Skocz do zawartości
IGNORED

Matryce TV: 50 Hz a 100 Hz a 200 Hz - o co chodzi ?


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tryb ruchu LED w tv Sony 50hz w nowej serii WE750 nadaje się wreszcie do oglądania, trzeba to jeszcze dokładniej obadać ale chyba nie trzeba mówić co to oznacza (tj wyeliminowanie w dużym stopniu skutków ubocznych tego rozwiązania) w związku z tym jaką ostrość obrazu w ruchu oferuje ten tryb :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kilka nadal dość wstępnych spostrzeżeń odnośnie działania trybu LED w nowej odsłonie w nowej serii tv Sony WE750 (matryca 50hz) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wniosek taki, że 50Hz jest całkowicie wystarczające ?

 

Powiem wstępnie na razie tak nowa odsłona trybu LED (XR 400) w najnowszych modelach Sony zrobiła postęp i to bardzo znaczny (przynajmniej od serii WE 75) , ponieważ migotanie w zasadzie w ogóle jest nie widoczne a do tego jeszcze jest znaczny zapas w jasności (a tyle ile spadnie po jego włączeniu to podciągniesz w jasności a do tego jeszcze zostanie spory zapas), ale jeszcze nie udało mi się potestować tego trybu na sporcie, bo jakimś dziwnym cudem tam gdzie jest podłączony ten model to nie są wprogramowane kanały sportowe (ale w ruchu da się wyraźnie zauważyć wzrost ostrości w ruchu). Tak czy inaczej w tych sklepach gdzie porównywałem poprzednie modele Sony (które stały obok) 50 hz po włączeniu trybu LED były całkowicie nie do oglądania bo w bardzo dużym stopniu spadała na nich jasność a zarazem pojawiało się na nich niesamowicie agresywne migotanie.

 

EDIT:

 

To co jeszcze mogę potwierdzić to to że nowe modele z serii WE 75 są na pewno na matrycach VA, patrzyłem na nie poprzez szkło mikroskopowe i struktura pikseli to takie wąskie pionowe prostokąty bez x-ów w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 nowych odcinków o zagadnieniu odwzorowania ruchu w tv :

 

Judder

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Motion Blur Pictures

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Soap Opera Effect

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Black Frame Insertion and PWM dimming (wstawianie czarnych ramek i strobowanie podświetlaniem matrycy)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Response time :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest upłynniacz strobowy ?

Jakaś cisza w sprawie.

Pytam bo powstaje jakaś nowa moda na definiowanie t.zw. stroboskopowego doświetlania matryc LED.

Co ile w sekundzie ma być efekt ?

50 razy ? Czy 100 razy ? Nowe typy paneli 50 Hz z doświetlaniem 100 Hz ?

I co to ma ew. do rzeczy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wklejam ten bardzo interesujcy tekst napisany przez Gmeru z Hdtvpolska w roku 2009 zanim gdzieś się zawieruszy.

 

''Rok 2009 niewątpliwie należy do telewizorów slim czyli z podświetleniem Edge LED oraz do technologii 200Hz (i jej klonów czyli 600Hz itd). Firmy produkuje telewizory prześcigają się w nazwach i ilościach modeli wspierających najnowsze technologie. Pamiętam, jak rok temu, podczas targów IFA w Berlinie, firma Sony pokazała pierwsze na świecie działające telewizory z technologią 200Hz.

 

Ponieważ od pewnego czasu mocno zaciekawia mnie sprawa z Hz (ile w tym jest marketingu a ile prawdy) postanowiłem wybrać się do ….. Niemiec, do samej siedziby Technology Center Sony w Stuttgarcie.

 

 

Tak tak, miałem okazję poznać ojca technologii o której jeszcze roku temu tak głośno było na targach IFA a w tym kolejne modele zaczynają wspierać tą technologię. Jeeli kto myli, e co le napisaem to wszystko się zgadza. Technologia 200Hz powstała za naszą zachodnią granicą (tam pracowano nad 100Hz w CRT) a nie w Japonii! Sam byłem w szoku ale jak widać mamy bardzo zdolnych sąsiadów Osoba będąca odpowiedzialna za technologi 200Hz to Pan Oliver Erdler – główny manager (w tle Z5500 nad którym trwały jeszcze testy):

 

 

W końcu można było u źródła dowiedzieć się jak to wszystko działa. Zostałem zaproszony do specjalnej sali gdzie stały 3 TV z różnymi trybami Hz a na cianach dało si zauważyć dużą liczbę tablic z różnymi wzorami dotyczącymi 200Hz. Było sporo informacji odnośnie 24p i judderingu. Jak widać, inżynierowie mają 100% pojęcie o tym, że jest ogromny problem z judderem i trzeba co z tym zrobić.

