Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  239 członków

Bluesound Klub
IGNORED

Bluesound Klub


Propheta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, captainprice napisał:

Cześć. Dziś po raz pierwszy nie zadziałał mi tidal connect. Tidal aktualny. Router i bs node 2i zresetowany. Ktoś ma podobnie? Przez apke bluOS tidal działa. 

Tidal usunięty i zainstalowany ponownie. Problem rozwiązany 🙂

Edytowane przez captainprice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Koledzy po dwóch latach używania Bluesounda 2i z zasilaniem liniowym czas wskoczyć na wyższy poziom. Node znalazł już nowego właściciela a ja nowy streamer Rose RS250. 

Node przebija Rose aplikacją (która w Rose jest bardzo ok ale trochę jej brakuje do Noda) natomiast całościowo to zupełnie inny świat. Dźwiękowo Node nie ma nawet startu. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Koledzy po dwóch latach używania Bluesounda 2i z zasilaniem liniowym czas wskoczyć na wyższy poziom. Node znalazł już nowego właściciela a ja nowy streamer Rose RS250. 
Node przebija Rose aplikacją (która w Rose jest bardzo ok ale trochę jej brakuje do Noda) natomiast całościowo to zupełnie inny świat. Dźwiękowo Node nie ma nawet startu. 

No to żeś wykonał ..... Nie krok tylko skok brawo. Jesteś kolejna osobą, jak i ja, która swoimi wyborami potwierdza moja tezę że po Node 2i z liniowym zasilaniem, aby było lepiej tak zdecydowanie lepiej to trzeba iść wysoko. Tanim DAC nie załatwi się tematu. U mnie na Lumin T2 się skończyło.

Gratuluję


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was miał już jakiś kontakt z SMSL DO200 MKII (wersja druga)? Na papierze wygląda zacnie, ma kości ESS, których brzmienie zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż to, co jest w moim BS Node (wersja 3, z najwyższym modelem zasilacza liniowego od PD Creative). Przewija się tu opinia, że aby polepszyć dźwięk z wbudowanego DACa, potrzebna będzie spora inwestycja, w sensie zakupu dużo droższego od Bluesounda, zewnętrznego DAC-a. Czy jest szansa, że wspomniany SMSL jednak wyniesie mnie na zauważalnie wyższy poziom? Od razu mówię, że pozostałe komponenty mojego systemu (KD w roli pre-ampu, końcówka mocy i głośniki) to łącznie jakieś 13-14 kPLN, więc bez cudów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.07.2022 o 15:30, MarcinQoo napisał:

Do Node 2i możesz podłączyć bezpośrednio słuchawki z wtykiem 3,5mm (mały jack). Gniazdo znajduje się na panelu frontowym:

image.png.accbefe04598e842ff3febc65c62f86c.png

 

Witam.

W opisie urządzenia jest podane:  łączność WiFi i BLUETOOTH. Mogę przesyłać do BS Node muzykę z telefonu. Czy to urządzenie nadaje sygnał BLUETOOTH czy jest tylko odbiornikiem? Korzystając ze słuchawek BLUETOOTH muszę dokupić nadajnik mini jack BLUETOOTH do wyjścia słuchawkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, darwroc napisał:

W 2i BT jest dwukierunkowy.więc nic nie trzeba dokupować.

To wiem z opisów,ja mam NODE2 i w nim BT działa tylko jako odbiornik.

Dzięki. Też mam BT2 bez "i". Będę musiał dokupić nadajnik BT.

Teraz, raj222 napisał:

Dzięki. Też mam BT2 bez "i". Będę musiał dokupić nadajnik BT.

Oczywiście chciałem napisać Bluesound 2 a nie BT2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Melduję się z Powernode;) Dokupiłem do niego pilot RC1 i mam zagwozdkę, czy da się nim włączyć/wyłączyć Powernode'a? Inne funkcje działają, ale ten górny czerwony przycisk domyślnie chyba powinien robić on/off a tak się nie dzieje. Macie jakieś pomysły?

image.thumb.png.01b51b110e234f72b9ba56b7c1b51864.png

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Szybkie pytanie. W jaki sposób najlepiej podłączyć BSN 2i z DAC topping d90se? W zamian odwdzięczę się informacją jakie zaszły zmiany 
Pozdrawiam 

masz swojego BSN 2i z zasilaniem liniowym ?
Sądzę że jak masz d90se to zauważysz poprawę w stosunku do wbudowanego DAC choć z zasilaniem liniowym całość gra znacząco lepiej.
Jeśli będziesz używał 2i jako transportu cyfrowego do d90se to nie wiem czy warto iść w liniowe. Będzie lepiej ale pytanie czy uzasadni to koszty. Niech się inni wypowiedzą którzy tak używają .

