Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak widział, przynajmniej przed ostatnią dużą aktualizacją. Ostatnio czytałem, że są problemy z odtwarzaniem plików przez USB.

Muszę powalczyć . Już niestyty mam nowa apke na iPhone i nowy firmware .
Nie wiem gdzie tego szukać . Mojego NAS widzi a z HDD nigdy nie próbowałem no i mnie naszło

Panowie , Panie i Panienki jakieś postanowienia na 2024 ? Np. że nic nie kupuje ? Eeeeee nie uda się


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie , Panie i Panienki jakieś postanowienia na 2024 ? Np. że nic nie kupuje ? Eeeeee nie uda się

 

Moje postanowienie jest takie, że będę kupował:)

 

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj tak z ciekawości podpiąłem pendrive'a z paroma plikami. Zapytał, czy go zindeksować, kliknąłem "tak". Pomrugał na biało przez parę minut, po czym nie pokazał mi nic poza serwisami muzycznymi. Z NAS cały czas widzę pliki, z pena - nie.

Me2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie mam dylemat
Mam BSN2i I zasilaniem liniowym od PD Creative. W wyniku sprzedaży czegoś tam dostałem w rozliczeniu :

https://www.olx.pl/891475966

I tak sobie myślę że w drugim systemie wepnę go i z BSN2i zrobię transport cyfrowy i tu dylemat . Czy w BSN 2i wrócić do firmowego zasilania a PD Creative do DAC ? Sądzę że tak byłoby najlepiej bo chyba wpływ liniowego będzie największy .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po sporym czasie z node i najpierw słuchaniu jako dac z funkcją streamer od jakiegoś czasu testuje go wyłącznie jako streamer. Podpinam zewnętrzne dac'i.  Np pcm czy teraz topping e70 Velvet,  kilka jeżeli rzrrzucilem

 

Jedno co mi się w uszy rzuca w takiej konfiguracji to baaaardzo duża różnica między cyfrowym wyjściem USB a wyjściem coax z node. 

USB głośniejsze ale bardziej zwarte jednoczesnie bardziej techniczne, mniej organiczne. Bas sztywny ale z ograniczoną iloscia zejść niżej. 

RCA bardziej miękkie nieco wolniejsze ale z lepszym dociażeniem, ale z lepszym wypełnieniem i połączeniem dzwieku w zakresie, płynniejsze w odsłuchu, analogowe w brzmieniu.

Dochodzę do wniosku, że coax jest bardziej naturalny w brzmieniu niż usb.

Co Wy na takie wnioski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
41 minut temu, Marshall1 napisał:

Jakie dac zewnętrzne używałeś i które byś polecił do node? Mam node 2i z zasilaniem liniowym i zastanawiam się nad zewnętrznym dac, który zrobi różnicę na plus.

Zapodaj cały system. Bo może lepiej będzie zmienić kolumny? OK, dac jest ważny, ale pamiętajmy, że nie najważniejszy. 

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam Node 2i z pd Creative, dac lampizator Amber 4. Pożyczałem Lumina U2 mini. Miałem go prawie 2 tygodnie i zwróciłem. 

Uchwyciłem tylko 2 różnice dźwiękowe między nimi. 1 na korzyść Node, 1 na plus U2 mini. Lumin miał delikatnie lepsze wokale. Brzmiały w sposób delikatnie bardziej dociążony niż w Node 2i przez co wydawały się bardziej naturalne. Niestety to można było uchwycić tylko u niektórych wykonawców, np przy Stingu było to fajnie słychać. 

Druga różnica to bas. W Node jest wg mnie delikatnie lepszy.

Innych różnic nie znalazłem, a szukałem wnikliwie. Zmiana to mały krok w bok, coś zyskasz, coś stracisz. Nie warta dopłaty takiej kasy. 

Użytkowanie Node 2i było bardziej przyjazne niż Lumina. Pomijam wygląd aplikacji Lumina rodem z lat 80tych. 

Że trochę mnie korciło na jakieś zmiany i miałem parę złotych na to przeznaczone, to zwróciłem Lumina i dokonałem zakupów które, przynajmniej wniosły fajną poprawę. 

Kupiłem zasilacz liniowy do routera, zrobiłem izolację światłowodową na kablu ethernetowym z wykorzystaniem konwerterów optycznych zasilanych liniowo. Wydałem 1/3 kasy którą trzeba by wydać na Lumina po sporym rabacie i jestem bardzo zadowolony. Dźwięk oczyszczony z wszelkich zabrudzeń. Niby niewiele, ale jest bardzo czysto. Polecam sprawdzić. 