 

Porównania były robione na trzech modelach TV: jakimś starym 50Hz Sony LCD, w rodku X3500 100Hz oraz z prawej Z4500 czyli 200Hz. źródłem obrazu były te oto urządzenia:

 

 

Bardzo ciekawa sprawa gdy obraz na 3 telewizorach by przesuwany pokrtem za pomocą powyższego urządzenia przypominającego skrzynkę od PC. Wyglądało to tak jak poszerzony pulpit Windows. Obraz z jednego TV przechodzi na drugi więc można było od razu wychwycić różnicę w jakości – czy szczegóły są widoczne czy rozmazane. W końcu prawdziwe rdo a nie jakie fikcyjne filmiki z Blu-raya, którymi jesteśmy karmieni w marketach. Zabawa na żywym organizmie

 

Porównanie 200Hz zostało oparte na trzech przykładach. Pierwszy przykład to ogąldanie statycznego zdjęcia w ruchu. I tutaj trzeba się zgodzić, że dopiero na 200Hz wszystko jest super wyraźne. 50Hz odpada w przedbiegach gdyż skacze jak zawsze, przy 100Hz jest duuuużo lepiej ale uciekają szczegóły w szybkim ruchu. Na 200Hz obraz jest idealnie ostry i wyraźny. Jesteśmy w stanie wychwycić wszystko szczegóły, nawet w szybkim ruchu.

 

Drugi przykład to obraz video z kamery. Czyli nie standardowy film ale obraz kręcony z ręki. I tutaj przykład gdy ktoś jedzie samochodem i kameruje to, co widać na zewnątrz. Rzeczywiście na 200Hz wszystkie napisy z szyldów sklepów itp da się odczytać. Na 50Hz jest to całkowicie niemożliwe a na 100Hz „prawie” wszystko widać ale nie do końca. Jest lekko rozmazany obraz przy napisach. Czyli znowu 200Hz gr.

 

Ostatni, trzeci przykład to obraz z filmu na Blu-ray’u. I tutaj było to co sam mogłem zobaczyć w naszej redakcji gdy postawiłem koło siebie W5500 (100Hz) oraz Z5500 (200Hz) i robiłem porównania na moim ulubionym filmie od judderu czyli Posejdonie i scenie wstępnej. Czyli wcale aż tak wielkiej różnicy nie było. Pan Oliver Erdler oczywiście pokazywał palcem dokładnie na krawdzi gry, gdzie była krytyczna strefa dla 100Hz jednak dla przeciętnego widza będzie to bardzo trudne zadanie aby dostrzec druzgocącą różnicę. O 50Hz zapominamy bo na ten judder to ja nawet patrzeć nie mogłem. Czyli jest poprawa ale chodzi tutaj o udoskonalenie 100Hz a nie jaki przełom. A przecież najczęściej oglądamy filmy a nie powyższe dwa przykłady.

 

 

Podsumowując, szacunek, że to w Europie wymyślają takie rzeczy. 200Hz to w tej chwili najpłynniejszy obraz a różnicę dostrzeżemy w zależności od oglądanego materiału. Na jednym widać więcej korzyści a na innym moe by nawet trudno je dostrzec. Ale nie jest to marketing! To działa! Udowodnione w warunkach laboratoryjnych.

 

Całość jest poniżej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Trochę się namęczyłem żeby poprawić ten tekst bo jest cała masa pozjadanych liter itp.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za mocno archiwalne (2009r.) treści.

Dziś jest mocno inaczej.

Po fazie mody na matryce 120 Hz (240 wymarły wcześniej - sam mam taki TV na VA: SAMSUNG TV C8000) rynek paneli TV bezlitośnie zmierza do optymalnego i bardzo taniego rozwiązania:

Teza taka: jest rynek tylko dla IPS/50Hz.

Powstaje pytanie:

dlaczego rynek konsumenta wybiera IPS ???

dlaczego skandaliczne PQ panele RGBW od LG/Thompson/TCL są tak tanie ?

Sprawa braku jednego sub-pixela tak obniża cenę TV ?

 

Trwa (2017) na forach RP nachalny lans na panele VA.

A tymczasem modele TV na IPS stanowią zdecydowaną większość.

 

Podlicz please Kraku jak to wychodzi na przykładzie znakomitej oferty SONY 2017.

Jaki procent SONY 2017 to IPS ( od LG-Display) a jaki VA ( i od kogo: AUO/Innolux ?).

Jak SONY TV na IPS-y mają się dziś cenowo do TV SONY z VA ?