Poczytaj wątek o zasilaniu liniowym do 2/2i bo PD Creative robił fajne wyprzedaże i za małe pieniądze można było zrobić upgrade. Coś za 90zl była płytka NIE wiem czy jeszcze ma coś na wyprzedażach jeszcze . Oczywiście trzeba jeszcze zasilacz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem skrobnąć kila zdań nt BSN 2i i Topping d90se. Zestaw pograł tydzień, to już mam wyrobione zdanie. Do tej pory grałem głównie z CD Krell kav-280cd oraz sporo koncertów z YT (TV spięty z Xiaomi mi box s) i właśnie chęć poprawy jakości muzyki odtwarzanej z YT pchnęła mnie w zakup streamera z dac.

Do rzeczy. Kupiłem w ciemno używane BSN 2i bez żadnych przeróbek w zasilaniu i bez żadnych oczekiwań od niego. Po podłączeniu byłem zdziwiony jak fajnie to maleństwo gra. Dużo detalu, fajna scena pomiędzy kolumnami z planami w głąb oraz całkiem fajny bas. Było jedno ale. Node 2i jest lekko szary na średnicy oraz odchudza wokale. Ogólnie w jazzie czy muzyce elektronicznej mi to w ogóle nie przeszkadzało, to jednak tam gdzie było śpiewane to niestety brakowało mi tego wypełnienia i naturalności głosów.

Po podłączeniu Topping d90se zaszły spore zmiany na plus. BSN 2i i Topping d90se podłączałem optycznym i coaxialem (różnice praktycznie nie zauważalne), Topping po XLR do wzmacniacza. Jak wspomniałem różnice były spore na korzyść takiego połączenia, jeszcze więcej detalu, super kontrolowany bas z fajnym mięsem, świetna lokalizacja instrumentów. Ogólnie w tym połączeniu DAC Topping nie zmienił charakteru tylko podniósł klasę BSN 2i o 2 poziomy (słownie: dwa!). Jest dużo lepszy wgląd w nagrania. I było by super tylko że, wokale choć znacznie lepsze, to nadal im sporo brakowało. Były bardzo czytelne, lecz nie miały wypełnienia w dolnej średnicy przez co ogólnie wokale brzmią zbyt lekko, tak sterylnie i cyfrowo.

Podłączyłem również Topping d90se kablem optycznym do Krell kav-280cd który, w tym przypadku wykorzystałem jako transport. Takie połączenie odchudziło lekko dźwięk, oczywiście najbardziej to słychać na wokalach.

Kolumny to bardzo przyjemnie grające Spendor Classic 1/2 napędzane wzmacniaczem hybrydowym Wile Sound-Art i spięte kablami tej firmy.    

Wnioski mam takie, że Topping wróci do sklepu, a ja mimo wszystko zauroczony możliwościami tych urządzeń postanowiłem iść dalej w stronę streamingu. Tylko co mam kupić żeby nie stracić szczegółów, kontroli na basie i pięknej średnicy? Ktoś coś poleci? Trochę poczytałem i myślę o Lumin D2 lub T2. Macie jakieś propozycje?

W dniu 30.03.2023 o 17:52, Marcin Wielgus napisał:


masz swojego BSN 2i z zasilaniem liniowym ?
Sądzę że jak masz d90se to zauważysz poprawę w stosunku do wbudowanego DAC choć z zasilaniem liniowym całość gra znacząco lepiej.
Jeśli będziesz używał 2i jako transportu cyfrowego do d90se to nie wiem czy warto iść w liniowe. Będzie lepiej ale pytanie czy uzasadni to koszty. Niech się inni wypowiedzą którzy tak używają .

Poczytaj wątek o zasilaniu liniowym do 2/2i bo PD Creative robił fajne wyprzedaże i za małe pieniądze można było zrobić upgrade. Coś za 90zl była płytka NIE wiem czy jeszcze ma coś na wyprzedażach jeszcze . Oczywiście trzeba jeszcze zasilacz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytanie czy taki upgrade poprawi szarą średnicę?

Marcin Wielgus ty też chyba przeszedłeś na Lumina? Dobrze pamiętam? Przeczytałem cały wątek o zasilaczach do BSN 2i i chyba tam o tym pisałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem skrobnąć kila zdań nt BSN 2i i Topping d90se. Zestaw pograł tydzień, to już mam wyrobione zdanie. Do tej pory grałem głównie z CD Krell kav-280cd oraz sporo koncertów z YT (TV spięty z Xiaomi mi box s) i właśnie chęć poprawy jakości muzyki odtwarzanej z YT pchnęła mnie w zakup streamera z dac.

Do rzeczy. Kupiłem w ciemno używane BSN 2i bez żadnych przeróbek w zasilaniu i bez żadnych oczekiwań od niego. Po podłączeniu byłem zdziwiony jak fajnie to maleństwo gra. Dużo detalu, fajna scena pomiędzy kolumnami z planami w głąb oraz całkiem fajny bas. Było jedno ale. Node 2i jest lekko szary na średnicy oraz odchudza wokale. Ogólnie w jazzie czy muzyce elektronicznej mi to w ogóle nie przeszkadzało, to jednak tam gdzie było śpiewane to niestety brakowało mi tego wypełnienia i naturalności głosów.

