumio lub moode audio i grasz bezpośrednio z maliny. Laptop i foobar nie jest potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Maliny nie łączysz z laptopem. Dysk podpinasz do maliny, instalujesz na niej volumio lub moode audio i grasz bezpośrednio z maliny. Laptop i foobar nie jest potrzebny.

W malinie musisz mieć jeszcze hat z wyjsciem cyfrowym, najlepiej bnc lub jak sie godzisz na stratę jakości to rca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś picoreplayer z volumio lub moode?

Na codzien używam picoreplayer a dziś dla testu odpaliłem volumio, miałem wrażenie że gra lekko zza koca. Ale to było raczej na poziomie percepcji.

Jakie są wasze doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Porównywał ktoś picoreplayer z volumio lub moode?

Na codzien używam picoreplayer a dziś dla testu odpaliłem volumio, miałem wrażenie że gra lekko zza koca. Ale to było raczej na poziomie percepcji.

Jakie są wasze doświadczenia?

U mniw picoreplayer gra jakby bardziej dosadnie bardziej do przodu. Ja wolę ;)

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje. Ja potrzebuje software ktore umozliwia korekcje akustyki - przede wszystkim wycinanie czestotliwosci rezonansowych pomieszczenia

Czy software na Maline ma takie funkcje ? Niestety moje pomieszczenie odsluchowe jest duze i wzbudzaja sie w nim silne rezonanse zwiazane z wymiarami pomieszczenia. Jezeli Malina takich funkcjonalnosci nie ma to bede musial kupic klasyczny konwerter usb->spdif i pozostac przy foobarze.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Dziekuje za informacje. Ja potrzebuje software ktore umozliwia korekcje akustyki - przede wszystkim wycinanie czestotliwosci rezonansowych pomieszczenia

Czy software na Maline ma takie funkcje ? Niestety moje pomieszczenie odsluchowe jest duze i wzbudzaja sie w nim silne rezonanse zwiazane z wymiarami pomieszczenia. Jezeli Malina takich funkcjonalnosci nie ma to bede musial kupic klasyczny konwerter usb->spdif i pozostac przy foobarze.

TUX

 

w moode jest eqalizer, nie wiem czy to masz na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten equalizer ma mozliwosc ustawienia dokladnej czestotliwosci, poziomu tlumiemia i dobroci filtru ? Przykladowo mam rezonans na 36hz i potrzebuje stlumic dokladnie taka czestotliwosc o 6db - czyli filtr musi miec wysokie Q tj.dobroc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten equalizer ma mozliwosc ustawienia dokladnej czestotliwosci, poziomu tlumiemia i dobroci filtru ? Przykladowo mam rezonans na 36hz i potrzebuje stlumic dokladnie taka czestotliwosc o 6db - czyli filtr musi miec wysokie Q tj.dobroc.

 

jak ktos tu wspominal w brutefir na volumio chyba da sie zrobic wszystko, z tego co czytalem pełną charakterystyke mozna ustawic ale osobiscie nie doszedlem do tego. Jest tez zwykly equalizer ale to pewnie nie pomoże. Niedawno ten sam autor wrzucil najnowszy plugin z equalizerem parametrycznym (co jak rozumiem właśnie Ciebie interesuje). Obecnie testuje i wyglada na to ze dziala.

 

link do equalizera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wszystkie pluginy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może polecić obudowę z aktywnym chłodzeniem do RPi3 + Digi Pro? Obecnie czasami pokaże mi się termometr świadczący o zbyt wysokiej temp. Dodam że aluminiowe radiatorki już są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten equalizer parametryczny to jest to czego potrzebuje. Dzieki :-). To juz chyba mam jasnosc jak Malina dziala i czego potrzebuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jakby ktos był zainteresowany ostatnio mialem request od żony na polskie radio. znalazlem taką liste:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

przekonwertowalem ją na format Volumio - mozna pobrac tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nalezy to wkopiowac do /data/favourites/web-radio

 

np OSX:

scp Radio volumio@[iP]:/data/favourites/web-radio

UWAGA: nadpisze to obecne wartości jesli ktos ma dodane jakies swoje.

 

PS: kilka przeklikalem i działają - nie wiem czy wszystkie bo jest tego ponad 900 :)

 

W jaki sposób to przekopiowałeś?

 

W katalogu data/favourites mam plik my-Web-radio...rozumiem, że plik Web-radio mam stworzyć z twojego pliku i wkleić do favourites?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to przekopiowałeś?

 

W katalogu data/favourites mam plik my-Web-radio...rozumiem, że plik Web-radio mam stworzyć z twojego pliku i wkleić do favourites?