To będzie ciekawa sytuacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po fazie mody na matryce 120 Hz (240 wymarły wcześniej - sam mam taki TV na VA: SAMSUNG TV C8000) rynek paneli TV bezlitośnie zmierza do optymalnego i bardzo taniego rozwiązania:

Teza taka: jest rynek tylko dla IPS/50Hz.

Wydaje mi się, że to nie moda. Producenci w budżetowych modelach montują te matryce, które są tańsze, więc wygląda na to, że IPS zwyczajnie wygrywa tu ceną z VA. W wyższych seriach tych VA jest zdecydowanie więcej, bo użytkownicy bardziej już zwracają uwagę na jakość. Można zauważyć taki trend, że wszystkie nowinki technicznie idą do modeli ze średniej i wyższej półki, a budżetowe z roku na rok ubożeją coraz bardziej - jak choćby matryce 100 Hz, których już praktycznie nie ma w niskich modelach. Podobnie z małymi przekątnymi - w 32 calach coraz trudniej kupić model z matrycą Full HD, co kiedyś było standardem. Sam się o tym przekonałem jak nie tak dawno chciałem kupić tv 32", który miał służyć głównie jako monitor.

 

Jaki procent SONY 2017 to IPS ( od LG-Display) a jaki VA ( i od kogo: AUO/Innolux ?).

Jak SONY TV na IPS-y mają się dziś cenowo do TV SONY z VA ?

Przydało by się takie zestawienie, tyle że to może nie być takie proste. Nie dość, że czasem brak solidnej informacji o rodzaju matrycy, bo producenci rzadko ją podają, to jeszcze potrafią mieszać różne matryce w jednym modelu.

Nie wiem czy doczekamy się w końcu, że na każdym tv będzie informacja jaka matryca tam siedzi, zamiast czasem bzdurnym i nic nie wnoszących parametrów technicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezlitośnie zmierza do optymalnego i bardzo taniego rozwiązania:

 

Optymalnego ale tylko i wyłącznie dla zysku firm, 8 lat temu w przyzwoitych modelach 100 hz było oczywistością. W tamtych latach jak by mi ktoś powiedział że w tych latach normą w średniej i wyższej średniej będzie wsadzanie matryc 50 hz to bym mu nigdy nie uwierzył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co bym jeszcze chciał dodać odnośnie Niemieckiego pochodzenia systemu motionflow Sony (czy też pewnej ich części, albo wersji), to to, że już nad tzw systemami >strobowymi< (aczkolwiek pewnie nie tylko) pracują Japończycy, np Naoki Ikawa jest inżynierem odpowiedzialnym za opracowanie algorytmów leżących u podstaw działania układu Motionflow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szkoda że fotki gdzieś wcięło, bo ja tam kiedyś widziałem fotkę tego Japończyka i fotkę ze specjalnymi testami na monitorach.

 

Jeszcze taki PDF, z opisem tej Niemieckiej wersji motionflow, jest tam też pokazany autor i jest też wzmianka że Oliver Erdler opracował też systemy 100 hz jeszcze dla kineskopowych telewizorów CRT firmy Sony np HQ 100 :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A ludziom oczy mydlą jakie to super nowe technologie powkładali. Za 10 lat nikt o hdr nie będzie pamiętał ☺

 

Oj bedzie. To nowy standard ktory robi wraz z szeroka paleta barw znacznie wieksza roznice w obrazie niz 4K do FHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominaj ze to standard ktory wlasnie wszedl do gier. Wszystkie najwieksze, najlepsze gry juz z tego korzystaja. Plus po tym co zobaczylem, dwa filmy, pare demowek od Sony, plus gry na PS4. To jest cos co pcha ogladanie tresci na kolejny poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie z 2009 brak mi podziału na 24/25/30 fps.

Znam modele TV, które radzą sobie z upłynnianiem 24 fps (BD) ale już słabo z 25 czy 30 fps.

W sklepach coraz więcej dem jest 60 fps dla zmylenia przeciwnika.

Tu dema 60 fps (np. SONY BAHAMAS):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W przyszłym 2018 roku 14 czerwca odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, niedawno czytałem artykuł gdzie szef działu tv Sony powiedział że największa sprzedaż tv w Europie jest właśnie podczas mistrzostw Europy czy świata, w związku z tym nie wykluczam właśnie takiego zagrania że na dwa lata wcześniej przed mistrzostwami producenci specjalnie zagrali rozgrywkę z 50 Hz matrycami w większości tv (w LCD matryce 100 Hz są w modelach co kosztują tyle co OLEDY) żeby ludzie zmęczyli się smużącymi meczami i docenili 100 Hz i wraz z nowymi ofertami na 2018 rok, przed mistrzostwami wprowadzą tv VA ze 100 Hz matrycami (z rozsądnymi cenami) na które ludzie z wielką ulgą ochoczo będą zmieniać swoje smużące 50 Hertzówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w LCD matryce 100 Hz są w modelach co kosztują tyle co OLEDY

 

Od kiedy, czyżbym przeoczył ten fakt, a może od jakiegoś czasu (teraz) tak sprawy się mają? :))

 

Usiłują w seriach (zwłaszcza tych najtańszych) w których niegdyś normą były matryce 100, 120 Hz wciskać te 50, 60Hz - to zauważyłem.

