Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może zależy to od tego co masz zainstalowane na tej karcie. Ja sprawdzałem tylko Volumio i Moode Audio

i LAN startuje od razu.

 

na Raspberry Pi 3 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buforek jest bardzo prosty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na razie zrobiłem go na podwójnym układzie NE5532, więcej zachodu jest z zasilaczem +/- 5V.

Dzieki kolego ale jam jest elektronik super amator ;) - potrafie przylutowac ;) ale odczytywanie takich schematow to nie jest takie proste dla mnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />na Raspberry Pi 3 ? <br />

Tak, jaki masz system zainstalowany?

 

<br />Dzieki kolego ale jam jest elektronik super amator ;) - potrafie przylutowac ;) ale odczytywanie takich schematow to nie jest takie proste dla mnie ;) <br />

Taki bufor nie zawsze jest konieczny, wszystko zależy od tego jaki masz wzmacniacz, konkretnie jaką ma impedancję wejściową,

jeśli niską to powinna być znacząca poprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jaki masz system zainstalowany?

 

 

Taki bufor nie zawsze jest konieczny, wszystko zależy od tego jaki masz wzmacniacz, konkretnie jaką ma impedancję wejściową,

jeśli niską to powinna być znacząca poprawa.

 

M2P

system już zainstalowałem działa dźwięk z gniazda słuchawkowego wychodzi

używam MPD

natomiast nie wiem jak mam wypuścić/ustawić sygnał po I2S ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />M2P<br />system już zainstalowałem działa dźwięk z gniazda słuchawkowego wychodzi<br />używam MPD<br />natomiast nie wiem jak mam wypuścić/ustawić sygnał po I2S ? <br />

No niestety z tym nie miałem doczynienia, znam tylko Volumio i Moode Audio, ale może ktoś się odezwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście różnice w jakości dźwięku pomiędzy Volumio i Moode Audio Player ?

Kilka dni temu przy okazji testowania hifiberry dac plus pro okazało się że na Volumio nie działa

sprzętowa regulacja głośności, zainstalowałem na drugiej karcie moode audio i na nim działa ,

ale przy okazji zauważyłem różnice, może nie kolosalną, ale na 100% można ją zauważyć.

Może na razie nie napiszę na korzyść którego programu żeby niczego nie sugerować.

Witam, od jakiegoś czasu przeszedłem na raspberry Pi 2 na odtwarzanie właśnie z moode, volumio bardzo mi się zawieszało i jakościowo bardziej mi odpowiada moode. (ale jakiś specjalnych testów nie robiłem tylko sam fakt zawieszania skłonił mnie do innego oprogramowania. Ale ja słucham głównie po usb na dac. W moode mam tylko problem z przeglądaniem dysku sieciowego. Za każdym włączeniem muszę odświeżyć źródło, żeby mi pokazywało całą kolekcję muzyki (pokazuję kilkadziesiąt folderów ale nie wszystkie), a w cale jakaś tam duża nie jest (ok. 700GB), na daphile nie mam z tym żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba się jakiś update moode pojawił, bo dzisiaj od 21.00 lista zaczęła mi się pojawić już cała bez konieczności odświeżania źródła. Ale DSD jeszcze mi nie odtwarza na moode.

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz skonfigurowane?

Mam dysk WD Cloud i w moode skonfigurowany katalog z muzyką. I tak przez kilkanaście dni nigdy nie pojawiła mi się cała lista folderów (bo wszystkie mam skatalogowane po nazwie artysty a później po płytach), a dzisiaj po 2 restartach RPI 2 pojawiła się lista kompletna. Teraz jeszcze próbuję zmieniać ustawienia dla dsd, ale na razie bezskutecznie. Na daphile wszystko chodzi mi idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja w potrzebie - nagle ni z tego ni z owego Raspberry gra muzyke (tidal lub z dysku) przez 30 sek do minuty i muzyka znika na 2 - 3 sek, po czym wraca i gra kolejna minute (okolo - roznie). Nie mam pojecia dlaczego dac nagle zrywa synchronizacje.... wszystko gralo super i nagle kiszka... czy ktos ma jakis pomysl>?? :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos instalowales, upgradowales?

Sprawdz polaczenie wifi/lan

Polaczenie jest ok - wyglada ze piosenka sobie gra - player dziala ale zrywa sync z daciem na kilka sekund. Wlasnie chyba wczoraj zrobilem update systemu ale mam wrazenie ze to zaczelo sie ciut wczesniej... Kurcze juz nawet noe potrafie tego przywolac w pamieci... Na pewno wczoraj robilem update systemu. Cos mi sie wydaje ze czeka mnie instalacja od nowa...

Mam nadzieje ze to nic z daciem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak udostępniasz pliki do RPi? Samba? CIFS? NFS?

Mam konfigurację SMB/CIFS i teraz (od wczoraj wszystko dobrze działa -jakby był jakis upgrade systemu). Jeszcze nie stabilna jest funkcja wykrywania dysku twardego na usb, wykrywa dopiero po naciśnięciu update mpd db w source, jakby nie mógł od razu montować dysku. No i dsd ciągle nie jest chyba obsługiwane, bo na tym samym dac-u pod daphile chodzi mi na DoP a tu niestety nie chce. Nawert na Onkyo HF playerze dsd mi chodzi na telefonie z androidem, a tu moode jakoś nie daje sygnału na dac. Teoretycznie utwór biegnie (czas leci ale dac nie dostaje sygnału, nie pokazuje, przy sygnale dsd, żadnego rodzaju częstotliwości próbkowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrywa sync z daciem

Jest tam takie ustawienie - podtrzymuj sygnał... To jest po to, by nie wyłączał sygnału między piosenkami, ale możliwe, że robi to też wtedy gdy buforuje. Zobacz, czy wygasza lampkę.