 

jesli masz tam plik to znaczy, ze dodawales juz jakies swoje radia recznie w volumio :) ten moj plik na 'drive' to dokladnie ten plik tylko ma inna nazwe (i zawartosc oczywiscie). Wystarczy je podmienic - skopiowac pobrany plik do /data/favourites i zmienic nazwe z 'Radio' na 'my-Web-radio'. Tak jak pisalem w uwadze spowoduje to nadpisanie Twoich dodanych samodzielnie stacji. Ja to kopiowalem na maline za pomocą komendy scp (przyklad wyżej), ale mozesz przegrac ten najpierw na jakis pendrive i potem przekopiowac z pen'a do favourites. Jak masz wiecej pytan to śmiało ;)

 

PS: to sa zwykle pliki tekstowe wiec nawet mozesz w edytorze to przekleic byle zachowac format json'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając jakiegoś zasilacza liniowego znalazłem takie cos u friendow:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nada to się do malinki z HB digi +pro ?

Może Ktoś już ma w swoim set'ie.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę walki już za mną malina i nakładka dac +pro początkowo mode,teraz Volumio,były problemy z Tidal ale jakoś poszło,tylko mam zapytanie brat podesłał mi miesięczna subskrypcje na quoboz ale jak bym nie ustawił na serwerze upupn to tylko 44,1 i 24 pomimo tego ze quoboz oferuje albumy w wyższej jakości,na iPadzie i telefonie pokazuje ze odtwarza tylko 44,1 na 24?jakies pomysły co zmienić w ustawieniach?

 

Już się wyjaśniło quoboz hifi,powinien być sublime żeby było hi res

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomaz75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

 

gdzie kupie w dobrej cenie, (nie 399zł) nakładkę Kali Reclocker..?

 

Ktoś z Państwa kupował np na Amazonie czy innych zagranicznych sklepach?

 

Może ktoś ma do sprzedania używany..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam notoryczne problemy z siecią WiFi, a wlasciwie jej zasięgiem. Przez to, że w powiterzu ostatnio naliczyłem dwadzieścia kilka sieci to w niektóre dni Malina na własnym WiFi potrafi przyciać się lub zgubić sieć w ogóle (prędkość połączenie z routerem w zależności od dni i pory waha się od 1 do 48 lub przy dobrych wiatrach więcej Mb/s). Idąc po lini najmniejszego oporu, tzn kosztów kupiłem kartę/antenę WiFi na USB. I teraz pytanie jak sprawić by Volumio zobaczyło tą kartę a zapomniało o wbudowanym WiFi? Wkładając po prostu antenę do USB właściwie nie widzę różnicy.

 

@Ciechomir? @Rucia1? Ktoś inny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mam notoryczne problemy z siecią WiFi, a wlasciwie jej zasięgiem. Przez to, że w powiterzu ostatnio naliczyłem dwadzieścia kilka sieci to w niektóre dni Malina na własnym WiFi potrafi przyciać się lub zgubić sieć w ogóle (prędkość połączenie z routerem w zależności od dni i pory waha się od 1 do 48 lub przy dobrych wiatrach więcej Mb/s). Idąc po lini najmniejszego oporu, tzn kosztów kupiłem kartę/antenę WiFi na USB. I teraz pytanie jak sprawić by Volumio zobaczyło tą kartę a zapomniało o wbudowanym WiFi? Wkładając po prostu antenę do USB właściwie nie widzę różnicy.

 

@Ciechomir? @Rucia1? Ktoś inny?

 

robiłam według tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz mam po kablu i to jest najwygodniejsze wyjscie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłam według tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Teraz mam po kablu i to jest najwygodniejsze wyjscie :)

 

Jakbym chciał po kablu to pewnie w 3 minut miałbym spakowane walizki ;) Niestety ktoś kiedyś sobie wymyślił, że internet do mieszkania będzie wchodził w najdalszym zakątku a nie jak człowiek przy drzwiach ;)

 

PS dzięki za linka, ale albo mój umysł tego nie ogarnia, albo nie ma tam słowa o tym jak wybrać USB i wyłączyć wbudowaną. No i dotyczy Raspbiana więc pewnie jakoś inaczej trzeba się zalogować na Volumio niż podane.

 

Wiem, zielony jestem niczym trawa na wiosnę, choć gdzieś tam wiem, że dzwony dzwonią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Ciechomir? @Rucia1? Ktoś inny?