Jednak to że w matryce takie były wyposażone tylko telewizory droższe czy z górnej półki to pierwsze słyszę.

Np. znana seria Samsungów (H6400) miała takie matryce a wcale do drogich nie należała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że masz rację.

Na IFA Philips pokazał 65PUS8102.

Wszystko tak jak piszesz:

VA, 100Hz, FALD 128 stref, 1100 NIT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To chyba jedyny LED z FALD w tym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy, czyżbym przeoczył ten fakt, a może od jakiegoś czasu (teraz) tak sprawy się mają? :))

 

Od dwóch lat tak sprawa konkretnie wygląda że usunięto z ofert w średniej klasie i wyższej średniej matryce va 100 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu czytam że w ofercie LG tylko najniższe modele mają 50 Hz matryce.... :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu czytam że w ofercie LG tylko najniższe modele mają 50 Hz matryce.... :)))

 

 

Tamten temat był założony w oparciu (bo wcześniej nie było tam takich kwiatków) o całkowicie błędne dane z tabelki z portalu setcombg, hristoslav2 tak koniecznie chciał być pierwszy z pełnymi danymi odnośnie nowej linii modelowej, że powypisywał niesprawdzone nieprawdziwe dane, nie wiem skąd je wziął ale potem musiał to wszystko pozmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor.....też do tego doszedłem czytając to do końca.

 

Okazuje się że mamy do czynienia ze zmową producentów....to co było opłacalne kilka lat temu np. w seriach budżetowych teraz możemy dostać w wyższej klasie sprzętu...myślałem że tylko Samsung wpadł na taki pomysł by wykorzystać likwidację 3D w telewizorach z niższych przedziałów cenowych (gdzie do tej pory były dawane te matryce) rezygnować z nich.

 

Edycja;

Idąc tropem teorii spiskowych....może w tych tańszych seriach puszczono w obieg te matryce (te telewizory) które miały problem z tzw. kurzem, może wciskając je mniej wymagającym odbiorcom pozbyto się tego problemu.

 

Dodam jeszcze że pisałem raczej o telewizorach FHD, w sektorze 4K sprawy mogą wyglądać inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliżony scenariusz tego co będzie (tzw efekt wyposzczenia) tuż po otwarciu sklepów z nowymi ofertami tv 100 Hz VA na rok 2018 :

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza PHILIPSem (IFA 2017) nikt nie rozwija już LED LCD 100 Hz z FALD i 1100 NIT HDR.

Szkoda. Reszta idzie mocno w OLED TV. I tak ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci LCD najprawdopodobniej jeszcze uderzą w 100 Hz VA (może właśnie przed mistrzostwami), bo po prostu będą musieli tak zrobić, bo tak jak wcześniej mówiłem że odebranie 100 Hz VA z bardziej ambitnych serii budżetowych i średniej klasy miało prawdopodobnie na celu zmuszenie klientów aby zaczęli kupować wyższa półkę, tyle tylko że klienci celujący w wyższą półkę są teraz znacznie bardziej zainteresowani głównie OLED-ami a tak samo ci co kupowali w poprzednich latach wyższą średnią klasę (va 100 HZ za tyle samo co teraz są 50 Hz ips albo i taniej ) po spadku cen na OLED-y HD mogą je teraz kupić (bardzo często tak właśnie jednak zrobią) za cenę którą są jeszcze w stanie zaakceptować (w przeciwieństwie do 50 Hz ips w zawyżonej cenie) chociaż woleliby jednak kupić nowy model HD LCD 100 hz VA ze względu na niższą cenę od OLED-ów HD, tj podobną do tych co były dwa lata temu.

 

Dlatego właśnie ci klienci (bardzo znacząca ilość) są jeszcze do uratowania w sensie (zysków) sprzedaży nowych modeli 100 Hz VA, w przeciwnym przypadku bardzo duże ilości LCD 50 Hz w znacznie zawyżonych cenach niestety ale pójdą do zmielenia bo się po prostu nie sprzedadzą jeżeli ich produkcja będzie usilnie nadal kontynuowana w znacznie zawyżonych cenach (wyższych od 100 Hz va z poprzednich lat) w przyszłych latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.