Po podłączeniu Topping d90se zaszły spore zmiany na plus. BSN 2i i Topping d90se podłączałem optycznym i coaxialem (różnice praktycznie nie zauważalne), Topping po XLR do wzmacniacza. Jak wspomniałem różnice były spore na korzyść takiego połączenia, jeszcze więcej detalu, super kontrolowany bas z fajnym mięsem, świetna lokalizacja instrumentów. Ogólnie w tym połączeniu DAC Topping nie zmienił charakteru tylko podniósł klasę BSN 2i o 2 poziomy (słownie: dwa!). Jest dużo lepszy wgląd w nagrania. I było by super tylko że, wokale choć znacznie lepsze, to nadal im sporo brakowało. Były bardzo czytelne, lecz nie miały wypełnienia w dolnej średnicy przez co ogólnie wokale brzmią zbyt lekko, tak sterylnie i cyfrowo.

Podłączyłem również Topping d90se kablem optycznym do Krell kav-280cd który, w tym przypadku wykorzystałem jako transport. Takie połączenie odchudziło lekko dźwięk, oczywiście najbardziej to słychać na wokalach.

Kolumny to bardzo przyjemnie grające Spendor Classic 1/2 napędzane wzmacniaczem hybrydowym Wile Sound-Art i spięte kablami tej firmy.    

Wnioski mam takie, że Topping wróci do sklepu, a ja mimo wszystko zauroczony możliwościami tych urządzeń postanowiłem iść dalej w stronę streamingu. Tylko co mam kupić żeby nie stracić szczegółów, kontroli na basie i pięknej średnicy? Ktoś coś poleci? Trochę poczytałem i myślę o Lumin D2 lub T2. Macie jakieś propozycje?

Pytanie czy taki upgrade poprawi szarą średnicę?
Marcin Wielgus ty też chyba przeszedłeś na Lumina? Dobrze pamiętam? Przeczytałem cały wątek o zasilaczach do BSN 2i i chyba tam o tym pisałeś. 

Tak mój 2i do dzisiaj gra w drugim systemie i jest na tyle dobry że moje różne testy z DAC m.in. Gustard x26pro jak i twoje kończyły się powrotem DAC do sklepu. Nie że nie było lepiej ale za mało lepiej w stosunku do ceny. Finał był taki że dostałem Lumina T2 na test no I pozamiatał. Jeśli cena nie odstrasza to dostaniesz to czego szukasz wg mnie. Jak tak mam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca było u mnie tak, że nie było poprawy z zewnętrznym DACiem bo była i to spora. Tylko że, topping u mnie zagrał tak jakby był przeźroczysty czyli polepszył znacznie dźwięk BSN 2i, ale nie zmienił jego charakteru. Nadal zostały zbyt chudo brzmiące wokale. Gdybym tylko to mógł poprawić to w moim systemie mogło by tak zostać na długo 

Marcin Wielgus ostatnie pytanie. Można kiedyś do Ciebie podjechać posłuchać tego T2? Jestem z okolic Wrocławia. Wiem, że każdy system jest inny, ale jak posłucham u Ciebie Noda 2i, a zaraz po tym Lumina w tym samym systemie to sporo mi się wyjaśni. Na nowy raczej sobie nie pozwolę, ale na używkę już moja psychika jest w stanie dać mi zielone światło 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca było u mnie tak, że nie było poprawy z zewnętrznym DACiem bo była i to spora. Tylko że, topping u mnie zagrał tak jakby był przeźroczysty czyli polepszył znacznie dźwięk BSN 2i, ale nie zmienił jego charakteru. Nadal zostały zbyt chudo brzmiące wokale. Gdybym tylko to mógł poprawić to w moim systemie mogło by tak zostać na długo 
Marcin Wielgus ostatnie pytanie. Można kiedyś do Ciebie podjechać posłuchać tego T2? Jestem z okolic Wrocławia. Wiem, że każdy system jest inny, ale jak posłucham u Ciebie Noda 2i, a zaraz po tym Lumina w tym samym systemie to sporo mi się wyjaśni. Na nowy raczej sobie nie pozwolę, ale na używkę już moja psychika jest w stanie dać mi zielone światło

Wpadaj. Odezwij się na priv to się umówimy. Byle tylko czas się znalazł.
Myślę że ceny używanych T2 powinny być pod presją bo już T3 jest w sprzedaży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miałem przyjemność posłuchać w weekend ciekawego zestawy. Wzmacnicz rotel michi x3 plus kolumny proac d20r. Co ciekawe jako źródło zapodano bsn jako transport przez coax. Dobrze to grało w każdym aspekcie. Robotę robiło też pomieszczenie odsłuchowe. Generalnie jako użytkownicy bsn nie mamy się czego wstydzić. Po raz kolejny przekonałem się że jeżeli chodzi o stosunek cena/jakość to bsn wypada b dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
25 minutes ago, Marcin Wielgus said:

Słuchajcie czy gdzieś w appce BlueOS można znaleźć info jaki format leci np Flac , wave, MQA ...? w danym momencie , kHz? , Ile bit ?

Wymaga to trochę determinacji. Wchodzimy w info i pokazuje. A bez tego to tylko ikonka CD lub HR.  

image1.jpg

image0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.