 

W tym miejscu zaczyna się trudniej robić, ale spokojnie dasz radę. Musisz się zalogować po ssh do maliny, następnie wyłączyć kartę sieciową Wi-Fi (ifconfig wlan0 down).

Potem dopiero włożyć kartę na USB i zobaczymy. Dasz radę to zrobić, czy nie?

 

Jeszcze tak sobie myślę...

Jak dokładasz na działającej malinie USB Wi-Fi, to pojawia się ono prawdopodobnie jako wlan1.

Wyłącz malinę całkowicie z zasilania. Podłącz kartę USB i włącz malinę. Teraz karta usb powinna mieć wyższy priorytet i pojawi się jako wlan0, czyli będzie używana z pierwszeństwem.

Teraz jak skonfigurujesz sobie wifi w ustawieniach, to powinno działać z karty USB wifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ciechomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz wbudowana karte wifi to ona będzie od tego momentu wlan1 a to co podepniesz do usb to wlan0.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu zaczyna się trudniej robić, ale spokojnie dasz radę. Musisz się zalogować po ssh do maliny, następnie wyłączyć kartę sieciową Wi-Fi (ifconfig wlan0 down).

Potem dopiero włożyć kartę na USB i zobaczymy. Dasz radę to zrobić, czy nie?

 

Jeszcze tak sobie myślę...

Jak dokładasz na działającej malinie USB Wi-Fi, to pojawia się ono prawdopodobnie jako wlan1.

Wyłącz malinę całkowicie z zasilania. Podłącz kartę USB i włącz malinę. Teraz karta usb powinna mieć wyższy priorytet i pojawi się jako wlan0, czyli będzie używana z pierwszeństwem.

Teraz jak skonfigurujesz sobie wifi w ustawieniach, to powinno działać z karty USB wifi.

 

Zrobiłem tak jak pisałeś czyli wyłączona malina, antena do USB, wlaczone zasilanie. Malina się loguje do WiFi ale jak poznać, że uzywa karty a nie wbudowanego WiFi? Łączy mi się po b/g (tak jak wbudowana) mimo że antena/karta jest niby n, a inne urządzenia (lapek i ipad łączą się po n).

 

 

edit: na działającej malinie odłączyłem kartę z USB. W połączeniu Malina > router nic się nie zmieniło (bazuje na parametrach połączenie: prędkość i RSSI (cokolwiek by to nie było)). Na mój mały chłopski rozumek tak jakby Malina/Volumio nie widziała/nie rozpoznawała karty WiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

... jak poznać, że uzywa karty a nie wbudowanego WiFi?

 

Najpewniej byłoby z lini poleceń wydać polecenie ifconfig. Jego wynik powiedział by wszystko.

Możesz też na swoim routerze, jak się zalogujesz znaleźć adres MAC dla danego adresu IP.

Na karcie usb też adres MAC jest napisany, więc będziesz widział. Pozatym, jak hoobi napisał inny IP, inna karta.

 

A właściwie jaka kartę USB wtykasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal terminal czyli polacz sie przez ssh i uzyj komendy ifconfig wlan0 i ifconfig wlan1 i zobacz co mowi. Gdyby cos mówił ze nie ma dostępu to musisz wpisać sudo przed komendą żeby wywolac jako super użytkownik.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta to taka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (nie wykluczam, że może być niekompatybilna)

teraz tak:

do wyłączonej maliny włożona karta USB i włączone zasilanie

 

komenda ifconfig:

 

eth0 Link encap:Ethernet HWaddr b8:27:eb:4d:55:1a

UP BROADCAST MULTICAST MTU:1500 Metric:1

RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:1000

RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:0 (0.0 B)

 

lo Link encap:Local Loopback

inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0

UP LOOPBACK RUNNING MTU:65536 Metric:1

RX packets:2838 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

TX packets:2838 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:1

RX bytes:359898 (351.4 KiB) TX bytes:359898 (351.4 KiB)

 

wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr b8:27:eb:18:00:4f

inet addr:10.0.1.11 Bcast:10.0.1.255 Mask:255.255.255.0

UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1

RX packets:2821 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0

TX packets:3105 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0

collisions:0 txqueuelen:1000

RX bytes:376294 (367.4 KiB) TX bytes:1605921 (1.5 MiB)

 

 

Komenda ifconfig wlan1:

 

 

wlan1: error fetching interface information: Device not found

 

 

Czyżby karta nie była obsługiwana przez Volumio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez osiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyżby karta nie była obsługiwana przez Volumio?

 

Tanio znaczy drożej. Wywal tą kartę do śmietnika.

W tym wątku było już nieraz pisane jakie karty są ok do raspberry.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.