 

nie stabilna jest funkcja wykrywania dysku twardego na usb

Nie używałem ani UDB, ani DSD z maliny. O USB czytałem o konfiguracji "z palca", żeby automontował w tym samym miejscu. Jeśli tak robi sam, to w konfiguracji MPD (z poziomu UI) można ustawić Automatic DB Update, może to coś da

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest tam takie ustawienie - podtrzymuj sygnał... To jest po to, by nie wyłączał sygnału między piosenkami, ale możliwe, że robi to też wtedy gdy buforuje. Zobacz, czy wygasza lampkę.

 

 

Nie używałem ani UDB, ani DSD z maliny. O USB czytałem o konfiguracji "z palca", żeby automontował w tym samym miejscu. Jeśli tak robi sam, to w konfiguracji MPD (z poziomu UI) można ustawić Automatic DB Update, może to coś da

wlqsnie dioda w dacu nagle zaczyna mrugac na kilka chwil i potem znow gra. Gdzie jest to ustawienie o podtrzymywaniu sygnalu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dioda w dacu

Masz Digi? Zobacz, czy Toslink świeci cały czas. U mnie się wyłączał między utworami i kiedy pauzowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz Digi? Zobacz, czy Toslink świeci cały czas. U mnie się wyłączał między utworami i kiedy pauzowałem.

Nie to nie digi - wychodze bezposrednio i2s na daca soekrisa

Jedyna ma nadzieja ze to cos po update systemu sie porobilo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietasz w ktorym miejscu moze?

Próbowałeś podłączyć inny dac, zeby zweryfikować czy to wina programu czy też dac-a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podłączyć inny dac, zeby zweryfikować czy to wina programu czy też dac-a?

Dzieki za rady. Zwykle w takich sytuacjach nalezy... zrobic update kernela :)

Udalo sie i okazalo sie ze panika niepotrzebna ;)

Gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który z dostępnych programów wyciśnie maxa z naszych malinek. Od początku przygody z audio na rpi grałem na Volumio. Póżniej przyszedł czas na RuneAudio które ceniłem za szatę graficzną UI. Dzisiaj postanowiłem potestować Moode Audio. No i zaniemówiłem z wrażenia i tak słucham już trzecią godzinę. Wrażenia w porównaniu do Rune to jakby dynamika wzrosła aż pod sufit. Lepsza jest szczegółowość dźwięku. Po prostu więcej słychać. Co jest takiego w tym Moode? Ktoś ma podobne odczucia. Gram z rpi B pierwszej gen 256mb (antyk z początków produkcji) + DAC USB na SA9023 (taki stick DIY zakupiony na allegro podobny do UD100@stoner'a) zasilanie Tomanek ULPSmini dla rpi. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebaa1 -ciekaw jestem odpowiedzi innych userów, poneważ czekam na raspbeery pi2 (daca juz mam) i zastanwiam się nad wyborem systemu,czy moode audio tez umozliwia przesyłanie strumieniowe muzyki z spofitty tidala?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rune Audio jest zakładka Spotify gdzie posiadacze konta Premium mogą wpisać login i hasło i słuchać max jakości ze Spotify. Sam z tego korzystałem gdy trzeba było puścić coś z nowości. W Moode nie widze takiej możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor moode audio po prostu słucha ludzi i program rozwija sie w szybkim tempie. Robi coś dla innych a nie dla siebie. Poza tym wie co to stabilność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Czy zauważyliście różnice w jakości dźwięku pomiędzy Volumio i Moode Audio Player ?<br />Kilka dni temu przy okazji testowania hifiberry dac plus pro okazało się że na Volumio nie działa<br />sprzętowa regulacja głośności, zainstalowałem na drugiej karcie moode audio i na nim działa ,<br />ale przy okazji zauważyłem różnice, może nie kolosalną, ale na 100% można ją zauważyć.<br />Może na razie nie napiszę na korzyść którego programu żeby niczego nie sugerować. <br />

Sam siebie zacytuję.

 

 

 

sebaa1

 

Napisano dziś, 17:19

Który z dostępnych programów wyciśnie maxa z naszych malinek.

Od początku przygody z audio na rpi grałem na Volumio.

Póżniej przyszedł czas na RuneAudio które ceniłem za szatę graficzną UI.

Dzisiaj postanowiłem potestować Moode Audio.

No i zaniemówiłem z wrażenia i tak słucham już trzecią godzinę.

Wrażenia w porównaniu do Rune to jakby dynamika wzrosła aż pod sufit.

Lepsza jest szczegółowość dźwięku. Po prostu więcej słychać.

Co jest takiego w tym Moode? Ktoś ma podobne odczucia.

Gram z rpi B pierwszej gen 256mb (antyk z początków produkcji) + DAC USB na SA9023

(taki stick DIY zakupiony na allegro podobny do UD100@stoner'a)

zasilanie Tomanek ULPSmini dla rpi. Pozdrawiam!

 

Jak dla mnie jeśli chodzi o jakość dźwięku, właśnie Volumio ma przewagę, niestety przegrywa tylko

w innych aspektach o których wspomniałem wcześniej, może następna wersja będzie poprawiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yogilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Może nie w temacie ale szukam dac'a do maliny 2. Możę ktoś ma jakiś zbędny :-)

Dźwięk prosto z maliny niestety tragiczny. Acha może co by nie zaśmiecać wątku to proszę PW.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.