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam Node 2i z pd Creative, dac lampizator Amber 4. Pożyczałem Lumina U2 mini. Miałem go prawie 2 tygodnie i zwróciłem. 
Uchwyciłem tylko 2 różnice dźwiękowe między nimi. 1 na korzyść Node, 1 na plus U2 mini. Lumin miał delikatnie lepsze wokale. Brzmiały w sposób delikatnie bardziej dociążony niż w Node 2i przez co wydawały się bardziej naturalne. Niestety to można było uchwycić tylko u niektórych wykonawców, np przy Stingu było to fajnie słychać. 
Druga różnica to bas. W Node jest wg mnie delikatnie lepszy.
Innych różnic nie znalazłem, a szukałem wnikliwie. Zmiana to mały krok w bok, coś zyskasz, coś stracisz. Nie warta dopłaty takiej kasy. 
Użytkowanie Node 2i było bardziej przyjazne niż Lumina. Pomijam wygląd aplikacji Lumina rodem z lat 80tych. 
Że trochę mnie korciło na jakieś zmiany i miałem parę złotych na to przeznaczone, to zwróciłem Lumina i dokonałem zakupów które, przynajmniej wniosły fajną poprawę. 
Kupiłem zasilacz liniowy do routera, zrobiłem izolację światłowodową na kablu ethernetowym z wykorzystaniem konwerterów optycznych zasilanych liniowo. Wydałem 1/3 kasy którą trzeba by wydać na Lumina po sporym rabacie i jestem bardzo zadowolony. Dźwięk oczyszczony z wszelkich zabrudzeń. Niby niewiele, ale jest bardzo czysto. Polecam sprawdzić. 

Bo to Panie dobry streamer jest
Mam do dzisiaj BSN 2i z liniowym pomimo posiadania Lumin T2.
Całościowo T2 brzmi lepiej zdecydowanie ale u ciebie to tylko, albo aż, transport do DAC marzeń.
Nie ukrywam że mnie twoja opinia jednak zaskoczyła trochę. Fakt drugi to że appka BSN jest the best.
A jakie u ciebie kolumny grają ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Mam Spendor classic 1/2.

Marcin nie od dziś wiadomo, że najmocniejszą stroną BSN 2i jest transport. Sam przetwornik DAC jest już gorszy. I teraz tak naprawdę ciężko 1:1 porównać twojego Lumina T2, który jest gotowym combo. Natomiast porównując same czyste transporty okazuje się, że ja nie widziałem żadnego sensu dopłacać do droższego. Nawiązując do tego co pisałem we wcześniejszym poście, te różnice były tak subtelne, że jednego dnia było je słychać, a kolejnego już nie. Pytanie, czy w ogóle były w takim razie 🙂

Może w systemie bardzo przeźroczystym były by jakieś zmiany do uchwycenia godne dopłaty sporej kwoty, w moim nie było praktycznie żadnych pomiędzy Lumin u2mini i BSN 2i.

 

Dodam, że różnice pomiędzy BSN 2i z Topping D90se vs Lumin T2 były już bardzo spore. W moim przypadku duet był sporo lepszy od Lumina, ale to w moim systemie. Lumin grał bardzo analogowo, ale wycinał sporo informacji z nagrań. Dla mnie to było niedopuszczalne. BSN 2i z Topping D90se zagrał obiektywnie dużo lepiej, ale nie miał takiej muzykalności jak chciałem. Bardzo wyczynowe granie to było, ale czegoś mi brakowało.  Zastąpiłem Topping'a przetowrinkiem Lampizatora i teraz jest tak jak chciałem. Szczegół, drive, scena, ale i też bardzo przyjemne wciągające granie.  

Marcin wypożycz dobry DAC do BSN 2i i sam się przekonasz, że Lumin pójdzie w odstawkę. 

Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Hej, 
Mam Spendor classic 1/2.
Marcin nie od dziś wiadomo, że najmocniejszą stroną BSN 2i jest transport. Sam przetwornik DAC jest już gorszy. I teraz tak naprawdę ciężko 1:1 porównać twojego Lumina T2, który jest gotowym combo. Natomiast porównując same czyste transporty okazuje się, że ja nie widziałem żadnego sensu dopłacać do droższego. Nawiązując do tego co pisałem we wcześniejszym poście, te różnice były tak subtelne, że jednego dnia było je słychać, a kolejnego już nie. Pytanie, czy w ogóle były w takim razie
Może w systemie bardzo przeźroczystym były by jakieś zmiany do uchwycenia godne dopłaty sporej kwoty, w moim nie było praktycznie żadnych pomiędzy Lumin u2mini i BSN 2i.
 
Dodam, że różnice pomiędzy BSN 2i z Topping D90se vs Lumin T2 były już bardzo spore. W moim przypadku duet był sporo lepszy od Lumina, ale to w moim systemie. Lumin grał bardzo analogowo, ale wycinał sporo informacji z nagrań. Dla mnie to było niedopuszczalne. BSN 2i z Topping D90se zagrał obiektywnie dużo lepiej, ale nie miał takiej muzykalności jak chciałem. Bardzo wyczynowe granie to było, ale czegoś mi brakowało.  Zastąpiłem Topping'a przetowrinkiem Lampizatora i teraz jest tak jak chciałem. Szczegół, drive, scena, ale i też bardzo przyjemne wciągające granie.  
Marcin wypożycz dobry DAC do BSN 2i i sam się przekonasz, że Lumin pójdzie w odstawkę. 

Myślę o Denafrips Pontus II z tym że on ponoć najlepiej gra po i2s ale obadam bo wejść i wyjść u niego dostatek więc po coax Też można


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.